Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
antyideabank / 83.12.228.* / 2016-06-09 17:48
Mam u nich kredyt, który jak chciałem wcześniej spłacić, to usłyszałem, że muszę zapłacić 5% odstępnego, ale nie mam tego w umowie, jak się doczytał doradca, to nawet nie przeprosił. Potem usłyszałem, że jak już zrezygnuję z kredytu wcześniej to nigdy nie będę ich klientem - ręce mi opadły. Nie zwracają ubezpieczenia kredytu jeśli wcześniej spłacę chociaż to ja jestem ubezpieczony, a nie oni. Kopię umowy z archiwum chciałem, bo zalałem kawą i była nieczytelna jedna strona, u jednego doradcy koszt kopii to 40 zł i 5 dni roboczych u innego za darmo, kurierem na drugi dzień, totalna samowola. Na stronie nie działają pytania do doradcy. Pobierają opłaty za nie aktywną kartę, której z automatu nie wysyłają ( chociaż doradca twierdzi że tak jest ). Proponują konto za 0 zł jeśli będę wydawał min 300 zł tą kartą, całą wypłatę wydaję tą kartą i ani razu nie było u nich 0 zł.
Luna1239 / 80.52.153.* / 2016-05-27 12:36
Bardzo przestrzegam przed tym Bankiem. Uwaga na treść Umowy! Oszukują w każdym temacie. Kredyt reklamowany jako kredyt z dofinansowaniem ze środków UE jest obarczony bardzo wysokimi opłatami za usługi, które są fikcją!!! Podobno można się wycofać z proponowanych "produktów" wraz z kredytem, ale to fikcja.
Chamska obsługa. Brak możliwości załatwienia czegokolwiek przez telefon lub e-maliowo.
NIGDY WIĘCEJ Z TYM BANKIEM.
Oszustwo i chamstwo !!!
Koral444 / 5.172.236.* / 2016-06-09 20:30
Do Luny: Jak to usługi, które są fikcją? Przecież nie wpiszą Ci w umowie usług, których fizycznie nie świadczą. Mało to wiarygodne dla mnie. Powiesz o co dokładniej chodzi? Ciekawe to.
Ireneusz Suchanski / 2016-06-05 13:19
Również nie polecam tego Banku nikomu. Bank nie przestrzega procedur , któte sam wprowadził. . Ostanio zawłaszczył mi kasę 30 000 zł z TOP GIGANTÓW i robi wszystko aby mi jej nie wypłacić odwlekając mnoment wyceny.
O kontakcie z "aktywnym opiekunem przed agitacją do lokaty" z działu depozytów należy zapomnieć mimo próśb przez Info. Urzędnicy bankowi mają gdzieś klienta i Jego pieniądze. Czy Prezes Tego Banku Pan Augustyniak tego nie widzi czy nie chce widzieć. Zamierzam napisać do Niego skargę na opieszałość w działaniu i totalne "olewajstwo" - a może się to dzieje za zgodą Góry. Służę informacją 723 186 833
NIGDY WIĘCEJ Z TYM BANKIEM.
papiez / 77.114.86.* / 2016-05-20 17:59
Idea Bank wykupil jakis dlug z 1999 roku Dlug ktory byl zgloszony do prokuratury jako wyludzenie. Po odmowieniu splaty wpisal mnie do Bankowego Rejestru bo ponoc tak im wolno. Z dala od tego Banku. Strzezcie sie wszyscy!
gość876 / 83.26.58.* / 2016-05-19 10:12
Witam, kredyt w tym banku można nazwać tylko jedny słowem- LICHWA. Razem z mężem wzięliśmy 100000zł na rozwój firmy. Rata miesięczna miała wynosić max 1300zl o czym zapewniał nas kilkukrotnie doradca w banku. Oprocentowanie kedytu miało wynieść max 7%. Nie było żadnych większych obostrzeń, jedyne to obrót na rachunku bieżącym (nie rachunku kredytowym, ale bieżącym- nr konta podany jako rachunek bieżący) musiał wynieść min. 4000 w skali kwartału. Po miesiącu spłacania okazało się, że oprocentwoanie kredytu wynosi 9%, a rata wynosi prawie 1700 zł, bo doliczyli pakiet płynnościowy, o którym nie było mowy. Narzucili nadto ubezpieczenie- nieobowiązkowe. Ale co najlepsze- po kwartale okazało się, że do raty doliczyli nam kolejne 200zł, bo wg banku rachunek bieżący jest rachunkiem kredytowym. Śmieszne. Na chwilę obecną spłacamy raty w wysokości 1900zł i kombinujemy co robić, żeby jak najszybciej pozbyć się tego kredytu. SZCZERZE PRZESTRZEGAM! NACIĄGACZE!
Sterfan / 83.11.205.* / 2016-05-18 15:20
Prawdą jest, że na co innego słownie się umawiasz a co innego potem wynika z umowy. Oczywiście można wszystko czytać i sprawdzać, ale skoro tak to nie nazywajmy wtedy takiego przedstawiciela doradcą klienta tylko naciągaczem - czyli tak jak wskazują fakty. Na ten bank trzeba bardzo! uważać. Byle błąd, o który nie trudno ponieważ w panelu klienta są niespójne informacje i masz firmę windykacyjną na karku! Ja również ostrzegam przed praktykami tego banku. To jest jak podpisywanie cyrografu. Wszystko elegancko ale do czasu. Pakiet płynnościowy to porażka dla firmy gdzie liczy się czas i relacje z klientem. Piękny system - panel klienta ale reszta to żałość za dużą kasę.
Jot / 37.248.255.* / 2016-05-24 20:47
@Sterfan nie czepiam się, ale pojawia się podstawowe pytanie - skoro w umowie miałeś co innego, niż umawiałeś... po co ją w takim razie podpisałeś zamiast poprosić o naniesienie zmian? Nie rozumiem takiego podejścia. Ja bym nie podpisał czegoś, co mi nie pasuje.
Jaieuehen / 82.145.221.* / 2016-05-26 20:11
Ją w umowie miałem co innego i nie podpisałem. Ten bank to zwykle dziady.
icek786 / 31.183.159.* / 2016-05-16 21:44
JAK NAJDALEJ OD TEGO BANKU
załozylem lokate na 3 m-ce 10.000,00
nie dośc że sami przedłużyli do nastepnych 3 miesięcy to naliczyli od lokaty odsetki w kwocie 80 zl. !!! SKANDAL

zeby odzyskać środki musialem dzwonic . wyjaśniać i dowiedzialem się że muszę ... zerwac lokate - KPINY
wiwan / 2016-05-17 09:09
Skandal, jeśli z karty/regulaminu tej lokaty nie wynikała samodnawialność. Jeśli wynikała, to kpiną jest Twój wpis.
`` / 81.219.237.* / 2016-05-11 09:29
ja mam lepszy przykład -
zrobiłam przelew na kwotę 350 zł
wylogowałam się z banku. Po kilkunastu dniach zalogowałam się i ku mojemu zdziwieniu zorientowałam się, że konto powtarzało przelew przez kilka dni z rzędu.
Nie ustawiałam przelewu stałego, zleciłam przelew standardowy. Oczywiście informatycy z Idea banku próbowali mi wmówić że to moja wina, "że coś mi się klikło" - konto żyje własnym życiem i cieszę się że pieniądze nie poszły do innego kraju tudzież innego odbiorcy - są do odzyskania...
ODRADZAM....
Jot / 37.248.255.* / 2016-05-11 20:00

Oczywiście informatycy z Idea banku próbowali mi wmówić że to moja wina, "że coś mi się klikło" - konto żyje własnym życiem i cieszę się że pieniądze nie poszły do innego kraju tudzież innego odbiorcy - są do odzyskania...


Informatykiem nie jestem, ale na moje oko to mieli jakiś błąd systemu. Tyle dobrego, że sprawa da się odkręcić i kasa wróci do Ciebie. ;)
w115 / 91.218.158.* / 2016-05-18 17:23
Nie no, spox, to tylko błąd systemu, uchacha!!!
Pirelli / 83.5.94.* / 2016-04-25 09:42
Jeden z najgorszych banków. Nigdy więcej konta kredytu w tym złodziejskim banku.
Sprawę złozyłem do UOKIKu, Rzecznika Praw Konsumentów i czekam, co nie przeszkadza bankowi okradac mnie najdroższym monitem na rynku za 200 zł co miesiąc
Złodziejskie praktyki bank opanował do perfekcji. Ma 30 dni na reklamację w 29 piszą że twoja skarganie bedzie rozpatrzona bo musisz dołsłać coś tam dosyłasz i mija kolejne 30 dni, w tym czasie kolejny moni za 200 zł !!!!

Uciekajcie z tego banku jak najdalej
klistof / 91.224.146.* / 2016-04-29 08:19
Zgadzam się z przedmówcą . mam ten sam problem . Unikajcie tego banku . Praktyki stosowane przez nich są ciosami poniżej pasa. Również wysyłaja mi monity za 200 zł każdy .Monit dotyczy w moim przypadku niedostarczenia kopii faktury za zakup maszyny. Sęk w tym że maszynę zakupiono 2 tygodnie przed uruchomieniem środków. Po pismach z prośbą i uzasadnieniem , przedstawieniem tek kopii faktury , odmowa - tylko po to aby kasowac te 200 zł . Przy umowie kredytowej na kwotę 40000 , zabezpieczyli kaucje w wysokości 12000, na konto trafiło 28000 , ale oprocentowanie naliczają od całej kwoty . Chcąc spłacić całość , doliczają 5% za wcześniejszą spłatę liczoną oczywiście od całości mimo że środków tak naprawdę nigdy nie otrzymaliśmy , i które to środki nie są wogóle oprocentowane . Dodatkowo wciskają pakiet płynnościowy któy ma być super, jak się okazuje jest produktem który jest bezużyteczny a kosztuje miesięcznie 500 zł . Czyli mamy 700 zł kosztów miesięcznie przy kredycie 28000 zł , na okres 48 miesięcy .
klistof / 91.224.146.* / 2016-05-06 13:29
Ciąg dalszy - po spłacie .
Okazuje się że straciłem kolejne 12000 zł zabezpieczone na poczet kaucji za nie wywiązanie się z warunków umowy . Otóż spłaciłem kredyt po 8 miesiącach od uruchomienia z datą na 02.05.2016
Jak się upomniałem o zwrot kaucji 12000 zł , pracownik poinformował mnie że kaucja nie zostanie zwrócona i zostaje potraktowana jako prowizja za udzielenie kredytu z powodu niespełnienia warunków kredytu . A te warunki to spłata kredytu do ostatniej raty , obroty na koncie , i dokument potwierdzający zakup maszyny- za co każą dodatkowymi monitami w wysokości 200 zł .Spłaciłem 8 rat w terminie , resztę przed terminem i jeszcze za to mnie ukarali 7% prowizji za wcześniejszą spłatę , i zabrali mi 12000 kaucji . To jest złodziejstwo!!! . Sprawę kieruje do sądu . Ludzie , uciekajcie od tego banku jak najdalej .
lag / 83.29.89.* / 2016-05-03 20:02
zgadzam się z przedmówcą też mam kredyt w tym banku i nie polecam powtarzam nie polecam.Monity w kwocie 200 pln. że nie zapewniłem obrotu na koncie przez kwartał lecz w poprzednim kwartale obrót był 5 razy większy.
magdalenka33 / 83.25.53.* / 2016-04-28 18:05
Prawda. Zlodzieje. Prosilam bank o 3 miesieczna karencje w splacie kredytu to kazali nieruchomosc zastawic boze jakas masakra
yaska / 2016-04-26 11:36
Monit kojarzy mi się z niepłaceniem terminowym. W tym rzecz? To dosyłanie dokumentów to kwestia wyjąśnienia sprawy? Rozumiem, że 200zł to jakaś opłata za tą nieterminowość lub brak wpłat. Sama nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją, ale może z Twojego wpisu źle zrozumiałam.
klientka idea pseudobanku / 31.2.109.* / 2016-07-02 16:40
sorry że się wtrącę, ale nie. 200 zł i monit jest za niedostarczenie dokumentów, które dostarczyłam, ale oni o tym nie wiedzą, to znaczy osoba której dostarczyłam wie a osoba która przysyła monity nie wie. raty płacę w terminie. uwaga na blondynę w Katowic, K...ia, kłamie w żywe oczy.
SuGu / 217.76.120.* / 2016-04-29 12:40
Niekoniecznie tylko z nieterminowym płaceniem - właśnie dałem się podstępnie naciągnąć na limit w rachunku firmowym. Według wcześniejszych informacji jedyną konsekwencją nie wykazywania wymaganych obrotów na rachunku miało być podwyższenie oprocentowania (2-krotne), w rzeczywistości dochodzą monity o nie spełnieniu warunków... o czym OCZYWIŚCIE nikt nie uprzedził przed zawarciem umowy. Dodatkowo - UWAGA!!! - bez wcześniejszego poinformowania/zgody oraz bez jednoznacznych zapisów w umowie o takiej konieczności Bank sam jednostronnie zmienił pakiet do rachunku - konto dotychczas bezpłatne stało się płatnym prawie 30,- PLN miesięcznie...
Artur343 / 89.64.11.* / 2016-04-29 18:49
Zgadza się, mam kredyt na firmę za brak wymaganych środków na koncie w moim przypadku 3200zł doliczają mi 2% do kredytu a po kwartale przysyłają monit za 200zł informujący mnie , że nie mam wymaganych środków na koncie. Jest masa innych kruczków w umowie. Kiedy brałem kredyt zapłaciłem od 50tyś 2,5tyś prowizji. Po dwóch latach chcę go spłacić w całości żądają 4% prowizji od kwoty do spłacenia. Ogólnie zamiast 2% płacę co miesiąc 8% od kredytu. Dziadostwo i na pewno nie dla firm.
Głos Rozsądku / 37.248.254.* / 2016-04-30 11:02
A mnie jedna rzecz zastanawia. Wpada tu na forum tylu biznesmenów chwalących się jakimi to pieniędzmi nie obracacie z tym Idea Bankiem, co post to prezes, a żałujecie tych 200-300 zł na przejrzenie umowy z prawnikiem. Przecież wiadomo, że jak podpiszesz to klepnięte. Nie lepiej przeczytać dokładnie zamiast potem płakać nad kruczkami? Jak jest perspektywa dostania dużego kredytu, to ludzie przestają myśleć?
Muni / 83.16.206.* / 2016-05-17 15:35
Hahahahahaha, w umowie nie ma nic na temat pism informujących, które kosztują 200 pln, poza tym wystawiają je nawet, gdy zgodnie z umową okoliczność, do której są te pisma konstruowane, nie ma już miejsca. Po wpłacie na konto kredytu raty konfiskują kasę na rzecz informacji pisemnej, która jest zgłoszona do reklamacji, informują o braku spłaty raty i naliczają odsetki. Walka z wiatrakami, ale ja jestem cierpliwa, zbieram dokumenty i ulokuję je w odpowiednim urzędzie, gdzie takich spraw sporo czeka :-) Nie nabierajcie się na IdeaBank, uczcie się na cudzych błędach (niestety moich również) i omijajcie tą lichwę z daleka
LPR / 81.15.198.* / 2016-04-25 21:16
Witam serdecznie, też złożyłam skargę do KNF i teraz chcę zgłosić do Rzecznika Finansów, zostałam oszukana, cały czas są jakieś koszty, ciągle każą sobie za coś dopłacać, proponuje może złożyć wniosek zbiorowy ponieważ takich ludzi jest naprawdę dużo.
Pozdrawiam
niezadowolona klientka IBanku / 79.186.254.* / 2016-05-13 11:19
bardzo odradzam zadawanie się z tym bankiem. Drobne przekłamania w czasie rozmów o kredycie skutkują bardzo wysokimi kosztami po podpisaniu umowy. Kredytowi towarzyszą np bezsensowny pakiet płynnościowy, ubezpieczenie albo "niewywiązywanie" się z zapisów umowy, które realnie podnoszą oprocentowanie do ok 20. Nie dawajcie się wciągnąć w te machinacje. Gdy próbuje się coś negocjować są po prostu chamscy !!! Chętnie zaangażuję się w pozew zbiorowy
CogitoErgoSum / 2016-05-13 22:12
Znaczy, nie czytała Pani co podpisywała, a po kilku miesiącach okazało się, że to co innego, niż w rozmowie? Nie bronię banku, ale sama Pani przyzna, że trochę to nierozsądne.
apol / 188.146.139.* / 2016-05-05 09:46
Chętnie przyłączę się do pozwu zbiorowego Idea Bank.Ida,Tax Care i Towarzystwo Europa/ubezpieczenia Hom Broker/nieruchomości/
to wszystko nalezy do Pana Czarneckiego/Idea.
kama639 / 178.19.102.* / 2016-05-11 12:33
Chętnie dołączę się do wniosku zbiorowego. Doświadczenia z IdeaBankiem dokładnie takie same, jak we wszystkich poprzednich wpisach.
Drogo, bardzo drogo płacę za lekkomyślne zaciągnięcie "szybkiego i prostego" kredytu w tym banku. NIGDY WIĘCEJ !!!!!!!!
Kumaty / 46.134.34.* / 2016-05-16 18:07
@kama łatwe i szybkie to są chwilówki. W banku są konkretne warunki i akceptujesz je jak bierzesz kredyt. To chyba jasne.
magda_28 / 31.172.183.* / 2016-04-20 13:15
obsługa w banku tragiczna, pracownicy mega niekompetentni, nie potrafią prostego konta założyć dla s.c., ciągle coś obiecują i nie wywiązują się ze składanych zapewniań. w Krakowie na ul. Szlak nawet nie próbujcie nic załatwić bo stracicie tylko czas i zszargacie sobie nerwy!
zbigg / 83.30.186.* / 2016-04-15 14:15
Czy pracownik banku, który tak gorliwie wypowiada się pod różnymi nickami na temat problemów innych, mógłby robić to jawnie,nie udając klienta, bo na kilometr widać w czym rzecz. Może to i dobrze, że bank kogoś takiego tu oddelegował, ale po co ten fałsz ?
Wyjątkowa Osobistość / 185.78.72.* / 2016-04-17 14:28
@zbigg serio myślisz, że by im się chciało? :D To równie dobrze można stwierdzić, że siedzi tu cała masa pracowników z innych banków i udaje niezadowolonych klientów. Na każdym forum tak jest, że jak ktoś nie psioczy ze wszystkimi to zaraz pracownik. Ja na przykład lubię sobie wchodzić w różne miejsca i doradzać, a jestem "zwyczajną" fryzjerką. Nie trzeba pracować w banku pod kołnierzykiem, żeby wiedzieć, że jak coś nie gra to reklamacja, a umowy przed podpisaniem się czyta. Ja tu głównie takie "porady" widzę i równie profesjonalne znajdziesz w google. No poczułam się jak Agent Specjalny normalnie. :D
mariaa / 83.5.134.* / 2016-04-20 17:46
Szanowna ,,fryzjerko''. Wszystkie twoje wypowiedzi są w jednym stylu. Zmieniasz tylko ksywki. Czytam te mądre rady i widzę wciąż tę samą osobę. Miej trochę odwagi i nie udawaj zadowolonego klienta. To żenujące.
And2 / 83.30.200.* / 2016-04-15 13:09
ja spokojnie poczekam 5 lat ,aż zakończę kredyt w tym banku ,ale nigdy więcej na żadnych zasadach i nikomu nie polecam tego badziewiastego banku. To jest bank ,który może konkurować chyba tylko z jakimiś szemranymi grupami. Obsługa skandaliczna , standard chyba zaczerpnięty z Białorusi. Proszę pamiętać ,że wysłanie obojętnie jakich dokumentów powinno być dokonywane albo w oddziale , albo za potwierdzeniem odbioru. Bank potrzebuje kilka miesięcy na załatwienie prostych spraw, dokumenty giną ,potem się odnajdują , pracownicy piszą co im się chce,
apol / 188.146.139.* / 2016-05-05 09:52
Swięta Prawda.Nacigąją na kredyty udzielając złych informacji,nie ma z kim czegokolwiek uzgadniać,Nie odpowiadają na pisma.Samowolka banksterska,z naruszeniem prawa.
Aga141 / 80.238.99.* / 2016-04-12 10:55
Nie polecam . Nie trzymają się zasad dotyczących konta. Uważam, że zakładając tam konto firmowe wpakowałam się w niezły kanał pomijając szczegóły.
Mariusz5555555 / 37.47.13.* / 2016-04-13 16:25
Stanowczo odradzam bank. 3 tygodnie temu założyłem konto,do tej pory nie jest aktywne, codziennie wydzwaniam na infolinię i słyszę tylko,że ktoś zadzwoni...i nikt nie dzwoni...i tak dzień w dzień od 1.5 tygodnia.
zdzichu191 / 81.190.214.* / 2016-04-10 13:14
Załatwić się nie da nic Bankomat mi wciągnął kartę w ideabanku to nową kartę dostałem po 2 miesiącach. Usiłuje zlikwidować fundusz w koncie premium biznes i 3 razy już byłem w oddziale i cały czas ktoś ma oddzwonić. Naprawde, że taki bank funkcjonuje w XXI wieku to jest nieprawdopodobne. W kółko tylko beszczelnie wydzwaniają z reklamami mimo, że złożyłem w oddziale kwit, że nie życze swobie żeby więcej do mnie wydzwanili to i tak dalej dzwonią. Kompletna beznadzieja. Strona internetowa tez traagedia tylko ja mam cały czas tą starą nie Cloud nie wiem dlaczego. Odradzam, odradzam, odradzam chyba, że chcecie zostać doprowadzeni do szału
siemowit / 193.19.165.* / 2016-04-08 20:02
oszuści i zlodzieje naprawde w innych bankach jest inaczej splacam kredyt terminowo i jestem karany monitami 200 pln pomiomo ze w terminie dostarczylem faktury rozliczeniowe lecz nie byly potwierdzone przez doradce termin wymagany minąl i znowu monit tak mi ukradziono ponad 1000 pln
pawelkowalik / 83.21.206.* / 2016-04-28 12:30
Ja również od 7 miesięcy mam doliczane 200zł tytułem nie przesłania dokumentacji fotograficznej. Dokumenty dostarczyłem oczywiscie 20 dni przed terminem do siedziby Banku, ale system tego nie widzi. W styczniu br. wyjaśniłem, mieli zwrócić gotówkę, tymczasem cały czas otrzymuję monity i pobierają karne opłaty.
Pozostał tylko sąd.
Nie polecam!!!
Ancymonek / 37.248.254.* / 2016-04-10 21:10

oszuści i zlodzieje naprawde w innych bankach jest inaczej splacam kredyt terminowo i jestem karany monitami 200 pln pomiomo ze w terminie dostarczylem faktury rozliczeniowe lecz nie byly potwierdzone przez doradce termin wymagany minąl i znowu monit tak mi ukradziono ponad 1000 pln


Jeżeli jesteś karany bezpodstawnie to czemu nie złożysz reklamacji? Przecież nikt nie ma prawa naliczać Cię bez zdania racji...
Tom Reyer / 37.47.13.* / 2016-04-04 17:30
Od kilku lat korzystam z lokat w tym banku. Wszystko było dobrze do momentu kiedy chciałem założyć lokatę żonie i przy wpisywaniu danych popełniłem literówkę. Tak naprawdę wtedy dopiero poznałem co znaczy kontakt z tym bankiem. Infolinia na której wisimy w nieskończoność lub kontakt mailowy po dwóch dniach. Wszystko trwa wieczność i z niezrozumiałym oporem. Stanowczo odradzam, nie wspomnę już o tych którzy chcieliby pożyczkę. Osiwiejecie!!!
Okraglinka / 5.172.234.* / 2016-04-07 20:33
@Tom, ale udało się poprawić tę literówkę? Założę się, że już dawno załatwiona sprawa. ;)

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: