Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Handel na Wall Street wciąż trwa

Handel na Wall Street wciąż trwa

Money.pl / 2008-12-24 08:29
Komentarze do wiadomości: Handel na Wall Street wciąż trwa.
Wyświetlaj:
Mieczyslaw / 2008-12-28 21:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

Swieta Swieta i po Swietach :)))
max303 / 2008-12-28 22:12 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Cześć,moim zdaniem w górę
Mieczyslaw / 2008-12-28 21:59 / Uznany Gracz Giełdowy
z zapytaniem do waluciarzy :) , obstawiacie do konca stycznia euro po 4,5 czy 3,5 ?
zbig$ / 2008-12-28 22:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
co tu obstawiac, zalezy na ile maja tych opcji i kiedy wygasaja, podobno najwiecej do marca...
jak na razie bedzie podaz od emigrantow balujacych na swieta i sylwestra w kraju, ew od ich rodzin, ktorym wyslali kase, wiec pln powinien sie zmocnic, a potem kto wie?
zobaczymy teraz jak sie zachowa i jak glebokie beda te spadki walut...

generalnie wyglada na oslabienie dolara, co sprzyja umocnieniu złotego, no ale te opcje wisza i podejrzewam, ze to banki nasze winduja kursy walut...

ale jak juz zapadna te opcje albo w poblizu terminu, to bedzie wodospad, złoty powinien gwaltownie sie umocnic, o ile sie o czyms ciekawym znowu nie dowiemy...)))
kronopio / 2008-12-28 22:20 / Bywalec forum
euro wg mnie jest praktycznie nieprzewidywalne - 1-dna waluta a wielu emitentów np. Niemcy będa dużo drukować i w przeciwieństwie do USA (gdzie te pieniądze oddaja w silne ręce) będą te papiery puszcza w lud
szymon / 2008-12-28 22:21 / Uznany Gracz Giełdowy
emitent jest jeden... ECB
kronopio / 2008-12-28 22:27 / Bywalec forum
racja, zagalopowąłem się - chodziło mi raczej o grupy wpływów o różnym pojęciu co dla nich jest dobre a co nie
szymon / 2008-12-28 22:15 / Uznany Gracz Giełdowy
mi sie wydaje ze bedzie po nowym roku korekta, 3,5 to moze nie, ale ponizej 4 tak.
modliszka / 2008-12-28 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moze nie miesieczna prespekrywa, ale na najblizsze pol roku....EUR do 4,10-4,30 i ostry zjazd.... byc moze do 2.00
Mieczyslaw / 2008-12-28 22:18 / Uznany Gracz Giełdowy
oj chyba sie zagalopowalas z tymi 2 zl :)
modliszka / 2008-12-28 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przypomne sie, w okolicach czerwca, lipca 2009 :-)
Kenobi / 2008-12-28 21:50 / Uznany malkontent giełdowy
Sprzedaż w tegorocznym sezonie świątecznym w Stanach będzie najgorsza od kilkudziesięciu lat. O desperacji detalistów świadczą reklamy wyprzedaży poświątecznych już przed świętami. Ludzie nie dają się już nabierać na te sztuczki, polują tylko na rzeczy maksymalnie przecenione, co skończy się dużymi stratami firm i upadkiem wielu z nich.
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 21:59
wczoraj podali ze Brytyjska sieć sklepów o stuletniej tradycji - Woolworths zamknie ponad 200 oddziałów. Powodem trudnej sytuacji firmy jest ogólnoświatowy kryzys finansowy. Ponad 27 tysięcy pracowników ma stracić pracę.
pawel_bxxx / 77.113.31.* / 2008-12-28 22:08
co się dziwicie? jak nie ma konkurencji ceny rosną, jak jest duża konkurencja firmy bankrutują. Dla Anglika oznacza to wyższe ceny w przyszłości.
max303 / 2008-12-28 22:04 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
z dwa tygodnie temu to podawali,podajesz odgrzewane(:-))))))
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 22:10
oj maksiu maksiu nic nie odgrzewam bo wiadomosc o zamknieciu 200 sklepow na wyspach i utracie pracy przez 27000 ludzi jest nowa. to jest kontynuacja
modliszka / 2008-12-28 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam :-)
swieta, swieta i po swietach :-)
Tego mi trzeba bylo, z daleka od kryzysu, przy rodzinie, zastawionym stole, kupa prezentow i spacerami na lonie natury :-)

Jedno, co najmocniej zapamietam z minionych swiat, to wczorajszy dzien. Urzadzilismy sobie wspolny rodzinny spacer do lasu. Rodzinna sielanka nie potrwala dlugo. Po przejsciu ok 1 km w glab lasu, moj haski zaczac cos weszyc i dobiegl do krzaczka, w ktorym siedzialo.............piec malenkich psiakow. Pieski rasy owczarek srodkowoazjatycki. Pieski byly zadbane, ale zbyt male, aby przezyc samotnie mrozna noc. Zabralismy je z rodzicami do domku a dzisiaj juz cala piatka ma nowych opiekunow. Bezdusznosc ludzka, nie zna granic ! :-(

Pozdrawiam all
Mieczyslaw / 2008-12-28 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy
jakbym dorwal takiego to bym mu ,,,
modliszka / 2008-12-28 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja tez, uwierz ....
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 21:56
moral: w obecnej sytuacji nie stac nas nawet na psa
Paulinka / 2008-12-28 22:00 / Szczęście sprzyja lepszym
nie no bez przesady.. my jeszcze krsyzysu nie czujemy w takim stopniu, to dopiero przed nami..... tzn przed niektorymi.. ja np i tak nie odczuje ...
modliszka / 2008-12-28 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kwarku, to bezdusznosc a nie czynnik ekonomiczny...
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 22:19
ty tak uwazasz bo widzisz tych ludzi ktorzy ze wzgarda i bez emocji wyrzucili psa a ja widze biednych ludzi ktorzy czegos nie dopatrzyli w schronisku nie chcieli przyjac wiec z choroba serca zrobili cos takiego bo za pozno zdali sobie sprawe ze nie maja jak wyzywic tyle psow. tlumaczymy sobie najlatwiej jak mozemy moze jest jeszcze inaczej ale ekonomii bym nie wykluczal (chocby posrednio)
modliszka / 2008-12-28 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kwarku, te psy sa rasowe /choc bez rodowodu - matka nieznana/. Utrzymanie ich kosztuje, z tym sie zgodza.....tyle glow dumalo, dlaczego ktos to zrobil.... i nic sensownego nie wymyslono....ostatnia rzecza, bylby aspekt ekonomiczny...Psy byly bardzo zadbane i odzywione, sadzac po ich brzuszkach....Jest tyle sposobow, aby ich rozdysponowac, ale nie porzucenie w lesie....!
Kenobi / 2008-12-28 21:38 / Uznany malkontent giełdowy
Spadek produkcji przemysłowej w listopadzie o 8,9% r/r (najniższy poziom dynamiki w polskim przemyśle od początku 1992 r.), realny spadek sprzedaży detalicznej (zanotowano nominalny wzrost o 2,7% przy inflacji 3,7% r/r) i najgorsze od ponad roku wyniki budownictwa (+5,5%)skazują, że dynamika PKB była w listopadzie wyraźnie poniżej 2%.
strokuś / 2008-12-28 22:03 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Ken, ale co Ty za nowości piszesz? Raczej dziwne, że ten spadek nastąpił dopiero teraz.
Dokładnie 2 lata temu na tym forum napisałem:
"dynamika produkcji przemysłowej wygląda nie najlepiej - przypuszczalnie jej lokalne maksimum
było w maju (19.1%) i teraz czeka nas powolne opadanie - technicznie :-) ema-5 przebiła
sma-15 co dotychczas owocowało spadkiem dynamiki pp do wartości
jednocyfrowych w ciągu roku od sygnału, a w 3 przypadkach na 4 do wartości ujemnych"
http://www.money.pl/forum/temat,3,297006,297721,40,0,re;komentarz;do;sesji;19;12.html#A297721
Patrz do przodu... o gorsze dane odnośnie dynamiki produkcji będzie już dość trudno...
:-)
pawel_bxxx / 77.113.31.* / 2008-12-28 21:56
spokojnie, a ile lat PKB rosło? Konsumpcjonizm dotarł do Polski - nie bój się - popyt jest i będzie. Ważne żeby ludzie nauczyli się oszczędzać i odkładać pieniądze na swoje cele. Od tego jest ten kryzys. To co napisal strokus pare postow nizej jest całkiem realne.
wojby / 83.3.181.* / 2008-12-28 21:43
wiem ale czy oni zrozumieli...??
Paulinka / 2008-12-28 21:55 / Szczęście sprzyja lepszym
ten kto jest madry to na kryzys sie przygotowal.. a kto nie to musi cierpiec zeby zrozumiec, niektorzy potrzenuja sie uczyc praktycznie...
Krzych / 2008-12-28 21:01 / Płoteczka na forum
witam - czarne wizje przeczytałem i wspomnę tylko mijany fakt
Według raportu z Beżowej Księgi Federal Reserve dotyczącego gospodarek regionalnych, na obszarach wokół Bostonu, St. Louis, Chicago i San Francisco wystąpiło zwiększone zapotrzebowanie na produkty przemysłu lotniczego. W St. Louis, Dallas i San Francisco zanotowano zyski w przetwórstwie żywności. Na Środkowym Zachodzie USA utrzymuje się tendencja wzrostowa w rolnictwie, a w stanach Nebraska i Kansas rosną ceny ziemi rolnej.
dodając poprawę banków zdyskontowaną po 80-90% i przemysł samochodowy też ok. 90% Ken jeszcze pisze że mało , mało i zawsze będzie mało jak się nie zamknie pozycji a że to są spadkowe zawsz będzie mało.
Chiny robią zapasy ropa już w piątek skoczyła o 6% i jeszcze będzie drożeć , złotówka też się umacniała o czym też nikt nie pisze miedz +1.99%.
Atakujemy czy z wami czy bez was 2000 - miłej niedzieli bo pon. przyniesie kolejne napewno lepsze dane. Nie czepiajcie się tych 2k. bo na wykres nie spoglądam.
A wy wróżcie i się męczcie jak innych przekonać do katastrofy.
Do zielonego poniedziałku:)
strokuś / 2008-12-28 21:39 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Krzychu, na dobre dane to chyba jeszcze za wcześnie :-)
Natomiast moim zdaniem rozpoczyna się czas pozytywnych bądź przynajmniej neutralnych reakcji na złe dane i jakiś kawałek akcji warto już mieć.
Zacząłem zakupy w połowie października, ale póki co moje zaangażowanie w instrumenty akcyjne nie przekracza 10%.
Również wydaje mi się, że powinniśmy niebawem pokonać 2000 na w20.
Nie mniej na krótką metę (6 m-cy) pewniejszy w tej chwili zdaje się rynek wtórny obligacji o stałym oprocentowaniu i tu trzymam większość środków.

Pozdrawiam :-)
Krzych / 2008-12-28 21:49 / Płoteczka na forum
giełda wyprzedzi dobre dane:)
też pozdrawiam.
styropian / 2008-12-28 21:27 / Tysiącznik na forum
Witam po Świętach. Jak zwykle obżarstwo i szaleństwo. Po części Krzychu się z Tobą zgadzam - giełdy już bardzo dużo zdyskontowały negatywnych informacji z gospodarek. Nie przekreśla to jednak możliwości pojawienia się jeszcze gorszych danych, które jednak nie zostały uwzględnione. Wszystko zależy teraz od realnej gospodarki, czy kryzys będzie się pogłębiał. Zalecam czasową wstrzemięźliwość i obserwację. Hossa nie jest pionową kreską! Cierpliwe realizowanie wcześniej przygotowanego planu. Trzymanie się własnych zasad.
Krzych / 2008-12-28 21:48 / Płoteczka na forum
pozdrawiam -:)
Kenobi / 2008-12-28 21:25 / Uznany malkontent giełdowy
Najgorzej z Tobą. Nie musisz nas przekonywać, że jest coraz lepiej, kiedy każdy widzi że jest dokładnie odwrotnie...
Krzych / 2008-12-28 21:30 / Płoteczka na forum
Ekonomiczni optymiści po swojej stronie mają przede wszystkim rząd i zastęp analityków Ministerstwa Finansów, którzy twierdzą, że w przyszłym roku wzrost gospodarczy wyniesie 3,7 proc. PKB. To superoptymistyczna prognoza i urzędnicy nie upierają się, że na 100 proc. się ziści. Ale wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska przekonywała ostatnio, że spadek tempa wzrostu do mniej niż 3 proc. nam nie grozi. - Jest teraz moda na pesymizm - tłumaczy czarnowidzów.

I dodaje: choć inwestycje firm będą z pewnością niższe, to znaczną część z nich zastąpią inwestycje publiczne. - Sam program drogowy w 2009 r. ma mieć wartość 35 mld zł. Jego powodzenie nie zależy od tego, czy w Niemczech jest recesja, czy jej nie ma - podkreśla.
Część analityków mocno wierzy w magię środków unijnych. ING Bank Śląski spodziewa się 3,7-proc. wzrostu inwestycji w 2009 roku.

- Z zapowiedzi minister Elżbiety Bieńkowskiej wynika, że od września mają być uruchamiane duże środki z nowej perspektywy finansowej. To będzie zastrzyk nie tylko dla inwestycji w drogi czy oczyszczalnie ścieków, ale i na zwiększenie inwestycji firm - mówi Rafał Benecki, ekonomista ING Banku Śląskiego.
I dodaje, że od czasu ostatniego spowolnienia w 2000-01 roku firmy odbudowywały swoje parki maszynowe z rozwagą, nie przeinwestowały, jak w czasach prosperity końcówki lat 90. Dlatego część z nich nadal będzie wydawać pieniądze na dopasowanie dostępnych mocy do poziomu zamówień.

Naszą gospodarkę napędzać mają też wydatki przeciętnych Kowalskich, które nie załamią się nagle. - Nie zapominajmy, że w przyszłym roku będzie waloryzacja rent i emerytur i więcej pieniędzy zostanie w naszych kieszeniach dzięki obniżce podatków - mówi minister Zajdel-Kurowska.
Ile konkretnie? - Razem będzie to około 5-proc. wzrost świadczeń. Daje to około 6 mld zł w portfelach osób, które raczej konsumują, niż oszczędzają. Z obniżki podatków dla emerytów i rencistów mamy dodatkowy miliard. I wreszcie około 8,5 mld zł z obniżki dla pracowników (choć skorzystają głównie bogatsi, którzy więcej oszczędzają i inwestują) - sumuje do 15,5 mld zł Marcin Mrowiec, ekonomista Banku Pekao SA.
Ekonomiści - z wiceminister finansów na czele - nie wróżą też lawinowego wzrostu bezrobocia. - Między innymi dlatego, że nie potwierdzają się przewidywania o masowym powrocie emigrantów. Być może do pozostania za granicą skłonił ich słabszy ostatnio złoty, poza tym część postanowiła zmienić kraj pracy zarobkowej - np. z Islandii przenoszą się do Norwegii - wyjaśnia Zajdel-Kurowska. - W czasie dołka w 2000-01 roku było o tyle gorzej, że firmy musiały redukować nadmierne zatrudnienie jeszcze z czasów PRL-u, a bezrobocie wynosiło 20 proc. - dodaje Rafał Benecki.

Ekonomiści przypominają, że ulżą nam też zdecydowane cięcia stóp procentowych, za jakie zabrała się Rada Polityki Pieniężnej. Według prognoz ING BSK i Pekao SA podstawowa stopa na koniec 2009 roku spadnie przynajmniej do 4 proc., najniższej w historii. Zadłużonym w złotych więcej zostanie na bieżące wydatki, relatywnie łatwiej też będzie o chętnych do kupowania na kredyt.

A więc jaki to będzie rok? - Trudny. Mamy bolesną lekcję do odrobienia, ale wyjdziemy z niego wzmocnieni - mówi Marcin Mrowiec.

Ken wiem jesteś wielki inni to tylko "pajace"
niels bohr / 2008-12-28 21:45 / portfel / Bywalec forum
szwedzcy obywatele beda z duza doza prawdopodobienstwa bardziej zainteresowani pracami remontowo-budowlanymi. ich rzad dal im 50% ulge podatkowa za wykonanie takich prac.
Cytat: " Fakta ROT-avdraget
* Gäller reparationer, om- eller tillbyggnader och/eller underhåll av ett småhus eller en bostadsrätt.
* Skattereduktionen är på 50 procent av arbetskostnaden. Dock högst 50 000 kronor per år och ägare. En villa som ägs av två personer kan således köpa reparationsarbeten för 200 000 kronor och då få dra av 100 000 kronor (2 x 50 000) i deklarationen."

dla tych polakow co tam pracuja to bardzo dobra informacja. szybko nie wroca i nie zasila szeregow bezrobotnych.
Krzych / 2008-12-28 21:18 / Płoteczka na forum
spojrzałem na roczny wychodzi mi odbicie do poziomu 2300
Paulinka / 2008-12-28 21:32 / Szczęście sprzyja lepszym
a ja tam widze, zupelnie co innego.. moze jeszcze OFe podciagna pod wyniki, ale na tym koniec.. czekaja nas potezne spadki, ktore przyspiesza pod koniec stycznia; a wtedy czekam na moje wino :)
Krzych / 2008-12-28 21:44 / Płoteczka na forum
nie udostępniłaś meilla - możesz dane przesłać gdzie mam wysłać pod mój dostępny.
Paulinka / 2008-12-28 21:57 / Szczęście sprzyja lepszym
ok .. jaki Ty honorowy jestes....:)
wilkw / 2008-12-28 20:49 / Bywalec forum
Mam takie pytanie odnoście funduszy inwestycyjnych. Zainwestowałem 20 000 i dziś mam stratę załuzmy 50% czyli mam realnie 10 000. Chcę wycofać te pieniądze i przenieść do innego funduszu. Teraz mam pytanie jak będzie wyglądała kwestia podatku od zysków w tym drugim funduszu czyli zainwestowanych 10 000zł.
j.k. / 2008-12-28 21:24 / Bywalec forum
jeżeli jesteś w parasolu i chcesz przenieść do innego z palety,który udostępnia dany parasol,to zapłacisz dopiero jak odrobisz ten minus,a masz do odrobienia sporo,bo w drugą stonę to niestety jest 100%,żeby wyjść na zero.Teraz zależy jaki to fundusz,ale niektóre za całą hossę mogą tego nie zrobić.A jeżeli chcesz przenieść do innej grupy funduszy,a mniemam że o to Ci chodzi,to niestety ale płacisz podatek od każdej zarobionej złotówki.
j.k. / 2008-12-28 21:27 / Bywalec forum
np.jeżeli masz w arce,i chcesz zmienić np.na alianza,to trudno żeby Ci drudzy brali winę za stratę pieniędzy na siebie.
wojby / 83.3.181.* / 2008-12-28 20:52
WYDAJE MI SIE ZE zaPLACisz tylko od ewentualnego zysku tych wplaconych 10 000
przedtem jeszcze tfi pobierze prowizje za zmiane funduszu
wilkw / 2008-12-28 20:55 / Bywalec forum
A tą stratę w pierwszym mozna jakoś wykazać?
Arlemen / 2008-12-28 20:56 / Bywalec forum
w funduszach niemożna niestety...
wilkw / 2008-12-28 21:00 / Bywalec forum
czyli lepiej zostać w tym funduszu w którym jestem i czekać na zyski
wojby / 83.3.181.* / 2008-12-28 21:07
sam musisz zdecydowac
bylo trzeba zmieniac jak byles max 25% do tylu
j.k. / 2008-12-28 21:25 / Bywalec forum
trzeba było wypłacić,a nie zmienić!
wilkw / 2008-12-28 22:22 / Bywalec forum
żeby zmiienić to trzeba wyplacic przecież to jasne
kwa...rk [Gieldowy Pitbul] / 94.101.16.* / 2008-12-28 20:41
dzis stworzylem nowa teorie inwestowania. nie nie jest to spekulowanie bo opiera sie wlasnie na realnej sytuacji na rynku. zamiast sztucznych wskaznikow AF obserwujemy wpierw wskazniki AT w tym obrot. moze on jako tako sluzyc za wskaznik aktywnosci bedacy substytutem wskaznika okreslajacego ilu graczy chce grac i ile jest kasy na rynku. zeby jednak mial sens taki wskaznik trzeba by wiedziec ile pozycji jest po stronie popytu a ile podazy. wiadomo ze jesli kurs rosnie to mozna sie tym posilkowac. jesli jednak jest tylko kilku inwestorow tworzacych duzy obrot i popyt to tak naprawde sa to sami spekulanci a my nie wiemy nic o aktywnosci graczy. potrzebna bylaby miara rozproszenia aktywnosci rynku. czegos takiego chyba jednak nie ma. duze rozproszenie w polaczeniu z duzymi obrotami oznaczaloby ze wiekszosc niezaleznych graczy ma kase na inwestycje. to bardzo dobra wiadomosc bo jesli sa niezalezni i obroty rosna to jest to znak ze beda wzrosty.

musimy wiec sporzadzic taki wskaznik rozproszenia aktywnosci graczy. dokonujemy tego przez logiczne rozumowanie. jesli sytuacja w swiatowej i krajowej gosp jest zla to znaczy ze mozemy przewidywac ze inwestorzy oraz spekulanci nie beda miec w przyszlosci wystarczajacej ilosci gotowki na inwestycje gieldowe. ta regula jednak moze ujawnic sie dopiero w dalekiej przyszlosci jednak ze wzgledu na szybkosc dyskontowania informacji musimy juz dzis to uwzglednic. i teraz male zalozenie: zakladamy ze reszta graczy tez tak uwaza tzn jesli wiedza ze sytuacja w gosp jest zla (co jest dosc obiektywne) to przewiduja ze inni gracze nie beda chciec grac bo ci przewiduja ze to spowoduje zmniejszona aktywnosc na rynku ze wzgledu na dyskontowanie informacji ze w dalszej przyszlosci globalnie gracze nie beda miec wystarczajacej kasy na gre (pozartej przez kryzys). dyskontowanie informacji dotyczy wiec samych zainteresowanych a nie tego ze jakas tam spolka X bedzie miala problemy w przyszlosci bo tak naprawde nikogo to nie obchodzi chyba ze
1. faktycznie X zbankrutowalaby (utrata naszego kapitalu) ale jest to skrajna sytuacja i jesli uznaje sie ze spolka przetrwa kryzys to nawet jej oslabienie w tym okresie nie bedzie mialo znaczenia dla spekulantow
2. spolka X wyplaca dywidende. to zmienia postac rzeczy bo kryzys wymusza mniejsza dywidende i wtedy realna sytuacja X jest istotna w dlugim okresie czasu

pomijajac przypadki (1) i (2) tworzymy wskaznik rozproszenia aktywnosci graczy stajac sie specyficznymi fundamentalistami. miary rozproszenia nie ustalimy obiektywnie dlatego musimy posilkowac sie powyzszym rozumowaniem.
gdybysmy jednak wiedzieli ile pieniedzy maja wszyscy ktorzy maja dostep chec oraz potencjalna mozliwosc dokonywania transakcji to moglibysmy obliczyc taki wskaznik obiektywnie. pytajac jaka czesc obrotu stanowia te pieniadze czyli
A=K/O
gdzie
A-wskaznik rozproszenia aktywnosci
K-kapital przeznaczony na gielde
O-obrot gieldowy

otrzymalibysmy jednak niezbyt doskonaly wskaznik bo nie uwzglednia kapitalizacji: jesli rosnie liczba akcji i rosnie O wtedy O nie jest reprezentatywne i trzeba je skorygowac o liczbe akcji czyli zapisujemy O/La gdzie La - liczba akcji w obrocie
podobnie jednak K nie jest doskonale bo kapital moze byc skupiony wokol jakichs instytucji. korygujemy wiec K o liczbe inwestorow. najprostrze byloby dokonanie K/Li gdzie Li-liczba inwestorow. jednak inwestor inwestorowi nie rowny wiec nalezaloby stworzyc srednia wazona liczba inwestorow. przyklad: jest 4 graczy o majatkach odpowiednio 1, 1, 1, 10. srednia arytm jest malo sensowna: 3,25. traktujemy ostatniego gracza jak kilku pojedynczych - jednak waga tego inwestora jest subiektywna (nie ma co sie ludzic ze wszystko da sie policzyc obiektywnie) i traktujemy go jak 3 graczy czyli srednia wazona to:
(1+1+1+1/3*10+1/3*10+1/3*10)/6=2,17. jak widac juz lepiej
czyli zamiast K/Li piszemy K/Li' gdzie Li'-skorygowana liczba graczy

teraz kiedy juz wszystko mamy tworzymy wskaznik rozproszenia aktywnosci gieldowej:
A = K/Li' / O/La

jednak samego A nie policzymy wiec bardziej praktyczne wydaje sie policzenie jak zmieni sie rozproszony kapital gdy zmieni sie obrot o jednostke: z pochodnej na A:
dA = d(K/Li') / d(O/La)

jesli interesuja nas zmiany w czasie a wiec o ile zmieni sie A gdy minimalnie zmieni sie okres w czasie wtedy uogolniamy ten wzor -> obliczamy pochodna po czasie:
dA/dt gdzie t-dowolny okres czasu

-oczywiste ze im wieksze A lub gdy dA > 0 lub dA/dt > 0 lub gdy dA/dt1>dA/dt2 (tzn gdy pochodna po czasie rosnie dla kolejnych okresow) wtedy prawdopodobienstwo ze trend rosnacy sie utrzyma wzrasta. ci co graja na spadki maja gorzej bo dA nie informuje czy rozproszenie aktywnosci spada z powodu spadku kapitalu na rynku czy z powodu koncentracji kapitalu w rekach pewnych graczy. chodzi mianowicie o to co sami zapewne wiecie ze jesli kapital jest bardziej rozproszony to blizej to faktycznemu wolnemu rynkowi i latwiej prognozowac zmiany cen w obliczu danych fundamentalnych co staral
kronopio / 2008-12-28 22:11 / Bywalec forum
nie do końca rozumiem co rozumiesz przez czynnik K - możesz doprecyzować? Mam niejasne przeczucie że wskażnik rozproszenia aktywności można wyprowadzić w prostszy sposób i w dodatku w oparciu o dane jakie są publikowane - ilość zleceń i obrót
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 22:23
jesli wiesz jak zdobyc dane o koncentracji kapitalu - np o tym ze jp trzyma 50% gieldy - to super. podali to w wiadomosciach ale nie mialbym sam do tego dostepu. liczba zlecen ale jak te zlecenia sa niezalezne od siebie? rozproszenie dotyczy wlasnie NIEZALEZNOSCI stron
kronopio / 2008-12-28 23:16 / Bywalec forum
A czy Twój parametr K nie jest pośrednio informacją na temat koncentracji kapitału?
Z tego co zrozumiałem Twój wskażnik ma generalnie informawać o aktywności graczy im jest ich wiecej to znaczy że wzrasta ilość "optymistów", którzy wierzą że na tym zarobią. Mniej więcej to samo można wciągnąć ze średniej wielkości transacji/zleceń (zakładam że średnia będzie spadać jak pojawią się mali inwestorzy, a rosnąc jak na rynku będą grały same grubasy) - pomijam tu wspomnianą przez Ciebie NIEZALEŻNOŚC stron bo to jest dość skomplikowany temat (po prostu upraszczam model) - zresztą NIEZALEŻNOŚĆ transakcji cięzko jest określić ze względu na przedział czasu pomiędzy 2 operacjami ZALEŻNYMI (ta sama sesja, odstęp 1 dniowy, tygodniowy itp). Nie mówię że twoja teoria jest zła problem jest tylko w zebraniu odpowiednich informacji aby była przydatna. Różniczowanie daje dobre wyniki dla dobrze opisanych modeli o co będzie ciężko w tym przypadku.
kwa...rk [Gieldowy Pitbul] / 94.101.16.* / 2008-12-28 20:42
co to ma byc? dobrze ze zawsze sie zabezpieczam...

w obliczu danych fundamentalnych co staralem sie wykazac na poczatku

-choc jasno zaznaczylem ze jest w tej metodzie duzo subiektywizmu to jednak z drugiej strony powoduje to ze kazdy moze ja stosowac i wcale sie ona nie popsuje bo dzieki subiektywizmowi czyli preferencjom kazdy bedzie troche inaczej myslal ktos bedzie mial racje ktos sie pomyli. ponadto kazdy moglby dzieki niej zarabiac a to dlatego ze ta metoda nie jest dla spekulantow ale inwestorow rozniacych sie horyzontem inwest. czyli dt bedzie nieco inne dla kazdego -> z kolei spekulanci walcza raczej w jednakowych jednostkach czasu co powoduje ze male dt beda powodowac zaburzenia i losowosc. spekulacja rozni sie bowiem od inwestowania tym ze w tej drugiej bierze sie tylko pod uwage realna sytuacja ekon. w przedstawionej metodzie inwestorzy moga przewidywac trafnie trendy jednak to co bedzie powstrzymywalo od tego ze wszyscy z nich zarabialiby dzieki tej metodzie bedzie konkurencja i szybkosc dokonywania transakcji czyli losowosc istnieje tylko w tym sensie ze losowy inwestor zwycieza (oczywiscie nie podoba mi sie to bo chcialbym tylko ja zwyciezac ale teoria musi byc spojna i logiczna)

-i na koniec: metoda ta laczy logicznie analize fundamentow z analiza techniczna
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 20:52
toz to system argentynski .analiza techniczna jest do dupy poniewaz nikt niejest w stanie przewidziec czzynnikow zewnetrznych kataklizmy konflikty itd chyba ,ze nad wszystkim czuwa WUJEK SAM . a gdzie smak ryzyka i wlasnej inewncji . gratulacje naprawde sie napracowales .
ktosik / 83.29.4.* / 2008-12-28 20:49
A na koncu i tak decyduje spekulant z angli.
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 21:03
pieniadz wymaga zaufania a takiego teraz niema.
brydzia / 2008-12-28 20:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobaczcie w latach 1996 -2004 indeks wig 20 był w przedziale 1200-1960 pkt

ale mieliśmy hosse


http://www.gpw.pl/zrodla/informacje_gieldowe/statystyki/Gpwspl.html
szymon / 2008-12-28 20:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ja bym sie nie sugerowal historia naszej gpw, lepiej popatrzec na nyse. Jestesmy mlodym rynkiem podazamy za innymi. Patrzac od poczatku istnienia naszej gpw niewiele prawidlowosci mozna tam zauwazyc, co innego na rynkach rozwinietych.
brydzia / 2008-12-28 19:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
żeby była jasność , ja wcalę nie twierdzę że nie zarobimy na GPW w 2009 roku

ktoś kiedyś wklejał taką statystykę, chyba na początku 2008 roku i po takich spadkach następował rok wzrostowy , może ktoś pamięta kto to wklejał
pawel_bxxx / 83.29.66.* / 2008-12-28 20:05
zobacz na wykres DJ w 1929 r., po zaliczeniu dna w 1930 odbił 50% od dna.
Kenobi / 2008-12-28 20:02 / Uznany malkontent giełdowy
Kryzys dopiero do nas dociera, produkcja już spada, firmy pokażą coraz gorsze wyniki, zaczną się bankructwa, wzrośnie bezrobocie. To nie jest zwykła chwilowa recesja, ale globalny kryzys, który dojrzewał od wielu dziesięcioleci. Po takiej mocno lewarowanej bańce, spadki też muszą być adekwatne...
niels bohr / 2008-12-28 20:45 / portfel / Bywalec forum
jest czarno i bedzie jeszcze czarniej! a potem bedzie grzyb i miejsce ziemi zastapi cialo doskonale czarne!
ktosik / 83.29.4.* / 2008-12-28 20:15
witam,.Ale czy to do naszych chciwych inwest. to dotrze?
Kenobi / 2008-12-28 21:17 / Uznany malkontent giełdowy
Jak im odbiorą resztę pieniędzy.
max303 / 2008-12-28 20:02 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
a ja wcale nie twierdzę że giełda w 2009 wzrośnie
brydzia / 2008-12-28 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
2008-12-28 19:22:25 | szymon [ Szymonek ancymonek ]
banki nie udzialaja kredytow walutowych bo obawiaja sie ze
kursy beda niestabilne a wiec istnieje ryzyko wiekszej ilosci
"zlych kredytow" - te decyzje podejmuja banki dzialaja ce na
terenie pl, a sprawa opcji to interes innych bankow i jedno z
drugim nie ma nic wspolnego.
W bankach ludzie szacuja co jest lepsze udzialac kredytow czy
nie, czy potencjany zarobek jest adekwatny do ryzyka, w tym
momencie uznali ze lepiej kredytow walutowcyh nei udzielac bo
ryzyko za duze.

Szymon , przecież teraz ryzyko walutowe na pewno jest dużo mniejsze niż przy franku po 1,8 zł ,, to wtedy niby ryzyko było małe dla banków a przy 2,7 jest duże ?
Kenobi / 2008-12-28 19:41 / Uznany malkontent giełdowy
Zagraniczne banki drenują nasz rynek z gotówki, bo u siebie mają niedobory. Zawsze w kryzysie ratuje się własne interesy kosztem innych. To pokazuje, że głupotą była wyprzedaż naszych banków zagranicy. .
szymon / 2008-12-28 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy
a jak franek wywali na 4 zl ? ciekawe ile mieszkan pojdzie do windykacji.... wiec i tak juz tego maja sporo, wiecej miec nie chca.
brydzia / 2008-12-28 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://stooq.com/q/?s=chfpln&c=30y&t=l&a=lg&b=0
szymon / 2008-12-28 19:56 / Uznany Gracz Giełdowy
to juz bylo....i nie wiadomo co bedzie dalej, jest duza zmiennosc wiec maszyny pokazuja ze w przyszlosci moga dziac sie cuda, co nie oznacza sie maja racje.

aha ja wcale nie twierdze ze wywali na 4 zl, sobie tego zycze bo bedzie okazja kupic tanio mieszkanka :)
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 19:44
to dostanieszzz drugi kredyt na splate odsetek od pierwszegw .znajdzie sie zyczliwy bank . tak jak splata jednej karty kredytowej druga karta . i maja cie na mietko.
zbig$ / 2008-12-28 19:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-12-28 14:49:24 | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
nie będzie.
po pierwsze, nie ma w Polsce maszynerii, by imigrowało 100-200 tyś ludzi rocznie.
Po drugie dlaczego Polska i z jakiego kraju miałaby być celem imigracji na taką
skalę ?
-----------
z Izraela jak sie zrobi goraco...
tusio obiecał zwrot nieruchomosci..
moze to beda te od zbankrutowanych kredyciarzy?
anonim_03 / 2008-12-28 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a Izrealelici to skąd się biorą ?
z Rosji.
jest ich zresztą tylko 7 milionów.
brydzia / 2008-12-28 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
przyjadą do Polski żeby zarabiać 300$ miesięcznie

skoro przeciętny Polak zarabia 500$ to przecież ci co przyjadą muszą zarabiać dużo mniej niż Polacy , przecież nasi rodacy za granicą pracują w najgorszych branżach za żenujące stawki
j.k. / 2008-12-28 21:34 / Bywalec forum
izraelici nie pracują,na całym świecie pracują na nich!
zbig$ / 2008-12-28 19:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
wasze ulice nasze kamienice...i to te calkiem nowe...
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 19:32
i co tez otocza sie murem?
zbig$ / 2008-12-28 19:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie ma potrzeby, w Polsce lud przyjazny, arabusów niet, antysemityzm wytepiony przez GW i inne media, a poza tym mamy długa tradycje wspołzycia z nimi o oni to wiedza...jak trwoga wroca do ziemi przodkow, niemców spacyfikowali, tak ze nikt im holokostu nie zrobi,
flugo / 2008-12-28 19:35 / portfel / Dziecko hossy
buduje się jakies otwarte osiedla w Polsce?
wszystko z budkami jak obozy- będa się czuć jak u siebie w domu:(
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 19:38
trza bedzie zaprzestac handlu w sobote
zbig$ / 2008-12-28 19:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
a kto nie zbankrutuje, to go wykupią i z radościa i gotowką sie wyniesie...)))
brydzia / 2008-12-28 19:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
05:03 29.12.2008
Pracownicy ruszą po darmowe akcje
Tomasz Furman

Ministerstwo skarbu zacznie wkrótce wydawać uprawnionym osobom walory PGNiG. Do objęcia jest 750 mln sztuk, wartych 2,6 mld zł
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 19:30
o to beda nowalijki na wiosne .
max303 / 2008-12-28 19:29 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
kiedy mogą je sprzedać ?
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 19:31
po roku bo inaczej urzad skarbowy zmasakruje
zbig$ / 2008-12-28 19:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
byl na to jakis trik - przez umowę czy jakos tak, a kumple z funduszy sprzedawali te co juz na rynku, po roku umowy sie realizuje i akcje pracownicze zstepuja te co sprzedali i wszystko jest git...)))
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 19:45
akt darowizny
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 19:26

WIDZĘ ŻE ZNÓW JEST NOWY NARYBEK KTÓRY STARA SIĘ MI UDOWODNIĆ
, ŻE TANIE PALIWO TO WIĘKSZE ZYSKI FIRM I WIĘKSZE WPŁYWY DO
BUDŻETU

spokojnie czekam , przypomnę się , już Warren pisał chyba przy
35 zł za Lotos że kupuje



przy 31 gdzieś, nie ważne Brydzia :)

ale ja ci powiem jedno :) było po 5 zł paliwko - zle

jest tanie paliwko - zle :))

spox :) a o panstwo to sie nie martw.
brydzia / 2008-12-28 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren , cała różnica jest taka

czy jest recesja czy PKB 7% , co mi z tego że paliwo będzie po 1 zł jak nie mam pracy

a co mi zależy czy paliwo jest po 5 zł jak jest rynek pracownika
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 19:44
uwierz mi ze praca

BYŁA
JEST i
BĘDZIE
szymon / 2008-12-28 19:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia nie ma akcji tylko wiec czy paliwo bedzie po 10 zl czy 1 zawsze bedzie zle :)
to tak jak nale ktorzy pisza (przytaczam naglowki serwisw informacyjnych)

gieldy sapdaja bo ropa drozeje..

.... kilka tyg pozniej

gieldy spadaja w slad za spadajacymi cenami ropy.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 19:30
mięso armatnie :) takie zycie :)
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 19:34
sadysto daj ludziom troche nadziei
max303 / 2008-12-28 19:20 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2008-12-28 19:15:15 | zbig$ [ Weteran 93/94 ]
ciekawe jaka jest cena/l przy max. wplywu do budzetu: z jednej strony
ludziska wiecej jezdza jak tanie paliwo, wiec sie rownowazy spadek
zwiazany z akcyza czy vatem, ale nie az tak duzo jedzadza, by dalo
tyle, jak cena paliwa wieksza o 50 czy 70%...
wtedy mniej jezdza ale nie az tyle mniej, bo przeciez trzeba sie
pokazywac i postaw sie a zastaw sie...)))

jeżeli(teoretycznie) cena surowca do produkcji benzyny spadłaby do zera to ta sama benzyna na stacji paliw nie będzie niższa niż 2,5PLN przy obecnej wartości akcyzy w cenie paliwa
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 19:24
praktycznie natomiast nie. dlatego ze zadna stacja nie bedzie robić bez zysku. wiec jesli ropa bedzie za 0 zł, to na stacji i tak bedzie 2,70 :)
max303 / 2008-12-28 19:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
w tym 2,50 ujęte są marże producenta i sprzedawców hurtowych i detalicznych
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 19:26
a chyba ze tak :)
zbig$ / 2008-12-28 19:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-12-28 14:47:17 | Longterm [ Portfel ] [ Mostek Zwyciężymy! ]
PS II: śmiem powiedzieć że budowlanka a w szczególności developerka pierwsza
odbije na giełdzie bowiem została zbita bardzo mocna dyskontując właśnie jakieś
takie czarne wizje a jak wiadomo budowlanka poda pierwsza ale pierwsza się
podnosi...pozdrawiam
-----------
tak jak immo - z 90 gr na 3 zł...ładna hossa w 2 tyg...)))
max303 / 2008-12-28 19:21 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
setki % były do zrobienia
brydzia / 2008-12-28 19:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
CZY ZROBIŁEŚ TE SETKI %
max303 / 2008-12-28 19:39 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy