Home Broker - warto?

becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
Madziahhh / 178.235.234.* / 2013-04-06 10:03
może się narażę większości z Was ale uważam, że warto. Skorzystałam z usług firmy w ostatnim miesiącu i było wręcz odwrotnie do tego co jest napisane na internecie. Możliwe, że zależy tu od miejscowości, placówki jak i doradców. Ja korzystałam z usług w Wawie. Panowie (doradca finansowy jak i nieruchomości) bardzo mi pomogli gdyż miałam problem ze znalezieniem mieszkania jak i również z kredytem. I nie jest prawdą, że proponują kredyty tylko w bankach z nimi powiązanych. Byłam w szoku że udało im się wynegocjować mieszkanie w takiej cenie, w jakiej nie dostałam w żadnej innej agencji, ani nie mogłam znaleźć w sprzedaży bezpośredniej,bo wszędzie mówili że to nierealne. Nie wiem jak to robią, ale cenę wyjściową udało im się obniżyć o 30 tyś.. a co do prowizji.. może mają wysoką ale po 1. na 10 agencji w jakich byłam, 7 z nich miało identyczną prowizję... a po 2. są warci swojej ceny. Bałam się po czytaniu tych wszystkich opinii skorzystać z ich usług ale zaryzykowałam bo tylko u nich znalazłam mieszkania , które by mnie interesowały w takiej cenie. Także nie wiem czemu takie złe opinie są o nich, w moim przypadku było całkiem inaczej.
pozdrawiam
zawiedziony z Poznania / 133.6.28.* / 2013-03-29 12:59
Zdecydowanie nie polecam wspolpracy. Malo kompetentni pracownicy, na pierwszy rzut oka po weekendowych szkoleniach, zainteresowania oferta notoryczny brak kontaktu, a to Pan chory a to go nie bylo, a to przeprasza, bo zapomnial oddzwonic, ogolnie dramat. Nie wiem, czy tak jest w calej Polsce ale w Poznaniu nie mam dobrych doswiadczen. W mojej ocenie to bardzo slabi doradcy....
pcium / 83.21.254.* / 2013-03-05 20:38
Ja z Mężem około pół roku temu zaczelismy współpracę z HB, państwo milo nas przyjeli dali oferty mieszkan, które spelnialy nasze wymagania, skontaktowali ze swoim doradca finansowym. Problem zaczal sie gdy firma meza zamknelaa dzialalnosc w naszym miescie i dostal wypowiedzenie, po kilku dniach zostal zatrudniony w innej firmie, Pan Doradca niestety zerwal z Nami kontakt, ostatnie jego słowa "skontaktuuje sie z państwem"... Niestety maż probowal sie z Nim skkontaktować oraz z panem od nieruchomosci, ale kontakt sie urwal... Jeden z Panow napewno pracuje dalej w HB wiec jego zerwanie kontaktu napewno nie bylo spowodowane zmiana pracy...
Na szczescie trafilismy na kogoś kto uwierzyl w Nas (choć szczerze dawal nam niewielka szanse na zdowbycie kredytu)i walczyl z Nami do konca...
Dziś jesteśmy szczesliwymi posiadaczami kredytu ;P i wlasnych czterech katow...
A Home Brokera szczerze odradzam.
GF / 46.77.9.* / 2013-05-02 11:33
Witam
Ja niestety też jestem po "walce" 3 miesięcznej o zakup mieszjania, które nie zostało sfinalizowane. Pracownicy są absolutnie niekompetentni, poza tym,że straciłam czas to i pieniądze niestety bo pomimo że nie z mojej winy tylko doradcy kredytowego nie otrzymaliśmy kredytu to jeszcze zaliczka dla HB nie została nam zwrócona. żenada. omijajcie szerokim łukiem
wwwweddf / 178.56.40.* / 2013-02-08 18:44
Dzieki za opinie. sam mam zle doswiadczenia z HB i dodatkowo dzieki wam dzis odwolalem spotkanie. Przynajmniej Pani zachowala sie ok i nie molestowala.
Krzysiek1984K / 83.24.110.* / 2013-02-13 14:46
Znacie może kogoś kto jest zainteresowany kupnem domu wraz z działką w warszawie? Polecacie kogoś?
Roxi / 213.238.82.* / 2013-01-21 21:32
Witajcie,
Moja opinia z pewnością nie będzie do końca obiektywna ,ponieważ moje powiązania z ta firmą było krótkie.

Ogólnie to z pewnością negatywnie będę korzyła większość agentów nieruchomości z którymi miałam styczność. Podczas jednego spotkania Pani zaczęła opowiadać mi o zupełnie innym mieszkaniu niż widziałam w internecie. Ostatecznie okazało się ,że tamto mieszkanie zostało już dawno sprzedane.
Kolejna Pani sprowadziła do wystawianego do sprzedaży mieszkania parę ,która na dzień dobry zaczęła wszystko krytykować (niektórzy klienci też marudzili ,ale pewne uwagi należy zatrzymać dla siebie...z pewnością chlewika nie sprzedawałam) a do tego ich oferta kupna mieszkania zakładała ,że zejdziemy z 175 tysięcy do `150...bo agentka powiedziała im ,że można z nami negocjować i jesteśmy skorzy do sprzedaży! Szczerze miałam ochotę ją wyrzucić! Kupca znalazłam sama i mieszkanie również...do tej pory ubolewam nad faktem ,że nie skorzystałam z możliwości spisania numeru telefonu wywieszonego na oknach ,ponieważ był to telefon od właściciela mieszka jak później dowiedziałam się. Generalnie Pani ,która pokazała nam mieszkania tylko stała i uśmiechała się a prowizję sobie wyrobiła!
Moim zdaniem najlepiej szukać samemu nowego mieszkania ( jeżeli ma się oczywiście czas!) a nie zdawać się na pośredników ,którzy nawet grzyb na ścianie w łazience oraz zapach wilgoci w mieszkaniu potrafią wytłumaczyć jako:" wie Pani , mieszkanie stoi puste od miesięcy" W sumie nie dziwię się ,ponieważ jak zobaczyłam widok za oknem wychodzący na SUM w Sosnowcu i wszystko tak zniszczone oraz brudne ,że bałabym się nie to co wracać do późno do domu ulicą tylko dojścia od wejścia do klatki do domu! Masakra! Pośredniczka robiła dobrą minę do złej do gry...widzi ,że 17 piętrowiec aż straszy a grzyb na ścianie nie pojawia się po dwóch miesiącach. Na szczęście udało się znaleźć coś lepszego i wszystko poszło do dobrze.

Szalona Pani ,która pokazała mi mieszkanie w Sosnowcu pracowała...może dalej pracuje dla HB. Nie miałam zbyt wiele pieniędzy na dwupokojowe mieszkanie i to z oddzielnymi pokojami więc jej propozycja była trafna. Nie należę do grona osób ,które boją się mieszkać w bloku ,ale jak na dzień dobry widzisz obsikane kąty , blisko 180 numerów skrzynek , szare ściany , butelki po alkoholu a podróż windą na 13 piętro w obecności gasnącej i zapalającej się lampy z której wyłamano zabezpieczenie nie budzi raczej poczucia bezpieczeństwa. Może jestem dziwna skoro przywykłam do bardziej kameralnego bloku a nie budynku ,który powstał tylko po to ,żeby zmieścić jak największą liczbę robotników.Rozumiem ,że pośredniczka z HB musi robić dobrą minę do złej gry ,ale przecież klient ma oczy i widzi jak prezentuje się mieszkanie, klatka i okolica. Te mieszkanie było przynajmniej w odpowiedniej cenie.

Druga propozycja mimo to ,że była kuszącą ,ponieważ gdybym miałam więcej pieniędzy to z pewnością zdecydowałabym się na nią ,ale po jakiego licha mam brać kredytu 40 tysięcy złotych tylko dlatego ,że pracownik HB zaproponował mi pomoc w wzięciu kredytu i pokazał mieszkanie po generalnym remoncie znajdujące niedaleko mojego (niestety) już byłego miejsca zamieszkania. Mogłam go przekonywać ,że nie zamierzam korzystać z oferty kredytu ,ale oni i tak zachęcali mnie od obejrzenia tego mieszkania. Przepraszam bardzo...czy tak trudno zrozumieć słowo nie!

Atmosfera w HB jest moim zdaniem sztuczna a uśmiechy "wyuczone" ,żeby wyglądały na miarę szczere...Pani ,stała za biała ladą w wyjątkowo autentyczny sposób udawała ,że coś robi...na komputerze a osoba ,która prowadziła pomagała mi na szczęście przez okres dwóch tygodni zamiast dostosować się do kwoty ,którą dysponowałam proponowała mi droższe mieszkania albo takie ,które nie spełniały moich oczekiwać. Pewnie dla nich klient ,który nie ma trzystu tysięcy na mieszkanie nie jest ciekawy...ponieważ wtedy pośrednik ma większe pole do popisu.

Gdybym miała liczyć na ich pomoc ( miałam mało czasu na znalezienie mieszkania) to wylądowałabym ze swoimi rzeczami u rodziny i dalej czekała na nowe oferty. Tuż po przeprowadzce do nowego mieszkania i po remoncie dostałam telefon od HB ,że mają dla mnie idealne lokum w zielonej okolicy! Myślałam ,że z krzesła spadnę. Nie wiem po co oni notują różne informacje ,ale najwyraźniej zapomnieli ,że potrzebuje mieszkania wolnego od zaraz i do bardzo szybko. Podziękowałam im za telefon i zapytałam się czy mają w gdzieś tam sama nie wiem gdzie zanotowany ten fakt...Pan udał ,że nie wie o co chodzi. Nawet nie wysłałam do nich do rezygnacji a oni o mnie zapomnieli. Na szczęście nie mają teraz sposobności skontaktować się ze mną ,bo nie tylko zmieniłam nazwisko po ślubie , adres jak i numer telefonu. Nie byłabym jednak zaskoczona ,gdyby posiadacz mojego byłego numeru telefonu dalej otrzymywał od nich od czasu do czasu telefony.

Pod względem finansowym są drodzy a jakoś usług nie idzie w parze z pieniędzmi ,których chcą. Miałam do czynienia z dwiema agencja
stenia342 / 195.164.254.* / 2013-03-05 16:13
ja podobnie tylko biorą pieniądze i nic nie robią - jest takie powiedzenie LICZ NA SIEBIE - nie warto korzystać z usług w Home Broker. Ja też bym wylądowała na bruku gdybym nie wzięła w ręce sama sprawy przy sprzedaży i kupnie mieszkania. Czytajcie umowy przedwstępne jakie są proponowane terminy do wyprowadzki KONIECZNIE wymagajcie swoich terminów
Agan / 89.228.147.* / 2012-12-28 15:45
Nie polecam na podstawie własnych doświadczeń. Już 2 miesiąc walcze z Home brokerem i zakończeniem formalności kredytowych przez ich niekompetencje,brak porozumienia oraz nierzetelny przepływu informacji. Doprowadzili do sytuacji, w której zbywca czeka już 2 miesiąc na przelew co zaowocowało rozpoczęciem egzekucji komorniczej. Natomiast rzeczony home... wcale ale to wcale nie poczuwa sie do odpowiedzialności i własnej niekompetencji. ODRADZAM!!!
marta919 / 93.154.196.* / 2012-12-27 15:09
odradzam oddział we wrocławiu ul. swidnicka!!!! oszusci i kłamcy! a w szczególnosci przestrzegam przed MICHALEM MACIEJEWSKIM!!!!!!!! usłyszycie o nim w gazetach!!!! dopilnuję tego!
Takatam / 78.8.255.* / 2013-08-28 14:30
Marta, czy możesz napisac coś więcej o tym Maciejewskim?
Artur77 / 37.190.147.* / 2012-12-05 22:34
Nie warto. Naciągactwo. Zero powagi. Zero profesjonalizmu. Żenada i dno.
NETA / 164.126.23.* / 2012-12-07 21:36
NIE WARTO, NIE NIE NIE.... ODRADZAM WSZYSTKIM. ZERO PROFESJONALIZMU, NAJLEPIEJ ZŁAPAĆ KLIENTA ABY PODPISAŁ UMOWĘ A PÓŹNIEJ MARTW SIĘ SAM CZŁOWIEKU. NAWET TELEFONÓW NIE ODPIERAJĄ
So. / 89.73.177.* / 2012-11-28 20:03
Nie warto.
Z mężem szukaliśmy małego mieszkanka na wynajem (w naszym mieście HB oferuje także wynajem lokali). Zadzwoniła do nas Pani z informacją, że mają wiele ofert w przystępnych cenach i umówiła nas na spotkanie, gdzie mieliśmy poznać konkretne oferty. Poświęciliśmy sporo czasu na dojazd na drugi koniec miasta do nich, żeby na miejscu dowiedzieć się, że jednak NIC TAKIEGO NIE MAJĄ, ale "na pewno zadzwonią niebawem". Dwa miesiące temu znaleźliśmy już mieszkanie na własną rękę:) z ich strony dalej cisza. Szkoda czasu na odpowiadanie na ich te same pytania po 3 razy i teraz po przeczytaniu tego forum żałuję, że podałam im część swoich danych.
Monika406 / 213.216.110.* / 2012-12-18 10:23
Miałam taką samą sytuację. Chciałam się telefonicznie umówić na oglądanie mieszkań spełniających moje warunki (podobno mieli kilka takich ofert). Niestety musiałam się pofatygować do nich do biura w centrum, żeby podpisać umowę (z innymi biurami umowy podpisuje się na miejscu, bezpośrednio przed oglądaniem mieszkania). Po podpisaniu umowy okazało się że nie mają żadnej oferty !!!
Awiator 929 / 78.10.129.* / 2012-11-29 19:39
Właśnie szukam mieszkania w Jeleniej Górze. Nie wiem skąd Home Broker uzyskała mój nr telefonu-dzwonili do mnie kilkakrotnie z Warszawy podszywając się pod przedstawicieli z Jeleniej Góry. Obiecywali fantastyczne oferty których nigdzie nie znajdę jeżeli umówię się na spotkanie. Udałem się bez uprzedzenia pod wskazany adres w J.Górze przy ul. Konopnickiej 18. Okazało się że pod tym adresem mieszczą się Open Finanse a wystraszona moja wizytą pani w środku z poobgryzanymi paznokciami tylko współpracuje z Home Broker i może tylko spotkać się po wcześniejszym umówieniu z odpowiednim wyprzedzeniem. Całość pachnie mi oszustwem , próbą wyłudzenia prowizji od niewykonanych usług i naciąganiem naiwnych. SERDECZNIE ODRADZAM KONTAKTÓW Z HOME BROKER. Sprawę zamierzam zgłosić na Policję.
addii / 77.254.222.* / 2012-11-26 13:53
NIE WARTO!!! Może i faktycznie ich baza ofert jest godna uwagi, ale co z tego jak oferty bardzo często są nieaktualne, a co najważniejsze w innych cenach niż życzy sobie tego ich właściciel!! Totalną przesadą jest zapis: PROWIZJA POŚREDNIKA ROZŁOŻONA NA 24 NIEOPROCENTOWANE RATY MIESIĘCZNE. To jest ten brak ukrytych kosztów o których tak trąbią na spotkaniu??? I jeszcze jedna WAŻNA uwaga - nie zostawiajcie przypadkiem swoich danych osobowych bo to jest banda handlująca danymi!! Żeby poprzeglądać sobie oferty to wymagają pozostawienia sowich danych!!! Pytam po co na tym etapie im moje dane??? Oszustwem cuchnie na kilometr!! A feee!!!
stenia1111 / 37.8.236.* / 2012-12-17 04:24
absolutnie dranstwo i oszuści, zdzierają kase, a nie pomagają, ich umowy przedwstępne to prostactwo - gdzie ich prawnicy, kto tak dopuszcza, POLECAM biuro nieruchomości KLUCZ I DOM - super
zygiel / 46.205.75.* / 2012-11-22 14:28
Pół roku temu zwabiony pieknymi reklamami zjawiłem się w pięknym biurze Homebroker by zobaczyć co mają mi do zaoferowania. Wrażenia odniosłem pozytywne, ale do podpisania umowy nie doszło, bo nie miałem dowodu.

Teraz szukam mieszkania na poważnie. Znalazłem interesującą mnie ofertę, okazało sie, że jest to ogłoszenie Homebroker. Dzwonię do nich w poniedziałek, i mówię, że chciałbym obejrzeć to mieszkanie. Nie ma sprawy, zaraz do mnie odzwonią w celu umówienia się. Nie oddzwonili. Wysyłam jeszcze tego samego dnia wiadomość z prośbą o kontakt przez formularz w ogłoszeniu na jednym portalu, drugim. Następnego dnia wysyłam jeszcze zgłoszenie ze strony Homebroker. Cały czas bez odzewu. W końcu w czwartek dzwonię po raz kolejny, teraz do centrali w Warszawie. Przedstawiam informację, i miły pana zapewnia mnie, że za 10 min. oddzwoni. Właśnie mijają 4 godziny...

Zastanawiam się, czy takiego olewania nie traktować jako ostrzeżenia dla mnie. Skoro w ten sposób traktuje się klienta jeszcze przed podpisaniem umowy, to co będzie już po jej podpisaniu?
dre123 / 217.172.247.* / 2012-10-31 19:18
Drogo, brak zainteresowania po zapłaceniu prowizji, fatalny pakiet oszczędnościowy, który wcisnęli niby zamiast prowizji, a okazało się, że jednak trzeba płacić to i to. Brak kontaktu w celu wyjaśnienia zamiany prowizji na pakiet oszczędnościowy. Nie poinformowali o brakującej kwocie tylko od razu sprzedali dług firmie windykacyjnej. Zero wyjaśnień, zlewka totalna. Sprawa ciągnie się do dziś..
motyla noga / 83.14.65.* / 2012-11-19 15:19
Kredyt w Getin Banku (spółka córka)? Pakiet oszczędnościowy oprocentowany 6% (nie wczytałem się ale na 100% jest to prognozowany zysk co to ładnie wygląda na wykresie przez co kusi ;)
Pobieranie prowizji (połowy) przed zakupem i złatwieniem kredytu! Czyli jak zapłacisz im kasę mogą Cie olać a Ty stracisz pieniądze!
zzzz540 / 87.204.189.* / 2012-10-16 20:34
Ja zdecydowanie odradzam skorzystanie z usług pośrednika w Zielonej Górze i Głogowie, mało rzetelne informacje, dzień przed podpisaniem kredytu okazało się, że mam do zapłacenia w banku dodatkowo ok 1000 zł. Wniosek kilka razy podpisywałem bo czegoś tam zapomnieli sprawdzić. Gdybym się nie zapytał w banku czy będą jakieś dodatkowe koszty( a doradca zapewniał, że nie- pytałem kilka razy ) to bym się dowiedział mając umowę przed oczami, że muszę jeszcze dopłacić do kredytu. Jedak zostałem postawiony pod ścianą i musiałem podpisać umowę gdyż sprzedający nie czekał by kolejny miesiąc. ODRADZAM
zzzz540 / 87.204.189.* / 2012-10-16 20:33
Ja zdecydowanie odradzam skorzystanie z usług pośrednika w Zielonej Górze i Głogowie, mało rzetelne informacje, dzień przed podpisaniem kredytu okazało się, że mam do zapłacenia w banku dodatkowo ok 1000 zł. Wniosek kilka razy podpisywałem bo czegoś tam zapomnieli sprawdzić. Gdybym się nie zapytał w banku czy będą jakieś dodatkowe koszty( a doradca zapewniał, że nie- pytałem kilka razy ) to bym się dowiedział mając umowę przed oczami, że muszę jeszcze dopłacić do kredytu. Jedak zostałem postawiony pod ścianą i musiałem podpisać umowę gdyż sprzedający nie czekał by kolejny miesiąc. ODRADZAM
tr322 / 62.69.232.* / 2012-10-05 16:22
Firma znana z prostactwa, wystarczy spojrzeć na ich stronę www oraz na bannery, które "hulały" po największych serwisach internetowych w Polsce - oczywiście z błędami ortograficznymi.
Śmiech na sali i brak powagi.
ixigrekzet / 84.10.212.* / 2012-11-09 00:35
Hulały? teraz dopiero hulają kur...cy można dostać. Jekiej polskiej strony nie otworzysz tam Home Broker, czasami już mam obawy przed otwarciem lodówki. Teraz wiadomo skąd ta horendalna prowizja, przecież reklama kosztuje. Osobiście korzystałem z ich usług dwa razy (sprzedaż i kupno, udział brał ten sam doradca) i nie powiem, jestem zadowolony. Dziewczyna spisała się rewelacyjnie, sprzedała mieszkanie w dwa tygodnie kiedy inne w tej lokalizacji wiszą z ofertami w HB od ponad roku. Wszystko jak widać zależy tylko od doradcy. Jak się chce to można.

Najnowsze wpisy