Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Hipermarkety wykorzystują pracowników

Hipermarkety wykorzystują pracowników

Money.pl / 2007-01-25 16:53
Komentarze do wiadomości: Hipermarkety wykorzystują pracowników.
Wyświetlaj:
łasica / 2008-12-10 17:38
prawda podobnie jest w Elblągu w jednym z hipermarketów
ja tam pracuję -niezłe szambo
fałszują pracownikom karty pracy
kierownicy też fałszują swoje,niby pracują po 8 godzin,nieprawda nawet i po12 godz,a grudzień to nawet bez dnia wolnego tylko 25 i 26.12.
a płaca jak za 8 godz.-5 dni w tygodniu
robią wszystko by kontrola nic nie wykryła
do tego stosują mobbing wobec pracowników
pozwalają na wyzywanie pracowników od debili itp.
do tego zastraszają ,że jak im się nie podoba to ich zwolni
tragedia -wykańczają psychicznie i fizycznie ludzi.
do tego pensja najniższa krajowa, a pracy za 3 osoby
traktują ludzi jak śmieci
tak byc nie może
ja już szukam nowej pracy
axxxa / 83.25.78.* / 2009-12-16 20:44
najprawdziwsza prawda.....:((((
ja już tam nie pracuję..... .też byłam na stanowisku kierowniczym......
nie żałuję....zmiana pracy wyszła mi na lepsze......:)
zarabiam więcej i pracuję 8 godzin. 5 dni w tygodniu...:)))
nie bójcie się zmian.....bo jak tego nie zrobicie to Was wykończą.....
powodzenia....:)
jeny / 80.238.64.* / 2009-12-16 15:51
Niestety to wszystko prawda,ja tez mam juz wszystkiego DOSC!!!!!!pracuje na stanowisku kierowniczym i nie pamiętam juz jak sie robi po 8 godz. Szacunku nie mają do ludzi...szok!!!!!!!!!!!
lasica / 83.25.87.* / 2007-05-31 20:26
Wielkim przykładem wykorzystania pracowników jest Carrefour w Gdańsku. Co dyrektor to jest gorzej. Ochrona pozbywa się ludzi którzy coś próbują działać w tej sprawie. Jeden wielki ŚMIETNIK ja się zwolniłem i mam stu procentowo lepszą pracę. Apeluję do tych co się chcą zatrudnić w tym szambie NIE RÓBCIE TEGO BŁAGAM
face / 88.156.96.* / 2008-08-28 21:20
Macie problem z marketem w ktorym pracujecie ?? zapraszam was na forum http://hiperforum.net84.net/
januuusz / 89.161.78.* / 2008-08-10 19:15
Dopułki nie nuczymy sie reagowac na tak bardzo lamane prawa człowiek doputy nigdy nie bedziemy godni nieba. zapewne każdy z tych dyrektorów tam sie wybiera ale zaden tam nie dojdzie. PS. prof dr ks Janusz Joracki
Kubaadmin / 88.156.96.* / 2007-02-02 16:54
Zapraszam wszystkich na forum pracowników hipermarketów www.hiperforum.yoyo.pl
rosa / 2007-01-25 19:40 / Bywalec forum
To BYŁ taki wspaniały portal. Merytoryczne dyskusje. Ciekawe wnioski. Budujące propozycje. Gdzie my zaszliśmy? Wprost nie chce się czytać takich postów jak te poniżej.
jliber / 82.210.134.* / 2007-01-25 21:55
Chyba moderatorowi cienko płacą hehe.
jliber / 212.180.147.* / 2007-01-25 16:53
Na portalu ekonomicznym naprawdę można by sobie darować socjalistyczną definicję "wykorzystywania". Definicja ta jest bezsensowna bo można ją zastosować w dokładnie każdym przypadku gdzie pracownik uważa że powinien zarabiać więcej lub mieć lepsze warunki pracy. Jedyna sensowna definicja opiera się na stwierdzeniu czy ktoś jest do przemocą zmuszany do pracy (niewolnictwo) czy nie.
k.chodowicz / 2007-01-26 00:09 / portfel
Teoretyzujesz. Wykorzystywanie w pracy (nie chodzi oczywiście o to seksualne) polega na nakazywaniu (niekoniecznie przemocą, może być mobbing) wykonywania czynności nieobjętych umową (o pracę, zleceniem, o dzieło, itd.), lub niezgodnych z kodeksem pracy, przepisami BHP, itp. Jeśli ktoś jest zatrudniony na cały etat, a musi pracować po 60 godzin tygodniowo (6*10, tak bywa), to pracodawca powinien mu zapłacić za godziny nadliczbowe, lub oddać pracownikowi te godziny w postaci dni wolnych (lub inaczej, w zależności od określenia w umowie). Jeśli pracodawca nie płaci, pracownik może odstąpić od umowy i ubiegać się w sądzie o odszkodowania i inne tego typu "p*******". Pracodawca wie jednak, że pracownik potrzebuje pieniędzy na utrzymanie i nie będzie stwarzał sobie problemów chodząc po sądach, więc olewa przepisy i straszy pracownika zwolnieniem. Można więc śmiało stwierdzić, że pracodawca WYKORZYSTUJE bezradność pracownika, czyż nie?
opolanins / 62.29.160.* / 2007-01-25 19:17
Regulamin forum

Najnowsze wpisy