Forum Polityka, aktualnościKraj

Horror na drogach. Nie ma szans na lepsze warunki

Horror na drogach. Nie ma szans na lepsze warunki

Wyświetlaj:
T. / 81.190.70.* / 2010-12-02 13:51
Samochody ciężarowe mają trudności z poruszaniem się po zaśnieżonych drogach. Samochody osobowe na okres zimy powinny mieć założone opony zimowe.
Czy wszystkie samochody ciężarowe , również tzw.TIR-y też mają na okres zimy założone opony zimowe ???
dominika# / 77.255.62.* / 2010-12-02 15:55

Samochody
osobowe na okres zimy powinny mieć założone opony zimowe.

Ja mam i co z tego? Mam przed domem (na drodze publicznej) ponad 15 cm warstwę lodu przysypaną śniegiem, której nikt nie zamierza ruszyć. We wtorek trzy i pół godziny buksowania, 25 minut jazdy, środa 25 minut jazdy, dzisiaj 40 minut buksowania, ZERO jazdy!!! (przesiadłam się do autobusu) a przede mną jeszcze wydobycie auta z kolein i zaprowadzenie go do garażu. Niech mi nikt nie mówi, że ktoś coś robi, tylko zima mu przeszkadza.
crazy driver / 87.205.169.* / 2010-12-02 22:44

We wtorek trzy i pół godziny
buksowania

Albo przesadzasz, albo wysprzęglasz tylko przy zmianie biegu i ciśniesz tylko gaz (typowo babskie manewry). Dlatego stoisz nieruchomo. W ten sposób nigdy nie wyskoczysz z kolein.
T. / 81.190.70.* / 2010-12-02 20:28
Wniosek taki , ze niepotrzebnie założyłaś opony zimowe ?
Często tak bywa , ze niektórzy kierowcy ruszając na śniegu wciskają pedał przyśpieszenia zbyt gwałtownie .Pod kołem wówczas tworzy się lód i wtedy są bezsilni.
mnmmn4 / 83.238.109.* / 2010-12-02 07:29
Normalnie zima stulecia - gdyby wybory na prezydenta stolycy byly za miesiac, mielibysmy piekne czyste miasto. A tak warcholy pochowaly sie do cieplutkich gabinetow i maja nas w d*.
Szlag mnie juz trafia.
Od rana ANI JEDNEJ ekipy odsniezajacej chodniki, na drodze ANI JEDNEGO pluga. Zenada.
Alez bym sobie plul w brode i jakby bylo mi wstyd przed sasiadami, gdybym przylozyl sie w glosowaniu na takiego nieroba...
Natter / 2010-12-02 09:15 / Tysiącznik na forum
Znowu zamarzło 11 osób 10 ciu już zamarzło. a zamarznie jeszcze więcej. Jak podaje portal WP na Białorusi było 30 st mrozu i zamarzła 1 osoba.Jak to możliwe mamy Unię Europosłow najwyższy wrost gospodarczy w.G Tuska Sikorski jedzie do Lukaszenki upominać się o prawa człowieka i Unia też poucza..Jak to jest że w tym demokratycznym państwie gdzie jest masa organizacji charytatywnych i idą na to niemałe pieniądze jest tyle trupów. Mamy Carytasy KK i inne organizacje państwo płaci składki zusowskie duchownym ,utrzymuje seminaria .itp instytucje.Noclegownie są ale to są w tej chwili przepełnione baraki. Wydajemy miliardy na niepotrzebne nam wojny a gdzie przyzwoite schroniska dla bezdomnych którzy zostali wyeksmitowani ze swoich mieszkań bo stracili pracę.Niestety Polska to dziwna Kraina i jeszcze dziwniejszy kraj.
wkur ....ny / 83.27.23.* / 2010-12-02 09:46
Bo to Polska właśnie. Bananowa kraina, a w krajach bananowych śnieg i mróz nie występują.
A tak poważnie to Polska jest kompletnie nie przygotowana na żadne poważniejsze zjawiska naturalne (nie mówię już o ekstremalnych). Dwa dni deszczu - powódź, 30 cm śniegu - totalny paraliż, - 10*C - syberyjsko-arktyczne mrozy, silniejszy wiatr - pozrywane dachy.
Stopnieje śnieg, będzie powódź, odpuści mróz, będą dziury w drogach. Całe szczęście że nie ma trzęsień ziemi.
A ludźmi kto by się przejmował, niech radzą sobie sami, do kolejnych wyborów jeszcze trochę czasu, zdążą zapomnieć.
A już bezdomni, czy bezrobotni to najlepiej żeby wynieśli się z tego kraju.
dominika# / 77.255.62.* / 2010-12-02 09:10
Od mojej posesji do drogi miejskiej dzieli mnie zatoczka nieużywanego już przystanku MKS. Przejeżdżające pługi narzucają nań śnieg. Tej zatoczki już nikt nie rusza. Odśnieżamy sami i walimy tu tony piachu. Ale co z tego jak pod spodem nieusunięty lód. Jak się płynnie włączę do ruchu to pojadę. Jak się zatrzymam, to już nie ruszę. We wtorek rano przez TRZY I PÓŁ GODZINY (z przerwami na herbatę) buksowałam w miejscu. Wczoraj się jakoś udało, bo droga była pusta. Dzisiaj przepuściłam kierowcę z pierwszeństwem...i już pół godziny stoję nieruchomo w miejscu i ani wte ani wewte. Przez nasze prężne władze od jutra będę już jeździła autobusem. Całe szczęście, że mam nienormowany czas pracy...
crazy driver / 87.205.169.* / 2010-12-02 22:50
Pewnie wysprzęglasz tylko przy zmianie biegu i ciśniesz tylko gaz
(typowo babskie manewry). Dlatego stoisz nieruchomo. W ten sposób nigdy nie
wyskoczysz z kolein. Możesz cisnąć do dechy i spokojnie poprawiać wtedy makijaż, bo nigdzie nie pojedziesz.

Najnowsze wpisy