Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Hossa nie wierzy łzom

Hossa nie wierzy łzom

Money.pl / 2007-03-21 06:59
Komentarze do wiadomości: Hossa nie wierzy łzom.
Wyświetlaj:
jaruś / 89.78.103.* / 2007-03-21 08:49
Witam! Najpierw kaaaaawa pozniej giełda :) Zielonych kolorkow zycze
arekm / 2007-03-21 08:48
Witam wszystkich,
Wczoraj byłem na szkoleniu xtb. Poważnie się zastanawiam, czy jednak "zabawa" na forexie, zwłaszcza na początku na EUR/USD nie jest bardziej dochodowa i bezpieczniejsza niż nasza GPW. Oczywiście potrzebna jest umiejętność posługiwania się analizą techniczną i wiedza o ważnych wydarzeniach (analiza fundamentalna). Pamiętam, że ktoś z Was już próbował grać na forexie. Czy w realu, czy w wersji demo? Jakie są Wasze opinie?
Pozdrawiam
grześ / 2007-03-21 09:01 / Tysiącznik na forum
upieprzyłem bez dwóch zdań i jeszcze jedno ledwo żyłem.

pięknie było tylko na początku.

jedno co warto to dłuzszy choryzont, DT to dla cyborgów
gio / 2007-03-21 08:55 / portfel / Tysiącznik na forum
dochodowa i BEZPIECZNIEJSZA - CHA, CHA, CHA pozdrawiam
arekm / 2007-03-21 09:01
Spodziewałem się takiego komentarza, odnośnie bezpieczniejsza :) Wiem, że przy dźwigniach można zarobić wiele i wiele stracić, ale przy racjonalnym zarządzaniu kapitałem chyba można coś osiągnąć.
inwestor1975 / 2007-03-21 09:00 / Tysiącznik na forum
i stabilna :-)
gio / 2007-03-21 09:26 / portfel / Tysiącznik na forum
pozdrawiam
valjean / 2007-03-21 08:43 / Galernik
frustracja u jednej z naszych koleżanek sięgnie dzisiaj zenitu, współczuję. naprawdę
z tego samego (pewnej spółki, nie frustracji) powodu poprawi sobie humor druga z forumowych dziewczyn, zazdraszczam ;)
pietrut / 2007-03-21 09:00 / Bywalec forum
jasnowidz czy co?????
warren buffet / 2007-03-21 08:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lubawa ma ten twardy orzech do zgryzienia ( pompowacze tudzież moze inwestorzy ) ze jesli chcą myslec o 3 złotych, to napotkają na mase ludzi wywalających spolke, kiszących ją dlugi czas... nikt nie bedzie wierzyl ze to wlasciwy wyskok lubawy, ze cos sie zaczyna dziac... bo w okresie 2 lat to chyba jeszcze nikt nie zarobil na tej spolce... takze duzo maruderów, ktorzy beda chciec odzyskac pieniadze.
mari / 2007-03-21 09:08 / Achi
warren?! CO TY PISZESZ zapewniam cię że w okresie ostatnich 2 lat wielu nieżle zarobiło na tej spółce-ale o tym to chyba Ty dobrze wiesz.
Sprawdźcie po ile była Luba jak mniała kłopoty z prospektem.Sprawdźcie po ile była po odłączeniu pp.
warren -chyba jednak przespałeś odjazd.:-)
warren buffet / 2007-03-21 09:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie mowie ze nie zarobilo. sam zarobilem. ale chyba hosssa nie doceniła lubawy
mari / 2007-03-21 09:32 / Achi
napewno jeżeli ma to być trwały wzrost to musi się do niego dołączyć firma a nie tylko być.Zakupy jakie ostatnio były mogą sugerować że coś wisi w powietrzu.Firma też sugerowała że zadba o swój wizerunek.Powinno byćO.K.
pzdr.
Eres / 2007-03-21 08:53 / portfel / Wieczny debiutant
Podzielam Twoje obawy. Ja ją trzymam jeszcze od dobrych czasów i wierzę, że doczeka lepszych. W jej przypadku "siedzę na dupie", co nie jest u mnie zasadą a raczej wyjątkiem. Duże pakiety, jakie ostatnio fruwały to chyba jednak nie gracze a ktoś kto w Lubawę uwierzył. Mam jej mało ale będę trzymał aż do 5.00, co może nastąpić jeszcze w tym roku. Pociesza mnie to, że i na tym forum są podobni "twardziele". Rekordowy wzrost na Lubej to 29,19% - może się powtórzy ?:)
Kenobi / 2007-03-21 08:50 / Uznany malkontent giełdowy
Zawsze tak jest, że dopóki rośnie, to część realizuje zyski, a reszta czeka, inni dokupują. Dopiero jak zacznie spadać, to pojawia się większa podaż, przy dalszym spadku paniczna. Wszystko zależy od pompiarzy i właściwej wyceny wartości spółki, a nie emocjonalnego reagowania na komunikaty.
michoo / 2007-03-21 08:47 / portfel / "Hakuna Matata"
Zgadzam się Warren. Walka o 3 będzie bardzo zacięta i nie jestem jakoś przekonany, że zakończy się powodzeniem, właśnie z powodów o których piszesz. Chociaż z drugiej strony... jakby jakiś fund pomógł to kto wie :)
siepan_wlasciwy / 2007-03-21 08:46 / Uznany Gracz Giełdowy
tym bardzie ze w okolicach 2.90 natrafi na zaj...ty oporowstrzymywacz ;)
pietrut / 2007-03-21 08:45 / Bywalec forum
wydaje mi się że ci co przetrzymali ostatnie 0,5 roku nie
puszczą tak prędko ,będą chcieli premii za wytrwałość
warren buffet / 2007-03-21 08:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z tym moze być różnie. zalezy od impetu wzrostów. jak tu wchodzi poważny kapitał to połamie maruderów jak zapałki. jak to spekulacja to impet wygaśnie, a lubawa będzie dryfować poprostu na wyzszych poziomach niz 2 zł
slaw / 2007-03-21 08:45 / Uznany Gracz Giełdowy
no brawo brawo sporo tych niecierpliwych już oddał na stopach po 2,38 dwa dni temu ))))reszta wywala co rusz a inni trzymają
Romi / 2007-03-21 08:45 / portfel / Koci Tata
Masz racje popieram w 100% też tak się zastanawiam.
Myślę że 3 będzie ciężko przebić a 4 będzie ciężkie do osiągnięcia
warren buffet / 2007-03-21 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to zalezy co jest na rzeczy... i kto za tym stoi
pietrut / 2007-03-21 09:03 / Bywalec forum
karkosik po numerach na skotanie, ha ha ha ha ha
warren buffet / 2007-03-21 09:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
=)))
pietrut / 2007-03-21 09:20 / Bywalec forum
mówiąc poważnie dalej twierdzę że jest to ralizacja planu powstania
centrum logistycznego pomocy przy katastrofach o zasięgu międzynarodowym-
powodzie, trzęsienia ziemi,tsunami itp.
to tylko hipoteza.
gio / 2007-03-21 08:38 / portfel / Tysiącznik na forum
witam Wszystkich -życzę tego co chcecie.
michoo / 2007-03-21 08:33 / portfel / "Hakuna Matata"
Witam Wszystkich.
Jako, że dziś pierwszy dzień wiosny, to musi być zielono, no nie może być inaczej :)
Udanego dnia życzę.
mateleo / 2007-03-21 08:34 / Bywalec forum
U mnie na podwórku śnieg leży :) Ale zieleń się przebija:)
. / 2007-03-21 08:35 / ................
a u mnie w Warszawie kwitnie forsycja i juz sa zielone liscie na krzewach,zielone sa juz tez brzozy i wierzby,w marcu !!!!!
michoo / 2007-03-21 08:38 / portfel / "Hakuna Matata"
No u mnie w Toruniu jeszcze troche pada, ale czuć już z rana cieplejsze powietrze a i zieleń ka krzakach się po woli przebija :)
Eres / 2007-03-21 08:32 / portfel / Wieczny debiutant
Bloomberg - wciąż trwają oczekiwania na komunikat FED (przewidziany początkowo na 2.15 PM). Narasta sceptycyzm co do możliwości pozytywnego komunikatu.
Eres / 2007-03-21 08:29 / portfel / Wieczny debiutant
Dzień dobry wszystkim.
Reuters - umiarkowane wzrosty na giełdach azjatyckich (Nikkei świętuje) w oczekiwaniu na komunikat FED. MSCI +0,2%, ale Chiny +0,5%. "Jeżeli nie będzie złych wieści, giełdy będą rosły"
Chiny - na rynek wchodzi coraz więcej inwestorów./ "Inwestorzy czują się byczo, ponieważ widzą perspektywę silnych zysków".
Dolar może się wzmocnić po oświadczeniu PBoC że nie zamierza on zmniejszaćwoich rezerw walutowych.
Kenobi / 2007-03-21 08:45 / Uznany malkontent giełdowy
Zmniejszać nie musi, same mu spadną razem ze spadkiem wartości dolara, jak się okaże, że stopy zaczną spadać, bo źle jest z gospodarką. Ozekiwania rynku już to pokazują.
needle / 2007-03-21 10:19 / Bez rangi
Konsekwencji trochę człowieku!
3 dni temu straszyłeś wzrostem stóp - napisałem wówczas, że i akcje będą rosnąć, teraz straszysz spadkiem
wierz mi, nawet panie nie zmieniają tak często zapatrywań
warren buffet / 2007-03-21 08:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jesli wszyscy mysla o wzrostach ...
Kenobi / 2007-03-21 08:39 / Uznany malkontent giełdowy
Niech myślą, po co im zabraniać? Zawsze większość się myli...DAX Fut. - 0.15%, jak na początek.
slaw / 2007-03-21 08:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

A2 Warren na fotkach to ten dzieciak ))) dzisiaj dokupuję sobie akcji zwiekszam zaangażowanie do 85% portfela czyli o 15% a niech sie dzieje. może jakieś DT fajny sie uda zrobić.

Orzeł kupił Enap - widze że nie tylko ja cos w tym papierku zauważyłem.
A2 / 2007-03-21 08:44 / Spekulantka
no zrobmy jazde na enapie))) a co niech to bedzie "rajd wiellkanocnego jajka")))
Romi / 2007-03-21 08:35 / portfel / Koci Tata
A który rocznik? Może jednak młodszy odemnie?
siepan_wlasciwy / 2007-03-21 08:30 / Uznany Gracz Giełdowy
rowniez nabylem :) pozdrawiam
slaw / 2007-03-21 08:33 / Uznany Gracz Giełdowy
nie no cos tam skrobnąłem w zeszlym tygodniu o Enap a tu widze w spółce cała Elyta forumowa siedzi no no )))) pozdrawiam również
siepan_wlasciwy / 2007-03-21 08:32 / Uznany Gracz Giełdowy
jedna z niewielu niskowycenianych spolek ktora jeszcze nie dostala odpalu.
arekm / 2007-03-21 08:58
Hmm, nie jestem jeszcze specem w analizie technicznej, ale spojrzenie laika pozwala mi wysunąć wnioski, iż wybicie może sięgnąć 2.40, ale później nie powiedziane w jakim kierunku pójdzie. Może wrócić do poziomu 1.9-2.0. Więc jeśli kupować, to ostatni moment i na krótko. Ale jeśli jest jakiś fachowiec od AT to proszę o sprostowanie mojej teorii.
needle / 2007-03-21 09:11 / Bez rangi
mnie bliżej do koncepcji siepana niż tytułu speca od AT, wziąłem ją na krótko 2 msc temu, ale jak dynamicznie przebije szczyt 2,65 to głupotą byłoby sprzedawać bez godziwego zadośćuczynienia
a tego co piszesz nie dopuszczam do głowy za co słusznie może mnie Kenobi - i nie tylko on - skrytykować
siepan_wlasciwy / 2007-03-21 09:05 / Uznany Gracz Giełdowy
teoretycznie masz racje. okolice 2.50 sa kluczowe. jesli to przejdzie to wroze ponad 3zł
arekm / 2007-03-21 09:15
Otóż to siepan_wlasciwy, jeśli przebije 2.50 to jeszcze może osiągnąć kolejny, nie wiadomo jaki szczyt, ale później liczyć i tak można z korektą, choć już raczej do poziomu wyższego niż 2. Pytanie, czy warto jeszcze teraz wchodzić w to. Sam właśnie zadaję sobie to pytanie, szukając jakiś racjonalnych przesłanek to zakupu.
siepan_wlasciwy / 2007-03-21 16:41 / Uznany Gracz Giełdowy
aktualnie jest we wzrostowym trendzie krotkoterminowym z dendencja do wahan. jesli wyjdzie ponad 2.50 to wtedy mozna brac ale przy ewentualnej niewielkiej korekcie.
superman nielogo / 217.153.174.* / 2007-03-21 08:27
dzien dobry, zycze zieleni:)
Kenobi / 2007-03-21 08:23 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś decyzja FED, nikt nie spodziewa się zmian stóp, ale czekają na komunikat po posiedzeniu, ktory powinien zawiertać przyznanie się do pomyłki co do dobrego stamnu rynku nieruchomości jak i perpspektwy wzrostu, która jest gorsza niż wcześniej oceniano. Powinno to spowodować kolejną falę wyprzedaży akcji, co potwierdzają analitycy, przestrzegając przed inwestowaniem gotówki w tym momencie (choćby analiza techniczna w CNBC przed 8-mą). Wczorajszy, większy niż oczekiwano (12 w 13 ostatnich miesiącach) spadek ilości nowych pozwoleń na budowę (do poziomu najniższego od grudnia 1997 r.), po którym nastąpił natychmiastowy skok cen obligacji, potwierdza, że problemy na rynku nieruchomości są dalekie od poprawy i długo rzutować będą na stan gospodarki. Do tego dochodzą problemy rynku kredytów hipotecznych (wczoraj kolejna firma udzielająca tych kredytów ogłosiła, że grozi jej bankructwo), co dotknie cały rynek finansowy, bo jak wiadomo firmy te refinansowały się w dużych bankach. Z Chin nadeszły ionformacje, o kolejnych krokach chłodzących giełdę (firmy nie będą mogły inwestować na giełdzie pieniędzy, które na niej zarobiły), jak i o spadku cen miedzi, kiedy okazalo się, że obecne zapasy mocno wszrosły, popytu nie widać, a dalsze dostawy płyną. Chińczycy sporo kupili w dwóch pierwszych miesiącach roku, kiedy ceny były niskie i mają podobno zapasy na co najmniej dwa miesiące, co może spowodować wkrotce gęsią skorkę u sp[ekulantów wyciągających ostatnio ceny miedzi, pod "popyt z Chin".
Kenobi / 2007-03-21 08:30 / Uznany malkontent giełdowy
Uzupełnienie - perspektywy spadku inflacji, która jak pokazują ostatnie dane rośnie, a nie spada.
. / 2007-03-21 08:29 / ................
NIE pisz bzdur,po raz kolejny.
Tytul doniesien:
"Wiekszy popyt podnosi ceny miedzi"
Metal zdrozal wczoraj zarowno w Szanghaju jak i w Londynie.Ceny osiagnely trzymiesieczne maksimum,poniewaz ROSNACY popyt ze strony Chin moze doprowadzic do zaklocenia dostaw miedzi.Zdaniem analitykow ceny beda dalej rosnac.Cena miedzi w Londynie wzrosla o ok. 1 %.
Swiat jest jaki jest,a nie jaki sie wydaje
Kenobi / 2007-03-21 08:36 / Uznany malkontent giełdowy
Rzeczywiście coś sie Tobie pomyliło, poczytaj Copper in Shanghai Falls na Bloombergu z 21.03.07 godz. 6.47. Na LME też spadek.
. / 2007-03-21 08:45 / ................
a Ty poczytaj dzisiejsze doniesienia,gielde sledzi sie 24 godziny,a nie z doskoku piszac post na forum
Kenobi / 2007-03-21 08:53 / Uznany malkontent giełdowy
Aha, Tobie zdaje się, że mamy już 22.03?
valjean / 2007-03-21 08:28 / Galernik
cześć Ken, miłego dnia
Kenobi / 2007-03-21 08:32 / Uznany malkontent giełdowy
Cześć, wzajemnie.
Trader II / 212.2.100.* / 2007-03-21 08:08
FED BEZ ZMIAN , ZMIANA NA MNIEJSZE OPROCENTOWANIE DLA KREDYTÓW NA ZKUP DOMÓW W USA.
KTO NIE KUPIŁ , TO MOŻE KUPIĆ DROŻEJ.
warren buffet / 2007-03-21 08:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pierw kolego trzeba kredyty tanie pospłacac, a domy coraz tańsze
. / 2007-03-21 08:31 / ................
skoro buduja nastepne,to znaczy ze sie wciaz oplaca.
warren buffet / 2007-03-21 08:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano wątpie ze kiedys sie przestanie domy budowac...
. / 2007-03-21 08:34 / ................
dokladnie,a u nas utrzymano VAT 7 % na mnostwo rzeczy z budownictwa
fuks2000 / 2007-03-21 08:07 / Tysiącznik na forum
witam.
ja po wczorajszych zakupach obkupiony jestem, teraz może zacząć się wspinać w górę. Liczę m.in. na TUP.
Byłbym zapomniał - wczoraj złożyłem zlecenie konwersji mniejszej połowy moich Funduszy Inw. Z OK na Akcyjne.
Zatem zielonego sobie i wszystkim życzę :)
orzeł / 2007-03-21 07:33 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Co to za czasy, że nie mam czasu pocieszyć się z Wami choć czasem z tego co się dzieje na rachunku mym :)
wczoraj drużyna zrobiła kawał dobrej roboty : LEń, CAsh, CAP no i Wandzia która mimo że się nie odchudza to na wadze staje co raz :) przyznam szczerze że mój optymizm nie sięga chyba gwiazd ( wczoraj o wiele bardziej liczyłem na Dga czemu dałem wyraz w porannym piśmidle ale może co się odwlecze to ..............
Panie i Panowie czy nie uważacie że FUck już narysował te cztery zgięte dookoła i czas wystawić w akcie pewności do góry coś niecoś tak do 16,4 przynajmniej (posiadacze trzymać się będzie good)
Ma ktoś Cash i Capa to dwójka łobuziaków która toże robi dużo dobrego zamieszania w portfelu mym.
Wczoraj kupiłem pakiet kontrolny :) ENapu coby do okienka obserwacji z czystym sumieniem wrzucić móc i przyglądam się technicznie only bo o spółce za dużo powiedzieć nie mogę (Siepan to tak jak z tą niepełną znajomością nazw spółek hehe:)
pozdrawiam poznanych na zjeździe i niepoznanych wcale
ps przypomina mi się moje kiedysiejsze stwierdzenie jak to jest z czekaniem na korekty głębokie - jeśli ktoś został bez akcji i konsekwentnie trwa w postanowieniu że odkupi na spadku z pewnością będzie mu to dane, tylko czy cena nominalna zakupu nie będzie przekraczała nawet po spadku wartości z jego pamięci to rzecz inna :)
fajnie że nie ma sarkastsycznych podszytych ironią stwierdzeń wobec posiadaczy i kupowaczy to cieszy
ps pozdrawiam Brydzię
ORzeł filozof :)
ps 2 wczoraj zasadzałem się na INF ale zwiał a myślę że godzien obserwacji :)
powodzenia
siepan_wlasciwy / 2007-03-21 08:31 / Uznany Gracz Giełdowy
pamietam ze calkiem niedawno w swoim portfelu posiadales upadlego aniola w postaci lubawy. czyzbys wyzbyl sie spoleczki przed jej rajdem?
A2 / 2007-03-21 08:05 / Spekulantka
Ja wiem jedno , ze jak sprzedaz akcje i czekasz na spadki, to pozniej ciagle masz watpliwosci czy to juz ten dolek. Oczywiscie sluze przyklade. Kiedys zbylam czesc Kruka))) .W dolku odkupilam za polowe kwoty , liczac na wieksza korekte )))) , ktora wieszczyli analitycy . Pozostalam czesc odkupilam drozej niz sprzedalam)))). slaw //oczko
fuks2000 / 2007-03-21 08:13 / Tysiącznik na forum
A2 i tak z Krukiem dobrze trafiłaś, oj ja strachliwy. Dlaczego go sprzedałem sam nie wiem? Jeszcze raz gratuluje!
A2 / 2007-03-21 08:30 / Spekulantka
Nie podoba mi sie split na tej spolce .Myslalam , ze nie beda rozmieniali sie na drobne.
fuks2000 / 2007-03-21 08:39 / Tysiącznik na forum
może i tak, ale zawsze skusi to trochę nowych inwestorów. Biorąc pod uwagę, że większość akcji w fundach i rodzinie Kruk, to podaż będzie mała i cena pójdzie dalej w górę.
Nie martwiłbym się rozmienianiem na drobne
valjean / 2007-03-21 07:16 / Galernik
jak wszyscy myślą że będzie rosło to wiadomo co bedzie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy