Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Historyczne rekordy w USA. Co z akcjami spółek z GPW?

Historyczne rekordy w USA. Co z akcjami spółek z GPW?

Wyświetlaj:
kghm taniej nie będzie / 79.191.199.* / 2013-05-21 15:23
pisałem wczoraj brać kghm 138 to podwójne dno :)
Leh / 2013-05-20 22:25 / Bywalec forum
To jak długo DJ będzie szedł w górę???
lukaszwych.niel / 84.39.169.* / 2013-05-20 21:57
ken walnij tu swoich kilka wpisów na dobranoc o zbankrutowanej piramidzie i idż spać bo jutro dyżur od 7 rano.
Ken z telefonu / 217.229.56.* / 2013-05-20 22:21
spaliły mi się klawiszę,więc zacznę jutro po 10:00
Etermit / 2013-05-20 20:54 / Tysiącznik na forum
Nie z nami te sztuczki Brunner

Dax +0,7%

Helmut Krah das ist Kenkrach :D
gazmajster / 77.112.149.* / 2013-05-20 20:59
etermit co z tym krachem bo ja tu z gotowka czekam i czekam i doczekac sie nie moge :( codziennie podobno jest ale jakos tego w cenach nie widze :)?
m54 / 79.186.85.* / 2013-05-20 21:06
Przecie ty matole zadnej gotówki nie masz to tylko zapis komuterowy
gazmajster / 77.112.149.* / 2013-05-20 21:46
za "ty matole" powinienem ci p r z y j e b a c ale "ulaskawiam cie idz i nie grzesz wiecej!
Czas się douczyć / 178.36.160.* / 2013-05-20 21:04
A co barakuda może mieć za pojęcie o giełdzie.
Bredzi trzy po trzy od rana do nocy , bo to typowy troll.
Burżuazja Panie, burżuazja. / 94.154.97.* / 2013-05-20 20:12
To niemożliwe, Przy takich osiągnięciach rządu jest uzasadnione kontynuowanie rządzenia przez PO. A oto jego osiągnięcia: wprowadzenie sztandarowego PODATKU LINIOWEGO, zniesienie podatku Belki, obniżenie podatków, łącznie z podatkiem VAT.Obniżenie kosztów utrzymania, poprzez obniżki cen towarów i usług.Obniżenie cen energii wszelkiego rodzaju,łącznie z paliwem.Przeprowadzenie udanych corocznych jesiennych ofensyw legislacyjnych ustaw, tak jak zapowiadano.Dotrzymanie danej obietnicy wyborczej i utworzenie "TANIEGO PAŃSTWA" dzięki zlikwidowaniu 150 tysięcy etatów w administracji państwowej.Z doniesień UE wynika,że PO zmniejszyła o 1,850 mln.inwigilacji Polaków, co oddala Polskę od znamion PAŃSTWA POLICYJNEGO. Przeprowadzenie udanej transakcji tysiąclecia z KATARCZYKAMI, na czym zyskali stoczniowcy. Rodacy walą drzwiami i oknami powracając z emigracji zarobkowej, zasilając rodzinny budżet swoimi podatkami. Wprowadzenie USTAWY ZDROWOTNEJ pod nieobecność "hamulcowego" prezydenta.Znaczne zmniejszenie DŁUGU PUBLICZNEGO,z czego będzie zadowolone młode pokolenie Polaków.Emeryci mają zagwarantowaną sprawiedliwą rewaloryzację emerytur zgodnie z obowiązująca ustawą o rewaloryzacji rent i emerytur, co potwierdził TK wybrany przez PO. Rozwój infrastruktury na PKP,co odczuli ostatnio pasażerowie podróżując bezpiecznie.Nie podpisanie ACTA. Uchwalenie długo oczekiwanej i aprobowanej przez chorych ustawy refundacyjnej leków. Długo oczekiwana przez Polaków inicjatywa przedłużenia wieku emerytalnego sfinalizowana ustawą.Rząd PO wyśmiał PiS za ustawienie fotoradarów, a ustawione już fotoradary nakazał zlikwidować.Bezpardonowa walka z nepotyzmem, zakończona nawet zwolnieniem z pracy młodego Tuska. Sprawne wymiecenie AFERY HAZARDOWEJ spod dywanu i podobne wymiatanie przy aferze Amber Gold. No i ta ZIELONA WYSPA, na której mieszkańcy żyją w dostatku.Czyż nie należy się rządowi PO wyższe POparcie i kontynuacja w rządzeniu?
gazmajster / 77.112.149.* / 2013-05-20 20:55
bylby z tego fajny "kawal" ale za dlugi :)
asaliah / 2013-05-20 19:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie przerabianym przez Grecję podał się w komplecie do dymisji!!!

Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane a mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiasz się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory.

Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procenta.

W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procenty głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.

W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.

W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co “przerobionej lekcji”.

W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli WOLNYCH od przynależności PARTYJNEJ spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób).

Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią “Magna Carty”.

W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję BEZPOŚREDNIEJ DEMOKRACJI oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie, pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.

Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE!

Minimum tego, co MY możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego “legendę” przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno-informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji.

Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Już NIEAKTUALNE! / 94.254.134.* / 2013-05-20 21:18
Jesteś mocno PRZETERMINOWANY: ostatnie wybory w Islandii wygrała partia rządząca przed kryzysem; POWRÓT DO NORMALNOŚCI, Islandczycy otrzeżwieli!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lukaszwych.niel / 84.39.169.* / 2013-05-20 21:44
a postanowili oddać kase?
canary wharf / 2013-05-20 19:21 / portfel / Tysiącznik na forum

W tej hossie leszcza nie będzie a za 2-3 lata to będzie kolejna mega bessa zamiast leszcza bo FED niedługo skończy dodruk

obawiam sie ze FED jeszcze zwiekszy QE V bo japonce drukuja na potege :) bu ha ha hahaha
stary cinkciarz / 78.8.159.* / 2013-05-20 17:32
GPW przestała być miejscem do inwestowania pieniedzy dla rozsadnych ludzi :(
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-05-20 18:08
Z wyłączeniem IPO, giełda była i jest miejscem spekulacji, nie inwestycji.

Giełda niczego nie wytwarza, więc nie ma mowy o 'inwestowaniu'.
filand / 2013-05-20 17:16
Proponuję zatrudnić zawodowych naganiaczy. Niech każdy z nich codziennie na tym forum dokona 10 wpisów, że akcje będą rosły to ceny akcji spółek z GPW zaczną rosnąć.
Gdy odwiedzam to forum i widzę wpisy naganiaczy, że na giełdzie w Nowym Jorku notowane są akcje bankrutów to nie robię nic innego zaczynam baczniej i uważniej analizować to co się tam dzieje. I kolejny raz powtarzam, żeby polscy licencjonowani mistrzowie świata zmienili taktykę. Najlepiej na inną bo aktualna chwały im nie przynosi.
Naganiaczom mówimy dość / 178.36.160.* / 2013-05-20 21:00
Ty jesteś tu jeden z nachalnych naganiaczy, ale od ilości wpisów na pewno nic się w piramidzie finansowej nie zmieni.
Bo czeka ją nieuchronny koniec, taki sam jak wszystkie poprzednie, z tym, że tym razem bardziej gwałtowny, bo i nigdy jeszcze w historii nie było takiej manipulacji rynkiem dzięki ogromnemu powiększaniu rekordowych długów, co doprowadzi do upadku całego dotychczasowego systemu finansowego, a w nowym złoto będzie miało podstawowe znaczenie.
Dlatego Chiny skupują rekordowe ilości złota, a spekulanci też, zbijając sztucznie cenę kontraktów, z których wychodzą, zastępując je złot em fizycznym.
lukaszwych.niel / 84.39.169.* / 2013-05-20 21:55
Na 100 twoich wpisów może 1 jest jego. Ale On jest nachalnym naganiaczem.
A ja mam nadzieje, że nie da się takiemu prostakowi zniechęcić do pisania i będzie dalej pisał, mimo że uważam, że w stanach kończy się hossa to chętnie poczytam argumenty przeciwne.
filand / 2013-05-21 15:24

A ja mam nadzieje, że nie da się takiemu prostakowi zniechęcić do pisania i będzie dalej pisał, mimo że uważam, że w stanach kończy się hossa to chętnie poczytam argumenty przeciwne.


Nie wiem czy podam Tobie argument przeciwny do tego czy hossa się kończy czy też nie. Za głupi na to Jestem i mam za mało środków pieniężnych aby o tym zadecydować.
Natomiast pozwolę sobie na prezentacje mojego (zaznaczam, że jest to moja prywatna opinia i tylko tak powinna być traktowana) stanowiska.
Jesli popatrzymy tutaj http://scharts.co/14sNnix to na przestrzeni ostatnich 5 miesięcy mamy już 6 raz kiedy wskaźnik RSI 14 na wykresie dziennym (notowania zamknięcia) jest powyżej 70 punktów. Za każdym razem dochodzi do "chwilowej" korekty i ponownie rozpoczyna się mozolne wspinanie. Jednak jak wiadomo to każde przeciąganie struny kończy się jej pęknięciem (do iinych bardziej przemawia argument o pękniętej gumie i stąd powiedzenie ofiara pękniętej gumy :D). Jednak aby doszło do korekty czy zmiany trendu to najpierw na DJIA musi być przełamanie od góry poziomu 14 990 punktów. Z kolei w pobliżu jest 14 741,69 pkt. I teraz doprawdy nie wiem co mam powiedzieć. A zatem w tej kwestii wolę pozostać niezdecydowany. Dzieję się tak, że sześciokrotnie w okresie ostatnich 5 miesięcy wydawało się, że w końcu dojdzie do zakończenia "wspinaczki'. Nic z tych rzeczy. Wobec tego teraz po prostu nie wiem na jakim poziomie dojdzie do zmiany trendu.
Czy jednak do tego musi dojść ? Tutaj również nie ma pełnej zgody. Wystarczy popatrzeć na aktualne propozycje dywidend i obecne ceny pokazują, że bardzo trudno znaleźć stopę dywidendy powyżej 5 procent w skali roku. Jedynie w sektorach takich jak turystyka & rekracja czy w sektorze bankowym natknąłem się na w miarę atrakcyjne dywidendy ze stopą zawierającą się w przedziale od 7 do 13,5 procent w skali roku. Wobec powyższego coraz trudnej dla mnie znaleźć dywidendę na poziomie powyżej 8 procent w skali roku. Mnie niższe stopy dywidendy nie interesują bo po co mam osłabiać moje portfele. Obawiam się, że wielu inwestorów uważa podobnie więc wzmożonych zakupów nie należy się spodziewać. A to z kolei może sygnalizować pojawienie się spadków.
Tak czy inaczej to nie ja ani wiele osób z tego forum nie będzie miało wpływu na to czy będzie hossa czy jej nie będzie. Również tak czy inaczej jeśli znajdę jakąś atrakcyjną stopę dywidendy ( w moim przypadku powyżej 8 procent w skali roku oraz ze współczynnikiem Beta powyżej 1) miesięczną czy kwartalną to nie będę się zastanawiał zbyt długo. Po prostu zajmę pozycję i tyle. Na żniwa przyjdzie czas w innym terminie.
Pozdrawiam i przepraszam za tak długi wywód.
Ps. Zawsze można analizę DJIA przeciwstawić analizą indeksu strachu http://scharts.co/14sS4cd A tu się "coś" szykuje..oj szykuje :D
lukaszwych.niel / 93.154.145.* / 2013-05-21 22:38
Dla mnie to tym bardziej akademicka dyskusja o końcu hossy w stanach, bo handluje tylko Polskimi akcjami. Natomiast jakiś czas temu rzuciłem okiem na Sp 500 i doszedłem do wniosku że jest prawdopodobny koniec hossy, bo widać było że szczyty są coraz bliżej siebie postawione, korekty coraz częstsze, i tak obstawiłem, że góra 3 fale wzrostowe i ta jest tą 3 jeżeli dobrze pamiętam. A ta mimo że jest już dość mocna i pionowa nie burzy mojego scenariusza, bo często koniec hossy zakończony jest pionowym wzrostem. Bardzo możliwe że mi się po prostu ubzdurał taki scenariusz, natomiast dużo nie ryzykuje a takie mam odczucie więc pisze.
Natomiast nie wiem czy po tak długiej hossie nadal powinno się kupować akcje, ja bym raczej szukał w głowie jakiegoś miejsca po przebiciu którego bym wychodził a z akcji. Długość hossy też jest ograniczona i z zasady im dłużej trwa tym trzeba być ostrożniejszym. Po takich wzrostach raczej trzeba się moim zdaniem bać niż być chciwym. Tym bardziej że podwyżka stóp będzie musiała nadejśc niebawem a wystarczy, że stany zmniejsza drukowanie i sam ten fakt będzie w pewnym sensie oznaczał podwyżkę stóp procentowych.
Na dywidendach się nie znam i generalnie nie mój styl, więc akurat w tym temacie się nie będe zagłębiał - bo raczej na normalnym rynku staram się szukać dynamicznych spółek, które zwiększają szybko zyski a takie prawie nigdy nie wypłacają dywidend a jeżeli juz to syboliczne.
Pzdr.
filand / 2013-05-22 02:05
Po pierwsze dziękuję, że odniosłeś się do mojeo wpisu w sposób merytoryczny. Bardzo dziękuję. JEST 1:47 CZASU POLSKIEGO.
To zaczynamy merytorycznie bo widzę, że inaczej nie można. Kurs 1 usd wynosi 3,2367 pln. Złoty mocniejszy o 0,27 procent. Nie ma szału.
DJIA zamknął sesję na poziomie 15 388 punktów czyli +0,34 % (gdzie ta korekta). RSI 14 = 72,9 pkt. Dziękuję nie kupuję. Co do dywidend to sprawa jest prosta. 20 Dywidend miesięcznych , 32 dywidendy kwartalne i mamy razem 52 dywidendy.Ustawiamy w kalendarzu tak aby dywidenda spływała co piątek ( 52 dywidendy to tyle co tygodni w ciągu roku). na początku roku 2013 dywidendy spływały po 3,0841 pln a dzisiaj spływają po 3,2370 pln. Na początku roku DJIA wynosił 13 412 pkt a wczoraj na zamknięciu 15 387 pkt :D Oznacza to wzrost o 14,73 % . Po prostu gratulacje. A co do dywidend? Proponuję analizować
http://scharts.co/14v9gh9
http://scharts.co/14v9EMy
http://scharts.co/192xMJn
http://scharts.co/192xWAo
I dać sobie spokój. Bo dywidend powyzej 8 procent w skali roku niema. I długo może nie być. A tak pozdrawiam i życzę wiele sukcesów.
Dobranoc :D
krisstr / 2013-05-20 17:06 / portfel
SYNEK dzisiaj pewnie z uśmiechem na ustach ;D jest powód przecież, WIG20 -0,60% przy niespełna 400mln obrotu :)

A teraz do reszty: bardzo ładna korekta przed kolejnymi wzrostami, ten tydzień obstawiam kolejne +2% dla W20
krisstr / 2013-05-20 17:09 / portfel
Dodam tylko, że tak niskie obroty notowane były ostatnio 27 i 28 grudnia 2012 a więc w czasie "długiego" weekendu pomiędzy świętami a Nowym Rokiem. Z pozdrowieniami dla Synonimusza :D
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-05-20 19:10
Dla Synonima każde obroty są potwierdzeniem tezy.

Duże obroty na wzrostach = dystrybucja wśród frajerów
Duże obroty na spadkach = krach i paniczna wyprzedaż
Małe obroty na wzrostach = nikt nie ma pieniędzy
Małe obroty na spadkach = nikt nie chce kupować bezwartościowych śmieci

Z żelazną logiką Synonima i spółki nie wygrasz.
Men in black / 83.23.125.* / 2013-05-20 21:00
haha !! niezłe niezłe :D
canary wharf / 2013-05-20 19:15 / portfel / Tysiącznik na forum
bu hah ah ah a :) ale sie usmialem :)))))))))
kghm taniej nie będzie / 83.6.52.* / 2013-05-20 17:05
kghm w promocji 138 :)

Copper +1%
Czas się douczyć / 178.36.160.* / 2013-05-20 20:53
Cały czas, od 200 zł.
Na miedź patrzy się poprzez zapasy i popyt fizyczny, a nie jakieś chwilowe ruchy spanikowanych, lewarowanych spekulantów, którzy mocno tracą.
Patrzy się poprzez dane napływające z gospodarki, a te są coraz bardziej tragiczne.
Patrzy się poprzez sytuację na rynku nieruchomości i samochodowym, a na nich trwa ogromne załamanie popytu, bo rekordowe długi stale rosną.
No i patrzy się poprzez sytuację na rynku długu, które ostatnio mocno rośnie razem z nim, co zapowiada poważne załamanie na rynkach.
synonim / 2013-05-20 17:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zarządzający funduszami hedgingowymi i spekulanci zajęli największą w historii pozycję na spadek cen złota

http://www.pb.pl/3133770,50742,rekordowa-gra-na-spadek-cen-zlota

Pamiętam jak jeszcze 2 lata temu wszystkim wciskali, że złoto to pewna i bezpieczna inwestycja, że nie może spaść

Tak jak teraz wciskają, że akcje to pewna inwestycja i nie mogą spaść

A potem zaczynają grać najzwyczajniej w świecie w dół i jest jak zawsze
Czas się douczyć / 178.36.160.* / 2013-05-20 20:41
Nie masz najmniejszego pojęcia o czym piszesz, jeśli chodzi o złoto, to w ogóle nie rozróżniasz kontraktów papierowych i złota monetarnego. Na to drugie popyt rośnie, a pierwsze jest manipulowane przez Fed dla sztucznego wzmocnienia dolara i skupowania złota monetarnego przez spekulantów przy jednoczesnym zbijaniu ceny kontraktów na złoto i wychodzeniu z nich.

Dlatego 12 kwietnia miał miejsce skomasowany atak na kurs kontraktów na złoto, poprzez tzw. naked short, powtórzony 15 kwietnia i presja na cenę złota trwa do tej pory, ale już się dziś skończyła.
Złoto to pewna inwestycja, bo od 272 $ 2 grudniu 2000 r. wzrosło do 1.918,5 $ 23.08.2011 r. i Fed wpadł w panikę, bo skupuje obligacje rządowe dla obniżenia kosztów obsługi rekordowego długu, który stale rośnie po oddaniu produkcji Chinom, przez co utrzymuje się chroniczny deficyt handlowy, oraz derywaty oparte o kredyty hipoteczne, straty na których banki trzymają w swoich bilansach, dla odsunięcia bankructwa banków poprzez poprawę ich wyceny.

Te działania nie przynoszą skutku, co widać po coraz gorszych danych z gospodarki, jak i mocnym wzroście stóp procentowych.
USA_man / 94.154.97.* / 2013-05-20 17:32
Tylko, że jest to PAPIEROWE złoto.
filand / 2013-05-20 17:13

Pamiętam jak jeszcze 2 lata temu wszystkim wciskali, że złoto to pewna i bezpieczna inwestycja, że nie może spaś

Nawet z jednym takim "magikiem" usiłowałem dyskutować ale po tym jak mnie zaczął oczarowywać wizjami ceny na poziomie 2000 usd za uncję powiedziałem, że kabaret to ja wolę w innym wykonaniu.
Pozdrawiam
Etermit / 2013-05-20 17:01 / Tysiącznik na forum
obstawiałem dziś -1% na W20 i byłem blisko :)))
USA_man / 94.154.97.* / 2013-05-20 17:34
Przyznaję, pomyłka 40%
Etermit / 2013-05-20 16:54 / Tysiącznik na forum
Koniec zabawy w hopssę

Dax +0,5%
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy