Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Horror z happy endem

Horror z happy endem

Money.pl / 2007-04-20 18:36
Komentarze do wiadomości: Horror z happy endem.
Wyświetlaj:
bollullos / 2007-04-21 21:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
w 1995 roku wjechali do nas panowie z Wieneberga, do 2001 ostało się 430
cegielni, w 2004 około 200, teraz jak rozmawiałem ze znajomym architektem
zostało jeszcze mniej i praktycznie jest monopol...Wienerberger
>> dokładnie to samo mówił mój budowlaniec: porotherm, silka, ytong 3 firmy wszystko wykupią i zamkną bo nierentowne... ja budowałem z solbetu-był stosunkowo tani i łatwy w obróbce, choć przy obecnych cenach nie ma sensu tanio sprzedawać, więc dają za tyle, co Wieneberger swoje. Kuzyn żony sam wypalał cegły i solidnie mu wyszły więc może to jest wyjście? Coraz szerzej DIY?
PedroGonzalez / 2007-04-21 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy
no to teraz moznesz powtorzyzyciorys Karkosika :) Ona zacza budowac chate i sie zorientowal, ze sa problemy z kablami elektrycznymi :) zalozyl fabryczke i zarobil pierwszy milion :) potem bylo juz z gorki :) czyli co? zakladamy cegielnie ? ;-)))
PedroGonzalez / 2007-04-21 22:07 / Uznany Gracz Giełdowy
hehe pojde dalej :) potem oranzade rozlewal i sprzedawal :-) Helena upadla wiec mozna ja wykupic i kolejny milion w kieszni bo lato sie zbliza hehe :-))) acha..nie zapomnij potem o kolegach z forum :-))))
bollullos / 2007-04-21 22:10 / portfel / Uznany Muł Pancerny
mam lepszy pomysł na życie i interesy. muszę tylko spłacić kilka pożyczek i rozwinąć skrzydła...
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-21 22:13
z tym wypalaniem cegieł to nie jest głupie...
PedroGonzalez / 2007-04-21 22:15 / Uznany Gracz Giełdowy
podstawa to dobre zloza glinki :-) w sumie zamist cegielni to trzeba by znalezc zloza glinki :) to moze byc mniejwiecej taka nasza ropa na kilka lat dla budownictwa :) takze Panie Panowie mapy geologiczne w garsc i ruszamy w polske na poszukiwania :) cegielnie rpzyjma kazda ilosc :)
bollullos / 2007-04-21 22:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
szczególnie że ludzie na wsi to potrafią - i się zbyt wysoko nie cenią...
bollullos / 2007-04-21 22:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
szczególnie że ludzie na wsi to potrafią - i się zbyt wysoko nie cenią...
bollullos / 2007-04-21 22:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
solbet=suporeks
Big Lebowski / 2007-04-21 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wracajac do hossy w budownictwie przemyslowym - to chcialem zameldowac wszem i wobec ze to dopiero poczatek.. podam przyklad np. takiego Ganta gdzie startowal z 2zl i kazdy wzrost - ceny byl nie do przyjecia - obecnie cena chyba 120 zl - dla wszystkich jest cena normalna ...paranoja...
risky-rainmaker / 2007-04-21 22:03 / Ostatni Optymista
Dlatego warto mieć BDL...:))) Witaj Bigu...a ja tak sobie myślę...może by kupił jakąś stalową spółkę....Centrostal...Jakieś sugestie....
rotux / 2007-04-21 22:12 / Uznany Gracz Giełdowy
przed wejściem do obiegu nowej emisji /po 7.30/ chyba średni sens, poza tym Sztuczkowski to już gra w gamboni do kwadratu /w moim przekonaniu/, ciężkie z nim zarabianie...
pozdrawiam
risky-rainmaker / 2007-04-21 22:23 / Ostatni Optymista
To był przykład....jak Złomrex przejmie Stalexp trade.....może być ciekawie....ale nie upierami się....tak sobie pomyślałem , że jeśli chodzi o budowlankę...to stal będzie w popycie....nie należy zapominać o bankach....Coś jednak pomyślę...o stalowej spółce....I Octawi....będę dokupywał....
Big Lebowski / 2007-04-21 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky..tam chyba musi nastapic asymilacja akcji o ile pamietam..u mnie brak gotowki...he he...
slaw / 2007-04-21 22:08 / Uznany Gracz Giełdowy
z budopolem to moze byc w poniedzialek rożnie jak wiecej takich asow jak na parkiecie i bankierze sie zbierze co poniketóre portale juz c/z poprzeliczaly jak poniżej zuważył Pietrut - to powiedzcie mi co ludzie robia na gieldzie jak nie potrafia odroznić raportu jednostkowego od skonsolidowanego i czego ie spodziewali po raporcie jednostkowym ganta jak z kwartalnych to mozna bylo zsumowac ... przeciez to jest przedszkole a może ja sie nie nadaje ... coraz czesciej o tym mysle
risky-rainmaker / 2007-04-21 22:14 / Ostatni Optymista
O BDL....bym się nie martwił....rynki polecały...hehe....oczywiście to prawda....ale to nie argument....Sławku....zobaczysz zatrzyma się na 20 zł....
lojka / 2007-04-21 22:00 / Tysiącznik na forum
dokładnie - paranoja ! dosłownie w głowie mi się nie mieści - może mam za małą?
Big Lebowski / 2007-04-21 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu co do oddawania firm - to istnieje na swiecie dobra tradycja bardzo czesto praktykowana ze oddaje sie firme na skraju upadlosci za symbolicznego dolara lub euro.. wiec nie przesadzajmy i nie zapominajmy ze wiele firm by poprostu upadla - przykladem niech swieci nasza perla z Wrzodakiem na czele Ursus...
brydzia / 2007-04-21 22:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Big , ale nie oddaje się firmy stalowej za przysłowiową 1 zł gdy jest taki bum na stal na najbliższe lata , przecież to tak jakby ktoś teraz Możejki sprzedał za 150 mln dolarów a nie za 1,5 mld dolarów
Big Lebowski / 2007-04-21 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niezapominaj z kim walczyl o Mozejki Orlen..
slaw / 2007-04-21 21:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Big to nie paranoja .... to jest to co ja kidys napisalem ... mowimy śmiec bo patrzymy do tyłu na historie spólki a nie nowe molziwosci które ona kreuje dla siebie .... wiesz jak długo ja kupowalem i sprzedawałem TIM - pisalem o tym - źle ocenialem firme bo pamietam jak spadla z 13 zł do chyba 90 gr. To jest sztuka -- i moze też źle oceniam firmy budowlane .... a moze np: źle oceniam bioton - bo to juz było ale czy znowu nie bedzie moze to ja mam rację .. kto to moze dzis wiedziec .... kazda deczyja podejmowania dzis na giełdzie jutro, pojutrze moze okazać sie decyzja rewelacyjna lub odwrotnie ... przyklad Alstom Power
Big Lebowski / 2007-04-21 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw chodzilo mi o cene nie o firme - nie akceptowano ceny 4zl np. a teraz 120 akceptuje sie bez szemrania.. nie pisze zle o firmie wrecz przeciwnie ,tylko o psychologi..
brydzia / 2007-04-21 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław , wiesz jak ja teraz robię , patrzę tylko na której spólce są ogromne obroty i wzrosty , wiadomo że tam będzie odbywała się ogromna gra na zyski
brydzia / 2007-04-21 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Big , ale przecież rentownośc budimexu jest żenująca i to nie pierwszy kwartał tylko chyba już drugi rok , hossa się skończy a tych zysków nie będzie

czytam właśnie gazete , 3 przetargi na naprawe dróg nie doszły do skutu , właśnie odbywa się czwarty i też nikt się nie zgłosił
Big Lebowski / 2007-04-21 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu osobiscie nie mam Budimexu gdyz ja zwracam uwage na wskazniki - ale jezeli myslimy ze taki podmiot gospodarczy jakim jest Budimex zmarginalizujemy to jestesmy w bledzie .. Budimex bedzie jeszcze dlugo karty rozdawal..
brydzia / 2007-04-21 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja budimex szanuję od dawna ale za nazwę nie za zyski , sama na niego naganiałam na forum przy cenie chyba 70 zł i nie kupiłam jak zwykle bo stał w miejscu , oj kiedy ja się wreszcie nauczę , tyle lat a ciągle w lesie jestem
pietrut / 2007-04-21 21:55 / Bywalec forum
aktualne P/EPS 1,523.17 /z Onetu-profile spółek/
jeszcze takiego nie widziałem
rotux / 2007-04-21 22:02 / Uznany Gracz Giełdowy
jest mały problem z tymi portalowymi automatami, np na bizzone.pl jest c/z ganta na poziomie 51000, a to /prawdopodobnie/ dlatego, że automat bierze zyski ganta_kantory, która to spółka ma zysk równy 23tys zł; jedyna rada na to - liczyć samemu /?/
brydzia / 2007-04-21 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
teraz już wskaźniki nie mają sensu bo na giełdzie jest mnóstwo nowych graczy z ogromnymi pieniędzmi którzy nawet nie wiedzą co to wskaźnik
pietrut / 2007-04-21 21:56 / Bywalec forum
dotyczy Ganta
slaw / 2007-04-21 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Big a co bys powiedział jakby STX wycofal sie ze sprzedaży czesci Stalowej ???? w kontekscie najblizszych 5 lat nie uwazam tego za nierealne.... teraz Złomrex powinien chyba jednak zaplacic sporo wiecej popyt na stal zapewniony na cale lata
brydzia / 2007-04-21 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja uważam że NFOŚ powinien właśnie to w stalexporcie zablokować , przy takim bumie na stal oni chcą się tego pozbyć emitując akcje dla autostrade po 2 zł , będzie jak z PZU że sprzedali taką firmę za roczny zysk ,

powinni wziąść wskaźniki dla spółek stalowych z naszej giełdy i za tyle sprzedać ,
slaw / 2007-04-21 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu to jest głębszy problem - poręcenia gwarancje itd, za nimi bedzie staal potega jak mowi Big i ma racje firma bez czesci stalowej czy z nią i tak ma spokoj na calelata

natomiast napisze rzecz kontrowersyjną - wiekszosc z firm spryatyzowanych dzis by nie istniala bez pieniedzy i technologii od nowych wlascicieli .... tylko ja napisze ci brydziu tak ....tam gdzie przejmowali inwestorzy z zachodu i wywalali polaków z zarzadow i sami sie za to brali bylo dobrze jezeli kupować polski przedsiebiorca to przeważne bylo to czyste ssanie kasy ze spolki ... smutne to
brydzia / 2007-04-21 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nie mam nic do prywatyzacji bo uważam że wszystko powinno być prywatne tylko do ceny sprzedaży tego majątku ,
PedroGonzalez / 2007-04-21 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy
hmmm...jakos patrzac na ansze banki albo taka TPSA nie moge sie zgodzic z twoja opinia :D kazdy "zagraniczniak" wysysa z nas ile moze :) juz nie wspomne o hipermarketach, ktore cyklicznie zmieniaja tylko nazwy zeby wciaz byc na warunkach preferencyjnych i siorbac kase bez wiekszych obciazen podatkowych :)
rotux / 2007-04-21 22:04 / Uznany Gracz Giełdowy
co do tp święta racja, koledzy, którzy mieli/mają z tepsą bliższe "kontakty" psioczą na francuzów bardzo...
slaw / 2007-04-21 22:01 / Uznany Gracz Giełdowy
tpsa to jest przyklad interwencjonizmu panstwowego gdybysmy zliberalizowali rynek juz by tej firmy nie było gwarantuje ci ...hipermarkety powstaly od zera nikt ic nie przejmował, a banki zostaly sprzedane ale popatrz w jakiej byly kondycji gdy je sprzedawano , myślisz że bph bylby takim lakomym kąskiem jak dzis bez - inwestora tu bym dyskutował, to nie byly banki jak PKOBP wspoerane z budżetu i pilnowane
PedroGonzalez / 2007-04-21 22:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ale wez pod uwage, ze zagranica weszla dokladnie wtedy gdy nastepowal bum mieszkaniowy=bum kredytowy..naczym banki sie dorobily w ostatnich latach ? przeciez to jak na gieldzie..jak jest hossa na cos to rosnie wszystko....ciekawe czy ci inwestorzy z zarganicy dali by rade wyciagac takie zyzski bez hipotecznych...smiem watpic...
Big Lebowski / 2007-04-21 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jezeli Autostrade bedzie mial powyzej 50% co juz ma, nie ma to zadnego znaczenia bedzie tak jak bedzie chcialo Autostrade..to jest najwiekszy koncern autostradowy na swiecie i wie co robi...
brydzia / 2007-04-21 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Masz racje Autostrade wie co robi a nasi zarządzający jak zwykle oddadzą spółke za darmo
GordonGekko / 2007-04-21 21:38 / Łapacz Spadających Noży
ej Big ale po tobie pojechali :)
moze to ci pomoże - mam podobne do ciebie spojrzenie na budownictwo i na całą gospodarke
pomogło.........?
slaw / 2007-04-21 21:40 / Uznany Gracz Giełdowy
kto po kim pojechał??? o chyba byla kulturalna dyskucja tyko ze ja uwazam ze nalezy patrzyc na c/z ... A big uważa że nie ot i cala kontrowersja ... i Big ma pewnie znowu rację
brydzia / 2007-04-21 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław a ja uważam że to jest czysta psychologia , i przypomne ci że ktoś wkleił taki mądry tekst z podpunktami , kiedyś tak rósł bioton , teraz inne , z tym że bioton był wyjątkiem a teraz tysięczne wzrosty spółek nie dziwią , żurawie w grudniu po 7 zł dzisiaj 46 zł ,

ciekawe czy wiesz o czym mówie ,

gra odbywa się wszędzie i nie można nikomu ufać jak już kiedyś pisałam
Big Lebowski / 2007-04-21 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rzeczowa dyskusja - nie ma jazdy ..argumenty...
slaw / 2007-04-21 21:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Ludzie zrobcie w takim razie korekte b chce tej prezmyslowki nakupic bo jednak sie odleszczylem na msz .......... braklo odwagi coby po 13 odkupic oj braklo
PedroGonzalez / 2007-04-21 21:46 / Uznany Gracz Giełdowy
bedzie po 11,x :-) ja w to mocno wierze choc w piatek troche na chwile zwatpilem..ale jak zobacyzlem jak wszsytko jest pompowane to biorac pod uwage, ze fundy napewno juz weszly patrzac po paczkach jakie smigaly to przy malym przeploszeniu leszczy napewno zaniza kurs do 11,x :D
brydzia / 2007-04-21 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław powiem Ci jeszcze jedno , pamiętasz jak pisałam że moja ciocia ma dużą firme i się zastanawia czy nie sprzedać i zainwestowć na giełdzie , i powiem ci że takie żurawie ze swoim zyskiem mogłyby się schować przy niej , jak pojade jutro do niej i jej powiem że rynek je wycenia na 350 mln zł to chyba spadnie z krzesła , po co pracować ,

a i czytam że teraz firmy które mają stać się potencjalnymi firmami do przejęć zaczęły się porównywać cenami do wskaźników spółek notowanych na GPW . czujesz jak ktoś chce kogoś przejąć i weźmą sobie taki wskaźnik dla giełdy c/z od 1000 do 5000 zł
slaw / 2007-04-21 21:46 / Uznany Gracz Giełdowy
juz kilka firm zwlascza informatycznych jako powod braku przejec podaje wzrost oczekiwań kontrahentów co do ceny wiec to juz Brydziu sie zaczelo
WuJoT / 2007-04-21 21:39
Też o tym marzę, bo też w piątek sprzedałem MSZ.
Big Lebowski / 2007-04-21 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widzisz Slaw - Ty jestes szczery chlopak i piszesz swoje zyczenie bez owijania - uwierz wielu ma takie samo zyczenie..
brydzia / 2007-04-21 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław żadnej korekty nie będzie , jest tyle pieniędzy a nie ma co kupować , z tym że rośniemy coraz bardziej a obroty coraz mniejsze
brydzia / 2007-04-21 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja przeglądam parkiet i zobaczcie odkąd nie ma 30 000 dodatkowych pozycji na kontraktach jest dużo spokojniej

a w parkiet challanged grający na wig 20 zrobił z 10 000 25 000 zł
a na kontraktach z 10 000 zrobił 30 000 zł

w zeszłym roku Sylka zrobiła na kontraktach 1200%
cinek / 2007-04-21 21:22 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Dzisiaj kupiłem Wprost a tam tekst o funduszach hedgingowych i dlaczego polskie fundusze tego typu to przekręt. Jeszc ze nie miałem czasu przeczytać tego tekstu ale wydzwięk jest mocno negatywny
marcopolo / 2007-04-21 21:19
Witam!
Mam pytanie dotyczące spólki Erbud. Po raz pierwszy chcę zapisać się na akcje z rynku pierwotnego wiem że przydział jest 25-27.04 .Interesuje mnie jak długo trzeba czekać po przyznaniu akcji na zwrot kaski na konto? Jest to gdzieś napisane jaki jest termin?
Pozdrawiam -Marek
brydzia / 2007-04-21 21:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
po przyznaniu jak dobre biuro a dibre jest dobre następny dzień powinny być pieniądze
marcopolo / 2007-04-21 21:34
Dziekuje ślicznie Brydziu:)
slaw / 2007-04-21 20:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Wiesz co Ci powiem Big - chyba to co teraz obserwujemy to jednaj jest juz ostatni dzwonek przed korektą optymizm ogromny wiara w budowlanke osiagnela chyba szczyt .... kiedys tos powiedzial że bioton ma zydki na 5 lat do przodu ale te zyski sa pewne a taki budimex c/z 700 to zyski ewentualne do kiedy ???
brydzia / 2007-04-21 21:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław ja czytałam bankiera , i tam są takie teksty , po co sprzedawać przed wynikami jak i tak wiadomo że wyniki kiepskie a i tak kursy w górę

co do wskaźników napisze ci , że zerg ma c/z 2120 i rosnie , pep 1024 i też rośnie , inwestconsulting 6300 , jc auto 1060 ,

jak patrze na taki pc guard c/wk 20 i dalej rośnie a takie żurawie wyceniane są przez rynek na 350 mln zł a zysk mają 9 mln zł przychodu i 1,5 mln zysku , także korekty żadnej na razie nie będzie bo nie ma dużych emisji a spekulacja odbywa się na taką skalę że sama się pogubiłam
Big Lebowski / 2007-04-21 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw hossa budowlana ma solidne podstawy- tu nie chodzi o splity , tu nie chodzi o modne deklaracje itp.. juz wczesniej pisalem ze badziewia zostana porzucone i nastapi przymusowa przebudowa portfeli- i to wlasnie mamy..Budimex kojarzy sie z tym co byl np Exbud, Pewex, Daltona - tzn. tradycje..wszyscy mowia ze zbyt wiele budowlanka wzrosla - a ja mowie ze to sa slowa inwestorow - ktorzy chca uzupelnic portfele i domagaja sie korekty..- szukaja wczorajszego dnia.. - portfele beda uzupelnione na sporo wyzszych poziomach..jak narazie u czesci inwestorow - dzialaja chamulce- w pewnym momencie chamulce puszca i zaakceptuja inne ceny..budownictwo jest motorem napendowym kazdej gospodarki - to jest pewne...
brydzia / 2007-04-21 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak Big , właśnie czytam że cegły w lutym kosztowały 3 zł a teraz 9,3 zł i już zaczęliśmy importować z Niemiec i Czech , oby tak dalej a budowlanka według mnie to największy balon jaki jest na giełdzie ale na mode nie ma się co obrażać
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-21 21:26
w 1995 roku wjechali do nas panowie z Wieneberga, do 2001 ostało się 430 cegielni, w 2004 około 200, teraz jak rozmawiałem ze znajomym architektem zostało jeszcze mniej i praktycznie jest monopol...Wienerberger
Big Lebowski / 2007-04-21 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu - rynek wyreguluje sam ceny i niedobory- tak jak kiedys zrobil z weglem gdzie sporo tanszy byl i jest australijski - rynek wyreguluje tak jak kiedy z cukrem - co mozna bylo zobaczyc w jednym z filmow..
brydzia / 2007-04-21 21:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale co to za rynek jak ja czytam że cegielnie zrobiły sobie przerwe w tak ciepłą zimę , widać chyba że u nas jeszcze gospodarki rynkowej nie mamy , bo nie wiem jaki producent może coś takiego zrobić przy takim popycie
Big Lebowski / 2007-04-21 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rynek Brydziu to jest cegla w Wiedniu , Berlinie, Amsterdamie itp.. nie ma cel , granic i problemow...
brydzia / 2007-04-21 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
szkoda że te ceny się wyrównały tylko te płace nie mogą
slaw / 2007-04-21 21:13 / Uznany Gracz Giełdowy
ok masz racje budownictwo jest motorem tylko jak to odniesiesz do wycen spolek budowlanych bo to sa dwie odrebne rzeczy ja nie mowie ze Ty nie masz racji w kwestii wyboru branży bo jak widac masz rację tylko musza pojawic sie efekty finansowe da spolek.... jak wiesz mamy juz kilka lat ozywienia i niewidac kokosow oczywiscie z wyjątkami - może to byc kwestia też zarzadzania w spolce oczywiscie.
Big Lebowski / 2007-04-21 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
do podaj c/z STX;MSZ i innych mostow .. dla przykladu...
slaw / 2007-04-21 21:20 / Uznany Gracz Giełdowy
prosze bardzo : polimex 63, msx 22, pbg 97 sic!!!, budopol brak ,elenergomontpld brak, most war 63, msz 26, hydrobudowa 107, --- w cholere jak na moj gust ... poza zabrzem ... ile z tych spolek ma molzliwosc obnizenia c/z ... juz odpowiadam -- pgb, hydrobudowa, msz, - ale to z powody niskiej skali porownawczej a nie wzrostu rentownosci
rotux / 2007-04-21 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy
jest jeszcze gtc /cz =15/, jeden z niewielu developerów z normalnymi wskaźnikami i o ugruntowanej pozycji /w przeciwieństwie do wychodzącego dopiero z dołka msz/
Big Lebowski / 2007-04-21 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw cyrk z przetargami musi sie skonczyc - firmy za solidna prace beda musialy otrzymywac solidne pieniadze ...plynie taka kasa z uni ze wiecej to sie nie powtorzy..
de havik / 2007-04-21 21:19 / portfel / "Tysiącznik na forum"
MSZ ok 26 :)
brydzia / 2007-04-21 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
c / wk MSZ jest 16 więc Big bez urazy ale to nie jest fundament ale pewnie niedługo 50 zł będzie
Big Lebowski / 2007-04-21 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
fundamenty sie uklepia - w tych firmach zaczeto dobre wyniki podawac - niesmialo..
Big Lebowski / 2007-04-21 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stx - jeszcze mniej...
de havik / 2007-04-21 21:27 / portfel / "Tysiącznik na forum"
dlatego mosty juz zostawiam w spokoju, a zaangażoanie w STX zamierzam nieco zwiekszyc
lojka / 2007-04-21 21:04 / Tysiącznik na forum
tak Sław, korekta na pewno przyjdzie może nawet duża - ale chyba jeszcze nie teraz - jeszcze troszeczkę za wcześnie moim skromnym zdaniem

a co do biotonu - co z tego że ma zyski ale nie jest na topie - a przy korekcie też poleci w dół - smuci mnie to bardzo ale to prawda :(
slaw / 2007-04-21 21:07 / Uznany Gracz Giełdowy
tam odbywa sie dziwna gra zaryzykuje stwierdzenie że celowa coby oslabic ekspansje spolki w segmencie LFO kilka polskich bankow ma za dzuo o stracenia i do tego konflikt z wplywowym szmatlawcem "Rzeczpospolitą".
lojka / 2007-04-21 21:11 / Tysiącznik na forum
dziwna gra to mało powiedziane i nie tylko tam się rozgrywa - :( też na tej spółce o której nie wspomnę, ale Ty wiesz ...
chyba muszę się pocieszyć ;) Tobie też radzę i nie przejmuj się giełdą - rodzina ponad wszystko
rotux / 2007-04-21 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
c/z budimexu = 700 to już historia, aktualnie >1000...
slaw / 2007-04-21 21:05 / Uznany Gracz Giełdowy
to dodatkowe 30 lat pracy przed spolką ... jednak gielda to przede wszyskim moda -- byla developerka, biopaliwa, teraz przemyslowka co nastepne ???
gabrik / 2007-04-21 21:00 / portfel / Wierny Forumowicz
sław ja obecnie jestem w mniejszości ale optymizm to dopiero się zaczyna i tak jak napisałem te euro 2012 to doskonała okazja dla dużych
ślicznooka / 2007-04-21 21:22 / Uznany gracz giełdowy
i co z tego, że Budimex ma c/z 700 (czy też dokładnjiej 678). na giełdzie kupuje się przyszłość, a w tym przypadku rok 2012, który będzie pięknym rokiem.
a tak w ogóle to mam nadzieję, że ta korekta przyjdzie jak najszybciej, to może w końcu przestaniecie o niej pie****
no:-)
rotux / 2007-04-21 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
tyle, że w tej cenie kupujemy bardzo odległą przyszłość budimexu, baardzo odległą...
brydzia / 2007-04-21 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
budimex ma c/z już powyżej 1000 a co do przyszłości to budimex tak rośnie od 40 zł a zyski coraz słabsze ale jest hossa i wskaźniki już dawno się nie liczą , dużych emisji nie ma a napływ kapitału jest ogromny
ślicznooka / 2007-04-21 21:54 / Uznany gracz giełdowy
Brydziu, ok, nie wiem skąd bierzecie tą liczbę, ale załużmy że jest już tyle. Popatrz za to na c/z spółek z Wigu20, wszystkie są przewartościowane?
brydzia / 2007-04-21 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
widać że nie wiesz nic o wskaźnikach , bez urazy ale porównanie wskaźników budimexu do wskaźników spółek z wig 20 , to jakbyś syrenke z ferrari porównała
ślicznooka / 2007-04-21 21:23 / Uznany gracz giełdowy
oj, ale brzydko się zachowałam, przede wszystkim: Dobry wieczór:-)
rezoon / 2007-04-21 21:34 / "Strategos"
brzydko, ale stwierdzenie, że kupuje się przyszłość jest ok i dobrze podsumowuje dyskusję
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-21 21:04
gabriku- jak tam wisielec i kruki?
wisielec się zerwał ze sznura a kruki odleciały?
dominik 30 / 2007-04-21 20:40 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Witam wieczorkiem czy może mi ktoś napisać kiedy jest planowany split na garniturach od wtorku jestem poza ,więc nie bardzo w temacie!
lojka / 2007-04-21 20:41 / Tysiącznik na forum
31 maj
dominik 30 / 2007-04-21 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dzięx! Lojka, a odkupiłaś
lojka / 2007-04-21 21:22 / Tysiącznik na forum
jasne :))))) na razie ciut w plecy - ale do końca maja daleko i wszystko co najlepsze może się zdarzyć :)
lojka / 2007-04-21 21:29 / Tysiącznik na forum
aaaaa miałam go już chyba 4 razy i zrealizowane - oczywiście z zyskiem -
to 5 raz :)))
Taisho / 2007-04-21 20:37 / portfel / "Zielony spekulant"
Czytałem, że na futures nie można dawać krótkich pozycji dla KGHM (stan na styczeń br.), rozumiem, że dla akcji można normalnie zakładać krótkie pozycje dla tej spólki?
bollullos / 2007-04-21 20:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
interesujący portfel, sam długo myślałem nad DZ Polska
slaw / 2007-04-21 20:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Big ........ zależy z jakiej perspektywy go ogladasz .... jest dobrze ...... porozmawialem i jest dobrze ... od poniedzialku bawimy sie od nowa
Big Lebowski / 2007-04-21 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
brawo i oto chodzi Slaw...
slaw / 2007-04-21 20:34 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz Ty jesteś inna liga dla mnie ...... Ty Champions League a a co najwyzej ..... okręgówka
Big Lebowski / 2007-04-21 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw - bez dyrdymalek...
slaw / 2007-04-21 20:44 / Uznany Gracz Giełdowy
ależ to nie dyrdymałka ....prawdziwa prawda Big
Big Lebowski / 2007-04-21 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
daj spokoj Slaw - sa inne tematy...
sumani / 2007-04-21 20:11 / Plankton giełdowy
ostatnie wydarzenia pokazują że bardziej od pchania się w oferty na rynku pierwotnym opłaca się-bez żadnego liczenia ile musi pójść w górę żeby zarobić -kupienie spółki już na giełdzie jeśli do tego dorzucimy dobre wyniki za ostatni okres jak również małą emisję perspektywiczną branżę to .... to trochę pracy może przynieść wymierne korzyści ...:)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-21 20:13
no co naganiasz bo ja jakiś przymulony dzisiaj jestem?
pawlus / 2007-04-21 20:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pewnie na Htla :)
sumani / 2007-04-21 20:19 / Plankton giełdowy
dzielę się tylko moimi spostrzeżeniami i doświadczeniami a spółkę już sprzedałem :)
rotux / 2007-04-21 20:16 / Uznany Gracz Giełdowy
pewnie debiutanci na literkę E
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-21 20:19
ja mam już dosyć tych budów, taką perełkę jak mci wywalić w szale VOOBOODOO:))
lojka / 2007-04-21 20:05 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich, którzy nie zabawiają się z dala od domu i tak jak ja w nim siedzą i ewentualnie przyjmują gości :)
bebe / 2007-04-21 20:37 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj lojka
lojka / 2007-04-21 20:40 / Tysiącznik na forum
witaj
bebe / 2007-04-21 20:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ja siedze w domu, a swoich wyslalam w gosci.
lojka / 2007-04-21 20:46 / Tysiącznik na forum
ja siedzę w domu i właśnie odjechali goście :)
Big Lebowski / 2007-04-21 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
caly dzien spedzilem zdala od komputera - odprezylem sie... - swiat jest piekny - nieprawdaz Slaw ?...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy