HESTIA DUO INVEST

MariuszB123 / 83.22.180.* / 2013-04-17 14:01
Witam
Czy ktoś ma może jakieś opinie na temat programu inwestycyjno rentowego DUO INVEST ?
Czy warto w to wejść ? Jakie są haczyki ?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Wyświetlaj:
Do filand / 89.200.162.* / 2013-04-20 00:33
Mam pytanie do filand.
Rozumiem, że inwestujesz w akcje na NYSE przez jakieś BM w Polsce.
Czy otrzymując dywidendy miesięczne lub kwartalne musisz odprowadzać jakiś podatki.?
Na jakiej podstawie obliczasz podatek do
PIT-38?
Szacun dla Twojej wiedzy.
filand / 2013-04-20 12:14
Tak zgadza się, że inwestuję na NYSE poprzez biuro maklerskie z Polski. Ze względu na nieprowadzenie kryptoreklamy nazwę biura mogę Tobie podać poprzez e-mail.
Jesli chodzi o sprawy podatkowe to sprowadzają się najpierw do tego,że Polska i USA należą do grupy państw należących do OECD. Przynależność do tej organizacji wyklucza możliwość podwójnego opodatkowania. Konsekwencję podatkową mogę sobie wybierać a o szczegółach proponuję porozmawiać z doradcą podatkowym. Oni lepiej się w tym orientują więc nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu.
Jeśli chodzi podatek to dywidendy wypłącane są netto więc co miesiąc czy co kwartałe pomniejszone o podatek. Na arkuszu jest pozycja "tax" i jeśli zamykasz pozycję, którą otworzyłeś np. po 0,1 usd i zamykasz po 0,11 usd to program automatycznie pobiera Tobie podatek od 0,01 usd (0,11-0,1). Natomiast jeśli pozycję otwarłeś po 0,11 usd a zamknąłeś po 0,1 to podatku nie płacisz. Czasami jest tak, że lepiej jest zamknąć pozycję na ujemnej stopie zwrotu niż zamykać pozycję z dodatnią stopą zwrotu. Ale wybacz nie chciałbym zaśmiecać tego wątku więc o szczegółach możemy porozmawiać poprzez e-mail.
Odwzajemniam Szacun (przez duże Sz) :D
Pozdrawiam i załączam wyrazy szacunku.
Z poważaniem.
filand / 2013-04-17 14:18
Dzien dobry wieczór
Poszukaj tutaj
http://www.analizy.pl/fundusze/ubezpieczeniowe-fundusze-kapitalowe/profile-produktow/UFKERG_030/Ergo-Hestia--Duo-Invest.html
Potem poszukaj tutaj
http://www.ergohestia.pl/dla-ciebie/oferta/zdrowie-i-zycie/duo-invest.html

A na końcu zadaj im pytanie jaką stopę zwrotu Tobie proponują za okres 52 tygodni...Jeśli mniejszą od 26,13 % to im grzecznie podziękuj.

Pozdrawiam :D
MariuszB123 / 83.10.15.* / 2013-04-18 13:39
Witaj Filand
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Czy możesz skomentować symulację jaka została dla mnie wykonana. Co o niej sądzisz ??
http://zapodaj.net/bc9d564303330.jpg.html

Jeszcze raz dziękuję
Pozdrawiam
filand / 2013-04-18 20:15
Cała przyjemność po mojej stronie jeśli chodzi o udzielenie odpowiedzi.
Oczywiście, że mogę skomentować. Pamiętaj tylko, że jest to moja prywatna opinia a nie porada inwestycyjna.
Po pierwsze wyjaśnijmy pewne terminy. Okres inwestycyjny to okres oszczędzania środków przez Ubezpieczonego. Wpłacana składka ubezpieczeniowa jest inwestowana w wybrane przez Ciebie Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe, przez dowolnie długi okres. W przypadku śmierci, wskazana przez Ciebie osoba otrzymuje 100% wpłacanego kapitału ( w tym miejscu bywa wiele dziwnych sytuacji kiedy dochodzi do odzyskania zainwestowanych środków, to jeden z haczyków).
Okres rentowy jest okresem wypłat świadczeń rentowych Ubezpieczonemu lub osobom uprawnionym. Okres ten wynosi w zależności od rodzaju inwestycji. W Twoim przypadku do 40 lat. Po zakończeniu okresu oszczędzania, Klient sam decyduje o formie i czasie wypłaty zaoszczędzonych środków. Wypłata dokonywana przez Ubezpieczyciela może być w formie jednorazowej lub w formie renty okresowej , z gwarantowaną wysokością świadczeń.
Teraz druga sprawa. Jeżeli dobrze odczytałem na rysunku to rentowność w okresie inwestycyjnym wynosi 9 procent. Jesli dobrze rozumiem ten zapis to jest stopa zwrotu jaką otrzymujesz rocznie poprzez inwestycję w ten produkt. Wobec powyższego nie będę się wypowiadał na temat tego czy 9 procent to dużo czy to jest mało. Pozwolę sobie na coś zupełnie innego. Z informacji jaką odczytałem wynika, że miesięczna składka wynosi 280 pln. W skali rocznej daje to 3 360 pln. Kwota całkiem przyzwoita. Ale mniejsza o to. Zatrzymajmy się przy 280 pln. Dzisiaj kurs dolara USA wynosi 3,1445 pln. No to wykonajmy symulację gdzie weźmiemy kurs dolara z ostatnich 12 miesięcy i za równowartość 280 pln co miesiąc nabywałeś akcje notowane na NYSE i wypłacające dywidendy. W okresie od maja 2012 roku do kwietnia 2013 roku kupiłeś 5 akcji z dywidendą miesięczną i 7 akcji z dywidendą kwartalną. W Polsce o takim cyklu dywidendowym można jedynie pomarzyć. Według moich wstępnych obliczeń (pełny obrazek zamieszczę jutro albo jak wolisz to podeślę pod e-mail) To powinni mieć rentowność na poziomie 12,81 procent. Dlaczego tak to również wyjaśnię jutro. Pozdrawiam :D
filand / 2013-04-19 17:10
Ponieważ mam problemy z zamieszczeniem pelnego obrazka to poproszę o zgłoszenie na moj email czyli filand@go2.pl Według moich obliczen powinni mieć rentowność nie mniejszą jak 12,77 procent (według mojej wyceny na 19.04.2013 r).
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy