hipotetycznie....

Marek007 / 85.219.198.* / 2007-05-27 23:36
Załóżmy, że macie 50.000 zł wolnych środków do zainwestowania. Załóżmy, że macie możliwość dowolnie wybrać instrument inwestycyjny. W co byście zainwestowali? Co Wam brakuje w ofercie instytucji finansowych w ramach możliwości inwestycyjnych?
Wyświetlaj:
TaS / 2007-06-04 00:14 / Tysiącznik na forum
ja ostatnio w ramach nowych wyzwań szukam funduszy inwestujacych w cos innego niz akcji i obligacje. Cos dla równowagi portfela. Dysponuje za małymi kwotami by kupić ziemię, a lokaty są dla mnie śmieszne.

Fundusz złota, albo jakiś innych surowców... i najlepiej z małą minimalną wpłatą :)
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-05-29 18:20
myśle, ze mogłyby powstać fundusze o ryzyku większym od akcji, ale też o większych możliwościach zysku - inwestujące na forexie :) jeśli by taki powstał, byłbym skłonny zainwestować tam ;) bawię się czasami na demówce forexa. myślę, że gdyby taki fundusz powstał to cieszyłby się niezłą popularnością wśród największych ryzykantów.
radziej / 2007-05-28 14:30 / Bywalec forum
badania robisz do pracy magisterskiej? ankietkę zrób i użyj w niej samych pytań otwartych albo zorganizuj focusa!
wojcher / 2007-06-02 21:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Radziej -nie chcę się czepiać ale twoje wypowiedzi zaczynają trącić amatorką. W każdym niemal wątku masz coś do powiedzenia -i dobrze. Ale nie zawsze z sensem (albo bardziej optymistycznie- czasami z sensem) Idziesz na ilość? Spróbuj na jakość.
radziej / 2007-06-04 17:33 / Bywalec forum
dzięki za cenne informacje, z pewnością zacytuję kolegę w swojej autobiografii, a co do jakości i ilości, to wybieram ilość, w ekonomii to ma lepsze przełożenie i trąci większym sensem, bardziej optymistycznie.
wojcher / 2007-06-05 10:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rozumiem- wprowadzasz ekonomikę skali
radziej / 2007-06-06 17:09 / Bywalec forum
nic nie rozumiesz, pozdrawiam
wojcher / 2007-06-07 19:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Masz rację, trudno Ciebie zrozumieć.
Marek007 / 85.219.198.* / 2007-05-29 00:36
jeszcze tylko lamerskie pytanie - o co chodzi z tym focusem? bo mi focus kojarzy się tylko a aparatem ;)
Marek007 / 85.219.198.* / 2007-05-28 23:47
magisterka jeszcze rok przede mną :)

Potrzebuję wsparcia do pracy zaliczeniowej, generalne założenia sa takie, że powinienem wykazać jakie są niezaspokojone potrzeby inwestycyjne w Polsce. W co Polacy chcieliby zainwestować, ale z uwagi na słaby rozwój rynku i oferty banków, instytucji finansowych, nie jest możliwe.

Same fundusze rozwiniete są dosyć mocno. Może nadal brakuje funduszy specjalistycznych i nasycenie rynku FI np. z grupy MiŚ jest niewielkie, co pokazuje szybkie blokowanie nowopowstałych MiŚ'ów, ale chodzi mi tu o produkty bardziej złożone. Produkty strukturyzowane. Nie jestem specem od inwestycji, dlatego proszę o pomoc :)
radziej / 2007-05-29 14:30 / Bywalec forum
no to Cię ustrzeliłem przyszły panie magazynierze!!!:) focus mi też kojarzy się a aparatem, ale oprócz tego to rodzaj badania jakościowego, wykorzystywany czy to w marketingu czy na płaszczyźnie socjologicznej. nie daje ilościowego obrazu rzeczywistości, lecz jakościowy, a Tobie o to właśnie chodzi. możesz zebrać grupę osób na spotkanie i tak je zorganizować, aby w trakcie debaty uzyskać jak najwięcej informacji na temat Twojej udręki. trzymaj sie Mareczku!
~mareczek / 82.128.190.* / 2007-05-28 15:17
Właśnie, taki focusik mógłby mieć ciekawe wyniki, można by spróbować. Mi osobiście brakuje jeśli chodzi o fundusze, to dobrych funduszy nieruchomości i funduszy inwestujących w Azję i Amerykę Pd., a szczególni w ich surowce. U nas stawiają wszyscy głównie na akcje, a na typowych indeksach nie ma spektakularnych sukcesów. Przydałby się także lepiej rozwinięty FOREX i możliwość inwestowania w opcje typu amerykańskiego. Lepszy dostęp do giełd towarowych też byłby plusem.
radziej / 2007-05-28 16:46 / Bywalec forum
no i zostałeś Mareczek wyrzucony z focusa za gadulstwo:):):):) żarcik! pozdrawiam Cię!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy