Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
Klient Idea / 89.70.188.* / 2016-04-04 13:20
Niestety Idea Bank schodzi na psy. Aktualne ofert lokat służą chyba jedynie temu żeby ściągnąć klientów do doradców, nr kont do opłacenia lokat w ogóle nie są wysyłane, ale mailing o najnowszych ofertach banku dochodzi bez problemu. Ktoś ma podobne wrażenie?
Adelante / 5.172.232.* / 2016-04-05 21:57

Niestety Idea Bank schodzi na psy. Aktualne ofert lokat służą chyba jedynie temu żeby ściągnąć klientów do doradców, nr kont do opłacenia lokat w ogóle nie są wysyłane, ale mailing o najnowszych ofertach banku dochodzi bez problemu. Ktoś ma podobne wrażenie?


Ja korzystam akurat z Happy, a ta od miesięcy wiedzie w rankingach, więc tu się zgodzić nie mogę. Mailingi o ofertach śle teraz każdy chyba, od banku po producenta karm kocich, takie czasy. :D
Gosia K. / 66.249.93.* / 2016-03-30 11:39
Jestem klientka tego banku ładnych kilka lat.Nie mam konta,zakładam tylko lokaty,bo mają korzystne a przynajmniej co jakiś czas wyskakuje fajna lokatka.Nie mam problemów a właściwie jeden problem miałam wczoraj,ale szybko Bank to zweryfikował....za co dziękuję i...dalej polecam Ideabank..Godny polecenia:-)))
zarabiacnabankach.blogspot.com / 37.190.150.* / 2017-09-29 10:04
Odnośnie pojawiania się ciekawych propozycji od Idea Bank, to jeśli ktoś chciałby łatwiej móc śledzić tego typu propozycje, zapraszam tu: http://zarabiacnabankach.blogspot.com/search/label/Lokaty
A już całkowicie w temacie okazji od Idea Banku to ostatnio pojawiła się naprawdę znakomita oferta: http://zarabiacnabankach.blogspot.com/2017/09/idea-bank-lokata-tylko-teraz-275-lub.html
Też Gosia / 83.6.172.* / 2016-03-30 22:45
@Gosia, czyli trochę na wyrost naskoczyłaś na Idea Bank? :) Fajnie, że wróciłaś to napisać - gdyby wszyscy tak robili w sytuacji kiedy uda się rozwiązać problem, to zupełnie inaczej by ten wątek wyglądał. ;)
Gosia K. / 66.249.93.* / 2016-03-29 10:57
Niemal od 10 lat zakladalam lokaty w Ideabank online i...byłam bardzo zadowolona...Byłam.Przymusowo wcisneli mnie na ten Idea Cloud i...KLOPS !!! Lokata się zakończyła..Mimo,iż wpisane jest,że należy po zakończeniu lokaty przesłać pieniądze na moje konto w innym banku to...nic się nie dzieje..Konsultant..nie bardzo komunikatywny i rezolutny a może też bez znajomości własnej,bo ichniej aplikacji..Zalezalo mu tylko na ksero mojejgo nowego dowodu osobistego..Jestem w Niemczech i za miesiac bedac w kraju dokonam zmian..Chcialam tylko zwrotu tego,co zrobilam online..Jestem zla.!Właśnie zamierzam zerwać inna lokatę i dążyć,by mi wszystko oddali i...PODZIEKOWAC..
andt / 83.7.107.* / 2016-03-29 19:28
Ja też już kończę współpracę z tym bankiem. Nie ma możliwości zmiany lokaty na nieodnawialną przez internet. Rozmowy telefoniczne z konsultantami lub osobiste wizyty w banku mnie nie interesują. Pa, pa IDEA.
Jaggy / 77.255.71.* / 2016-03-27 22:11
Odradzam wszystkim ten bank a szczególnie usługe faktoringu. Naciągneli mnie opłatami na 5000 a kiedy wreszcie chciałem skorzystać z tej usługi i zrealizować fakture na 10 000 to nawymyślali tyle dokumentów ,że łatwiej by było kredyt na milion załatwić . Naciągacze
podpisałem umowę / 79.185.128.* / 2016-07-04 13:21
zabawne ale podobnie i ja pomyślałem z tym kredytem, że lepiej, szybciej, taniej i łatwiej by można wziąć kredyt niż korzystać z tego faktoringu biurokracyjnego, pozornie taniego
faktoring IdeaMoney / 79.185.128.* / 2016-07-04 13:18
To samo i u mnie tyle dokumentów, że kontrachent nie chciał się zgodzić na podpisanie,i nie dziwię mu się, cała ta biurokracja to dodatkowy koszt, dodam że uczciwy kontrachent, płacący terminowo, a konkretnie Novum CTGiS z Krosna.
faktoring w IdeaMoney / 79.185.128.* / 2016-07-04 13:12
Mnie naciągneli na około 3 tys. PLN, więc witaj w klubie. (dodam że pakiet to tylko 20 000 zł).
Taki On / 185.78.72.* / 2016-03-27 22:56
@Jaggy jak to Cię naciągnęli? Naliczyli Ci coś co nie miałeś w umowie? Na jakiej podstawie tak zrobili? Mam faktoring i chętnie się dowiem coś więcej.
Staś512 / 93.159.184.* / 2016-03-26 21:51
Odradzam!!! Właśnie spędzam święta bez pieniędzy z powodu partaczy z Idea Banku.
yaska / 2016-03-28 23:03
@Staś512 przykra sprawa. Przelew nie wskoczył? Jak przelew to nie przejmuj się, na pewno jutro doleci skoro na święta nie dotarł. Tak czasem jest z przelewami dlatego ja to załatwiam wcześniej, żeby nie było takich niespodzianek.
Grek15 / 83.29.107.* / 2016-03-23 14:03
Najgorszy Bank z jakim się spotkałem; oszuści; oszukują ludzi na czym się da; przestrzegam przed tą bandą złodziej; tak jak poprzednik piszę brak kontaktu z bankiem pomimo wysyłania e-maili; wziąłem 3 lata temu 100 000 spłacałem; teraz mam do spłaty 130 000; PRZESTRZEGAM; PRZESTRZEGAM I JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM; złodzieje
as34567 / 37.47.42.* / 2016-03-17 20:16
oszusci i tyle zostalem oszukany przez ten bank brak kontaktu z osoba majaca podawac informacje brak kontaktu z bankiem wyplacilem 13tys mam po 2 latach pomimo wpluwow oddac 24 zlodzejstwo olsztyn
Yaco.Ya / 5.172.238.* / 2016-03-20 00:01

oszusci i tyle zostalem oszukany przez ten bank brak kontaktu z osoba majaca podawac informacje brak kontaktu z bankiem wyplacilem 13tys mam po 2 latach pomimo wpluwow oddac 24 zlodzejstwo olsztyn


Ale jak to brak kontaktu, w jakim sensie? Strasznie nerwowo piszesz i nie podajesz czemu masz oddawać aż tyle. Może powiedz coś więcej, bo ciężko coś doradzać jak tak chaotycznie piszesz. Ja bym nalegał na wyjaśnienia i składał od razu reklamację, skoro masz coś naliczone niesłusznie.
damixx / 5.172.237.* / 2016-04-27 13:39
popieram wszystkich co tak piszą to sa złodzieje a nie bank odradzam wszystkim brać od nich cokolwiek pozdrawiam
Mik1954 / 79.185.213.* / 2016-03-15 19:03
Najgorszy bank.Prosty kredyt po otrzymaniu wszystkich papierów od firmy załatwiają po dwa miesiące.Podejrzewam ich ze raczej potrzebne im są informacje o swoim kliencie i pózniej sprzedaż danych niż udzielenie kredytów lub innych produktów..OSZUSCI
Kika856 / 94.40.76.* / 2016-03-11 23:09
Nie mam żadnych problemów i z kontem i z lokatami w tym banku.Może z kredytami jest inaczej.Wszystko sprawnie i na czas,polecam.Do idea cloud z czasem idzie przywyknąc ,jak z wszystkim co nowe.
Janusz612 / 217.99.217.* / 2016-03-17 14:55
Witam, 15.03.16 otrzymałem informację o odrzuceniu przelewu z powodu braku środków, po zasileniu konta wykonałem przelew raz
jeszcze, dzisiaj wchodzę na konto i w historii ukazuje mi się strona, niby informacja że przelew odrzucony,
a kasa zniknęła z konta po raz drugi. Gdy próbuję napisać informację do banku, pomimo zmniejszenia pliku ze zrzutem do 460KB, wiadomości nie można wysłać. Taka sytuacja zdarzyła się nie po raz pierwszy. Masakra, żadnej odpowiedzi od banku, pierwszy raz miałem taką sytuację ok 1 mca temu i do dzisiaj żadnej odpowiedzi z banku. Gdyby nie dobre relacje z odbiorcą przelewu, pieniądze zniknęły by i tyle po nich. Bank ma to gdzieś. System do przelewów masakra, pojawia się informacja że np przelew nie poszedł ponieważ nastąpiła jakaś awaria, proszę spróbować za chwilę. Więc próbuję za chwilę, przechodzi ale jakie moje zdziwienie, że po chwili okazuje się że poszedł ten pierwszy i drugi. Zero odpowiedzi na reklamacje. Chyba zamknę to konto, bo strach robić przelewy- nigdy nie wiadomo czy przelew poszedł raz czy może 2 lub 3 i więcej razy. Strach !!!!!!
muzykalna / 2016-03-25 21:29

Witam, 15.03.16 otrzymałem informację o odrzuceniu przelewu z powodu braku środków, po zasileniu konta wykonałem przelew raz
jeszcze, dzisiaj wchodzę na konto i w historii ukazuje mi się strona, niby informacja że przelew odrzucony,a kasa zniknęła z konta po raz drugi. (...) Zero odpowiedzi na reklamacje. Chyba zamknę to konto, bo strach robić przelewy- nigdy nie wiadomo czy przelew poszedł raz czy może 2 lub 3 i więcej razy. Strach !!!!!!


@Janusz, pomyślałam że odpowiem, bo dwa razy miałam podobną sytuację ze zdublowanym pobraniem przelewu (raz w innym banku, raz w IB). Zgłosiłam to od razu w swoim oddziale, napisałam reklamację i po jakimś czasie pieniądze wróciły. Nie denerwuj się na zapas, bo takie rzeczy zdarzają się i to nie tylko u nich. Nie wiem kiedy dokładnie składałeś reklamację, ale miej na uwadze, że pewnie jak wszędzie mają na nią 30 dni. Ale odpowiedzieć muszą - w końcu to reklamacja. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze jak u mnie. Powodzenia!
Robiący przelewy / 88.199.162.* / 2016-11-24 14:14
Taka sytuacja nie ma prawa się zdarzyć, mam potwierdzenie przelewu na SMS,nawet jak nie dojdzie to można wysłać drugi SMS. Miałem potwierdzenie kodem z karty - nigdy nic takiego sięnie zdarzyło. Jeśli takie rzeczy się zdarzają to tylko świadczy o marnej jakości banku i zabezpieczeń.
maslowyx / 2016-03-11 11:28
idea bank to porazka, cały cas problemy ze stroną, wolno działa i sie zawiesza, kredyty bardzo duze oprocentowanie, niezoriętowani konsultanci, generalnie niemiła obsługa klienta, naprawdę nie warto tracić czasu na ten bank
adkwiet / 83.17.178.* / 2016-03-10 17:10
Nie wiem o co te pretensje. Miaem wiele lokat w Idei. Z żadną nie było problemu. Owszem, po zakonczeniu automatycznie jest zakładana lokata z niskim oprocentowaniem ale trzeba ją zerwać i założyć nową. Mam w Idei konto firmowe i prywatne. Z wypłatami nie ma problemów i przyjmują wpłaty gotówkowe co dla mnie jeast ważne
cccccccccccc / 31.175.11.* / 2016-04-13 11:08
Pomocy! ale jak zerwać tą lokatę? -siedzę nad tym od godziny i nic :(((
nie idea / 83.26.195.* / 2016-03-12 16:50
Zanim rozwiążesz tę niskooprocentowaną lokatę i założysz nową, ten cwaniacki bank obraca twoimi pieniędzmi bez oprocentowania. Właśnie na takich naiwniaków liczy. Lokaty można zakładać w banku, który daje możliwość swobodnego wyboru w sposób bezproblemowy.
Anna_87 / 2016-03-14 22:38

nie idea / 83.26.195.* / 2016-03-12 16:50 + - 0usuń
Zanim rozwiążesz tę niskooprocentowaną lokatę i założysz nową, ten cwaniacki bank obraca twoimi pieniędzmi bez oprocentowania. Właśnie na takich naiwniaków liczy. Lokaty można zakładać w banku, który daje możliwość swobodnego wyboru w sposób bezproblemowy.

Nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc o swobodnym wyborze. Według mnie wybór jest jak najbardziej swobodny, przecież ostatecznie sam decydujesz czy bierzesz lokatę czy nie, a poza tym każdy bank obraca kasą klientów. To żadna nowość, przecież na czymś muszą zarabiać.
CZAK 112 / 91.192.145.* / 2016-04-08 09:34
Proszę o rade ma m założona lokate i powiedzieli mi ze jezli chce z niej zrezygnowac wezmą jeszcze prowizje z pieniedzy które ulokowałam co mam robic
anitaka15 / 2016-03-10 14:06
Idea bank jest jednym wielkim oszustem! Wzięłam kredyt na start pod hipoteke. pierwsze pół roku było ok kiedy nagle zaczęli robic co chcą. Polowe kredytu trzeba było przeznaczyc na koszty i przedstawic fakturki. wszystko pięknie ale najwyraźniej w centrali pracuje banda złodziei. Wysłane przeze mnie faktury nie były brane pod uwage bądź wybierane losowo tak jak im się podobało. kiedy próbowałam sie dowiedzieć przez doradce na jaką kwote mam im dostarczyc resztę faktur to odpowoiedz dostałam po 2tygodniach (ale monity na 200zł wysylali w przeciagu 2 dni ze faktury sa nie rozliczone). Chcialam osobiscie skontaktowac sie z centralą - nikt nic nie wie, nie ma nr telefonu albo nie odiera, nikt nie odpisuje na listy polecone ani na maile. Po około miesiącu czasu dostałam info od doradcy ze faktury nie sa uwzględnione gdyz czesc byla placona przelewem wiec musialam dodatkowo drukowac im z konta idea banku potwierdzenia przelewów i oświadczenia od osob ze tki przelew mial miejsce(bo oni przeciez nie potrafia sprawdzic czy faktycznie taki przelew byl od nich z banku...) a monity przysyłali co raz częśćiej. im dłuższa zwłoka czasu z ich strony tym wiecej płaciłam. W koncu udalo sie - pierwsza transza rozliczona. wyplacili druga transze i znowu problem z fakturami. Tym razem "rozliczanie" faktur trwa dużo dłużej. Poprosilam doradce aby zmienic cel kredytowania - mianowicie kupno samochodu firmowego. Jak wiadomo na rozliczenie faktur jest okreslony termin ...bo inaczej wiecej placisz.Zgodzili sie na kupno samochodu ale o tym fakcie dowiedzialam sie listownie dopiero dwa dni przed uplywem terminu rozliczenia sie z faktur. Przeciez wiadomo ze nikt samochodu nie kupuje w przeciągu 2 dni...Ludzie to są naciagacze! nie dajcie sie nabrac!Szarpią nerwy, nie odzywaja się, ludzi traktują jak naiwnych biedakow. Bo przeciez jak ktos bierze kredyt i zostaje doszczętnie wyczyszczony nie pojdzie sie sądowac bo nie ma pieniędzy!
Karol 67 / 94.254.177.* / 2016-03-09 19:32
Oszuści i zlodzieje mam leasing i nie mogę go wcześniej spłacić to telefonie do leasingu mam płacić z odsetkami minęło 2 lata umowa podpisana na 4
muzykalna / 2016-03-09 21:47

Karol 67 / 94.254.177.* / 2016-03-09 19:32 + - 0usuń
Oszuści i zlodzieje mam leasing i nie mogę go wcześniej spłacić to telefonie do leasingu mam płacić z odsetkami minęło 2 lata umowa podpisana na 4


Tak to wychodzi jak się umów nie czyta - zawsze to powtarzam jak tu zaglądam. No bo chyba masz to w umowie rozpisane, nie? Wiele banków ma takie zabezpieczenia teraz, że jak chcesz spłacić wcześniej to tak naprawdę dopłacasz. To nie to, że tylko w idea bank, popatrz sobie na forach ilu ludzi na to narzeka...
as23456 / 37.47.42.* / 2016-03-17 20:26
tak tak oszusci i tyle tak kreco aby bylo na ich ich adwokaci robia to samo obiecuja gory i pozniej okazuje sie ze nie doczytalismy umowy a osoba ktora z nami rozmawia mowi co innego a co innego pisze oszusci
msz_battle / 2016-03-09 11:08
Witam

Jestem klientem tego banku od niedawna ale zaczynam mieć podobne zdanie co większość tutaj opiniujących ten bank. Chciałbym przestrzec przed lokatą "Ośmiodniową" , auto odnawialną i kapitalizującą się z oprocentowaniem 2,38%. Wszystko fajnie działa ale tylko przez pierwsze osiem dni, natomiast w następnym okresie lokaty oprocentowanie spada do 0,1%. Czytając regulamin niniejszej lokaty nie znalazłem słowa o tym sposobie naliczania odsetek. Dla mnie to porażka i oznaka , że Idea Bank nie będzie traktował fair klienta w przyszłości.
Chinnese / 2016-03-10 14:15
w idea banku z każdą lokatą tak jest,że jeśli mija termin lokaty to przedłuża się ona automatycznie na oprocentowanie 0,1%. W regulaminie zakładania lokat w idea banków jest to zastrzeżone, widocznie nie doczytałeś
zawiedziona / 178.36.206.* / 2016-02-26 11:04
Pieniądze biorą szybko, ale na wypłatę ich trzeba czekać bardzo długo. Informacje są nie rzetelne i ogólnikowe, a diabeł tkwi w szczegółach. Do zachęcenia założenia lokat są dobrzy, ale na wypłatę własnych środków trzeba czekać długo. Nie chcę mieć więcej nic wspólnego z tym bankiem.
Eryk R / 78.11.212.* / 2016-02-28 23:17
Takie czasy, że każdy bank zachęca do skorzystania z oferty i w każdym ten diabeł tkwi w szczegółach. Umowy trzeba dokładnie czytać przed podpisaniem, bo potem jest zdziwienie. Ja zawsze czytam, bo potem do kogo pretensje mieć...

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: