Forum Forum podatkoweInterpretacje

Handel na ebay, podatek, wiek

Handel na ebay, podatek, wiek

FablerPL / 83.9.24.* / 2012-01-13 21:14
Witam serdecznie,

Mam 17 lat, znalazłem pomysł na biznes przebadałem trochę rynek i wszystko wydaje się bardzo opłacalne.

Chcę się zająć sprzedażą dóbr wirtualnych na ebay'u (klucze do gier, karty prepaid etc.). Wiem że za takie coś trzeba odprowadzać podatek urzędowi skarbowemu. Mam do was pare pytań - mam nadzieje że mi pomożecie ;)

1.)Czy handel na ebayu podlega opodatkowaniu dla polskiego urzędu skarbowego? moje pytanie nasuwa się stąd, że ebay z tego co wiem ma siedzibę za granicami naszego kraju, serwery również nie są w Polsce.

2.)Słyszałem, że jako siedemnastolatek nie mam pełnej zdolności do czynności prawnych, tak więc nie mogę założyć firmy? chodzi mi o firmę na siebie, firma na któregoś z rodziców nie wchodzi w grę.

3.)Przypuśćmy, że na powyższe pytanie odpowiedź będzie taka : "nie nie możesz"

a więc jest wtedy jakakolwiek możliwość na prowadzenie legalnego handlu, bez obawy o problemy ze skarbówką? Słyszałem, że można odprowadzać podatek z handlu internetowego jako PIT i to może zrobić nawet osoba niepełnoletnia.

4.)Z mojej wiedzy wynika że pit płaci się raz rocznie, co więc gdy skarbówka sobie wpadnie przed opłaceniem PITu?

5.) Nie robię żadnych problemów z odprowadzaniem podatku dochodowego, zrobie to nawet bardzo chętnie ale jak :(

6.) Ostatnie pytanie - czy są jakieś specjalne zasady dla handlu zagranicznego? Moimi klientami mają być ludzie przede wszystkim z Europy ale i innych kontynentów. Jak już wspomniałem - przedmioty tylko i wyłącznie wirtualne.

Proszę o odpowiedź osoby które faktycznie coś wiedzą na ten temat i się znają.

Pozdrawiam,
Ł.M

Ps. Warto poradzić się jakiegoś Prawnika?

Najnowsze wpisy