Forum Forum prawneGospodarcze

Gwarancja udziałów w przyszłej spółce - obecnie wnoszony wkład w postaci usług(nieformalnie)

Gwarancja udziałów w przyszłej spółce - obecnie wnoszony wkład w postaci usług(nieformalnie)

Marcin Be / 79.189.57.* / 2009-09-20 20:39
Witam,
Prosiłbym o konsultacje odnośnie problemu opisanego poniżej.
Współpracuję od jakiegoś czasu z osobą prowadzącą indywidualną działalność gospodarczą.
Pomysł na założenie firmy oraz zakres usług był wspólny. Mieliśmy założyć spółkę cywilną, ale po namyśle doszliśmy do wniosku, że trzeba wykorzystać wszelkie możliwości na dofinansowanie firmy. Kolega otrzymał dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy, natomiast ja wystartowałem w konkursie unijnym ostatecznie zajmując 40 miejsce na 700 startujących, ale dofinansowania nie otrzymałem.
Obecnie współpracuję nieformalnie – pomagam w zakresie promocji firmy oraz przygotowywania wniosków unijnych. Czyli wnoszę nieformalnie wnoszę wkład w postaci świadczonych usług, budując tym samym markę i renomę firmy.
Docelowo planujemy stworzyć spółkę cywilną.
Do tego czasu chciałbym formalnie zagwarantować sobie bezpieczeństwo mojego wkładu w postaci świadczonych obecnie usług, które budują markę i renomę firmy. Po prostu nie chciałbym zostać „na lodzie”, gdyby druga strona nagle się rozmyśliła. Zależy mi szczególnie na zagwarantowaniu: praw do firmy, udziałów w przyszłej spółce itp.
W jaki sposób mógłbym to zrobić? Jakiego rodzaju umowę podpisać? Jakie zapisy powinny się tam znaleźć? Proszę o podpowiedź.

Najnowsze wpisy