Forum Forum dla firmKsięgowość

handel internetowy ryczalt procedury rozliczania na koniec roku

handel internetowy ryczalt procedury rozliczania na koniec roku

benia112wa / 83.27.126.* / 2012-12-25 23:45
Witam,
Mam kilka problemow jako pocztakujaca w biznesie, prosze was o pomoc w miare mozliwosci

1. Sprzedaje odziez na all
2. rozliczam sie w formie ryczaltu 3%
3. prowadze ewidencje sprzedazy, dzienne zestawienei sprzedazy i ewidencje przychodu.

i teraz moje pytania :)

1. jak zrobic remanent poczatkowy? (nie zrobilam go do tej pory, ale pamietam rzeczy ktore wnioslam do firmy jako kupione przez rozpoczeciem dzialanosci).

2. czy rzeczy ktore np. dostalam od rodziny na rozpoczecie dzialalnosci i nie mam na nie faktury ani rachunkow moge swobodnie wprowadzic do remanentu pocztakowego i pozniej uwzglednic je w remanencie koncowym (jesli zostaly na stanie)??

3. jak ma wygladac moj remanent koncowy? nie jestem vatowcem, czy podaje w takim przypadku tylko ilosc i ceny brutto czy cos jeszcze?

4. nie prowadze ksiazki przychodow i rozchodow czy zatem mam pominac wpisywanie stanu remanentow i trzymac je wylacznie do wgladu?

5. czy w moim wypadku remanent koncowy ma jakis wplyw na moj dochod roczny? dodam ze co miesiac jak na razie nie uzyskiwalam dochu byl on = zero

6. czy musze wprowadzac do remanentu poszczegolne towary po kolei np. kupilam 4 bluzki po 20 i 6 bluzek po 40 a zostalo mi 3 blzki, to mam napisac ze 1 z tych po 20 i 2 z tych po 60 czy moge ogolnie ze zostaly mi 3? tylko po jakiej cenie wtedy? jeju tego sie przeciez nie da ogarnac :(


bardzo prosze o pomoc

Najnowsze wpisy