Hossa jak koalicja

Money.pl / 2007-08-01 07:05
Komentarze do wiadomości: Hossa jak koalicja.
Wyświetlaj:
EDiS / 2007-08-01 08:50 / Tysiącznik na forum
Dziękuje Ci Warszawo za morze krwi przelanej, za łzy i upodlenie, którego doswiadczylas po tzw wyzwoleniu , dziękuje Ci Matko za dziecko, które nosiłaś w swoim łonie i trafiłaś w "nagrodę" z nim do obozu, dziękuję Ci Panie Prezydencie RP za Muzeum Powstania Warszawskiego. Brak mi słów a łzy już wyschły.
R.K. / 2007-08-01 09:23 / Tysiącznik na forum
wystarczy popatrzec na Prage Czeska ,jedno z najpiekniejszych miast swiata i na Warszawe.
Ktora przed wojna niczym sie nie roznila od Berlina czy Monachium i jaka moglaby byc dzisiaj.
kalot / 2007-08-01 08:54 / portfel / Tysiącznik na forum
ładnie napisane, dziękuję
Abus / 2007-08-01 08:54 / Uznany Gracz Giełdowy
eee...to z jakiegos wiecu?
EDiS / 2007-08-01 09:08 / Tysiącznik na forum
Z wiecu przeżyć rodzinnych 1944.
needle / 2007-08-01 09:17 / Bez rangi
żeby trochę inaczej się losy potoczyły, miałbym szansę być synem Witolda Pileckiego, z którym matka była w jednym oddziale CHROBRY II
Józefina / 2007-08-01 09:29 / portfel / Tysiącznik na forum
:-)))
J / 2007-08-01 08:47 / Tysiącznik na forum
to znaczy się, jest ale jej nie ma, czy nie ma ale jest? ;)

Czy dzisiaj korekta korekty korekty, czy cd. korekty?

rano spadamy i w ciągu dnia odrabiamy czy jak?
co myślicie?
Józefina / 2007-08-01 09:33 / portfel / Tysiącznik na forum
korekta korekty.... po korekcie.....
i tak do święta najjaśniejszej panienki tj 15 sierpnia...
ona w górę i świat też....
:-)
eprach / 2007-08-01 08:57 / portfel / Onedaytrader
z tym odrabianiem to bym wątpił.. może bedą próby ale minusy na futach amerykańskich pewnie bedą ograniczały wyskoki...

chyba że w koncu spojrzymy na siebie a nie ciągle za spódniczkami kowbojek...
needle / 2007-08-01 09:03 / Bez rangi
widzisz, ja to bym popatrzył na te spódniczki, ale kowbojki to w dżinsach chodzą, a jak bliżej podejdziesz to i pogadać się nie da i stajnią lub oborą pachną...
...spróbuj paryżanki czy prażanki pooglądać, a i w Polsce jest na czym oko zawiesić:-))
wladyslaw / 2007-08-01 08:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ani hossa, ani bessa, a jedynie zwykła gra rynkowa z udziałem milionów rozmaitych czynników natury ekonomicznej, psychologicznej i politycznej, których wagi, wpływu i znaczenia na ukształtowanie się wyniku w postaci poziomu indeksów nie jest w stanie przewidzieć najdoskonalszy nawet umysł czy komputer.
ludzik / 2007-08-01 08:50 / Bywalec forum
mniej więcej tak to będzie wyglądać ;)
dario1069 / 2007-08-01 08:41 / Bywalec forum
Witam Wszystkich.
eprach / 2007-08-01 08:40 / portfel / Onedaytrader
nie będzie źle :D
su_up / 2007-08-01 08:24 / _
http://biznes.onet.pl/0,1581597,wiadomosci.html
http://biznes.onet.pl/0,1581573,wiadomosci.html
http://tnij.org/65k


i koniec i wakacje od rana i trzymajcie się zdrowo, tylko sobie nie dajcie krzywdy zrobić, a jeszcze napiszę, abyście nie wierzyli tym, którzy tu politykują, bo oni Wam dobrze nie poradzą przy inwestycjach
___________________________3majta się__________________________
będzie super:)
superowy inwestor
gio / 2007-08-01 08:23 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
...zobaczymy.
SergioZ / 2007-08-01 08:23 / portfel / Leszcz po sezonie
Podążajmy drogą największego kraju zółtych ludzi bo u nich zielono dzisiaj się skończy...
Romi / 2007-08-01 08:22 / portfel / Koci Tata
Słabiutkie nerwy macie.
Trzeba być opanowanym i kupować powolutku sukcesywnie a średnia wyjdzie spoko:)

W przeciągu 8 lat moja średnia 14,5% włożonego kapitału do dzisiaj.
warrenik / 83.29.38.* / 2007-08-01 08:39
otóż to :) trzeba pomału kupować :)
brydzia / 2007-08-01 08:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zagranica pozbywa się polskich obligacji
(Gazeta Wyborcza, tm/01.08.2007, godz. 06:47)
Zagraniczni inwestorzy pozbywają się polskich obligacji skarbowych. W czerwcu sprzedali je za prawie 5 mld zł i jest to największa wyprzedaż od lat - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

W maju inwestorzy zagraniczni byli najważniejszym klientem resortu finansów, który emitując każdego miesiąca obligacje skarbowe, łata dziurę budżetową i finansuje stare długi. W rękach zagranicznych graczy były wtedy papiery za 78 mld zł - dodaje gazeta.

W czerwcu, po kilkunastu latach dominacji, stracili jednak fotel lidera. Powód? Pozbyli się polskich obligacji za bagatela - 5 mld zł. Dla porównania rok temu, podczas gwałtownej przedwakacyjnej przeceny na giełdach, inwestorzy zagraniczni sprzedali polskie obligacje za 3,5 mld zł. Co mogło ich teraz skłonić do takiego kroku? - pyta dziennik.
Piotrrr / 149.156.67.* / 2007-08-01 09:18
Podziękujmy rządowi za dynamiczną wyprzedaż ;-)
R.K. / 2007-08-01 08:49 / Tysiącznik na forum
a ile odesetek dostaja w innych krajach ??
To chyba oczywiste,ze kupuje sie to,co daje wiecej
akslow / 2007-08-01 08:13 / Tysiącznik na forum
widzieliscie kurs dolar/jen ... spadki jak nic
kotka / 81.190.183.* / 2007-08-01 08:12
pani brydzia dzisaj bedzie bardzo ok juz na stany nie patrzymmy
kamil_k / 62.29.248.* / 2007-08-01 08:11
Ja to ogolnie pewnie sie nie znam i tez pierwszy raz zabieram tu glos. Gielda interesuje sie od kilku miesiecy gdy zainwestowalem swoje pieniadze w fundusze bo na wiecej niestety wiedzy mi nie starcza. Ale jak tak patrze na to swoim okiem laika to dla mnie nie bedzie wiekszych wzrostow (czyt. trwalego przekroczenia 4tys na WIG20), poki najpierw nie bedzie zjazdu w dol. W ostatnim miesiacu u nas przeciez brakowalo chetnych do odwaznych inwestycji gdy stany na DJ przekraczaly 14.000. My to za nimi szlismy gdy oni spadali ale jak byly porzadne wzrosty to u nas jakos nijako. No i wczoraj to samo, niby dobre otwarcie jak na swiecie ale potem wszyscy w gore a u nas marnie. Podobnie bywalo tak ze czytalem ze nie rosniemy bo Wielka Brytania slabo, no ale oni wczoraj swoje mega spadki odreagowali porzadnie. Jest ta granica 3.730 pkt (oczywiscie sam jej nie wyliczylem, powoluje sie na to co tu podano) i przy niej wszystko sie obracalo, zamiast ja przekroczyc i ruszyc powoli do wynikow sprzed miesiaca. Dzis stany mocno dostaly, mimo dobrego wyniku kwartalnego GM wiec i u nas pewnie ostra reakcja, jak dla mnie ostrzejsza niz przy wzrostach...

A teraz czekam na pojazd po moim laickim postrzeganiu sytuacji :) Ale ogolnie to przyznaje ze forum bardzo fajne bo po wyselekcjonowaniu odpowiednich wpisow naprawde mozna sie tu wiele dowiedziec :)
anonim_03 / 2007-08-01 09:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobrze kombinujesz, zamiast na DJIA polecam patrzyć na S&P 500. Kiedyś pisałem o szczegółach. Zobacz też że S&P500 jak również DAX30 wyrównały się ostatnio z rekordem z 2000r.
wikl / 83.29.239.* / 2007-08-01 08:14
Odczekac trzeba spokojnie... chyba,że grasz na DT .... Stany szalały, my dostawalismy po tylku przez 4 tyg, teraz nagle wszyscy znów patrza na Stany-wyrocznię, oczywiscie wiele zalezy od fundów i ich polityki interpretacji faktów i wyników
brydzia / 2007-08-01 08:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
panie Danielu widzę że spadki w Azji pan kompletnie zignorował

i tylko napiszę że pan Zuber w tvn 24 powiedział , żeby sprzedawać akcje i nie kupować , ale on też siedzi bez akcji
więc pewnie ochydnie nagania na spadki choc on jako jedyny rok temu mówił że będzie 4000 pkt na wig 20
A2 / 2007-08-01 08:18 / Spekulantka
Wybralas tylko te czesc rozmowy , ktora Ci pasuje. . Zuber twierdzi , ze do 2012 polska gospodarka bedzie sie dobrze rozwijala. Sprawdz gdzie on teraz doradza i czym ta firma sie zajmuje , a bedziesz wiedziala , skad wzialo sie to stwierdzenie o sprzedazy akcji.Aby byla jasnosc . Wartosc mojego portfela w akcjach jest na bardzo niskim poziomie w stosunku do stycznia tego roku.Nie naganiam ani na spadki ani na wzrosty.Zachowuje "trzezwosc umyslu"...
wikl / 83.29.239.* / 2007-08-01 08:11
I jako jedyny mówił, że dolar będzie po 2.5 PLN Statystyki wypowiedzi Pana Zubera wskazują,że nader często sie myli, stąd przyjął forme zakończenia swoich wypowiedzi " No ale gospodarka jest żywym organizmem i wszystko może się zdarzyć". A jak zaczeto do rozliczać bodajże w TMS z prognoz to jakoś chyba się rozstał z firmą
A2 / 2007-08-01 07:34 / Spekulantka
Z hossa to jest tak z jak uczestnikami naszego forum. Wczoraj wieczorem wszyscy ekscytowali sie spadkami w USA ale nikt nie pokusil dojsc , dlaczego spadaja. Hasla w stylu " kto zostal z akcjami to... itd moga wystraszyc inwetorow , korzy sprzedadza ze strata caly portfel .Na gieldzie liczy sie strategia.
rotux / 2007-08-01 08:41 / Uznany Gracz Giełdowy
dobry dzień
w imieniu Pedro, swoim /i jeszcze prawdopodobnie kilku forumowiczów/ - wypraszam sobie :P
....zresztą czego tu po raz nty dochodzić, skoro wystarczy wejść na marketwatch.com po sesji, by z grubsza być na bierząco ze stanami../a jenomechanizmy, kłopoty na rynku kredytowym, wpływ cen złota, srebra, ropy, obligacji i czego tam jeszcze kto nie chce na kształt DJIA już solidnie były tu omówione/
zielonego życzę i pozdrawiam
anonim_03 / 2007-08-01 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wczoraj jen był tematem wieczoru ...
korelacja jen -- DJIA jednoznaczna.
brydzia / 2007-08-01 08:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście zaszkodziły informacje z rynku długu. American Home Mortgage Investment poinformował, że nie znalazł finansowania na kredyty hipoteczne i być może będzie musiał zakończyć działalność. Gwałtownie traciły również akcje MGIC Investment i Radian Group (ubezpieczyciele kredytów hipotecznych). Spółki poinformowały, że ich aktywa o wartości 1 mld USD związane z rynkiem ryzykownych kredytów hipotecznych są praktycznie bezwartościowe. Jeden miliard dolarów to nie są na tym rynku duże pieniądze, ale gracze natychmiast przypomnieli sobie o tym, że analitycy ostrzegają, iż to, co widać jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, wiec nic dziwnego, że akcje spółek sektora finansowego zaczęły szybko tanieć, a to pociągnęło za sobą cały rynek i sesja zakończyła się dużymi spadkami indeksów.

Po sesji dwie informacje znokautowały obóz byków w Azji i doprowadziły do dużego, jednoprocentowego, spadku kontraktów na amerykańskie indeksy. Pierwszą zła informacją było zatrzymanie wypłat w kolejnym, trzecim już funduszu hedżingowym należącym do Bear Stearns. Drugą informacją nadeszła z Australii. Macquarie Bank, największy australijski bank inwestycyjny, poinformował, że z powodu strat na rynku amerykańskich kredytów hipotecznych zmuszony został do sprzedaży części aktywów w celu spłacenia zadłużenia w stopniu umożliwiającym go do poziomu dopuszczalnego przez prawo. Jak widać problem rozlewa się po całym świecie i naprawdę nie wiadomo, kto następny wyskoczy z takimi rewelacjami. Trudno będzie dzisiaj bykom obronić rynek przed spadkiem indeksów.
A2 / 2007-08-01 08:34 / Spekulantka
tylko ty wiedzialas to od poczatku wczorajszej sesji))))...
brydzia / 2007-08-01 08:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecież pisałam , że myślę że skończą 1% , ale tak jak kilka dni temu pisał pan Kuczyński , wszystko będzie dobrze dopóki znów się jakiś fundusz nie ujawni ,

o tym wiadomo było od dawna tylko rynki to ignorowały

Czy ja kiedyś pisałam że jestem nieomylna , po prostu siedzę teraz bez akcji i to też wcześniej pisałam , nie jestem na tyle dobra żeby wygrać teraz z zawodowcami , ale może coś się uda ugrać na mocnym spadku , ale wcale nie muszę , mam czas i nigdzie mi się nie spieszy , jak to mówi Warren, giełdy nie zamykają jutro
brydzia / 2007-08-01 07:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziękuję za uznanie , zobaczymy kto wczoraj pisał głupoty ale życzę zieleni

Ja pisałam jak i inni uczestnicy o problemach nieruchomości i funduszach które straciły 90% , no ale może Ty powiesz dlaczego USA spadało
tafcik-real / 2007-08-01 07:55 / portfel / Gracz Giełdowy
nikt nie kwestionuje treści merytorycznej- ja np nie mam do tego odpowiedniej wiedzy,
ale te komentarze....
... a przecież siedzisz już na akcjach...
...chyba
wikl / 83.29.239.* / 2007-08-01 07:49
Te hasła wykrzykują Ci, którzy siedzą na kasie, licząc na reakcję czytających to forum typu wczorajszej wypowiedzi nowicjusza " o Boże co mam robic doradźcie , czy wywalić PKC=cem? " i ewentualne odkupienie np. na DT .
brydzia / 2007-08-01 07:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
a hasła , że będzie rosło wykrzykują ci którzy siedzą zapakowani w akcje

taki jest urok giełdy , i nie wiem dlaczego ja jestem niedobra bo siedzę bez akcji na spadającym rynku a wy macie być super bo jesteście zapakowani w akcje

chyba Wam się coś pomyliło ale nerwowość musi się wkradać wielka skoro już tak piszecie

zobaczcie sobie Azje jak rośnie
warrenik / 83.29.38.* / 2007-08-01 08:42
czmu ty sie przejmujesz pieniędzmi tłumu :) co :)
eprach / 2007-08-01 08:18 / portfel / Onedaytrader
Brydzia na Shanghai już chyba nikt nie patrzy...
su_up / 2007-08-01 08:36 / _
ja spojrzałem jeszcze przed wakacjami
kalot / 2007-08-01 08:15 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wiem jak długo grasz na giełdzie, ani jakimi kwotami obracasz, ale według mnie spadający rynek wygląda zupełnie inaczej
http://stooq.com/q/?s=wig20&d=20070731
i można taki wykres ściągnąć z dowolnego kraju od Rosji po Brazylię i od Kanady po Australię, to jest hossa, a nie żaden"spadający rynek"
brydzia / 2007-08-01 08:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak pokażesz rynek USA od początku istnienia też się okaże że jest wieczna hossa
kalot / 2007-08-01 08:41 / portfel / Tysiącznik na forum
trafne spostrzeżenie, gratuluję:]
i stąd wniosek, że jak kupimy longterm to trudno nie zarobić
wczoraj były zyski, a dziś spadniemy, ale hossa nie umiera nigdy, choruje tylko czasami...
tafcik-real / 2007-08-01 07:45 / portfel / Gracz Giełdowy
i cos o pampersach było....
głupoty
tafcik-real / 2007-08-01 07:50 / portfel / Gracz Giełdowy
nawet ktoś napisał, że to zaczyna poziom z bankiera przypominać
brydzia / 2007-08-01 07:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
chyba nigdy nie czytałeś forum bankiera skoro twierdzisz , że to jest ten poziom
tafcik-real / 2007-08-01 08:02 / portfel / Gracz Giełdowy
eee, nie ja ...
jak napisałem

ktoś napisał, że to zaczyna poziom z bankiera
przypominać
wladyslaw / 2007-08-01 07:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Na mniejsze indeksy chyba nie ma co zwracać uwagi, gdyż w mojej ocenie spadki tylko pozytywnie wpłyną na napływ środków do TFI inwestujących w małe i średnie spółki.


Proszę mi wybaczyć, lecz nie rozumiem jak zjawisko negatywne w postaci spadków indeksów może odziaływać pozytywnie na napływ środków do TFI. Czy można mieć prośbę o doprecyzowanie? Przepraszam i z góry dziękuję za wyjaśnienie.
mikeol / 83.27.25.* / 2007-08-01 08:32
Wydaje mi się, że chodzi o mocne przewartościowanie małych i średnich spółek. Jak jeszcze spadną, to ceny ich akcji znów będą atrakcyjne zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i funduszy, a co z tym idzie będą masowo je kupować....
Abus / 2007-08-01 07:32 / Uznany Gracz Giełdowy
medialna nagonka na temat przewartosciowania akcji sie skonczy, przez co gawiedz dostanie info, ze akcje potanialy i mozna bezpiecznie wlazic
A2 / 2007-08-01 07:30 / Spekulantka
Wartosc jednostek funduszy spada podczas korekty.Regula mowi , aby wchodzic w dolkach.Pamietaj , ze kij ma dwa konca .Jedni beda wchodzili , a inni umarzali jednostki. Istota jest, aby tych drugich bylo mniej)))
wladyslaw / 2007-08-01 07:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jasne. Dzięki i pozdrawiam.
markyman / 212.2.99.* / 2007-08-01 07:28
Moze dlatego ze tansze beda jednostki uczestnictwa?
10 11 12 13 14 15
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy