Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

HDI - problem z wyplata! Jak z tym walczyc?

HDI - problem z wyplata! Jak z tym walczyc?

haribo99 / 2010-03-04 20:14
Witam

Mam problem i prosilbym o pomoc!
Niecaly miesiac temu mialem wypadek. Winny zajscia jest ubezpieczony w firmie HDI. Przyjechala policja, spisali raporcik, byl orzecznik, zrobili wycene... wszystko pieknie i sprawnie.
Jeden problem: nie chca mi wyplacic odszkodowania. Tlumacza sie tym, ze na dniach przenosza sie do Radomia i dopiero tam zajma sie ta sprawa. 10.03.2010 mija termin 30 dni. Pan "w okienku" poinformowal mnie, ze nie da sie wyplaty przyspieszyc i musze czekac...
Czy jest jakas forma zmuszenia ich do wyplaty (zgodna z prawem oczywiscie)? Sa jakies paragrafy, ktorymi moge sie podeprzec?
Prosze o pomoc
Wyświetlaj:
marek.m / 83.27.55.* / 2010-03-04 21:02
to jest raczej ich mętne tłumaczenie. Jeśli otrzymali od Ciebie wszystkie papiery, to możesz się domagac od nich odsetek ustawowych za przekroczenie terminu płatności. To jest w zasadzie wszystko co mozesz zrobic w związku z tą sprawą.
haribo99 / 2010-03-04 21:19
czyli pozostaje droga sadowa? Czy mozna jakimis pismami ich postraszyc (najlepiej z podstawami prawnym w postaci paragrafow)?
marek.m / 212.182.115.* / 2010-03-07 17:15
jeśli przyznali Ci odszkodowanie, a są tylko opóźnienia w wypłacie kasy, to nie masz powodu iść do sądu i narażać się na koszty. Co do paragrafów, to wystarczy, że przeczytasz ustawę, tam jest wszystko napisane. Jak na mój gust, przeniesienie siedziby czegoś tam do Radomia nie powinno mieć wpływu na wypłatę odszkodowania, zatem niech Ci dodatkowo płacą odsetki ustawowe.

Najnowsze wpisy