Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gwiazdowski dla Money.pl: Zachętą dla inwestorów jest tworzenie warunków do rozwoju, a nie dawanie pieniędzy

Gwiazdowski dla Money.pl: Zachętą dla inwestorów jest tworzenie warunków do rozwoju, a nie dawanie pieniędzy

Wyświetlaj:
Z.P. / .* / 2005-09-13 23:10
Taki jest niestety Polak. Jego jedynym celem jest oszukać drugiego Polaka.
GOOFE / .* / 2005-09-12 10:05
To jakiś kretynizm, który funkcjonuje u nas, żeby ktos chciał u nas coś zrobić musimy mu najpierw zapłacić, czyli najnormalniej w świecie łapówka, jakby jej nie nazwać. Rozumiem, że nie bardzo są środki na inwestycjie w infrastrukturę, ale na pewne określone inwestycje można pozyskać środki z EU (trzeba tylko chcieć) i właśnie dobra infrastruktura mogłaby być zachetą dla inwestorów (przez brak infrastruktury przegraliśmy kilka inwestycji - łapówki były podobne). Przede wszystkim prostrze procedury, podatki i w ogóle cała biurokracja, ale przecież tego nie można zrobić, bo jak wszystko będzie proste jasne i "czyste" to nie będzie łapowkarstwa i pewne grupy nie beda juz mogły czerpac z tego zysków i trzeba będzie się wziaść do roboty. Dopóki "nasza władza" nie zrobi niec w kierunku "uproszczenia" prowadzenia działalności to "łapowkarstwo" ze strony państrwa będzie jedyną zachetą, która może wpędzić nas w jescze większą dziurę budżetową.
marwiac2 / .* / 2005-09-09 23:20
Te 99 mln to polisa ubezpieczeniwwa Koreańskiego biznesu. Był przykład słynnego Laboratorium Frakcjonowania Osocza - gdzie wybudowano, nawet ładne. I na tym koniec czy ktoś kto chce ukraść i przekrećić kredyt, realizuje budowę ciągnie ją do stanu zamkniętego z elewcjami, pakuje w to kredyt rzędu 32 mln dolców aby skręcić dwa - obraża to moją intelidencję, sprawa leży gdzie indziej, rejestracja leków to państwo w państwie - proces przewlekany jest przez lata. Słyszałem wypowiedzi konsultantów krajowych i osób wysoko postwionych w krwiolecznictwie że to jest poroniony pomysł Polska jakto taka nie jest w stanie produkować tego leku bo to dla nas jest za wyski pułap. Poręczenie kredytu przez rząd SLD bylo taką polisą ubezpieczeniową majacą na celu łątwiejsze zarejsetrowanie leku (potwierdzają to słowa Łapińskigo że skierowano się do niego aby sprawę odkręcał) efekt jest taki że mazsyny niszczeją, budynki niszczeja nie ma winnych a chorzy Polacy nie mają szans na tańsze preparaty krwio pochodne
Marcel / .* / 2005-09-09 20:42
leczcie się
Eugenia Plucik / .* / 2005-09-08 16:53
To pryszcz, te 99 mln zl. Mittal Steel dostal 3 mld zl pomocy opublicznej z kasy naszego państwa po to aby sie zrestrukturyzował czyli zmniejszyl produkcje o 1 mln to, czyli zwolnil odpowiednią ilość hutników, ajednoczesnie spowodowal zmniejszenie produkcji koksu i - w konsekwencji - wydobycie węgla koksowego... Czy jest gdzies durniejsze i bardziej skorumpowane państwo niż nasza demokratyczna Polska. Kto słuchał dociekan komisji ds. prywatyzacji PZU musial zamarzyc o Dzierżyńskim dla tych zlodziei, ktorzy okradaja 40 mln społeczeństwo z dorobku kilku pokoleń.- bo tak jest i w przypadku PZU i Orlenu i Polskich Hut Stali. Czekam na komije sejmowa w tej osataniej sprawie.
lukasz82 / .* / 2005-09-08 23:48
a ja czekam na komisje ktore zajma sie przekretami w dotychczasowych komisjach - w szczegolnosci w k.orlenu :D - ale to za 5 lat najwczesniej bedzie....
Bravados / .* / 2005-09-08 11:32
To jest elementarz, naprawdę ręce opadają. Przecież te 99 mln. nie spadnie z nieba. Musimy się na nie zrzucić w podatkach. A więc aby powstało 10.000 miejsc pracy dla wielkiego inwestora padnie 10.000 miejsc pracy w małych prywatnych firmach, których nikt z płacenia podatku nie zwolni - wręcz przeciwnie, przykręci się im śrubę bo kasa jest potrzebna dla Korei.
krolpa / .* / 2005-09-08 10:18
Rozumiem ze artykuly pisze sie z roznych pobudek m.in. w celu wywolania bezsensownych dyskusji. O tym, czy moglismy zaproponowac takie czy inne warunki, nalezalo sie zastanawiac przed ostatecznymi decyzjami i wieze ze tak wlasnie bylo. W negocjacjach najwazniejszy jest cel a po jego osiagnieciu nalezy wystrzegac sie moralnego kaca, ze nie wygralo sie czegos wiecej niz sobie zalozylismy (w tym przypadku za mniejsze pieniadze). Rozwodzenie sie na temat tego czego nie ma, tutaj cytuje "Uważam, że najlepsza zachętą dla inwestorów jest tworzenie dobrych warunków do rozwoju, a nie dawanie pieniędzy" jest czystym truizmem na ktory szkoda miejsca i czasu. Doputy inne kraje - czyli rynek, bedzie oferowal zachety w formie pomocy publicznej, Polska nie moze od tej zasady odstapic, to chyba wydaje sie byc oczywiste ?. Na koniec, nie mam zadnych watpliwosci nazywajac ta inwestycje wielkim sukcesem, ktory ulatwi kolejne negocjacje z nowymi inwestorami pod warunkiem ze wywiazemy sie z naszych obietnic.
lukasz82 / .* / 2005-09-08 09:41
po raz kolejny trzeba napisac .LUDZIE - RUSZCIE CHOCIAZ 1 KOMORKE SZARA ZANIM COS NAPISZECIE !!! fakty wygladaja nastepujaco-jesli mi im nie damy (czytaj LG) sporych preferencji wybiora inny kraj-taka to juz specyfika naszego regionu.po drugie - te 10tys.miejsc pracy spowoduje powstanie kolejnych kilkunastu tys. w firmach ktore beda wspolpracowac z LG.O tym ze ta inwestycja to kielbasa wyborcza.....rany !! nie dziwota ze lepperzyi giertychowie maja takie poparcie ....Zas co sie tyczy lapowek - to juz faktycznie chyba nasza specyfika ze zawsze szukamy dziury w calym - dodam tylko ze chyba lapowe dostal Kwochu za LOT i niedlugo poleci do USA podzielic sie nia z Buszem i pewnie Putinowi po szsiedzku cos da....szkoda gadac
guciom / .* / 2005-09-08 08:07
"Mamy przecież zdolną młodzież, która przyciąga uwagę inwestorów. Są oni zdolni pracować przez 12 godzin na dobę, w przeciwieństwie, na przykład, do młodzieży z Francji. Problemem naszym – jak już mówiłem – jest duże bezrobocie i bariery administracyjne."Więc zamiast męczyć się w obozach pracy za granicą stwórzmy własne - lepsze bo legalne. Człowieku, czy Ty się zastanowiłeś ile wytzrymasz pracując 12h na dobę?? może dodaj jeszcze 7 dni w tygodniu.... Boże - widzisz i nie grzmisz - gadają wszyscy na polityków - popatrzcie kto podsuwa im świetne pomysły!!! Tak dalej .... już jesteśmy niewolnikami we własnym kraju, a kim będziemy później?? Co w hierachi jest poniżej niewolnika??...Przepraszam za błędy ortograficzne jeśli jakieś są.Pozdrowionka
Szkot / .* / 2005-09-09 17:36
W Wielkiej Brytanii mieszkam od ponad roku, ja pracowalem, wielu moich znajomych pracuje po 12 i wiecej godzin na dobe. I nie jest tak zle.Chodzi o to, zebys mial wybor i godnie mogl zyc pracujac 40 godz w tygodniu, a jesli chcesz 100 (koledzy pracowali 102 godz tygodniowo - w ochronie - i nie narzekali.I dlaczego kur... .a 100 000 ludzi ma sie zlozyc po 1000 zl aby doplacic koreancom do ich biznesu????
zorro / .* / 2005-09-14 19:56
masz szczęscie, że mieszkasz w GB.Chetnie pieprznąlbym swoią firmę i wyjechal.Polskie przepisy mnie zabijaja, niedługo pękne ze śmiechu.
kuba / .* / 2005-09-08 09:05
Metafora to była (trudne słowo). Chodzi o to, że pracowitością, gotowością do poświęceń i zdolnościami organizacyjnymi na głowę bijemy pracowników "starej unii" (mogę podać setki przykładów z własnej praktyki). Tego rodzaju czynniki, plus niskie podatki i proste, stabilne przepisy są prawdziwą zachętą do inwestowania. Jest tak w interesach, że jeżeli zdobywa się klienta niską ceną, jak w przypadku LG, to zawsze będzie on w stanie odejść do kogoś kto będzie tańszy. Ale jeżeli zdobywa się go jakością to będzie wierny bez względu na cenę do końca życia.
Tomasz / .* / 2005-09-08 08:02
Otwarcie koncernu w Polsce pozornie rozwiąże problemy bezrobocia. Niedługo będzie (o ile już nie jest) gorzej niż w Koreii. Polacy gotowi są pracować po 12 godzin i więcej, otrzymując jednak marne wynagrodzenie, które pozwala jedynie na wegetację. "Gnęb bliźniego swego, aż spadnie koszula z niego". Kolejna sprawa - podatek VAT, nic dodać nic ująć. W pełni zgadzam się z Panem Andrzejem.A jeżeli chodzi o łapówkę, nikt mi nie powie, że tak nie jest. W przypadku powstania Daewoo tak nie było? W końcu sami chcieliśmy Ameryki, więc ją mamy, z tym, że niestety w wydaniu łacińskim.
g / .* / 2005-09-07 20:36
Debilny minister obieca wszystko-byle zbierac kwiatki wyborcze dla swej zbankrutowanej partii,rozda nasze pieniądze-bo czuje sie c,cwaniak,bezkarnym.
Andrzej / .* / 2005-09-07 19:38
POdtawową sprawą, wg prasy podnoszona przez LG jest 100 dniowy okres oczekiwania na zwrot podatku Vat, co powoduje duże straty przez zamrożenie kapitału. Okres oczekiwania na zwrot jest de facto bezprocentową pozyczką, na dodatek, od której nikt nie płaci podatku. A działa świetnie; im wiekszya produkcja tym większe straty. Sprawa LG będzie dobrym barometrem intencji naszego rządu i starego i nowego. Zobaczymy
Antonio / .* / 2005-09-13 20:10
Ja w swoim US na zwrot VAT muszę czekać "ustawowo" 180 dni +jeden miesiąc. W rezultacie nie zabiegam o zwrot lecz ciągle przerzucam na następny miesiąc. Ciekawe ile na tym nasze "kochane państwo" skali całego kraju zaoszczędzi ferując sobie nieoprocentowane kredyty. Niestety tak naprawdę to się przyczynia do upadku gospodarki i powiększania bezrobocia.
Bieda-Biznesmen / .* / 2005-09-07 14:32
Niektórzy przedsiebiorcy dostają pomoc publiczna (bo duzi) ,inni mniejszy ZUS ( bo mali i nowi).....a co z juz dzialajacymi???????Gdzie równość podmiotów gospodarczych???????????
Mad Anz / .* / 2005-09-08 00:03
Nie jestem wprawdzie pewien, ale raczej nie o ZUS tutaj chodzi (za kogo placony?). Zagraniczny inwestor (firma) zwraca raczej uwage np. na podatek od osob prawnych czy tak jak mowi Andrzej (patrz wyzej) - na VAT. ZUS za pracownikow i tak musza zaplacic. Nie umniejsza to jednak faktu, ze ktos tu jest bardziej preferowany, a ktos mniej.Coz, przydaly by sie jakies badania porownujace efekt przyrostu PKB do kwoty zainwestowanych pieniedzy (w przekroju na sektory gospodarki). Mozliwe, ze nie oplaca sie dotowac najwiekszych..., choc w to watpie. Swoja droga Gwiazdowski ma racje jesli chodzi o to, ze to przede wszystkim przez rodzimych przedsiebiorcow sa tworzone miejsca pracy, a w efekcie (mnoznikowo) dalej rosnie PKB (wiekszy popyt konsumpcyjny, choc to moze rowniez wplywac na szybsza inflacje i wzrost deficytu na rachunku obrotow biezacych). Z pewnoscia dobrze jest wiedziec kiedy sie przeplaca.
Mazut / .* / 2005-09-08 00:03
równość mają partyjni watażkowie z lewa, prawa i skądkolwiek sąPolska ma dość , ale pyskaczom mało i małow Polsce koniec świata pierwej ujrzymy niż opamietanie - karmany wszak pusteA to polska właśnie.
Obywatel Polak / .* / 2005-09-07 11:39
Otóż to właśnie.Równe prawa dla wszystkich przedsiębiorców, a nie dla wybranychPanie Robercie zapomniał Pan tylko o tym że jedynie przy tak dużych inwestycjach, jest szansa na konkretne łapówy,,, przecie rząd z czegoś żyć musi,,,,
Bożena / .* / 2005-09-08 09:01
Obywatel Polak- Twoja wypowiedź, to takie właśnie "polskie" myślenie, polskie piekiełko. Spekulacje, posądzanie każdego, który coś robi dla naszego kraju o prywatę i brak dobrych intencji. Na pewno nie będzie to sprzyjać inicjatywie i rozwojowi Polski. Zastanów się nad tym Obywatelu Polak.
Obywatel Polak / .* / 2005-09-08 14:02
droga Bożeno oczywiście że Polskie, bo jakie by miało być inne ???Tak masz racje towarzysze z AWS i SLD tak bardzo się natrudzili przez ostatnie 16 lat że gospodarka robi bokami...Nie oszukuj sama siebie, zdejmij rózowe okólary i zobacz jak nasz kraj wygląda....Ja sam miałem się zgłosić do rządu o "pomoc" no ale w tzw międzyczasie zamknęli Peczaka i jak ja mam się teraz do nich dopchać ???
Mad Anz / .* / 2005-09-07 23:31
Jest brak logiki w tym co mowisz. Skoro pan minister oczekiwalby ode mnie, czyli inwestora lapowki, to ja-inwestor (o ktorego wzgledy walka sie tu toczy) powiedzialbym - no to pocalujcie mnie w d... Zastanowiles sie Polaku Aferzysto komu tu bardziej zalezy?
Kashpir / .* / 2005-09-08 10:42
Pan minister mowi: ja wam zalatwie kilkadziesiat baniek ulg, doplat itp. a wy mi znajdziecie potem (tzn. jak juz nie bede ministrem) ciepla posadke doradcy badz zamowicie uslugi w mojej firmie think realistically :)
Putionnyj / .* / 2005-09-08 00:08
to nie takto nie minister dzieli sie z podwładnymito prowincja skruszona drepcze z sakwami do mości dobrodziejówwszak datki nada zbierać

Najnowsze wpisy