Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować

Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować

Money.pl / 2008-10-15 08:12
Komentarze do wiadomości: Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować.
Wyświetlaj:
Wiesieki / 2008-10-15 10:33
Ja uważam że Polacy po prostu większe dochody by przejedli. Najpierw trzeba społeczeństwo nauczyć troszczenia się samemu o siebie , o swoje emerytury a dopiero potem robić rewolucję w systemie emerytalnym.
grejchel / 2008-10-15 10:20 / portfel
Dokładnie tak!
Jak bede miał swoje 4000 w portfelu a nie wywale je na ZUS i OFE, to kupie sobie program inwestycyjny lub ubezpieczenie na zycie i dozycie i bede mial kokosy na emeryturze. Poza tym sam zdecyduje co z tymi pieniedzmi zrobie a nie mam podobno pieniadze ale nie mogę ich ruszać... paranoja
JAW / 84.10.239.* / 2008-10-15 10:04
Facet ma świętą rację i dlatego na tym zadupiu nigdy nie zostanie nikim.
Wkurzony / 195.245.68.* / 2008-10-15 09:48
To nie jest takie proste. Ludzie w naszym kraju są przyzwyczajeni, że państwo za nich myśli. Musi jeszcze dużo wody upłynąć w Wiśle, zanim podejście się zmieni.
Oddanie pieniędzy płaconych do ZUS naszym obywatelom, prawdopodobnie spowodowałoby ich "przejadanie" na bieżące sprawy. A tak, przynajmniej system wyrwie od nich trochę kasy, "zanim wszystko zjedzą". Bądźmy realistami.
nienn / 212.191.1.* / 2008-10-15 13:15
To są MOJE ciężko zapracowane pieniądze i powinnam mieć prawo zrobić z nimi co chcę - nawet "przejeść". Jak na starość zostanę bez środków do życia to będzie i wyłącznie moja sprawa i wina.
Ludzi powinno się edukować i uświadamiać, że to oni muszą sami zadbać o swoje interesy. Urzędasy niesłusznie założyły, że obywatel nie potrafi sam o siebie zadbać.
Floyd / 2008-10-15 18:18 / Tysiącznik na forum
Czy ci się podoba czy nie to będziesz płacił w takiej czy innej formie za tych co nie mieli by środków do życia. Przy dzisjejszym rozwoju cywilizacyjnym gdzie większośc ludzi mieszka w miastach, to jeżeli ktoś ni będzie płacil za wodę to firma ją dostarczająca będzie zmuszona tobie podnieśc cenę. To nie te czasy gdy każdy indywidualnie korzystał z darmowego zródełka w lesie. Podobnie z innymi opłatami. Nie wygonisz paru milionów ludzi pod most. Jeśli cżeść społeczeństwa przestał by opłacać czynsz to znów Tobie trzeba by go podnieść (często tak już się dzieje). Już dziś, ci którzy mają najniższe emerytury w dużej części nie widzą tych pieniędzy bo w większości są one od razu kierowane na różne stałe opłaty; prąd, gaz, woda, czynsz itd. Gdyby zabrać im te pieniądze, to kto by stracił?
Gdyby problem dotyczył małej grupy to pół biedy, ale gdy dotyczy milionów, to nie ma rady będziesz płacił.
dCo / 79.184.227.* / 2008-10-15 09:43
Trzeba było likwidować, póki Pan mógł. Choćby przez dywersję i sabotaż. Naród byłby wdzięczny a jakby chcieli Pana za to ukarać to wszyscy wyszlibyśmy na ulicę.

A takie dywagacje to są dobre na niedzielną pogadankę przy kawie i ciasteczku.
polaczek zarezerwowany? / 87.205.216.* / 2008-10-15 09:39
Czyżby Pan wyleciał z ZUS, że znowu potrafi rozsądnie mówić?
Prwdziwy "kapitalista" , w zależności kto płaci taki dostaje komentarz.
kazek606 / 83.8.55.* / 2008-10-15 12:46
Witam, właśnie miałem to napisać. Z tego co paniętam, to pan Gwiazdowski piastował wysoką funkcję w ZUS -ie. Nie słyszałem aby wówczas lansował taki pogląd. Jakże łatwo jest mówić coś popularnego. Jestem tylko ciekaw czy wziąby na siebie ciężar w razie niepowodzenia takiego projektu. Oczywiście uważam że ZUS należy bardzo poważnie zreformować, a jeszcze bardziej KRUS. Czy ktoś policzył ile budżet państwa dopłaca na jednego świadczeniobiorcę z KRUS i ZUS? Jeżeli nie nastąpią poważne zmiany w funkcjonowaniu OFE, to może się okazać że osoby przechodzące na emeryturę w okresie bessy na giełdzie, w ciągu roku stracą 30-40% swoich oszczędności w OFE. Temat ten podejmowałem już w 2002r. Wtedy nikt nie widzał tego problemu.
emeryt to wróg ludu / 84.234.10.* / 2008-10-15 09:15
Najpierw trzeba zlikwidować emerytów i rencistów a sprawa ZUS i OFE sama się rozwiąże. Wystarczy dać młodym wyborcom PO kije bejsbolowe i już nie, nie hasło, zabierz babci dowód, tylko wypraw babcię do moherowego nieba! Jeżeli ludzie nie przegonią okrągłostołowych grandziarzy i szulerów to nie tylko nie będzie Polski, ale nie bedzie też Polaków. Eksterminacja Polaków trwa także za pomocą tzw. służby zdrowia a teraz szykuje się jej przyspieszenie. Pamiętajcie Polacy, że między Bugiem a Odrą, grandziarzom nie potrzebni są Polacy! Nie będzie obecnie obozów KL z komorami gazowymi, będą likwidować emerytury, renty a tzw. służba zdrowia będzie służyła do eutanazji, po polsku, Narodu polskiego.
maruszka / 151.92.176.* / 2008-10-15 09:53
Jestem młodym, wykształconym, wyborcą PO, nigdy nikogo nie uderzyłam i czuję się obrażona...Jeśli na emerytów ma się składać banda moherowych, uzbrojonych w laski babć i dziadków, nienawidzących wszystkiego i wszystkich oprócz ojca dyrektora i braci k to ja osobiście czuje się zastraszona bo mnie rodzice dobrze wychowali i ja nie podniosłabym na nikogo ręki, zwłaszcza na osobę starszą a babkę która ledwo stała ze starości ale machać laską potrafiła bardzo sprawnie i wrzeszczeć bardzo głośno rzucając cytatami z radia wiadomo jakiego widziałam...I kto tu powinien się bać???
Ps.I jeszcze pracuję na ich emerytury wysyłane dla rozbudowy imperium ojca imperatora...ZGROZA...
emeryt to wróg ludu / 84.234.10.* / 2008-10-15 10:04
Maruszka, tatuś był oficerem w SB czy tylko pod... . Wychodzi mi na to, że był pod... .
maruszka / 151.92.176.* / 2008-10-15 13:39
Mój tata żyje, ma się całkiem dobrze i jest jednym z ostatnich uczciwych Polaków jacy jeszcze żyją. Wszystkiego co ma dorobił się sam, własnymi rękami i środkami, ciężka pracą i nauką, nigdy nikogo nie okradł, nie oszukał, nie wziął w życiu nawet kredytu a co najważniejsze, nie szanująca nikogo świnio, NIGDY nie należał do partii, nawet jak obiecywali mu złote góry,żeby zaraz potem prześladować kiedy odmówił. Mój ojciec jest jednym z ostatnich prawdziwych Polaków, starej daty, takich którzy mają zasady(jeśli wiesz co to jest) i nigdy ich nie łamią a tacy jak ty nie dorastaja im do pięt.
I więcej nie chce mi się z toba gadać a przed opluciem twojej skrzywionej gęby powstrzymuje mnie tylko to że jednak rodzice starali się żebym przejęła ich wzorce a oni nigdy nikogo nie potępiają...nawet takich jak ty.
emeryt to wróg ludu / 84.234.10.* / 2008-10-15 18:05
Ot typowy elektorat PO! Chamstwo zindoktrynowanego osobnika nie ma granic. Jacy wyborcy PO taka i PO! Biada Polsce!
polaczek zarezerwowany? / 87.205.216.* / 2008-10-15 09:41
Ty się lecz...
Metody podajesz dokładnie przeciwników okrągłego stołu.
rafał_007 / 193.111.166.* / 2008-10-15 08:56
W kraju gdzie większość obywateli zyje na bieżąco ze swoich "głodowych" pensji Pan Gwiazdowski każe jeszcze odkładać na przyszłą emeryturę? Chciałbym aby Pan Gwiacdowski i jego rodzina przeżyła 6-12 miesięcy w warunkach przeciętnego Kowalskiego i jestem przekonany, że opinia szybko by się zmieniła. Jak się czyta opinie takich ekonomistów to .....
berdos / 2008-10-15 13:58
policz ile kosztujesz utrzymanie zusu- ludzi budynkow itd itd itd. wydaje się że to wcale nie są małe pieniądze..
UPRzejmy2 / 194.1.153.* / 2008-10-15 09:28
wystarczy nie zabierac obywatelom na zus i ofe i juz 20% podwyzki dostana
rafał_007 / 193.111.166.* / 2008-10-15 11:21
tylko te 20 % podwyżki momentalnie wyjdzie w tzw. życie. (drożeje energia, żywność, leki itd) . Jak się ma 10 tys. czy więcej miesięcznie to mozna nadwyżki odkładać. W tej chwili społeczeństwo jest tak zadłużone, że raczej musi myśleć o spłacie pożyczek niż odkładaniu na przyszłe czasy.
Alfista / 2008-10-15 12:47 / Człowiek Hossa
Trzeba było NIE głosować za unią jak stado baranów. To by nie było drożejącej żywności (aż tak), ani drożejącej energii (aż tak).

A tak w ogóle, to wystarczy zarabiać na rękę jakieś 1'500zł żeby coś odłożyć. Chyba, że ktoś jak zarabia półtorej tysia chce żyć jak ktoś kto zarabia dychę. No to niech k...a zarobi tą dychę a nie marudzi, że jest mu źle!

Społeczeństwo to jest zadłużone - ale amerykańskie, a nie polskie!
Rafał_007 / 193.111.166.* / 2008-10-15 14:09
My slę Alfista , że mieszkasz u mamuni bo gdybyś zapłacił czynsz, opłaty i miał dzieci na wychowaniu to te 1500 PLN szybko by się skurczyło i zmienił byś zdanie. Jeżeli chodzi o głosowania na Unię to każdy ma swoje zdanie i z tym nie ma co dyskutować, większość jest zadowolona a wszystkim się nie dogodzi.
Odnośnie zadłużenia to porównaj sobie dochody Amerykanów i ich zadłużenie. Tak się składa,że pracuję w instytucji udzielającej pożyczek i tu niestety widać skalę zadłużenia. Niestety coraz częściej pożyczają ci najmniej zarabiający (nie mówię o kredytach hipotecznych - tu Ameryka)
zapracowany / 79.189.235.* / 2008-10-15 08:12
Urwał się z księzyca - zamiast pracować, jeść,załatwiac
setki biurw spraw (10xwięcej niż za komuny) -ubezpieczenia, opłaty za 30 usług, kredyty itd
to zostanę ekspertem od inwestowania długoterminowego
- tylko nie bedę miał co inwestować.
Znowu szukają jeleni do oskubania
młoda zapracowana / 62.121.101.* / 2008-10-15 08:32
"Trzeba ludziom powiedzieć że państwo się o nich nie zatroszczy"... gratuluję poczucia humoru. Idąc za ciosem należałoby jeszcze zlikwidować renty inwalidzkie i inne świadczenia z ubezpieczeń społecznych.. efekt:: przeważająca część społeczeństwa otrzymywałaby zasiłek socjalny pewnie ok. 500 zł/mies. i szybko zasiliła szeregi bezdomnych. Co do tego, że indywidualnie osiągnęlibyśmy lepsze wyniki z lokowaia kapitału niż OFE.... nikt jeszcze nie obronił tej tezy ;) Życzę Panu bardziej realnych marzeń... a właściwie to jakie lobby Pan reprezentuje? Polityczne czy biznesowe? Chociaż wiadomo ż biznes przenika się z polityką....
nienn / 212.191.1.* / 2008-10-15 13:09
Masz złudną nadzieję, że Państwo się o Ciebie zatroszczy. Młoda zapracowana żebyś się nie zdziwiła jak to Państwo kopnie Cię w 4 litery jak tylko przejdziesz na głodową emeryturę (z ZUS + OFE), na którą oddajesz teraz sporą część zarobków.
le / 83.28.116.* / 2008-10-15 10:02
Po wywiadzie i komentarzach nie dziwię się , że wielu mądrych ludzi wraz z panem Gwiazdowskim nie zabiera głosu publicznie i nie angażuje się w politykę.Po żenujących obrazkach w świecie polityki i różnych ocenach ich pomysłów przez niezorientowanych i niedouczonych komentatorów wcale się nie dziwię , że zajmują się swoimi sprawami , nie pozostawiającymi czasu na troskę o innych,nie rozumiejących tego.Pan Gwiazdowski nie swój interes miał na myśli.
Gogus / 213.77.33.* / 2008-10-15 10:11
Zgadzam się, i z Panem i z Panem Gwiazdowskim. Komentarze są smutne...... wszyscy mają tylko roszczenia a przecież każdy musi zadbać o siebie. Dlaczego mam dbać o nieudacznika, renciste (może jednak zdolny do pracy?), malkontenta, narzekacza, wiecznie niezadowolonego.....
Normalny / 195.20.2.* / 2008-10-15 11:15
Módl sie do swojego boga zebys całe zycie był zdrowy
UPRzejmy2 / 194.1.153.* / 2008-10-15 09:29
DOBROWOLNY ZUS UTWORZYC, jak ktos nie chce emerytury i uwaza ze sam lepiej zatroszczy sie pieniedzmi to czemu nie?
Sz / 195.20.110.* / 2008-10-15 08:57
"Co do tego, że indywidualnie osiągnęlibyśmy lepsze wyniki z lokowaia kapitału niż OFE.... nikt jeszcze nie obronił tej tezy ;) "
Jeśli się boisz, że nie osiągniesz lepszych wyników, to zostań w OFE i ZUS. Ale ja jestem przekonany, że dam sobie radę i proszę nie każ mi być w ZUS-ie. Nawet jak będę miał gorsze wyniki, to co Ciebie to obchodzi? Nie uogólniaj - odczep się od innych. Emerytura to moja indywidualna sprawa.
prawiezaratustra / 2008-10-15 09:28 / _

Nawet jak
będę miał gorsze wyniki, to co Ciebie to obchodzi?

Jeśli będziesz miał gorsze wyniki to za 40 lat napiszesz tak:

2008-10-15 09:15:17 | 84.234.10.* | emeryt to wróg ludu
Re: Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować [0]
Najpierw trzeba zlikwidować emerytów i rencistów a sprawa ZUS i
OFE sama się rozwiąże. Wystarczy dać młodym wyborcom PO kije
bejsbolowe i już nie, nie hasło, zabierz babci dowód, tylko
wypraw babcię do moherowego nieba! Jeżeli ludzie nie przegonią
okrągłostołowych grandziarzy i szulerów to nie tylko nie będzie
Polski, ale nie bedzie też Polaków. Eksterminacja Polaków trwa
także za pomocą tzw. służby zdrowia a teraz szykuje się jej
przyspieszenie. Pamiętajcie Polacy, że między Bugiem a Odrą,
grandziarzom nie potrzebni są Polacy! Nie będzie obecnie obozów
KL z komorami gazowymi, będą likwidować emerytury, renty a tzw.
służba zdrowia będzie służyła do eutanazji, po polsku, Narodu
polskiego.
Sz / 195.20.110.* / 2008-10-15 13:10
Z pewnością będę miał lepsze wyniki. Przez 40 lat nazbieram więcej, niż może dać mi ZUS. Problem dzisiejszych emerytów jest taki, że pieniądze, które wpłacali, zostały zmarnowane, bo wydawało je Państwo. Ja nie chcę, żeby moje pieniądze były "inwestowane" w ten sam sposób. Zgadzam się z R.G., że wszyscy młodsi niż X lat powinni już się sami ubezpieczać i nie muszą wpłacać na ZUS (reszta ma emerytury z budżetu). Ale mogą - nie mam nic przeciwko państwowemu funduszowi emerytalnemu, ale nie pod przymusem. Likwidacja ZUS sama w sobie to ogromne oszczędności...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy