IBSYSTEM

Money.pl / 2007-03-22 18:24
Komentarze do spółki: IBSYSTEM.
Wyświetlaj:
Iruś / 77.254.121.* / 2011-11-21 17:45
Czyżby przy cenie 0,37\0,36 rozpoczął się kolejny etap skupu akcji? Zobaczymy jutro ale widać że się ożywiło na zleceniach. A w Zakopanym spoko armatki pracują pełną parą za kilka dni można jechać.
kazik_kazik / 2011-11-22 10:57
Niekoniecznie skupuja. Ale ruch jest widac ze cos bedzie sie dzialo niebawem. Mogloby w koncu cos ruszyc i jakies porzadne zyski przyniesc, bo wartos niedoszacowana oj niedoszacowana...
patrol / 178.37.89.* / 2011-11-21 18:15
a ja byłem na pięknym szlaku w moich kochanych BIESZCZADACH i tak się super czułem nie myśląc o giełdzie a dzisiaj kupiłem kolejny pakiet akcji CALATRAVY i znowu jestem zakręcony bo zaczynam myśleć czy dobrze zrobiłem czy żle?
Kazik wiecie skad / 2011-11-21 19:26 / Tysiącznik na forum
Obserwuję papier i mam wrażenie ,że się pospieszyłeś. Mam również wrażenie ,że skup oczywicie się odbędzie ale na zdecydowanie niższym poziomie niż mamy w tej chwili.
Mają przynajmniej taką okazję bo szeroki bedzie im sprzyjał w uzyskaniu średniej skupu na poziomie bliskim 30gr. Lepiej ,żeby nie spadł poniżej 36gr bo to bedzie oznaczało słabość byków i niedźwiedzie zduszą papier tak ,że zobaczymy 2 z przodu.
Jesse L / 2011-11-20 21:39 / Tysiącznik na forum
Do Lodrjakubek:

Jak sądzisz, czy do końca roku calatrava
wybije się znacząco?

Tak jak napisał Kazik wiecie skąd poniżej "szeroki rynek nie pozwala racjonalnie analizować zachowania kursu akcji CTC" i jest w tym dużo prawdy. Sam kurs jakby się ostatnio zawiesił i nie chce drgnąć o jakiś większy przedział cenowy, obroty również niskie. Tak jakby zarówno kupujący jak i sprzedający czekali na rozwój sytuacji i wstrzymywali się z decyzjami, co w obecnej sytuacji jest zupełnie zrozumiałe. Jeżeli miałbym kupić na chwilę obecną Calatravię to ustawiłbym zlecenia poniżej obecnych poziomów i czekał na okazję, kiedy to innym puszczą nerwy, pamiętając że cały czas mamy do czynienia z długoterminowym trendem wzrostowym. Przełamanie linii tego trendu byłoby katastrofalne dla kursu i uważam że tutaj sama Calatrava czuwa nad tym, aby to nie nastąpiło.
Choć z drugiej strony tak niskie obroty na spółce pokazywały, że stoimy przed wzrostami bynajmniej tak było w przeszłości.

W raporcie jednak napisali że skup własnych akcji
będzie w przedziale cenowym między 0,20zł a 1zł. Więc teoretycznie może jeszcze
spaść... Co o tym sądzisz?

Tutaj chodziło bardziej o unormowanie przedziału cenowego.
Kazik wiecie skad / 2011-11-17 08:02 / Tysiącznik na forum
Szkoda ,że szeroki rynek nie pozwala racjonalnie analizować zachowania kursu akcji CTC. Z techniczego punktu widzenia warto teraz mimo wszystko bacznie obserwować zachowanie papiera. Bez przykrych niespodzianek na szerokim byłbym zainteresowany dokonaniem przynajmniej niewielkiej ilości tego papierka.
Kątem oka bedę oserwować.
Iruś / 83.238.158.* / 2011-11-16 22:56
Jadę do Zakopanego odpocząć wrócę w poniedziałek i zajrzę na forum morze coś drgnie?
lordjakubek / 2011-11-16 15:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale napisali w tym raporcie że nie mniej niż za 0,20zł. Więc może jeszcze spaść...
hossa.b / 31.175.62.* / 2011-11-16 04:46
JEST ROPA !! KULCZYK PRZEJĄŁ 9% UDZIAŁÓW
KUPOWAC AKCJE PÓKI TANIE !
INFO parkiet.com
mam5lat / 87.101.65.* / 2011-11-15 21:53
Spółeczka ciekawa i niedowartościowana. Po Wykresie można zauważyć klin zniżkujący co w niedługim czasie zaowocuje wybiciem w gore. Według artykułu nie wiem czy płatnego stockwatch siedmio krotny wzrost zysku !! a wycena według raportu 0,99gr - 1,65zł. Dodatkowo nikt nie wspomina że zbliżamy się do euro 2012 i spółka ma jako jedyna licencje na sprzedaz produktów zapachowych z logiem euro 2012. Choinki zapachowe dostępne już w sprzedazy :) Aktualnie trzymanie kursu poprzez blokowanie i straszenie sprzedażą dużej ilości akcji w celu skupowania od ostatnich wystraszonych akcjonariuszy. Do końca roku prezes zapowiedział skupowanie akcji w celu uzupełnienia jego portwela do 30% akcji czego może nie zdążyć zrobić bo niewiele czasu zostało.
Jesse L / 2011-11-16 00:09 / Tysiącznik na forum

Dodatkowo nikt nie wspomina że zbliżamy się do euro 2012 i spółka ma jako jedyna licencje
na sprzedaz produktów zapachowych z logiem euro 2012

Nikt nie wspomina, gdyż założenie jest, że każdy o tym wie, tzn. każdy kto interesuje się spółką, jej działalnością, raportami itd.

Do końca roku prezes zapowiedział skupowanie akcji w celu uzupełnienia jego portwela do 30% akcji czego może nie zdążyć zrobić bo niewiele czasu zostało.

Zostało 7 tygodni do końca roku, w każdym tygodniu po pięć sesji, jeszcze odjąć święta, rzeczywiście mało czasu na ściągniecie kilkunastu procent z rynku. Jeżeli coś takiego miałoby miejsce ciężko byłoby utrzymać kurs na obecnym poziomie i z pewnością Calatrava ustanowiła swoje maximum 52tygodniowe. Ale ja osobiście również nie widzę tego skupu. Moja prognoza na skup prezesa to 4-5% akcji do końca roku.
Jesse L / 2011-11-16 00:43 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jedno:

Aktualnie trzymanie kursu poprzez blokowanie i straszenie sprzedażą dużej ilości akcji w celu skupowania od ostatnich wystraszonych akcjonariuszy.

Przesada, podaż jest wszędzie, a najbardziej widoczna na spółkach o takich wycenach, gdzie każda zmiana kursu niesie ze sobą znaczną zmianę procentową. Wystraszonych akcjonariuszy też tu nie ma, problem maja jedynie ci co kupili na ostatniej znaczącej górce.
lordjakubek / 2011-11-16 16:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jesse L,
bardzo lubię czytać Twoje wypowiedzi. Zawsze są proste, przejrzyste i zawierają tyle informacji ile jest potrzebne. Jak sądzisz, czy do końca roku calatrava wybije się znacząco? Dużo straciłem na CEDC, i chcę się jakoś szybko odrobić. Czytam o tej spółce i widzę że ma bardzo dobre wyniki. Jednak jak na razie nie widać tego po kursie akcji. W raporcie jednak napisali że skup własnych akcji będzie w przedziale cenowym między 0,20zł a 1zł. Więc teoretycznie może jeszcze spaść... Co o tym sądzisz?
Pozdrawiam, Kuba
Jesse L / 2011-11-16 23:28 / Tysiącznik na forum
Witaj
Daj mi czas do weekendu, za razie i tak niewiele się dzieje,
pozdrawiam
Jesse L / 2011-11-15 13:50 / Tysiącznik na forum
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=268891&_DocID=496913&_Site=ESPI&_CheckSum=199996449

Ciekawsze fragmenty to:
Rozpoczęcie Programu zaplanowane jest na dzień 15 listopada 2011 r. a jego realizacja trwać będzie nie krócej niż 60 dni.
Wysokość środków przeznaczonych na nabycie akcji Calatrava Capital S.A. będzie nie większa niż 1.318.000,00 zł
Calatrava Capital S.A. dziennie będzie mogła nabyć nie więcej niż 25 % (słownie: dwadzieścia pięć procent) odpowiedniego, średniego, dziennego wolumenu akcji na GPW
Iruś / 81.219.127.* / 2011-11-14 17:30
Czasami zdarzają mi się chochliki z pisaniem za co przepraszam, ale mam zapytanie do kolegów czy mogą omówić sprawozdanie z 3Q. Pani Kasia Stefańska omówiła na swoim blogu ale to sprawozdanie jest w abonamęcie a ja go nie mam.
Za info dzięki wszyscy na tym będziemy korzystać.
Iruś / 81.219.127.* / 2011-11-14 17:56
I koleżanek-sorry
Gz_Adik / 89.72.149.* / 2011-11-13 12:03
widze ze ktos napisal ze w czwartek byly wyniki calatravy...dziwi mnie tylko to ze kurs poszedl w dol o okolo 5%....wyjasni mi to ktos..?;/
Jesse L / 2011-11-14 01:27 / Tysiącznik na forum
Nie ma prostej zależności pomiędzy publikacją wyników (w tym przypadku dobrych) a wzrostem kursu, aczkolwiek są pewne zalecenia które zaobserwowałem i również są opisane w literaturze. Nie wdając się w szczegóły wszystko to ma uzasadnienie psychologiczne.
Jeżeli kurs po publikacji dobrych wyników idzie do góry należy sprzedać wykorzystując okazję, później z perspektywy czasu okazuje się zazwyczaj, że była to decyzja najlepsza z możliwych. Natomiast jeżeli kurs po publikacji wyników spada jest to dobra okazja do zajęcia pozycji lub też uważnej obserwacji kursu. Zazwyczaj w ciągu miesiąca dochodzi do zwyżki kursu.
segfs / 93.175.114.* / 2011-11-13 21:23
jakbys zobaczyl to wszystko leciało po słabej rentowności obligacji włoch teraz jest juz lepiej po interewencji banku a i dymisji premiera wloch, inna rzecz ze wzrosty 11.11 nas omineły no ale w poniedziałek spodziewam się ostrej jazdy tutaj, a i ogólnie giełda powinna iść na pólnoc o ile zaden z politykow nie spieprzy tego
Gz_Adik / 89.72.149.* / 2011-11-13 11:16
kiedy byly ogloszone wyniki calatravy?
Iruś / 77.254.123.* / 2011-11-13 14:45
19.11.2011 godz.20.13 szukaj na innych blogach
np.Bankier,StockWatch i inne.
Iruś / 77.254.122.* / 2011-11-10 20:46
Zobaczymy co w poniedziałek będzie się działo?
7 krotny zysk to o czymś świadczy.
Jesse L / 2011-11-11 21:36 / Tysiącznik na forum
10 listopada 2010r kurs Calatravy to 0,39zł przy czym zysk narastająco po trzech kwartałach wynosił blisko 4mln zł. Na ostatniej sesji tj. 10 listopada 2011r i w dniu ogłoszenia wyników wartość kursu to również 0,39zł przy czym zysk po trzech kwartałach to już ponad 32mln zł. Więc jak napisałeś;

7 krotny zysk to o czymś świadczy.

Ja jeszcze dodam to tego: rentowność lepsza niż rok temu, mniejsze koszty i obniżenie stopy zadłużenia. Więc

Zobaczymy co w poniedziałek będzie się działo?

No niestety, ale kurs dłużej nie utrzyma się na obecnych poziomach, jest to mało realne. W przeciągu miesiąca wiele się wyjaśni z korzyścią dla akcjonariuszy.
Iruś / 213.238.126.* / 2011-11-12 11:20
Pozdrawiam kolegę, mam nadzieje że turbulencje z Grecją i Włochami mamy na jakiś czas za sobą. Przypominam również że niedługo kończy się sezon huraganów i zbliża się rajd św. Mikołaja.
Czekam również na rok 2012 kiedy rozkręci się na dobre sprzedaż choinek zapachowych,liczę na dużo lepsze wyniki niż dotychczas. Więc przy Calatravie cierpliwość zostanie wynagrodzona.
Jesse L / 2011-11-08 21:47 / Tysiącznik na forum
http://www.tvncnbc.pl/10683601,0,0,2,1,calatrava-capital-inwestuje,tvn_cnbc.html
Iruś / 77.254.123.* / 2011-11-06 13:55
Czas tanich zakupów mija osobiście zwiększyłem zaangażowanie w calatravie i spokojnie czekam. Koledzy wspominali już że wielu utknęło z ceną 0,50-0,60 a i wzmożone zakupy inwestorów i zarządu były zauważalne więc poczekajmy do raportu za 3 kwartał. Może coś ciekawego będzie np. wiadomości o choinkach zapachowych? Na stacjach już się pytałem i zapewniali mnie sprzedawcy że niedługo choinki pojawią się w sprzedaży. Więc spokojnie czekajmy.
lordjakubek / 2011-11-08 17:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kiedy raport??
Jesse L / 2011-11-08 21:41 / Tysiącznik na forum
10.11.2011
lordjakubek / 2011-10-27 16:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chciałbym przełomu jak na Midasie. Byłoby miło
Gz_Adik / 89.72.149.* / 2011-11-07 10:09
ruszy sie predzej czy pozniej:)
Jesse L / 2011-10-29 15:15 / Tysiącznik na forum

Chciałbym przełomu jak na Midasie.

Nie będzie.Prezes nie pozwoli spółce wzrosnąć, dopóki nie osiągnie poziomu zbliżonego do 33%. Ma już wystarczającą ilość aby w pewien sposób wpływać na kurs. Dlaczego ma kupować po 50 lub 60gr, jak można za 40gr? Solorz kupił Midasa za półdarmo. Dwa lata temu NKT CABLES ściągnęło z rynku resztki SFK Kable za 22,70zł, choć jedna akcja była warta grubo ponad 50zł. To samo ostatnio z Elstaroils. Dobre wyniki, rekordowe ceny rzepaku na rynku, a spółka idzie za śmieszną kwotę, choć niby wszyscy zadowoleni. Przykładów jest wiele i prawie wszystkie pokazują, że nie przejmuje się spółek których kurs rośnie, tak to nie działa. Oczywiście jak pisałem na forum Midasa, że warto być po stronie Solorza, gdyż to może się opłacać (i opłaciło się, nawet bardzo), tak też warto grać po stronie Pawła Narkiewicza. Utopić się temu kursowi nie pozwoli, za dużo ma do stracenia, jednak nie ma co brać powyżej jego ceny zakupu.
yogibabo / 2011-10-30 11:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Właśnie oglądam wykres i się zastanawiam czy nie przeprosić się ze spółką. Celna uwaga z ceną wejścia, więc powinno spaść poniżej 0,40 aby się tu pojawić. Z AT wynika, że jest taka możliwość więc kto wie.
Jesse L / 2011-10-29 18:14 / Tysiącznik na forum
Oczywiście małe wyjaśnienie: Calatrava nie jest przejmowana tylko mamy na niej zwiększanie zaangażowania.
patrol / 178.37.89.* / 2011-10-28 11:33
przełomu możemy się spodziewać już w nie długim okresie.obserwując wolumen przez ostatnie dwa tygodnie to można było zauważyć,że ktoś namiętnie skupował po moim zdaniem wcześniej ustalonej cenie duże pakiety akcji CALATRAVA na ostatnim WZA akcjonariusze podjęli uchwałę o wyemitowaniu obligacji zamiennych na akcje po upływie 36 miesięcy od ich przyjęcia po 0.50zł czyli wniosek jest taki że nadejdzie dużo pozytywnych informacji bo cały czas przypominam o dwóch zaawansowanych projektach o wyłączności na zapachy samochodowe z logo EURO2012 no i nie da się chyba nie zauważyć o namietnym zainteresowaniu ze strony pana prezesa o restrukturyzacji firmy legendy Polskiego budownictwa mostostalexport!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy