Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Hofman krytykuje Giertycha i Kamińskiego

Hofman krytykuje Giertycha i Kamińskiego

Money.pl / 2013-01-13 12:22
Komentarze do wiadomości: Hofman krytykuje Giertycha i Kamińskiego.
Wyświetlaj:
Księgowy Vincent / 89.229.198.* / 2013-01-13 13:10
Zerknąłem do zeznania finansowego WOŚP za rok 2011. Okazało się, że rzeczywiście WOŚP nie prowadzi działalności gospodarczej. Jedynym podmiotem gospodarczym jest jednoosobowa Firma Złoty Melon sp. z o. o, w pełni finansowana przez WOŚP, o czym można sobie poczytać na stronie Złotego Melona. Firma ta w podtytule ma napisane Agencja Koncertowa, czyli jak można się domyślić i doczytać na stronie firmy – zajmuje się ona organizacją Przystanku Woodstock. Czyli nie dość, że Statut WOŚPu zwalnia tak naprawdę Zarząd Fundacji z obowiązku finansowania swoich celów przez zawężenie przeznaczonych na to środków pochodzących z działalności gospodarczej, to jeszcze paradoksalnie takowej działalności nie prowadzi. I bądź tu Polaku mądry. Pomyślałem, co często mi się zdarza, zwłaszcza, gdy idzie o takie podejrzane instrumenty Gazety Wyborczej, jak Fundacja WOŚP, że powinienem zapytać o sprawę właściciela Firmy Kogucik Złoty Melon sp. z o. o. Jednak nie znalazłem informacji, kto tak naprawdę stanowi prezesostwo tejże firmy, a co za tym idzie – kto rozporządza ponad półtoramilionowym kapitałem pochodzącym z WOŚPu, a przeznaczonym na Złoty Melon. Nie wiem i pewnie się nie dowiem. To jest tylko jedna wątpliwość, bo są także i inne.

Jakie? Na przykład takie. W zeznaniu finansowym za rok 2011 znalazłem dwie sprzeczne informacje. Pierwsza, że ze środków Fundacji zostają wypłacone wynagrodzenia dla członków zarządu (za okres zapewne 1 roku) w wysokości prawie 150 tyś złotych i bez mała 10 tyś złotych premii za jeden etat członka zarządu. Informację o etatach znalazłem we wcześniejszych sprawozdaniach finansowych. Druga to taka, że „Osoby wchodzące w skład organów zarządczych nie pobierają wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji zarządczych”. Niby te same zeznanie, ale inne. Nie wiem, kto sprawdzał zeznania finansowe za rok 2011 i dodatkowe zeznania za ten sam okres, ale ktoś po prostu przeoczył jakieś 160 tyś zł. Ale co to dla Owsiaka? Jakieś 20 minut wydzierania gardła na antenie Dwójki.
Hrabia Vincent / 89.229.198.* / 2013-01-13 13:03
w Statucie WOŚPu jest informacja, że Fundacja będzie podejmować różne działania mające na celu zapobieganie szerzeniu się i ograniczanie zjawisk patologii społecznych, w tym w szczególności narkomanii, alkoholizmu i przemocy (por. par. 9, ust. 1, pkt 7 Statutu WOŚP), a jednocześnie zarząd nie reaguje na ten alkoholizmu i narkomanię oraz przemoc, której jesteśmy świadkami na Przystanku Woodstock?

Tak myślę, że za dużo tu niejasności, żebym popierał te dziwną akcję, która od 21 lat otoczyła immunitetem świętości Jurka Owsiaka, którego nie wolno mi ruszać. A niby dlaczego nie wolno mi tej świętości poddać pod krytykę? Skoro po dwudziestu wiekach istnienia chrześcijaństwa ktoś może publicznie znieważać Krzyż i Chrystusa na nim wiszącego, to zanim mur świętości Owsiaka stanie się tak wielki, że żadna trąba jerychońska go nie zburzy, ja przyglądnę się jego fundamentom. Nie tędy droga. Skoro z pieniędzy WOŚPu organizuje najbardziej demoralizującą imprezę w Europie (jak czytamy na stronach Złotego Melona), to ja mam prawo upomnieć się o tą młodzież, która na Przystanku Woodstock upija się hektolitrami alkoholu i odurza kilogramami narkotyków. Nie zgadzam się na to.
uczestnik / 83.22.153.* / 2013-01-13 17:26
Hmm, nie widzialem. Jak sądzę, odsetek pijanych lub odurzonych na 2-3 dniowych wycieczkach szkolnych jest kilka razy większy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jan Zakrzewski / 46.169.4.* / 2013-01-13 12:32
Czekam z PIS na odpowiedź. Jak widać tylko wszystkim tematy zastępcze to nie przyniesie miejsc pracy, podatków wyższe PKB.Czas organizować się. O swoich to dbają, to około 40 tyś stanowisk ma PSL. Od samorządów po ministerialne i spółki, agencje. To jest przyczyna dbają by nie wyrosła konkurencja, na rynku, dbają o interesy Niemców gdzie mają 8 razy większe PKB od Polski. Przyrost roczny PKB 500mld zł, Polska 32 mld zł rocznie. Jeszcze dbają by to był rozwój na kredyt bo muszą obce na nas banki zarobić, gdzie wszyscy mają własną gotówkę. Popatrzcie państwo w co nas wpędzili. Żadnej odpowiedzialności za miejsca pracy za rozwój kraju. Za to wszystko najbardziej odpowiada PSL, Winię za arogancję, mój program mają drugi rok, żadnej odpowiedzi w merytorycznej sprawie. Odsyłali mnie od jednego ministerstwa do następnego bawili się moim kosztem. Marzeniem moim zmieść ich ze sceny przy następnych wyborach. Panie Mateuszu Gruźla wyprzedź Pan stwórz pan z Dudą ze związków z OPZZ, z księżmi by z ambony stworzyli stowarzyszenie katolików, chrześcijan. przed wyborami zmienić sądownie w partię. Program jest, na podpisy, gdzie dziecko sąsiad zarejestruje na życzenie. Będzie to partia powyżej 5 mln ludzi, więc będzie większością wobec obecnych partii 150 tyś ludzi. Staną się mniejszością jak mniejszość niemiecka,- obecna. Za jednym razem szybka ścieżka legislacji demokracji bezpośredniej. Po co to się prosić, zbierze się więcej odwołać rząd,- to już 16 mln ludzi musi być zarejestrowanych i prawnie zebrane podpisy. Jak widać jest wyjście. Jest Was w katowickim miliony, nie chcą pomóc założyć swoją społeczność, stworzyć własną walutę i nie prosić, dosyć z taka beznadzieja, rządowa. Kilka lat zbierałem informacje na temat ekonomi, mamy tak wielkich ekonomistów ze boją się czy nie wiedzą jak odpowiedzieć. Analizy przybliżone, programy na prace, pieniądze jak to wszystko działa, Moja Oś Czasu, https://www.facebook.com/jan.zakrzewski1 To są koryta i zagrożenie dla rządu trzeba naród trzymać w ucisku to nie podskoczy. Czym się różni od stalinizmu, ucisk jeszcze raz ucisk teraz gospodarczy. Dosyć by Palikoty i SLD i inne obrażały chrześcijan.Jesteśmy we własnym kraju, jest tu jeszcze Polska. Nikt Palikotom i innym z SLD, czy PO, nie broni jak ma żyć, ale nam wytykają, robią ograniczenia, jak mamy żyć. Pozbędziemy się jednym ruchem raz na zawsze.
Bożydar / 79.185.223.* / 2013-01-13 13:52

Za to wszystko najbardziej odpowiada PSL, Winię za arogancję, mój program mają drugi rok, żadnej odpowiedzi w merytorycznej sprawie.

Są dwa problemy: założenie nowej partii na bazie chreścjańskiego stowarzyszenia przez księży katolickich z ambony jest niemożliwe bo sąd nie zatwierdzi statutu jaki pan podaje -
wystarczy zagłosować na PIS w najbliższych wyborach samorządowych.
Po drugie wejście do UE miało nam zagwarantować bezpieczeństwo gospodarcze i polityczne zwłaszcza ze strony Rosji, obecnie Putina z prywatną milionową armią Gazpromu. Gwarancje UE obecnie kosztują likwidację gospodarki i zasobów surowcowych, a od 2016 także wykup pozostałej ziemi czego obecnie pilnuje wybrany rząd Premiera Tuska będący zakładnikiem z wyboru i doktryny swej liberalej partii i jej zwolenników gromadzących w nieprzejrzysty sposób kapitał, bo boja się CBA, a ABW starają się przekształcić na policje polityczną - obecnie testowaną.
prezydęt / 77.253.13.* / 2013-01-13 14:41

wystarczy zagłosować na PIS w najbliższych wyborach samorządowych.

Nie.
Praktyka pokazuje, że w obecnym otoczeniu PiS nie uzyska dostatecznego poparcia by stworzyć rząd nie mówiąc o samodzielnym rządzeniu.

Takie myślenie powoduje tylko stopniowe osłabianie PiS i utratę ich liderów tworzących z bezradności kanapy skazane na fiasko.

PiS jest rzecznikiem katolików ale napotkało w obecnej formule i w zaistniałych okolicznościach na skuteczne ograniczenia.

Pan Zakrzewski prawidłowo identyfikuje polskie problemy i kierunek modernizacji. Stracił jednak czas na PSL. To nie ta skala.

Rzecz w polskiej rzeczywistości może być przeprowadzona tylko pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego. Aby to ubrać w prawne szaty to już tylko sprawa formy.
Wszakże w Warszawskim Księstwie mamy sto tysięcy Wojska pols / 178.36.246.* / 2013-01-13 12:31
Na stołkach dokoła
Siedziały chłopy, chłopki tudzież szlachta drobna,
Wszyscy rzędem; ekonom sam siedział z osobna.
Po rannej mszy z kaplicy, że była niedziela,
Zabawić się i wypić przyszli do Jankiela
zorro. / 89.67.121.* / 2013-01-13 12:22
Moze słuchacze radia maryii i tv trwam kupią to co mówi Hofman Ja tego nie kupuje.Pis rydzyk to jedna cholera która robi wiele zła Polsce.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy