Forum Forum dla firmDotacje

Hiszpania: Gospodarka w coraz większej recesji

Hiszpania: Gospodarka w coraz większej recesji

Wyświetlaj:
Myszek / 46.113.246.* / 2012-06-27 16:07
Dla mnie Hiszpania to druga Grecja.

Jeszcze w ub. roku czytałem, że średnia cena pierwszego kupowanego w życiu samochodu, czyli najczęściej przez ludzi młodych w Hiszpanii wynosiła 16,5 tys. Euro, podczas gdy w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy innych krajach bardziej rozwiniętych nabywcy za pierwszy samochód płacili o kilka tys. Euro mniej. Nie wspominam już o krajach dawnego Demoludu. Żyło się na kredyt a teraz wyciąga łapki po jałmużnę. Gdyby kłopoty Hiszpanii miały przyczyny zewnętrzne, to co innego, jeśli zaś są wynikiem rozbujanych oczekiwań, to nich płaca coraz wyższe odsetki a potem niech upadają. Niech upadają wszyscy, którzy nie umieją gospodarować na swoim.

Uważam wszelka pomoc w takich przypadkach za demoralizację społeczeństw. Pomagać trzeba umieć i trzeba to robić rozważnie i dobrze.
W górnictwie obowiązuje zasada: mocne zabuduj a słabe oberwij, żeby nie spadało ci na głowę.

Niech upadają kiepskie banki, systemy polityczne i inne stwory, które biorą się za zarządzanie nie mając pojęcia o tym jakimi prawami rządzi się rynek. Większość polityków nie umie niczego samemu osiągnąć w biznesie a bierze się za finanse społeczne. Trzeba im pozwolić upaść i nich nigdy już nie dobierają się do pieniędzy publicznych.
pikuś319 / 178.33.182.* / 2012-06-27 13:47
Ludzie wyjdą na ulicę nie dlatego że będą protestować, tylko dlatego że będą musieli zostawić swoje mieszkania i domy tym którzy chcą ich za bezcen.
Tomasz01 / 2012-06-27 14:35
Zastanawia mnie od dłuższego czasu, dlaczego Grecy wyszli na ulicę, dlaczego Hiszpanie wyszli na ulicę , natomiast Polacy nie? Czy to zdolność adaptacji Polaków do sytuacji , nabytej po latach okupacji i Komunizmu, czy też jakaś wrodzona niedołężność?
Tomasz, wazny temat.... / 87.64.13.* / 2012-06-27 16:00
Tomasz, wazny temat poruszyles
i mysle , ze z biegiem czasu doczekamy sie opracowan socjologicznych, ale chyba najpierw na Zachodzie, a pozniej w Polsce.
Ludzie na Zachodzie tez sie zastanawiaja nad tym zjawiskiem i nawet jedna osoba z wysoko postawionych powiedziala, ze "..ludzie w calej wschodniej UE charakteryzuja sie nieograniczona cierpliwoscia na cierpietnictwo", stwierdzila fakt, ale przyczyn nie podala.
Ja osobiscie mysle, ze pasywnosc osob ze wschodniej UE czy z Rosji, wynika z niskiego poziomu cywilizacyjnego, pierwotnej szczerosci i pierwotnej uczciwosci graniczacej z naiwnoscia.
Pozdrawiam.
w. / 79.190.209.* / 2012-06-27 13:16
muszą jeszcze bardziej oszczędzać radzą Merkel i Balcerowicz.

Najnowsze wpisy