Forum Forum emerytalneInne

Gwiazdowski o wyroku w sprawie OFE: decyzja Trybunału oczywista, ale reforma Tuska to był skok na kasę

Gwiazdowski o wyroku w sprawie OFE: decyzja Trybunału oczywista, ale reforma Tuska to był skok na kasę

Wyświetlaj:
facet / 83.26.188.* / 2015-11-05 17:01
Jak słyszę niektórych jajogłowych, że TK orzekł co musiał bo tych pieniędzy już nie ma, to znaczy jak złodziej ukradnie kasę i roztrwoni to sąd powinien uznać to jako zgodne z prawem bo tej kasy już nie ma.
LolekTT / 195.94.206.* / 2015-11-05 16:47
Owszem, jest ważne, czy to kasa w OFE czy z ZUS, różnica to ok. 3 mld PLN kosztów obsługi długu. Pytanie tylko, czy skok na kasę wydłuży agonię budżetu wystarczająco długo, żeby twórcy reform nie musieli zawisnąć na szubienicy.
szary człek z RP / 89.231.64.* / 2015-11-05 15:35
W jednym z wywiadów dla TVN24 Rostowski powiedział, że Polacy powinni pracować na podatek a środki na życie pobierać z pomocy społecznej. Powstaje więc pytanie czy ktoś kiedyś dobierze sie do tego faceta by wyjaśnić jego role w rządzie RP. Rola Tuska jest jasna. Obaj powinni czekać na finał swoich poczynań przed Trybunałem.
widmo przyszłości / 188.33.75.* / 2015-11-05 16:50
Pluton egzekucyjny byłby bardziej właściwy.
Stefan658 / 93.91.219.* / 2015-11-05 15:27
To są wszystko dyrdymały. Po pierwsze, skoro do OFE wpłacono pieniądze z ZUS (podobno nie nasze) to jakim prawem publicznymi środkami zarządzały tyle lat prywatne firmy pobierając za to słuszny procent. Naruszenie dyscypliny finansów publicznych?
Tysiące osób w całej Polsce dostawały dodatkowe wynagrodzenie za spisanie umowy ubezpieczenia w II filarze.
Właśnie o tyle zostały uszczuplone środki na wypłaty emerytur. Po drugie zgodnie z umową środki gromadzone w OFE są dziedziczone. Co teraz w przypadku gdy nie dożyję emerytury?
Andrzej947 / 46.253.208.* / 2015-11-05 15:19
Tylko naiwniaki wierzą że było inaczej , skok na kasę i jeszcze elektrownia jądrowa to dopiero skok i jaka kasa . To była i nadal jest Partia oszukańców. Mało kto trafiał za kratki chyba że sam chciał się wyspowiadać .
bomarcin / 194.29.137.* / 2015-11-05 15:13
Ludzie, słyszeliście jak politycy uzależniają wysokość waszej emerytury od liczby waszych dzieci? Jeżeli twierdzą, że taki związek istnieje to znaczy, że wasze dzieci będą pracować na wasze emerytury. Możliwości są dwie, albo będą płacić państwu pieniądze i dostaniecie emeryturę albo nie będą płacić państwu i wtedy emerytury nie otrzymacie. Teraz mam pytanie, jeżeli wasze dzieci pracują na wasze emerytury to po co wam ZUS? Nie mogą wam dać bezpośrednio tych pieniędzy? Nawet byłoby taniej bo administracji ZUS nie musiałyby utrzymywać tylko was.
adaw / 62.141.203.* / 2015-11-05 15:12
W końcu i na strony WP zaczynają trafiać mądrzy ludzie. Zwolenników lemingolandu coraz mniej na szczęście.
frogo / 5.172.237.* / 2015-11-05 15:06
podsumowując Pana Gwiazdowskiego - walić legalną pracę bo i tak funduję emwryturę jedynie górnikom i mundurowym
Manek55 / 195.8.52.* / 2015-11-05 15:05
Właśnie takich ludzi potrzebuje rząd jak p.Gwiazdowski a Kaczyński powinien zrobić wszystko żeby p.Gwiazdowski zechciał doradzać jego pseudofachowcom od ekonomii i chociaż nie cierpię pisu to w następnych wyborach gotów byłbym na nich zagłosować
Borsuk01 / 80.54.48.* / 2015-11-05 15:05
Trybunał Konstytucyjny winien być gwarantem praworządności i przestrzegania Konstytucji RP w państwie i ostatnią instancją broniącą obywateli przed niegodziwością władzy i uchwalonymi w parlamencie bublami legislacyjnymi. O tym należy pamiętać. Nie można w imię poprawności budżetu łamać postanowień zawartych w Konstytucji RP, która jest najwyższym obowiązującym aktem prawnym i nadrzędnym w stosunku do uchwalanych ustaw, w tym ustawy budżetowej. Ustawa budżetowa zaś winna być tak skonstruowana, by była zgodna z ustawą zasadniczą i spełniała wszystkie zagwarantowane w niej prawa obywateli.
Do tej pory byłem przekonany, że Trybunał Konstytucyjny jest / jak nos od smarkania / do orzekania, czy przepisy uchwalonych ustaw są zgodne z Konstytucją RP, czy też nie. Czyżby o tym zapomniał przewodniczący TK pan sędzia Rzepliński? Bo co można sądzić o tym , jeżeli TK kilka miesięcy temu zwrócił się do premiera z pytaniem, jakie będą koszty dla budżetu w przypadku stwierdzenia ewentualnej niekonstytucyjności ustawy o zmianach w OFE? Co to miało znaczyć? Czyżby, jak podejrzewałem, Trybunał miał stwierdzić stan faktyczny w zależności od zapotrzebowania rządu i wydać werdykt o konstytucyjności ustawy? Pewnie się myliłem, chociaż okoliczności na to wskazywały.
Już samo pytanie było tak zadane iż sugerowało, że w zależności od sytuacji Trybunał może wydać jedno z dwóch nawzajem wykluczających się orzeczeń. To zaś mogło świadczyć o ewentualnym kupczeniu i naginaniu prawa w zależności od zapotrzebowania rządu i ze szkodą dla obywateli. Tak być nie powinno. Już wtedy myślałem, że jeśli moje przypuszczenia by miały się potwierdzić, to należałoby powołać nowy skład tego gremium.
Wydany w dniu 04.11.2015r. przez Trybunał Konstytucyjny wyrok w powyższej sprawie jest spełnieniem moich wcześniejszych obaw i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że organ ten nie spełnia należycie pokładanych w nim nadziei. Mówi się, że nad wyrokami sądów nie powinno się dyskutować. To po jaką cholerę jest tyle uzasadnionych apelacji w wyniku czego są uchylane wyroki przez sądy wyższej instancji? Świadczy to o tym, że niektóre wyroki są błędne i niesprawiedliwe. Należy skończyć z tym, że wyroki są wydawane w zgodzie z własnym sumieniem / czasami partyjnym / nie zaś w zgodzie z literą prawa. Moją tezę potwierdza fakt, iż na 15 sędziów składu orzekającego trzech z nich miało zdanie odrębne. Tacy sami fachowcy a byli innego zdania. Coś tu jest nie tak. Uważam, że w tak kluczowej sprawie wyroki winny być jednogłośne.
Osobiście sądzę, że w tej konkretnej sprawie Trybunał nie kierował się dobrem ogółu społeczeństwa lecz interesem budżetu państwa co jest pogwałceniem Konstytucji RP. Tu niestety mocno się zawiodłem. Według mnie TK miał pełne podstawy by orzec o niekonstytucyjności Ustawy o reformie OFE, jednak z uwagi na dobro państwa i budżetu utrzymać ją w mocy do chwili jej nowelizacji. Uważam, że z uwagi na powagę sytuacji TK powinien zawnioskować o postawienie ojca tego bubla legislacyjnego przed Trybunałem Stanu. Pod takim wyrokiem bym podpisał się obydwoma rękami i wierzę, iż wyrok ten z pewnością by uzyskał akceptację społeczną. Szkoda, że tak się nie stało.
Niniejszy komentarz jest odzwierciedleniem nie tylko moich przemyśleń i odczuć a wydający wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej nie powinni przejść nad tym obojętnie. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego muszą jednak pamiętać o tym, że są oni ostatnim ogniwem zapewniającym praworządność i strażnikami przestrzegania Konstytucji RP. My zaś jako społeczeństwo powinniśmy i musimy respektować wyroki, ponieważ od nich nie ma już żadnej apelacji.
Sz / 185.6.53.* / 2015-11-05 14:59
Całę to państwo to jeden wielki ZŁODZIEJ !
michaś 1945 / 79.184.86.* / 2015-11-05 14:55
Facet pleciuga! Gada, gada i jest bardzo zadowolony, tylko co z tej jego gadaniny wynika?! My Polacy jesteśmy mistrzami świata w takiej gadaninie. Wszyscy jesteśmy mądrzejsi od wszystkich, ba, nawet jesteśmy mądrzejsi od siebie...
ZK590 / 83.4.191.* / 2015-11-05 14:51
czy składka zdrowotna to nie jest skok na kasę? Idę dziś do dentysty, czy P. Gwiazdowski wie ile to kosztuje MOICH pieniędzy? Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu , nie czarujmy się, to raczej odwiedziny a nie leczenie. Witaminy i środki przeciwbólowe kupię sobie sam w kiosku. Wizyta u specjalisty NFZ bez koperty to również najczęściej stracony czas.
Robert1241 / 213.184.21.* / 2015-11-05 16:45
A czy Gwiazdowski wypowiadał się o składce zdrowotnej?
kber / 195.38.12.* / 2015-11-05 14:48
Jeśli te pieniądze nie były nasze, to dlaczego nie ma jednego, wspólnego konta, tylko są indywidualne? Dlaczego każdy ma na nich inną kwotę? Jeśli Pan tak twierdzi, to ja poproszę o transfer z Pańskiego konta na moje. Skoro to i tak nie jest Pańskie, to co Panu zależy, czy będzie na nim 5 złotych, czy trochę więcej 'cudzych' pieniędzy.
kled / 77.45.38.* / 2015-11-05 14:45
Wymądrzanie się tego pana od ponad 20 lat , wyłącznie jako skrajny liberalizm staja się już nudne?

Najnowsze wpisy