Home Broker - ostrzegam

mtf / 83.168.75.* / 2010-07-01 17:32
Miałem bardzo niemiły kontakt z przedstawicielem agencji Home Broker. Dałem ogłoszenie o sprzedaży mieszkania z wyraźnie zaznaczoną opcją, że nie życzę sobie pośredników. Zadzwonił pan z agencji w której zapewniał, że ma klienta na mieszkanie i z chęcią by z nim przyszedł. Stwierdził nawet, że poda mu specjalnie inną cenę, a różnica to będzie jego prowizja. Oczywiście facet przyszedł sam i próbował wymusić podpisanie standardowej, bardzo niekorzystnej umowy. Odprawiłem go z kwitkiem. Piszę to aby ostrzec innych przed tego rodzaju praktykami.
Wyświetlaj:
niezadowoleni / 153.19.19.* / 2011-06-03 12:45
Nie Pan jeden rozczarował się współpracą z HB. Zleciliśmy firmie wynajem mieszkania. Dodam, że mieszkamy w innym mieście i agent o tym doskonale wiedział. Po upływie miesiąca, skontaktowaliśmy się z biurem, ponieważ nie mogliśmy znaleźć oferty wynajmu naszego mieszkania, nikt tez z nami się nie skontaktował. Jakież było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się, że oferta taka nie została sporządzona. Po wejściu do mieszkania okazało się, że ktoś z niego korzystał o czym świadczyły ślady użytkowania łazienki, mebli w pokoju czy włączone światło i inne szczegóły, które pozwoliły nam przypuszczać, że mieszkanie było traktowane jako prywatna garsoniera. Postanowiliśmy przyjechać do biura i odebrać klucze, lecz kluczy w biurze nie było, bo miał je agent. Pan się tłumaczył, że nie sporządził oferty bo był chory. Co się działo w mieszkaniu pozostawiam wyobraźni czytających.
Maryla 12345 / 89.67.114.* / 2018-02-19 13:52
A nasz agent z Home Brokera w trakcie szukania dla nas nowego mieszkania w Warszawie,wyjechał sobie na Wyspy Kanaryjskie,na urlop...Efektem naszej współpracy z tym Agentem było,ze sami znaleźliśmy super mieszkanie bez żadnych pośredników!
batste / 77.114.160.* / 2011-05-31 09:29
Ja również miałam niezbyt miłą sytuację 100km jechałam do ich biura po to aby usłyszeć że oferta jest nieaktualna gdzie dzień wcześniej telefonicznie umówiłam się na obejrzenie domu a kiedy zajechałam do biura oni byli wielce zdziwieni i kompletnie nie przygotowani NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!RÓWNIE DOBRZE W MIEŚCIE W KTÓRYM MIESZKAM MOGŁAM IŚĆ DO TEGO BIURA ABY USŁYSZEĆ ŻE OFERTA JEST NIEAKTUALNA PRZYNAJMNIEJ ZAOSZCZĘDZIŁABYM SWÓJ CENNY CZAS
PaolaWrocek / 2011-06-12 18:00
Powiem krótko, dla Home broker liczy sie tylko liczba ofert i nic więcej. Są nachalni
i kompletnie nie liczy się dla nich klient. Nie odświeżają ofert. Promują się że mają
np we Wrocławiu 3000 kawalerek na sprzedaż ale jak przyjdzie moment że będziesz
zainteresowany obejrzeniem tych mieszkań to okaże się że aktualnym jest tylko 50. To
już mówi samo za siebie jakie podejście mają. Jeżeli chodzi o inne biura to
zdecydowanie odradzam LIME HOUSE! Bezprawnie wprowadzają oferty klientów z którymi nie
mają podpisanej umowy o pośrednictwo! A jak dzwoni zainteresowany klient mieszkaniem
które nie powinno byś w ich zasobach to wtedy dzwonią do właściciela i mówią że mają
klienta. i w ten sposób załatwiają sobie umowę z właścicielem. nie wspomnę już nic o
tym że często te oferty ogłaszają za dużo niższą kwotę niż właściciel. Tłumacząc się
potem błędem systemu... żenada
Moja rada / 89.67.114.* / 2018-02-19 13:56
Odradzam tez METRO HOUSE...Zwykle te duze Agencje-Molochy dają to samo ogłoszenie w kilku wersjach.Prawda jest taka,ze zamiast kilku tysiecy ogloszen,dysponują jedynie niewielka ilością tych ogloszen...
Dlatego doradzam korzystanie z małych,niewielkich Agencji Nieruchomosci,bo tam jest juz wszystko pod kontrola,ze względu na kameralny charakter tych firm...
zomer / 2011-08-05 11:29
większe firmy niestety stawiają na zyski, nie na klientów, więc nie ma co powierzać im sprzedaży domu, wolałbym to zrobić na własną rękę, właśnie zastanawiam się w jaki sposób samemu można się za to najlepiej zabrać?
Barra Kuda / 94.254.128.* / 2017-10-01 22:35
Czytam te wszystkie komentarze i tylko jedno pytanie w glowie mi kolacze: co home broker robi na rynku???
I wiecie Panstwo, przykro mi to stwierdzic: bo my na to pozwalamy!!!
Oni badaja nas na ile moga sobie pozwolic, bo my tylko sie tutaj wyżalimy i wszystko wraca do normy!!!
Dlatego zeby przerwac ten proceder oszustw i przekretow, niestety trzeba wyleźc z cieplych pieleszy i wystosowac pozew zbiorowy. Oni maja cwanych prawnikow? Bez obawy. Znajda sie mądrzejsi.
Nalezy przejsc do dzialania. Oni rżą z nas w głos i bez krępacji! Zreszta... Oni zniosa wszystko, bo tam targetem jest kasa, a nie zadowolony klient. Ewentualnie moze jeszcze byc wydojony klient..
Czyli innymi slowy- wszystko od tej chwili w naszych rękach! Jesli nic nie zrobimy- to tylko potwierdzimy, ze niestety jestesmy stadem baranow...
mj0906 / 89.64.20.* / 2018-02-14 16:10
Popieram w 100%!!! Dla nich liczy się tylko KASA!
Miałam z nimi, niestety, do czynienia. Sprawa w sądzie. PRZESTRZEGAM I ODRADZAM!!!
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy