Forum Polityka, aktualnościKraj

Haracz za prawo jazdy. Tylko w tym roku wydamy na nie 2,6 mld złotych

Haracz za prawo jazdy. Tylko w tym roku wydamy na nie 2,6 mld złotych

Wyświetlaj:
Malkontent911 / 88.199.5.* / 2013-01-19 14:28
Cytat z powyższego artykułu "Zmiana zasad egzaminowania i wprowadzenie terminowych praw jazdy nie jest naszym wymysłem. Zmiany wynikają z unijnych dyrektyw, które musimy wdrożyć - wyjaśnia Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej. - Nowe przepisy były konsultowane wiele miesięcy z wieloma środowiskami, między innymi przedstawicielami szkół jazdy, egzaminatorami i stowarzyszeniami kierowców. To naprawdę zmiana jakościowa na lepsze - przekonuje. Na lepsze, ale i na droższe.".....
Ja i chyba większość obywateki tego kraju chciałoby wiedzieć dlaczego wproawdza się dyrektywy, które wyciągają kasę z naszych kieszeni a dyrektywy, które mogą jakoś pomóc krajowi i jego obywatelom są odkładane na potem aż dochodzi do tego, że Polska za nie wdrożenie tych dyrektyw płacvi ogromne kary????? Dlaczego to co jest złe dla obywatela MUSI zostać wdrożone a to co DOBRE politycy odkładają na potem i w ten sposób uszczuplają budżet bo przecież kary do UE trzeba z czegoś zapłacić..... Dlaczego odbiera się prawo już nabyte czyli prawo jazdy bezterminowe-przecież można by było co kilkanaście lat sprawdzić umiejętności kierowcy z takim prawo jazdy a nie odbierać (chodzi mi o te już wydane) prawo jazdy bezterminowe (pogwałcenie konstytucyjnych praw obywatela) i dawać w zamian terminowe.....
acomitam / 91.238.233.* / 2013-01-21 10:53
Ależ odpowiedź jest oczywista - w Polsce u władzy jest kryminalno-bezpieczniacko-mafijna klika, która swój interes stawia ponad wszystko - ponad interes Polaków i Polski. Tusk i knfrateria to przecież zaprzaństwo w czystej postaci. Grzecznie wypełniają rozkazy z Berlina i Moskwy. Nic się w tym względzie nie zmieniło od 1945 roku. No może poza tym, że wtedy był jeden ośrodek decyzyjny - Moskwa i bezpieczniacko-komunistyczne sitwy trochę się jednak krępowały tak ostentacyjnie kraść, jak robią to teraz. Biedny i nieszczęśliwy jest kraj, którego obywatele zatracili instynkt samozachowawczy.
Puk / 31.11.240.* / 2013-01-23 17:19
W którym miejscu Moskwy? Sądzisz, że Putin każe okradać tuskolandii obywateli RP. Kto szczerzy zęby na nasze Ziemie Zachodnie i Pomorze.
Kto chce wykończenia Polski jako kraju i kto to realizuje bo dla niego "Polska to nienormalność".
przelotka / 2013-01-19 11:47
nie żądajcie doskonałych rozwiązań, zapominając o rachunku ekonomicznym. w jego kotle utopiony jest wasz i mój wkład, którym pasie się rzesza biurokracji. wniosek? dzięki chorym rozwiązaniom, pasożyty dobrze się mają!
landek / 78.30.70.* / 2013-01-19 10:05
Istnieje obowiązek zgodności adresu na prawie jazdy i dowodzie osobistym, a przecież ma zniknąć obowiązek meldunkowy i co to mabyć kolejny kit prawny?
Barbanera / 87.207.253.* / 2013-01-19 08:29
Jak wygląda ponowny egzamin w Holandii? Przyjeżdża się własnym samochodem, odpowiada na parę pytań teoretycznych i robi się krótką przejażdżkę! Trzeba też zaświadczenie od lekarza! A u nas? Jak to będzie wyglądać jeszcze nikt nie wie!
bieski / 5.185.30.* / 2013-01-19 08:05
Problemem nie jest, niedouczenie przyszłych kierowców. Tylko jak zwykle brawura, głupota i zwykłe lekceważenie zasad ruchu drogowego.
sedzia lemingow / 89.204.135.* / 2013-01-18 20:35
osądził zaocznie Polaków , że są przestępcami i za swe czyny na drogach muszą zapłacić ponad 1,5 mld złotych kar do budżetu !!! głupi narodzie i ty nie wołasz LARUM !!!
aznawur / 89.74.49.* / 2013-01-22 16:36
sędzia, sam jesteś głupi. łam prawo,przekraczaj prędkość, zagrażaj swoją jazdą innym...żebyś nie musiał tylko jeżdzić z tego powodu na wózku, albo do końca życia leżeć w łóżku uzależniony od innych. dopiero wtedy może byś zauważył,że ograniczanie prędkośći, nawet wymuszone grożbą mandatu, ma jednak sens...a poza tym nie życzę sobie, abyś obrażał Premiera na którego głosowała większość Polaków, pogódz się wreszcie z przegraną, zawsze będziesz miał szansę na "swój" rząd.
Adam emigrant / 89.204.135.* / 2013-01-18 20:26
dyrektywy dyrektywami , a np Angela w chwili zagrożenia wyłożyła dla przmysłu samochodowego grube miliardy pomocy i pokazała Unii gest Kozakiewicza !!![...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
! i rzeźbi ten biedny naród PO kieszeni bo NARÓD sam tego chce !! i nic z tymi złodziejami Polacy nie chce zrobić - pytam DLACZEGO ??? ile dacie się jeszcze skubać ???????????
(@) / 89.70.214.* / 2013-01-18 13:15
Latem, przesiadam się na rower, komunikację miejską i taksówki.. Nie będę płacił haraczu tym cwaniakom.
freeman853 / 37.31.191.* / 2013-01-18 12:27
Polecam wszystkim posiadaczom smartfonow aplikacje yanosik. Pomaga nie dać się oskubać, ostrzega o radarach, kontrolach, itd.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kosma / 2013-01-18 11:05
Przepraszam, ale gdy przeczytałem artykuł, myślałem, że śmiech rozerwie mi trzewia. Szczególnie zabawne jest stosowane już nagminnie wyjaśnienie, że właśnie kolejne zmiany wynikają z unijnych dyrektyw. Pragnę nieśmiało przypomnieć, że kiedy wszystkie publikatory zapluwały się informacjami o zmianie przepisów, polegających na likwidacji zielonej strzałki umieszczanej na słupach sygnalizacji świetlnej, a pozwalającej na skręt w prawo mimo włączonego czerwonego światła na wprost (jeśli droga jest wolna) - w Niemczech taką formę znaku wprowadzano - bu ha, ha, ha.
Zmiany mają wyłącznie jeden cel wprowadzenie przez rozwydrzoną władzę, poza podwyższoną opłatą jednorazową (pewnie na waciki dla urędników Min. Fin.), kolejnej formy fiskalizmu, wszak termin ważności wymaga ponoszenia nieuzasadnionych opłat za nic. Do tego jeszcze otwiera się idealna możliwość poprawiania ustawy w części dotyczącej okresu ważności. No bo czemu np , za dwa lata nie miałoby się bez rozgłosu skrócić okresu ważności prawa jazdy z 15 lat na 5 , nie no może lepiej na 2, albo 0,5 roku???

Cytat :" A proszę powiedzieć, co jest gorsze? Konieczność wysilenia się i zdania prawa jazdy na nowych warunkach, czy spotykanie na drodze idiotów - pyta Kuchar. - Nikt nie chciałby, żeby jego dziecko zabił niedouczony kretyn prujący przez osiedlową drogę sto na godzinę".
Panie Kuchar, nie słyszałem żeby umiejętności kierowców wzrosły od podwyższania opłat. Owszem kierowcy są niedouczeni ponieważ wykłady z przepisów na kursach, zwykle prowadzą emerytowani policjanci lub inni byli urzędnicy z "resortu", a ich aktywność polega wyłącznie na czytaniu z odpowiedniego dziennika urzędowego tekstu przepisów o ruchu drogowym.
Kiedyś rozszerzając prawo jazdy z kat B, na kat C, zadałem prowadzącemu pytanie: "jeżeli na skrzyżowaniu dróg równorzędnych nadjadą jednocześnie pojazdy ze wszystkich stron, to kto ma pierwszy wjechać na skrzyżowanie?" Okazało się za trudne, bu ha ha ha. (wbrew pozorom sytuacje takie w praktyce się zdarzają ).

Tak więc Panie Zwoliński, napisz Pan szczerze, że rząd nonszalancko zadłużył kraj (Euro 2012, wojny) i teraz szuka metod na utrzymanie pozorów, bo kreatywna księgowość made in Vincent Rostowski już nie wystarcza, a nie lasuj Pan ludziom we łbach, przekonując, że to dla naszego dobra. Jedyny element pozytywny tej hucpy jest taki, że nowe blankiety drukować będzie PWPW, choć to również pozorne, bo już raz zlecono podobne działania, węgierskiej bodajże, nieznanej firmie, więc dane osobowe całego narodu gdzieś zostały wyeksportowane, i stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie zniknęły.
Życzę większej rzetelności i podniesienia poziomu publikacji, bo większość czytelników gimnazjum ma skończone i rozumie, patrząc, co się wokół nich dzieje.
hsrthwrtrt / 83.1.81.* / 2013-01-18 10:02
Muszą zmienić bo dyrektywy unijne, ale przyznaje że konsultowali, a więc po polsku przy flaszce debatowali jak uprzykrzyć życie i zwalić na brukselkę zapominając że unia to MY. Ceny w górę a jakże, najlepsze na komara, i ciężki pojazd to kategoria B1. Druk nie do podrobienia, a po co? My żyjemy w dobie komputerów i podrobione to można na ścianie w domu mieć, ale ci co im kasa rozum wyżarła zapomnieli. Nie nie zapomnieli, oni idiotów ze społeczeństwa dalej robią. I ta tajemnica handlowa. Prywatny folwark? Nigdy Polacy nie wyjdziemy z bagna, bronić się nie umiemy, pozwalamy też na dużą brać urzędniczą która czym większa tym większe poparcie w wyborach mają takie łajzy. Jeden urzędnik ma ze dwójkę bliskich którzy pójdą głosować na tych którzy temu urzędnikowi płacą za bzdury.
ozzi2 / 203.219.29.* / 2013-01-18 03:01
Nie rozumię dlaczego po raz kolejny nie ma tłumaczenia angielskiego. Normalnie szok i wstyd.
Lekon / 46.186.87.* / 2013-01-17 23:53
A ja niedawno gdzieś czytałem, że nie będzie obowiązku meldunkowego. Czy to by znaczyło, że nie będzie adresu zamieszkania na dowodzie osobistym?
jajec / 46.45.107.* / 2013-01-18 14:39
O tym samym pomyślałem:kretyni ponad rok opracowywali nowy wzór prawa jazdy i wiedząc ,że za dwa lata nie będzie obowiązku meldunkowego ,umieścili na blankiecie rubrykę z adresem! Pogratulować głupoty!
jot-24 / 178.183.136.* / 2013-01-17 22:51
Mnie , ani żadnemu kierowcy ten gówniany papier nie jest potrzebny.Domagają się go tylko urzędnicy państwowi. I za te ich zachcianki musimy słono płacić . I jeszcze bezczelnie łżą , odwołując się do przymusu unijnego ! Irlandia też jest w UE , a tam nie ma takich biurokratycznych wymagań ani takiego fałszu.
znie smaczony / 78.88.166.* / 2013-01-17 21:30
Instruktorzy powinni zdawać takie egzaminy chociaż raz w roku, gdyż sami nie potrafią jeździć, a udają najlepszych.
Nie potrafią nawet wstawić odpowiednio żarówki do reflektora!!! Kiedyś zwróciłem uwagę to usłyszałem "spadaj", jak się okazało - to były "policjant" - emeryt! I kto takiemu kolesiowi coś zrobi? Ot, zawsze wielka wiedza łączy się z wielką kulturą.
Oczywiście nie generalizuję....

Najnowsze wpisy