HAWE

Money.pl / 2007-09-07 11:21
Komentarze do spółki: HAWE.
Wyświetlaj:
Jack from L / 78.8.68.* / 2010-05-26 23:35
To jest tak zawsze. Ci co mają akcje to jak liszka chwalą swój ogonek, Ci co nie mają akcji uważają, że tylko leszcze zakupiły papier. No to w tym przypadku czas zweryfikuje kto miał rację i wskaże zwyciężców. Hawe będzie na pudle. Cierpliwość w tym przypadku się opłaci.
djastra / 2010-05-27 08:11 / portfel / Tysiącznik na forum
O przepraszam Jack ,ja już nie mam Hawe (bo uwierzyłem w niego juz przy około 2,60zł i mogłem z ładnym zarobkiem sprzedać po średniej 3,60zł ) - wsadziłem w inny promocyjny papier( Centrozap za 0,43zł- :)-jeśli się nie myle),ale dalej uważam że przed Hawe są naprawde dobre perspektywy - tylko trzeba być cierpliwym - może 3 miesiące,a może i z pół roku.
To moje prywatne zdanie - nie sugerować się przy zakupie.
Jack from L / 78.8.70.* / 2010-05-31 23:40
Centrozap ??? Nie Chemos ?
djastra / 2010-06-07 19:13 / portfel / Tysiącznik na forum
I Centozap i Chemos mam w portfelu teraz i w obydwie wierzę -
Centrozapa na dużym plusie już, a Chemosa -(JESZCZE :) CHWILOWO) na małym minusie
:):) / 90.156.23.* / 2010-05-26 16:58
Weszyscy się zachwycacie jaka to wspaniała spółka, to wytłumaczcie czemu jej tak ciężko odrobić straty, wszystkie inne odrobiły i jeszcze zarobiły, a ta ledwo co 1% się podniosła, mam wrażenie że to spółka dla malutkich graczy, chcą kupować jak najtaniej i sami siebie ogrywają, a póżniej płaczą i ze strachu wywalają wszystko co mają.
djastra / 2010-05-27 08:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Jaki straty ????????
Grasz od wczoraj na giełdzie?
:):) / 90.156.23.* / 2010-05-27 13:38
Nie sugeruj nikomu ile gra na giełdzie, wtedy łatwo pomysleć że sam nie masz zbyt długiego stażu, ważne jest kto zarabia , a nie ile gra.
djastra / 2010-05-31 22:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Oczywiście kolego że mam malutki staż - jak bedę miał duży staż - to sekretarka będzie siedziała na forum i pisała :)
A pytam jakie straty ma Hawe odrobic ????- bo naprawde nie wiem.
W zeszłym roku zarobiłem na niej i w tym roku równiez dała mi złotóweczke za akcje.
Kazik wiecie skad / 2010-05-26 22:03 / Tysiącznik na forum
Ważne ,żeby pieła się powoli w górę. Nie ma nic gorszego dla stabilnych wzrostów jak nagłe wyskoki po kilkanaście procent.Co do zachwyceń ... no cóż niedługo sam do nich dołączysz:) . Z tymi malutkimi graczami też bym uważał , bo za jakiś czas przeczytasz info o wejściu nowego lub zwiększeniu przez już będącego w akcjonariacie podmiotu.Tak czy inaczej nie zmienia to faktu ,że to dobra spółka i warto mieć ją w portfelu.
no-m / 83.21.253.* / 2010-05-26 20:58
Masz rację czuć tutaj bardzo nieświeże powietrze, za dużo reklamiarstwa.
janko m. / 84.10.103.* / 2010-05-26 10:25
Tekst ze stronki
http://e-gielda.blogspot.com/2010/05/hawe-bardzo-mocna-spoka.html


,,Hawe - bardzo mocna spółka.
Zachowanie tej spółki jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. W takich okolicznościach jakie miały miejsce w trakcie ostatnich dwóch tygodni te wzrosty są czymś niesamowitym. Z doświadczenia wam powiem że siła spółki zostaje zauważana właśnie w ciężkich czasach jakie mieliśmy obecnie.
Moim zdaniem kwestią czasu jest wykonanie kolejnej fali wzrostowej. Kurs spółki dotarł do oporu opisywanego wcześniej a mianowicie 3.96zł. Jeżeli uda się pokonać ten opór czekają nas wzrosty do przynajmniej połowy czarnej świecy tygodniowej widocznej na wykresie po prawej stronie. Jest to nowy cel dla byków, które perfekcyjnie wykonały ORGRa opisywanego wcześniej.
Czynnikiem hamującym poczynania byków na tych akcjach była sytuacja światowych giełd - jeżeli dojdzie do spodziewanego uspokojenia akcje Hawe powinny sporo urosnąć. I na pewno powinny znaleźć się w każdym portfelu inwestycyjnym. Tak silna spółka pokaże jeszcze na co ją stać. Sądzę że nowy kontrakt z PTC będzie decydującym argumentem za kupnem. Dodatkowo relatywna siła względem wszystkich indeksów i mamy prawdziwego rodzynka:),,
Kazik wiecie skad / 2010-05-26 12:37 / Tysiącznik na forum
Całkowicie zgadzam się z tą wypowiedzią. Kto wie czy nie będzie to (jeśli chdzi o wzrosty) jedna z najlepszych spółek na giełdzie w 2010-2011r.
Jack from L / 78.8.68.* / 2010-05-26 23:30
Tak jest. :)
Kazik wiecie skad / 2010-05-21 23:13 / Tysiącznik na forum
Nie wiem komu mam dziękować za prezent w postaci 3.,56. Ustawienie od środy.Ależ bardzo miło z jego strony.Chyba mam wiecej szczęści jak ro....:) Kumulacja w iście pięknym stylu.
Czy życie nie jest piękne?
zorak / 2010-05-22 21:59 / Bywalec forum
Witaj Kazik,
A Twoim zdaniem po ile starać się kupować HAWE
w poniedziałek ?Tak żeby załapać się korzystnie.
Czy lepiej poczekać na wtorek ?
Kazik wiecie skad / 2010-05-22 23:17 / Tysiącznik na forum
Traktuję tę inwestycję długoterminowo ,więc każdy spadek jest dla mnie okazją do zwiększenia udziału.Tobie też radzę pomału skupować.Może korekta nie ominie także i Hawe ale dla mnie to tylko następna okazja do zakupów.
zorak / 2010-05-23 10:31 / Bywalec forum
Tak myślałem i też tak zrobię. Ja jeszcze nie mam HAWE,
ale przygotowuję się do zakupu w przyszłym tygodniu.
Kazik wiecie skad / 2010-05-23 22:42 / Tysiącznik na forum
Może to ułatwi Ci podjęcie decyzji.
http://gielda.onet.pl/spolka-dnia-hawe,18731,3228067,1,analizy-detal
dezertertoja / 2010-05-25 12:23
Mimo tak ładnego wykresu chyba nasza spółka nie wytrzymała napięcia bo ostro dziś jedziemy ...
Kazik wiecie skad / 2010-05-25 16:03 / Tysiącznik na forum
Kierunek dla tej spółki jest jeden. Spada? - kupuj ,masz okazję.
zorak / 2010-05-24 08:58 / Bywalec forum
Już jestem zdecydowany na zakup HAWE.
A w tym roku jedyny mój sukces to sprzedaż
Synthosa z zyskiem ponad 100%.Trzymałem
go ponad pół roku.Kupowałem po około
0,78zł. a sprzedałem za ponad 1,60zł.
Dzięki temu odbiłem straty jakie miałem
na ZNTK Łapy i na petrolu z nawiązką.
Synthos to było 40% mojego portfela.
W ZNTK Łapy miałem 5% portfela , a w
petrolu też mam 5%.
AnaMar / 2010-05-21 13:20 / Bywalec forum
Z analizy technicznej wynika, że HAWE ma świetlaną przyszłość:) Mocny trend wzrostowy.
Może skuszę się na długo terminową lokatę moich funduszy:)
Jack from L / 81.168.168.* / 2010-05-22 02:12
Ja dokupiłem pakiecik i razem mam już pakiet. I będę go trzymał min. do 8 zł
a może i do 12 zł
Jack from L / 81.168.168.* / 2010-05-22 02:17
A nawet to już sam nie wiem. Powyżej mamy wykres. Naciśnijcie "3 lata" i zobaczcie po ile było Hawe (100 zł w maksie) . Gdzie dojdziemy jak się "rynki" nie zwalą ? Do 20 zł , 50 zł ??? Kto to wie .
djastra / 2010-05-20 16:47 / portfel / Tysiącznik na forum
No chyba dobrze żeście zrobili że zostaliście na pokładzie - Hawe świetnie się trzyma mimo dużych spadków Wig 20 a to bardzo dobry znak.
myslpiotr1 / 2010-05-20 20:45 / Bywalec forum
Dla Hawe są dobre info, będzie dobrze. Dobra spółka z perspektywami
Jack from L / 62.87.206.* / 2010-05-20 00:10
Po takim info powinny wejść Fundusze. Można więc liczyć na 6 zł.
x543 / 89.74.42.* / 2010-05-19 22:33
Hawe zawarł z PTC umowę leasingu i może mieć z tego łączne przychody 37,5 mln zł

19.05. Warszawa (PAP) - Przedsiębiorstwo Budownictwa Technicznego Hawe, spółka zeleżna Hawe, zawarła z Polską Telefonią Cyfrową (PTC) umowę wieloletniego leasingu finansowego infrastruktury telekomunikacyjnej jednej pary włókien światłowodowych na okres 20 lat. Przychody PBT Hawe z tej umowy mogą wynieść łącznie 37,5 mln zł - poinformowało Hawe w komunikacie.

Spółka podała, że leasing finansowy dotyczy jednej pary włókien światłowodowych w relacji Gdańsk - Olsztyn - Suwałki - Białystok - Biała Podlaska - Lublin - Zamość - Rzeszów - Tarnów - Kraków. Łączna długość przedmiotowej pary włókien wynosi ok. 1.570 kilometrów.

Spółka podała też, że przychody PBT Hawe z tytułu umowy mogą wynieść łącznie ok. 37,5 mln zł (uwzględniając przychody finansowe), a wartość przedmiotu leasingu ustalono na ok. 26,8 mln zł (netto).

"Płatność początkowa wyniesie ok. 5,1 mln zł (netto). Pozostała część będzie płatna w ratach miesięcznych przez okres 20 lat z oprocentowaniem według stopy procentowej WIBOR1M powiększonej o 0,6p.p." - podało Hawe.

"Po upływie 20 lat PTC będzie mogła przedłużyć okres dzierżawy o kolejne 10 lat z miesięczną ceną dzierżawy wynoszącą 1 zł za 1 km pary włókien światłowodowych lub nabyć przedmiot dzierżawy za równowartość 1 proc. wartości początkowej" - podała również spółka.

PBT Hawe jest zobowiązane do przedłożenia gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej na kwotę 5,1 mln zł na okres pierwszego roku obowiązywania Umowy, 2,6 mln zł na okres drugiego roku obowiązywania Umowy i 1,3 mln zł na okres trzeciego roku obowiązywania Umowy.

Hawe podało też, że wraz z zawarciem umowy leasingu podpisane zostaną dwie odrębne umowy: na serwis dzierżawionej sieci oraz na usługi kolokacji (czyli udostępnienia wydzielonej powierzchni wraz z infrastrukturą niezbędną do umieszczenia urządzeń PTC). Z tytułu ww. umów opłaty na rzecz PBT Hawe będą wynosić: za konserwację i nadzór techniczny ok. 105 tys. zł (netto) rocznie, za usługi kolokacji ok. 144 tys. zł (netto) rocznie.(PAP)
dezertertoja / 2010-05-19 21:31
Jak tam po dzisiejszym dniu nastroje ? bo co wczoraj zyskało HAWE dziś oddał.
Kazik wiecie skad / 2010-05-18 16:11 / Tysiącznik na forum
Zapraszam do ,,wspólnej,, inwestycji ,co Wy na to?

http://kazikwiecieskad.blog.onet.pl/
Jack from L / 78.8.70.* / 2010-05-18 00:29
Spółeczka do góry i chyba w tej euforii wszyscy z forum posprzedawali papier.
Zostałem sam. No cóż, trudno.
Czekam na 8 zł
Blazej_ / 2010-05-18 11:48 / Tysiącznik na forum
myślę, że sporo się wyleszczyło ale ja mam za małą kwotę więc siedzę dalej :)
jantar001 / 2010-05-18 10:25
Ja też jadę w tym pociągu - wagony pierwsza klasa jak nic :)
mario73 / 90.156.23.* / 2010-05-18 07:21
nie wiem czy będę czekał z Tobą na 8 zł, ale nie jesteś sam, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.
Kazik wiecie skad / 2010-05-18 07:20 / Tysiącznik na forum
Nie sam:)
Jack from L / 78.8.70.* / 2010-05-18 09:58
W takim razie hurra. Jedziemy do góry.
Ja jadę na ósme piętro. A Wy na którym wysiadacie ?
Jack from L / 62.87.214.* / 2010-05-12 22:18
I jak ? , Zarobili ? , Zadowoleni ?
Jest OK
Kazik wiecie skad / 2010-05-09 00:52 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktoś ma jakieś poważne pytania , służę pomocą na własnym blogu

http://kazikwiecieskad.blog.onet.pl/
Kazik wiecie skad / 2010-05-07 10:03 / Tysiącznik na forum
Warto zwrócić uwagę na zlecenia między 10 a11. Te zlecenia wskażą kierunek .Rano nie było widać większej chęci do pozbywania się czy realizacji zysku.
Golfistka / 2010-05-07 20:27 / Tysiącznik na forum
Kazik, napisałam do Ciebie niżej. Poradź coś.
Kazik wiecie skad / 2010-05-07 21:32 / Tysiącznik na forum
Kurs Hawe wygenerował sygnał kupna i jak przypuszczam to było głównym powodem wzrostu i opierania się ogólnym spadkom na giełdzie.Być może stoi za tym większy inwestor długoterminowy.Dalsze wzrosty byłyby murowane gdyby nie burza jaka zapanowała na rynkach . Jak już ostatnio pisałem pozbyłem się wiekszości akcji w poniedziałek.Zostawiłem trzy spółki ,do tej trójki należy między innymi Hawe.Także jak jest burza to może się wszystko zdażyć . Sprzedałaś ? Przynajmniej zarobiłaś ,bo nie wydaje mi się ,że Hawe w poniedziałek zachowa się inaczej niż cały rynek,choć głębokość spadku na tej spółce nie powinna być duża.W zasadzie to lepiej byłoby zostawić część (a nóż widelec będzie rósł dalej) a w razie głębokiego spadku byś dokupiła także z tych już zarobionych.Tacz czy siak nie jesteś narażona na stres w najbliższy weekend.:)
Golfistka / 2010-05-12 17:46 / Tysiącznik na forum
Miałeś całkowitą rację mój były wrogie publiczny ;)
Kazik wiecie skad / 2010-05-12 19:29 / Tysiącznik na forum
Do usług.:) Gdybyś miała jakieś pytania zapraszam na mój blog.Tam można do mnie pisać na maila. Odpowiadam z chęcią choć prawdę mówiąc nie spodziewałem się tylu pytań na mojej poczcie i nie bardzo wiem jak dam rade na nie wszystkie odpowiedzieć.Chyba lepiej będzie jak skupie się po prostu na komentarzach dotyczących spółek ,które są aktualnie w moim portfelu. Niebawem ukażą sie szersze analizy i prognozy dotyczace spółek ,które posiadam ale żeby było wszystko jasne będą to tylko i wyłącznie moje własne opinie i wnioski ,w których mogę się mylić.Pozdrawiam.
Golfistka / 2010-05-12 21:59 / Tysiącznik na forum
widziałam widziałam - fajną fotkę masz :). Kiedy pisalismy w inym minorze i wymiarze, wydawało mi się, że znaczniej gorzej wygladasz ;).
Ja w chwili obecnej potrzebuję chyba tylko tarocisty, ponieważ interesuje mnie Trion .. Ale może cos jeszcze w przyszłości będzie mnie interesować, to za przyzwoleniem skorzystam.
Golfistka / 2010-05-08 14:19 / Tysiącznik na forum
Dzięki Kazio. Ale przyznam, że takich wzrostów dziwnych jeszcze nie spotkałam. Czy pojedzie do 4 w przyszły tydzień ;) Pozdrawiam
djastra / 2010-05-07 17:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Tylko boje się żeby nam Grecja nie n a s r a ł a w papiery
szok / 94.254.232.* / 2010-05-07 20:24
Przecież Ty już wszystko sprzedałeś , to czym się martwisz
djastra / 2010-05-10 18:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja się nie martwie niczym - gram kasą która nie jest mi potrzebna ,a jeśli się rozmnaża to się ciesze.
A forum jest żeby mądrzy ludzie wymieniali między sobą informacje i dyskutowali o strategii inwestowania.
A mój powyższy post był odpowiedzią do kolegi Jack from L dlaczego zdecydowałem sie na sprzedaż - choć nie twierdze wcale że dobrze zrobiłem.
szok / 90.156.23.* / 2010-05-10 23:55
możliwe że zrobiłeś dobrze, po dzisiejszym dniu nie wiem co mysleć.
Jack from L / 78.8.71.* / 2010-05-06 23:44
Jutro bedzie ciekawa sesja. Jak Hawe pójdzie w górę to bedzie oznaczało, że mamy kupca. Z tego co widać to "ktoś" nastawił koszyczek i zbiera wszystko co spada.
Tak duży obrót że ho ho.Większy od obrotu niż na Banku Handlowym no no .
Jednakże ogólnie rzecz ujmując - jest nerwowo.
Djastra zastanawiam się dlaczego spuściłeś Hawe ? Przecież to dopiero początek wzrostów, a Ty już się zachłysnąłeś kilkunastoma %-tami. Na longa jest szansa na 8-10 zł.
djastra / 2010-05-07 17:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Jack from L - od samego początku mówiłem po ile sprzedam i tak zrobiłem.
A drugi prosty powód - mam już kase żeby żeby uśrednić o 50% cene Chemosa - a że jest teraz cena promocyjna to chce skorzystać. - nie przecze że Hawe nie pójdzie w góre - ale po prostu realizuje zysk i ...jestem ostrożny.

Już pare dni gram na giełdzie i przeczuwam teraz realizacje zysków -tym bardziej że sam widzisz co sie dzieje na rynkach-inwestorzy mogą "olać" AT (zaznaczam-MOGĄ) i wyskoczyć z "zarobionego" papieru żeby kupywać coś na spadkach,lub żeby uśrednic sobie ceny.
Historia oceni czy miałem racje.
Jack from L / 78.8.67.* / 2010-05-07 23:04
Mam trochę Chemosa i potwierdzam Twoją decyzję może i ja skorzystam, ale nie wyprzedaję Hawe. Dokupię z wolnych środków może wystrzeli na 15%.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy