Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Hossa nie kończy się wraz z końcem kwartału

Hossa nie kończy się wraz z końcem kwartału

Wyświetlaj:
Kenobi / 2007-04-03 11:43 / Uznany malkontent giełdowy
Spodziewana, przez niektórych już w tym miesiącu, podwyżka stóp procentowych, wpłynie na sytuację na rynku kredytów hipotecznych. W ostatnich 20 latach wiele kryzysów miało miejsce w różnych krajach z powodu zbyt niskich stóp, co powodowało bańkę na rynku nieruchomości (obserwujemy ją właśnie w Stanach). W Hiszpanii, po wejściu do UE gwałtownie wzrosły ceny nieruchomości, ale po kilku latach równie gwałtownie spadły, co spowodowało tarapaty wielu banków, kryzys okazał sie kosztowny dla gospodarki Hiszpanii, straty wyniosły 17% PKB. U nas występuje podobne zagrożenie, szczególnie, że udział kradytów hipotecznych w należnościach od sektora niefinansowego w bankach sięga już 30%. Główny Inspektor Nadzoru Bankowego skierował do banków ostrzeżenie w tym zakresie.
needle / 2007-04-03 11:55 / Bez rangi
nie wiem pod którym postem się wpisać (wszyscy mamy kłopoty), spróbuję tu...
wiesz lepiej ode mnie, że początek podwyżek stóp % oznacza ostatnią falę wzrostów na giełdzie
ucieszysz się chyba, gdy nam się jeszcze np.20 % uda zarobić?
nie, nie na wszystkim!
nie, nie wszyscy
ja też jestem ostrożny, wczoraj realizowałem zyski, ale pewne zjawiska ekonomiczne są znane przynajmniej 15 %-om graczy.
nie wiem, czy grasz, ani na czym, ale wydaje mi się po tym co piszesz, że spokojnie w tej grupie można Cię ulokować
zatem co powoduje, że tylko na jedną stronę interpretujesz wszystko?
nie lubisz nas?
masz zły humor?
straciłeś dużo i chcesz innych przestrzec?
rząd Ci się nie podoba?
rozwodzisz się?
zbierasz materiały do doktoratu o sprzedaży krótkiej?
nowy samochód spod biura maklerskiego Ci ukradli?
uważasz, że prywatyzacja była złodziejska?
dlaczego walczysz z trendem? przecież czytałeś książki?
BipBlop / 2007-04-03 14:48 / portfel / "Dr No"
to zwyczajny naganiacz jakiegoś domu maklerskiego (wzmacniacz obrotów)

Wyżcze obroty = wieksze prowizje biór maklerskich, niezależnie od sytuacji na rynku. Ot co.
Kenobi / 2007-04-03 11:42 / Uznany malkontent giełdowy
Spodziewana, przez niektórych już w tym miesiącu, podwyżka stóp procentowych, wpłynie na sytuację na rynku kredytów hipotecznych. W ostatnich 20 latach wiele kryzysów miało miejsce w różnych krajach z powodu zbyt niskich stóp, co powodowało bańkę na rynku nieruchomości (obserwujemy ją właśnie w Stanach). W Hiszpanii, po wejściu do UE gwałtownie wzrosły ceny nieruchomości, ale po kilku latach równie gwałtownie spadły, co spowodowało tarapaty wielu banków, kryzys opkazał sie kosztowny dla gospodarki Hiszpanii, straty wyniosły 17% PKB. U nas występuje podobne zagrożenie, szczególnie, że udział kradytów hipotecznych w należnościach od sektora niefinansowego w bankach sięga już 30%. Główny Inspektor Nadzoru Bankowego skierował do banków ostrzeżenie w tym zakresie.
Kenobi / 2007-04-03 11:41 / Uznany malkontent giełdowy
Spodziewana, przez niektórych już w tym miesiącu, podwyżka stóp procentowych, wpłynie na sytuację na rynku kredytów hipotecznych. W ostatnich 20 latach wiele kryzysów miało miejsce w różnych krajach z powodu zbyt niskich stóp, co powodowało bańkę na rynku nieruchomości (obserwujemy ją właśnie w Stanach). W Hiszpanii, po wejściu do UE gwałtownie wzrosły ceny nieruchomości, ale po kilku latach równie gwałtownie spadły, co spowodowało tarapaty wielu banków, kryzys opkazał sie kosztowny dla gospodarki Hiszpanii, straty wyniosły 17% PKB. U nas występuje podobne zagrożenie, szczególnie, że udział kradytów hipotecznych w należnościach od sektora niefinansowego w bankach sięga już 30%. Główny Inspektor Nadzoru Bankowego skierował do banków ostrzeżenie w tym zakresie.
oll1 / 2007-04-03 11:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie chce naganiac, ale moim zdaniem za jakis czas bedziemy mieli powtorke wzrostow na ERGu. troche sie przemielilo akcji i niedlugo przyjdzie czas na dalsze wzrosty, moze juz nie tak szybkie, ale jednak. W koncu emisja z PP ma byc. Ja trzymam i polecam uwadze.
valjean / 2007-04-03 11:36 / Galernik
trzeba wziąć statystyczny czas potrzebny do wybudowania - zakończenia inwestycji. ostatnio gdzieś czytałem o tym że poskracały się bardzo. zresztą widzę jak stawiają niedaleko budynek 5 pietrowy- zaczeli w listopadzie i mają już czwarte piętro, niedługo dach i wykończeniówka. na pewno takie dane znajdzie się w serwisach budowlanych i powinny być rzetelne nawet z poprawka na pracowników i materiały. teraz zaczynają budowę dopiero jak mają dopięte takie rzeczy bo przerwy kosztują.
ALE- to starsznie mozolna robota (żeby objąć wszystkich developerów) i tu znów wyższość Świąt Bożego Narodzenia od Świąt Wielkiej Nocy uprości sprawę - czyli WigBudownictwo i czary mary ;)
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-03 12:10
jak będzie trzeba sam nad tym posiedzę...
i będę później obserwował raporty spółeczek

pozdrawiam
tafcik-real / 2007-04-03 11:35 / portfel / Gracz Giełdowy
mam pytanko:
GPW informuje, że w dniu dzisiejszym została zawarta transakcja odkupu 7030 szt. akcji spółki PKO BP SA,
czy a jeśli tak to w jaki sposób komunikaty tego typu maja sie do akcji??
Big Lebowski / 2007-04-03 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dla wiekszosci forumowiczow slowo develporka dziala jak magia - wedlug mnie raczej nalezy obecnie stawiac na budownictwo przemyslowe gdyz wzrost gospodarczy kraju przelozy sie wlasnie na budowanie obiektow przemyslowych i zyski firm budujacych dla przemyslu..inwestowac nalezy w to co bedzie grane a nie w to co bylo grane... taka jest moja opinia - ale moge sie mylic oczywiscie ...
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-03 12:11
generalnie masz rację, ale....
na magii też można zarabiać - póki co daje większe zyski niż budownictwo przemysłowe do czasu... no właśnie, ten czas chcę zbadać
PedroGonzalez / 2007-04-03 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
a potem wykonczeniowka :-)
Kenobi / 2007-04-03 11:49 / Uznany malkontent giełdowy
Obiekty przemysłowe? Kto będzie je budował? Kto będzie w nich pracował? Wystarczą supermarkety, wszyscy zdolni do pracy wyjadą do krajów gdzie płaci sie więcej, zostaną sami emeryci, jak w NRD.
y / 83.11.86.* / 2007-04-03 11:56
z Twoim podejsciem polecam taki kraj jak Kuba
Big Lebowski / 2007-04-03 11:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ludzie beda budowac - ludzie..
Kenobi / 2007-04-03 12:04 / Uznany malkontent giełdowy
Ci co wrócą z zaganicy jak im zapłacą jak tam? To jak wzrosną koszty i ceny, a szczególnie kogo będzie na to stać? Może wydłużą spłaty kredytów do 100 lat?
Big Lebowski / 2007-04-03 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ci co wroca z zagranicy albo ci co przyjada z zagranicy...
y / 83.11.86.* / 2007-04-03 11:49
masz 100% racji. Tak zrobiłem z firmami budowlanymi msx i msz inwestowałem w nie gdy nikt o nich nie myslał,
tak będzie z stx.
limak / 83.15.145.* / 2007-04-03 11:42
to ktore spoleczki bys obstawil?;p
y / 83.11.86.* / 2007-04-03 11:36
bigu podaj jezeli mozesz gdry stx oczywiscie cene dzięki
brydzia / 2007-04-03 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
zgadzam się
zieleniak / 2007-04-03 11:30 / portfel / "Bacillus anthracis"
witam co sadzicie o yawalu ma być pp info było juz dawno i chyba wystartował z małym opóźnieniem czyzby wszyscy sie dopiero obudzili
nowicjusz trwoniacy / 2007-04-03 11:30 / "Dawca Kapitału"
Dzien dobry,witam wszystkich i udanych transakcji zycze.............


Domy beda wieksze!!!!!!!!!!!:-)))))))))))http://media.wp.pl/kat,19511,wid,8799054,wiadomosc.html?rfbawp=1175592428.852&ticaid=13803
azja / 2007-04-03 11:29 / portfel / Obserwator
Ciągle się coś wiesza , przepraszam za podwójność wpisów.
EDiS / 2007-04-03 11:27 / Tysiącznik na forum
Ładnie dzisiaj MNI się rozwija, tylko Getin drepcze w miejscu, ale mam nadzieję że nabiera sił przed znacznymi wzrostami i to juz w kwietniu.
azja / 2007-04-03 11:27 / portfel / Obserwator
O, zagapiłem się na inne spółki a tutaj po cichutku PEP +9%- no fajnie
jeż / 2007-04-03 11:34 / Bywalec forum
w stanach spółki energetyczne są na topie
gieldowicz// / 83.18.231.* / 2007-04-03 11:31
azja co to jest za spolka ten zdzich.....czy to jakis slang:)
gieldowicz// / 83.18.231.* / 2007-04-03 11:27
Słuchajcie mam pytanko o PGNiG'a. otoz zapewne slyszeliscie ze w czwartek w pb byla zmianka o budowie portu w swinoujsciu, czy wedlug was dojdzie w koncu to do skutku czy znowu jakas sila niewidzialnego polityka lub innego dziada powali plany???
azja / 2007-04-03 11:31 / portfel / Obserwator
Miałęm ich akce od debiutu przez 536 dni - takiego muła to świat nie widział , może się zmieni ale ja mam uraz .
azja / 2007-04-03 11:26 / portfel / Obserwator
O, zagapiłem się na inne spółki a tutaj po cichutku PEP +9%- no fajnie
ZLOT / 2007-04-03 11:25 / Bywalec forum
stawiam na zdzicha 8,5 do konca czwartku :))) bardzo mocny akcjonariat glupio nie oddawal i nie oddaje
sarkafarka / 2007-04-03 11:30 / Tysiącznik na forum
juz znalazlem, ze zachodni :)
jk3179 / 2007-04-03 11:50 / Tysiącznik na forum
Od 9,35 nie mogłem sprzedać Drozapolu po 16,20z powodu wylogowania przez sieć.Dopiero o 10,50 udało mi sie sprzedać po 15,13. Czy mozna walczy, z BMBGZ
o zwrot róznicy.Jest to 1200 zł.Może ktoś już miał taki przypadek.
sarkafarka / 2007-04-03 11:30 / Tysiącznik na forum
ale dzieki, za reakcje i cierpliwosc... brak wyzwisk, etc.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy