Home Broker - warto?

becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
ruda33 / 195.216.250.* / 2012-08-03 09:17
moje doświadczenia podobnie jak większkosci miły doradca ale kompletnie nie operatywny. poleciła mi go koleżanka i jak się okazało pon 14 dniowa postawa wymijająca pomimo, że niby mam zdolność i wszystko co jest potrzebne do podpisania umowy z bankiem. i każdego dnia skontakuję sie i cisza z dzien po dniu ucieka. Ludzie mocno was ostrzegam, jesli macie malo czasu to absolutnie NIEEEEEEE, stracicie zadatek i czas
zdegustowani to delikatnie powiedziane / 83.2.199.* / 2012-08-01 23:45
Czy warto?? NIE warto!!! Firma absolutnie, totalnie niekompetentna. Właśnie rozwiązaliśmy umowę sprzedaży mieszkania.
Przyszedł pan Mariusz K. (oddział Leszno, Wlkp.), bardzo miły i kontaktowy, zrobił parę zdjęć (jak się później okazało - beznadziejnych) i po paru dniach oferta pojawiła się w internecie. Tylko że na to, że jest to nasze mieszkanie, wskazywały jedynie owe zdjęcia ;p Zgadzał się jeszcze metraż i cena. A poza tym - dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, bo w zasadzie każdy jeden punkt był niezgodny z prawdą. I tak - budynek podobno oddany do użytku w roku 75 (a tak naprawdę w 89 - ale co tam te drobne 14 lat...), mieszkanie na parterze (kurczę, jak mogliśmy być tak nieuważni... od 22 lat tu mieszkamy - przeświadczeni, że jednak na I piętrze... musimy jeszcze przy okazji sąsiadkę z dołu oświecić, że od tylu samo lat żyje w suterenie ;p), okna podobno mamy z PCV (tylko czemu tak drogo wyszła ich wymiana na drewniane parę lat temu...?), na podłodze mamy panele (i znowu niespodzianka - bo jednak od tych 22 lat jestem pewna, że chodzę po drewnianym parkiecie), kuchnie mamy "oddzielną" w rozumieniu Home Brokera, czyli oddzieloną ladą od salonu ;p (daje się we znaki zwłaszcza, jak jedna osoba używa miksera, a druga ogląda coś w tv ;p). W dodatku nic do nas nie dojeżdża ("komunikacja własna"), pomimo przystanku autobusowego 50 m przed blokiem. Wspomniane zdjęcia są takie, że widać głównie podłogi ;p (i mimo tego nadal nie zauważyli mozaiki parkietowej ;)), a w łazience i wc - głównie stojące gdzieś w kącie środki czystości (czy nabywcę naprawdę bardziej interesuje, jakiego mydła i kremu do rąk używamy, niż np. w jakim stanie są urządzenia sanitarne?). Osobiście bardzo mnie zastanawia, pod wpływem jakich środków odurzających/ nieprawdopodobnie silnych emocji był pan Mariusz podczas wizyty u nas lub w czasie pisania tej oferty...
Po kontakcie najpierw z panem Mariuszem (jak się okazało - na urlopie), a następnie z przełożoną pana Mariusza uzgodniliśmy, że wstrzymamy się z natychmiastowym wycofaniem oferty, jako iż pani ta zadeklarowała, że osobiście wszystko poprawi. Poprawiła wszystko z wyjątkiem "oddzielnej" kuchni i zdjęć, stwierdzając, że nie może zmienić opisu kuchni, bo "nie ma takiej technicznej możliwości", "nie ma takiej opcji w formularzu". To ja się pytam, kto im tworzy te formularze??? Korzystają z cudzych, że nie mogą dostosować ich do własnych potrzeb???
Po czym padło pytanie, czy zechce zmienić te zdjęcia, bo obecne są tragiczne. I wówczas pani nazwała nas "awanturniczo nastawionymi klientami" (autentyczny cytat) i podniesionym głosem spytała: "ile razy jeszcze mam przepraszać za mojego pracownika?!". I po tych słowach - nadal grzecznie i spokojnie, bo z natury tak mamy - rozwiązaliśmy umowę z boską firmą Home Broker :) Oby raz na zawsze i skutecznie :)
Pozdrawiamy i NIE polecamy!
Zniechęcony / 79.185.102.* / 2012-07-31 21:51
Byłem na rozmowie z tą "zacną" firmą :(
Chcę kupić mieszkanie. Poprosiłem o wzór umowy i tu moje zaskoczenie, dostałem umowę sprzedaży. Dużo rozmowy o finansach i własnych kompetencjach, a zero rzeczowości. Na wiele pytań zero odpowiedzi. Jak chcecie się pośmiać, to zachęcam, a jak chcecie kupić, to szukajcie dalej. Pozdrawiam
Kupiłem_sam / 82.143.152.* / 2012-07-26 22:36
Witajcie

Ja też nie polecam .
Po trzech dniach rozwiązałem umowę
to mówi samo za siebie , polecano mi mieszkanie które było w budowie doradca nie wiedział że jego nr tel . jest na stronie dewelopera i że jest głównym sprzedawcą i że pierwszy raz jest na stronie tych mieszkań .
Nie umiał odpowiedzieć jakie jest ogrzewanie z jakiego materiału jest budowany budynek .
Po krótkim śledztwie i tropieniu okazało się ze deweloper deweloper ma bardzo słabe notowania z wcześniejszymi inwestycjami a poinformowano mnie ze niby to jego pierwsza inwestycja .
Jeśli państwo sami sobie nie doradzicie to różnie to morze być trzeba mieć dobre przeczucie i wziąć pod uwagę że ci ludzie żyją z prowizji . Ja trafiłem bardzo kiepsko ale może nie wszyscy tacy są też nie można wrzucać wszystkich do jednego worka . Najgorsze było to że przyszedłem po konkretne mieszkanie które jest aktualne a okazało się ze było już jakiś czas sprzedane sprzedane przetelefonowana mnie zapewniano że jest chyba po to żeby przedstawić inne oferty . Pozdrawiam super że są takie fora i mamy internet mam na dzieje że nie wszyscy trafią tak źle jak ja
TomekKostszebski / 150.254.104.* / 2012-07-21 14:50
Podejście do klienta żenujące. W ogóle nieprzygotowany doradca, nie rozumie podstawowych pojęć. Mówię mu: Proszę mi pokazać kawalerki do 150 tyś a on pokazuje za 200 tyś. Poza tym poinni swoich pracowników wyposażyć w wodę i mydło. Facet siedział w podartej koszuli (chyba z tesco za 5 zł), wymiętolonym garniturze i z obgryzionymi paznokciami. Poziom ciężkiego PRL połączonego z brakiem znajomości czegokolwiek! Nie polecam!
Krystyna100 / 89.73.126.* / 2012-07-05 14:38
Wszyscy Ci ktorzy mowia ze nie warto z nimi miec do czynienia MAJA RACJEEEEEEE!!!!!!!
pengua / 89.76.147.* / 2012-07-04 13:49
Przed chwilą wyszłam z biura HB przy Al. Stanów Zjed. w Wwie i więcej tam nie wrócę. Żenada i brak kompetencji, ale co gorsze to oszukiwanie na kazdym kroku.
1. na etapie www zapewniają, że mają oferty dotychczas niepublikowane.
2. ale jak sie z nimi osobiście nie spotkasz to ich nie zobaczysz. Wiec juz wtedy czlowiek sie czuje oszukany.
3. Dzwoni agent i umawia. Pytam z kim mam sie w HB spotkać. Pada nazwisko pani Emilii Łęczewskiej, kierownik ich oddziału na Pradze Południe. Zostaje umówiona na 10.00. Dzwonią, żeby potwierdzic, i wypytac czego szukam, bo "musza sie przygotować do spotkania"
4. Jak przychodze do biura to jest mi wypomniane, ze przyszlam za wczesnie, bo nikt spotkań na wczesniej niz na 10.15 nie umawia. Po kwadransie przychodzi kompletnie nieprzygotowany facet, i mnie sie pyta po co przysłam. Pytam gdzie jest pani, z którą miałam umówione spotkanie. Dowiaduje sie, ze pani jest tak wazna, ze sie z klientami NIE spotyka. Pytam gdzie te oferty, które mieli miec dla mnie przygotowane. Oczywiście zadna oferta nie byla przygotowana. Ale daje facetowi szanse. Skoro tak zapewnia, ze dysponuje ofertami to jasno okreslam czego szukam. Po chwili pokazuje mi oferty, które nie dość że nie spełniają chwilę wcześniej określonych założeń, to wiszą w internecie od wielu miesięcy.
Pytam ponownie, gdzie te oferty którymi mamią, których rzekomo nie ma w internecie. Wtedy dopiero sie okazuje ze jednak ich nie ma. Pytam go, jak on sobie wyobraza, ze po takim poczatku, i ściemie na kazdym kroku ja mialabym im zaufac? Facet wypiera i zarzeka sie, ze wszystko jest ok. Mam dośc. Wychodze. Dobrze, ze straciłam tylko 1 godzine a nie wiecej ;-) Mam wrazenie, ze pracuja tam młode, przypadkowe i kompletnie niekompetentne osoby, naganiacze, myślący, że złapią kredyna któremu każdy kit mozna wćisnąć.
Donata66 / 77.252.224.* / 2012-07-26 18:01
Także odradzam, wczoraj byłam na umówionym spotkaniu w oddziale na Polnej w Warszawie, pokazano mi 3 oferty, doradca finansowy (wyraźnie zaznaczałam, że nie życzę go sobie na pierwszej rozmowie) deprecjonował mój bank i koniecznie usiłował mi wcisnąć oferty kredytowe do mieszkania, którego jeszcze nie wybrałam. Na końcu usiłował mi sprzedać IKE. Strata czasu. Mimo obietnic nie dostałam mailem tych trzech ofert, które mi wczoraj pokazano. A wszystko to z pięknym " korporacyjnym " uśmiechem na twarzy.
Alex81 / 89.72.173.* / 2012-10-02 22:18
Hej,
Też byłem na Polnej w Wawie. Było dwóch młodych doradców. Jeden wybrał mi mieszkanie a drugi jest w trakcie składania wniosków do 4 banków. Jednak po przeczytaniu wielu wpisów zaczynam wątpić w ich dobre intencje. Czy możesz podać imiona a najlepiej nazwiska tych doradców?
wujekzbyszek / 95.50.64.* / 2012-07-12 14:18
W CAŁOŚCI POPIERAM PANIĄ TAK SAMO SIĘ DZIEJE
WE WROCŁAWIU TO SAMO MNIE SPOTKAŁO NIE POLECAM
NIKOMU KORZYSTAĆ Z TEJ FIRMY.
POZDRAWIAM
mella / 94.40.126.* / 2012-08-10 00:28
To samo w Poznaniu!!! jeden wielki przekret!!! Współczuje ludzia, ktorzy dadza sie omotac tym oszustom!!
jan536 / 94.251.248.* / 2012-07-03 22:31
Szukałem domu do remontu a oferowano dom, który potrzebował spychacza. Zainteresowanie stracili po pytaniu, jaka forma płatności. Płacę gotówką, Pan wstał i zakończył rozmowę. Nota bene, to już drugi przypadek, gdy pośrednik stracił zainteresowanie po info płacę gotówką. Prowizja od kredytu jest barierą. Dom oczywiście już kupiłem, bez pośrednika. Wystarczy pojeździć po okolicy, popytać znajomych. Pośrednik ten czy inny patrzy wyłącznie na swój partykularny interes.
Marlena618 / 91.196.215.* / 2012-06-29 21:39
Nie warto! Kontakt beznadziejny, brak kontaktu dokładniej gdyż cytując agenta 'mają koniec miesiąca' WTH, nieaktualne oferty na stronie HB i bark odpowiedzi. Stracony czas
jerry / 164.126.223.* / 2012-06-28 21:58
ostatnio postanowiliśmy z żoną kupić mieszkanie, wybraliśmy się do HB, na początku wszystko pięknie, niczym kraina miodem płynąca :) lecz co do czego przyszło okazało się że to sami krętacze, oszuści, mamy już ich po dziurki w nosie lecz już doszliśmy tak daleko, że teraz już za późno żeby się od nich wycofać. naprawdę nie polecam z korzystania z ich usług, na początku myśleliśmy że to ok. ludzie ale jak zwykle każdy myśli tam o swoim tyłku, za wszelką cenę chcą ci coś wcisnąć, obiecują itd. a potem g....! nie polecam nikomu
HB / 77.253.107.* / 2012-06-20 00:51
Ile tu bredni, ile informacji wyssanych z palca. Ciesze sie ze te wszystkie nie liczace sie na rynku agencje posrednictwa tak ciezko pracuja nad zepsuciem opini najwiekszej firmie DORADCZEJ na Polskim rynku bo zapewniaja nam darmowy rozglos, ktorego mlodej firmie potrzeba. Ze swojej strony moge zapewnic ze 70% doradcow biega za klientami jak Tusk za Putinem. Wiadomo, trafia sie tez klienci ktorzy chca kupic kawalerke w warszawie za 70 tysiecy, albo sprzedac 3pok mieszkanie w sosnowcu do remontu za 800tys ale to sa skrajne przypadki i to wlasnie tacy klienci zfrustrowani ze nie dostali tego co chcieli lubia dac upust emocjom na forach interenetowych. Zadowolony klient poleci moze 3 osobom. Niezadowolony, powie wszystkim. Wiec zapraszam do wspolpracy. Nic nie kupisz, nie sprzedamy twojej nieruchomosci? 0zl prowizja jest wysoka, ale za efekty.
garnek / 89.70.87.* / 2013-01-05 22:18
dobre, ty chłopie chyba już zostałeś wyprany przez tą firmę do cna. Dostałeś kilka fajnych prowizji i po prostu masz w dupie opinie klientów. Prawda jest taka, że jesteście firmą traktującą jako priorytet zysk a nie klienta. Jako duża firma powiększacie portfel klientów i statystycznie macie co raz więcej klientów niezadowolonych (szczególnie z waszym podejściem do klienta). Pisząc takie brednie pokazujesz jaki jesteś nieprofesjonalny, nie można się obrażać na klienta że jest niezadowolony tylko starać się ich zadowolić, a ty jak i twoi koledzy macie potrzeby klienta po prostu gdzieś. Prowizja i koniec, wiem bo też pracowałem w podobnej firmie i tu nikt niczego nie wysysa z palca. Wracaj za biurko i licz kasę. Na szczęście rynek się zmienia i wzrasta świadomość klientów. Należy podnosić jakość usług, a wy ją systematycznie obniżacie.
Zeus253 / 91.228.88.* / 2013-10-29 14:34
Ciekawe,bardzo ciekawe zważywszy na to że cały czas bijemy rekordy,odstawiamy w tyle konkurencję i mamy znaczący udział klientów którzy przyszli z polecenia swoich znajomych.
Zamiast kłamać (niektórzy biorą pieniądze za to, dość nieuczciwa praktyka)spójrz w statystyki.

Prawda jest taka że to innym biurom się odbija ich własne zachowanie,miło jest usłyszeć gdy ktoś mówi ci "nie rozumiem skąd te opinie o was" albo "wcześniej miałem pośrednika bez polotu co nie zna nawet własnej nieruchomości"
Sami sobie dołek kopiecie.
Wanda309 / 153.19.30.* / 2012-06-18 09:20
Uważaj na to biuro!!!! Od 3 tygodni nie mogę się z nimi dogadać.Znalazłam sama w internecie mieszkanie na którym mi zależy (chodzi mi konkretnie o daną dzielnicę)i bardzo utrudniają w sprzedaży mieszkania.Mają zawartą umowę na wyłącznoś z osobą sprzedającą i chcą wymusić podpisanie umowy pośrednictwa jeszcze przed obejrzeniem mieszkania co jest karygodne i niedopuszczalne !!!! Chcą prowizję od obu stron! Sugeruję poszukać sobie inne biuro, najlepiej polecone przez kogoś. Pozdrawiam i życzę powodzenia! Wanda
....
Ola Jędruś / 188.33.0.* / 2012-06-16 00:18
żenada i katastrofalny nieprofesjonalizm! tak najkrócej mozna opisać tą "markę". zero szacunku dla klienta (zarówno zbywcy jak i nabywcy), naciąganie (duzo zawyżona prowizja) i nieprofesjonalizm (załatwienie spraw tylko na telefon bądź w biurze, brak przesyłania rzetelnych, kompletnych i terminowych informacji drogą mailową). ale to nic w porównaniu z prowadzeniem całej transakcji. a raczej jego brakiem. zastanawiam się tylko, jak mogłam być tak naiwna i nie spojrzec na opinie na ich temat w necie.
zdecydowanie ODRADZAM biuro w Katowicach na pl. Miarki.
tomcio1981 / 78.8.146.* / 2012-06-08 10:01
Porażka - biuro we Wrocławiu, ale również infolinia oraz droga mailowa. Odradzam stanowczo "współpracę" z Home Broker. Dałem zlecenie sprzedaży mieszkania i przez kilkanaście miesięcy, pomimo wielokrotnych interwencji na miejscu oraz tel. i mailowych, moje mieszkanie nie pojawiło się w ofertach na stronie homebroker.pl. Każde małe lokalne biuro pośrednictwa działało sprawnie (przynajmniej w zakresie umieszczenia ogłoszenia). Żenujące

Najnowsze wpisy