Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
MSI_Mariusz / 89.229.239.* / 2015-11-27 18:59
Witam nabrałem sie na konto firma to ja +900 zł. Przed podpisaniem umowy miałem konta techniczne z lokatami w ideabanku, podczas rozmowy z konsultantem Pani zapewnila mnie ze to nie bedzie problem i optrzymam obiecana promocje. Po podpisaniu umowy okazalo sie jednak iż na moim koncie jest dostepny jedynie stary system tranzakzyjny o nowy (ideacloud) musiale sie prosic przez 1,5 miesiaca, za kazydm razem obluga ideabanku mowila mi ze propocja mi nie przepadnie wiec czekalem spokojnie. Jak juz otrzymalem dostep do ideacloud okazalo sie iz uchwalili nowy reulamin a ja juz podczas tych 2 miesiecy od podpiasnia umowy zrobilem przelewy z konta wiec NIE PRZYSLUGUJE MI PROMOCJA!!!!

Jak dla mnie to pospolici oszusci, zglaszam sprawe do UOKIK, NIKOMU NIE POLECAM!!!!!
Lipa_jak.nic / 188.33.180.* / 2015-12-30 15:16
Zgadzam się w pełni z opinią kolegi, założyłem konto u nich bo jest to konieczne do kredytu. Oczywiście doradca wciska kit "wszystko darmowe" dobra. Dostałem kredyt wybieram 10 tys. a kasjerka do mnie 60 zł opłaty, zapieram się niemożliwe i dzwonię do opiekuna na Powstańców Śl. 142 on twierdzi,że no nie wiedzieli. Wybranie kasy 60 zł. przelew internetowy 30zł. A do tego jestem w połowie budowania budynku i finansuje ze swoich pieniędzy dalszą budowę, bo na drugą transzę czekam już 4 tygodnie. Robię konsolidację w styczniu i pomimo kosztów sp...szam z od nich. Dodatkowo wziąłem księgowego TAXCARE masakra dzwoni do mnie na koniec roku i mówi że zapomniał mi powiedzieć,że mi vat przepadnie 4 tys.
XawierX / 31.61.136.* / 2015-11-25 22:25
Z zasady nie załatwiam nic na telefon ani "na gębę", niezależnie od tego o jaki urząd czy instytucję chodzi. Wolę osobiście i jak już mam coś do załatwienia w banku, to zaraz obok firmy mam oddział, w którym wszystko mi zrobią od ręki. Nie mam powodów do narzekania, a konto firmowe mam u nich już 2 lata.
Garecki / 37.47.63.* / 2015-11-23 22:42
Rzadko bywam osobiście. Zwykle udaje się załatwić wszystkie tematy podczas rozmowy przez telefon. Póki co bez wpadek, a to już prawie 2 lata.
Romena / 89.72.144.* / 2015-11-22 22:39
Mam konto firmowe i lokatę w Idea Banku. Jak narazie wszystko w porządu. Mam nadzieję, że tak pozostanie.
http://www.okazjeinternetowe.pl/ / 217.171.51.* / 2015-11-19 20:51
Polecam BZWBK i smart bank oraz BGŻ
http://www.okazjeinternetowe.pl/
moro / 195.93.162.* / 2015-11-17 11:41
W chwili zakładania lokaty na 3-mce doradca oddziału w Radomiu zaoferował promocyjne oprocentowanie 4% (skala roku).Podczas rozmowy z panią doradczynią kilkakrotnie upewnialem się czy na pewno będzie oprocentwoanie wys.4% .Zapewniono mnie ze to oczywiste. Zawarłem umowę w której nie wymieniono wysokości oprocentowania.Po 3 -cach przy odbiorze wpłaconej kwoty okazało się ze środki oprocentowano na 2,8% . Odpowiedzią na moje uwagi był tylko cyniczny uśmiech doradcy i zapewnienie że chyba się nie dogadaliśmy . Radzę zatem uważać na ten bank z uwagi na opisane nieczyste praktyki , odstraszający klientów system obsługi klientów , redagowanie umów .We mnie pozostało tylko odczucie obrzydzenia .....
janusz.K / 78.8.47.* / 2015-11-22 21:51
Ja z kolei założyłem lokatę. Jak zbliżał się koniec i chciałem przedłużyć. ....zaczęły się schody. Obsługujący mnie p. Sebastian zbywał mnie .Więc wysłałem moja żonę która miała pełnomocnictwo. Na nasze nieszczęście nie zabrała kopi z domu i kicha- nic nie załatwiła a odstać w kolejce musiała. Bo jak się okazało ze niema żadnego pełnomocnictwa w banku. więc musiałem się sam tam udać. zero kompetencji brak dyr. kier. nikogo z kim mogłem rozmawiać. Za to złożyłem skargę na infolinię" co nic nie dało" ja tylko zapłaciłem 10 zł za tel. plus parking 5 i w końcu ktoś mnie wysłuchał. oczywiście zabrałem czym prędzej lokatę . Żenada ODRADZAM BANK we WROCŁAWIU ul. św Mikołaja.
789729 / 217.99.101.* / 2015-11-19 08:26
Wyłączyli funkcję odnawialności w lokatach internetowych, cwaniakom dziękuję
remik105 / 217.99.253.* / 2015-11-17 18:20
Zgadzam się , jest to dziwny parabankowy twór tylko dla zdeterminowanych klientów. Z takimi lepiej jak najdalej.A propos twojej lokaty to po prostu sprytna panienka (pseudodoradca) załadowała cie w przysłowiowego bolka nieźle . Ty czujesz się jak oszukany a ona miała wykonany plan .Zastanawia mnie dlaczego w Umowach nigdzie nie wspominają wysokości oprocentowania ( brak cyferki) tylko podawane są nazwy lokat , w ten sposób można oszukać niejednego klienta .
bigosh / 31.183.139.* / 2015-11-16 21:12
ten bank to jakiś żart.
Pray kredycie na firmę zażądali hipoteki na mieszkanie do czasu załatwienia wpisu banku w księdze wieczystej pobierają dodatkową opłatę ubezpieczeniową po załatwieniu wpisu nadal ją pobierają i nikt nie wie jak i kiedy to odkręcą ! zero kompetencji. Jakiś czas temu zdecydowałem się sprzedać 2 mieszkania i budować domek jedno z mieszkań ma właśnie wspomnianą hipotekę idea banku. Okazuje się że wcześniejsze rozwiązanie umowy kredytowej to ładnych parę tysięcy złotych prowizja 1500 + róľżne opłaty manipulacujne.
Odradzam.
Tadeusz 11111 / 89.74.190.* / 2015-11-16 13:27
Jest to bardzo bezczelny bank.Zalożyłem w nim lokaty wszystkie jako nieodnawialne. Po pewnym czasie zauważyłem że są odnawialne więc zadzwoniłem. Jakaś panienka pieprzyła głupoty i zmieniła mi jako nieodnawialne.16 listopada skończyła się jedna .czekam na kasę.Kasy nie ma. Wchodzę do banku i widzę że założono mi lokatę nieodnawialną na rok z 0,1%.Oczywiście pozostałe stały się znowu odnawianymi. Takie działanie to skrajne oszustwo. Pewnie myślą że mają do czynienia z debilami
Partner0980 / 188.146.137.* / 2015-11-12 16:22
z całym szacunkiem dla osób biorących kredyt w Idea Banku, bo nie bardzo rozumiem, na co Państwo narzekacie? na cenę za kredyt?że drogo? a czy na siłe ten kredyt otrzymujecie?chyba nie, każdy ma prawo wyboru, można iść do innego Banku po tańszy kredyt ale zapewne jest odmowa, dlatego większośc ludzi wybiera nie tani resztą Idea Bank bo w innym nie otrzymają.W chwili potrzeby nie myśli się o cenie tylko o tym że kasa na już jest potrzebna a potem ...narzekanie że drogo, masakra nierozumiem!!Posiadam konto w Idea Banku bezpłatne bez ukrytych kosztów i jestem bardzo zadowolony z obsługi jak również kilku moich kontrahentów.Pozdrawiam
rr358 / 178.212.155.* / 2015-11-11 14:57
ODRADZAM korzystania z kredytu w IDEA Bank. Otrzymałem umowę do przeczytania, bardzo nie korzystne warunki: kredyt na 80tyś zł, 24 tyś zatrzymują tytułem zabezpieczenia, mimo tego że zabezpieczeń mają jeszcze kilka innych. Do tego oprócz spłaty kapitału i odsetek wciskają koszt faktoringu w Idea Money. Sumarycznie wychodzi bardzo duży koszt kredytu rzędu 18% rocznie, skomplikowane zasady korzystania z kredytu, nie przejrzyste warunki, nie dokońca wiadomo kiedy te 24tyśzł z tyt kaucji oddadzą. KREDYT MASAKRA !!!
Myślałem że ten Idea Bank to fany innowacyjny bank a okazuje się że to banda złodziei i lichwiarzy.
Wojtek650 / 94.75.122.* / 2015-11-11 10:55
Bank masakra. To był mój największy błąd przechodząc do tego banku. Wszystko to problem. Osoby wystepujace w KRS nie moga nic zalatwic bo pracownicy nie znaja procedur i sa duze problemy techniczne w ich systemie.
Wszystko wiąże się z licznymi i godzinnymi wizytami w banku i godzinach do 16:00 zeby byl ktos z pomocy technicznej.
Bravo ja / 37.47.34.* / 2015-10-27 19:42
Dzisiaj byłam w placówce w Radomiu i okazało się, że bez wcześniejszego umówienia na spotkanie nawet nikt ze mną nie chciał rozmawiać. A parę minut wcześniej kilka młodziaków z banku w modnych garniturach paliło papieroski przed bankiem. Ale cóż okazało się, że mieli jakiej oficjalne spotkanie a klientów nie miał kto przyjmować. Dodam, że chciałam założyć lokatę, którą w internecie reklamują na 4% a na infolinii nie zostałam poinformowana o konieczności umówienia się na spotkanie w celu założenia lokaty.
miki300 / 217.99.253.* / 2015-11-15 11:57
Widocznie to taka polityka tego banku .Odstraszają potencjalnych klientów . Doświadczyłem tego samego w radomskiej placówce i postanowiłem po trzech próbach kontaktu z doradcą po prostu olać ten dziwny twór .Odradzam korzystanie z tego banku !!!
rraaff / 31.1.211.* / 2015-11-10 22:23
" Polityka Idea Banku jest dla mnie zagadką Wszedłem do placówki w Bydgoszczy celem założenia lokaty, Pani w recepcji poinformowała mnie że najwcześniej zostanę obsłużony za godzinę(pomimo że byłem jedynym klientem w placówce), gdyż pracownicy banku mają właśnie przerwę śniadaniową, gdy poprosiłem o kontakt z dyrektorem placówki ta sama Pani poinformowała mnie że nowy dyrektor i wszyscy doradcy mają właśnie z nim odprawę. Pierwszy raz spotkałem się z takim postępowaniem i taką organizacją pracy, która przypomina żywcem czasy komuny.
Armant / 31.175.175.* / 2015-10-30 13:53
Przedłużenie debetu 600 zł. Kara za nieprzedłużenie i spłacenie by nie przedłużać - 700 zł. Konto miesiecznie za 50 zł. Zero odpowiedzi na reklamacje. Napomnę że miałem bardzo duże wpływy i zero oprocentowania. Omijać z daleka Złodzieje i tyle.
Robert230 / 94.254.198.* / 2015-10-28 14:35
Unikaj idea banku , naliczaja drobne oplaty ktorych nie da sie wytlumaczyc i pieniadze znikaja ,na papirze u nich sie zgadza a na koncie nie i ciezko to udowodnic
G.K1036 / 31.61.136.* / 2016-01-11 23:29
OSTRZEGAM PRZED IDEA BANK!!!!
W CIĄGU 3 MIESIĘCY MIAŁEM, AŻ 6 PODWYŻEK OPŁAT Z TABELI OPŁAT I PROWIZJI.W KONSEKWENCJI Z RATY NIESPEŁNA 1400 ZŁ ZROBILI MI PRAWIE 2000 ZŁ.
TO LICHWIARSKI BANK OSZUSTÓW!
OSTRZEGAM PRZED BANKIEREM WIOLETTĄ KMITĄ, OSZUKAŁA MNIE I NIE DO KOŃCA BYŁA FAIR!!!
gosc790 / 83.4.94.* / 2015-10-22 12:40
Omijacie ten bank z daleka !!!
Przed wzięciem kredytu doradcy dzwonili 3x dziennie, konto firmowe miało być za 0 złoty.
Po wzięciu kredytu konto kosztuje mnie 29,90 a doradca nie odpiera telefonów. Infolinia to porażka, droga przez mękę, na maile nie odpowiadają.
Drugi raz kredytu bym u nich nie wziął !!
Doradczyni Idea / 176.123.60.* / 2015-11-16 21:54
Prosze o przeczytanie tabeli opłat i prowizji konta- przy kredytach ... Czy została do konta dodana karta?? Inaczej generuje sie koszt 29 zł a można to obejść wziąć kartę debetowa , robic 400 zł płatności i jest za darmo ;)
muzykalna / 2015-10-25 21:39
Przepraszam, ale... muszę zapytać. Ten sam tekst (dokładnie) znalazłam dziś na dwóch innych forach. Założę się, że gdyby dobrze poszukać, to znajdzie się tego znacznie więcej. Może zamiast rozładowywać frustrację z powodu 29,90 pln w sieci, po prostu wybierz się do banku i wyjaśnij z czego ta opłata wynika? Jak znam życie... okaże się, że jest to jakiś koszt, który masz w podpisanej przez siebie umowie. Tyle, że najpierw trzeba taką umowę przeczytać... Co Ci daje anonimowe spamowanie internetu jednym i tym samym tekstem, powielanym metodą "kopiuj-wklej"? Potem się okaże, że problemu tak naprawdę nie było, a opinia w internecie zostanie i będzie wprowadzała w błąd innych. Trochę to niepoważne...
mdm375 / 185.26.182.* / 2015-11-13 19:30
zgadzam się z Panią
Oszukana251 / 217.99.254.* / 2015-10-29 11:38
Nie masz racji. Mam identyczną sytuację i bank nie potrafi odpowiedzieć dlaczego tak jest. Ich odpowiedź -"bo tak robimy". To ty nie znasz tematu i spamujesz. Ta instytucja to jedna wielka pomyłka. UNIKAJCIE tego pseudo bank jak ognia. Ponadto dodam, że po złożeniu wypowiedzenia Bank blokuje środki finansowe znajdujące się na koncie i też nie potrafią odpowiedzieć jakim prawem to robią, wydają tylko głupie odpowiedzi "bo tak robimy" Nie pisz, że problemu nie ma, bo jest i to bardzo duży!Bank Oszustów!!!
Robert230 / 94.254.209.* / 2015-10-28 14:37
Ja tez uwazam ze UNIKAC idea banku a u nich nikt nic nie wyjasni ,wiem co mowie
S.S / 87.204.179.* / 2015-10-21 15:10
Zdecydowanie odradzam od lipca czekam na zwrot moich pieniędzy za ubezpieczenie.
Niestety żaden pracownik banku nie jest w stanie udzielić informacji dlaczego nie dokonali zwrotu pomimo ,iż na bieżąco informują mnie o niezwłocznym dokonania zwrotu.
Marcin360 / 94.254.133.* / 2015-10-22 10:57
Jestem klientem tego banku i odradzam
Masakra oszuści do kwadratu
Jedno mówią a drugie robią
Szkoda opowiadać
Niestety jeszcze przez 5 lat musze korzystać z tego banku
Oczywiście korzystam tylko w tej kwesti której musze resztę załatwiam z wbk
Nie polecam i trzymajcie sie od tego banku z daleka
Banda oszustów
Robert230 / 94.254.209.* / 2015-10-28 14:40
Zgadzam sie ,oszukuja i znikaja drobne kwoty przy operacjach walutowych co miesiecznie da w plecy kilka stow
muzykalna / 2015-10-25 21:41
A możesz napisać konkretnie, dlaczego ostrzegasz? Bo wiesz, z tego co napisałeś to żaden konkret nie wynika i ja się nie dowiedziałam dlaczego mam się trzymać z daleka. Nikogo nie bronię, żeby było jasne, ale taką opinię wypadałoby uzasadnić.
Robert230 / 94.254.209.* / 2015-10-28 14:46
Konkret ci wyniknie jak bedziesz mial konto w idea banku i dobrze mu sie przyjzysz liczac znikajace male kwoty ,jawny walek ktorego ciezko sie dopatrzec bo ksieguja z duzym opuznieniem
artur991 / 178.36.30.* / 2015-10-19 10:55
Ostatnio wziąłem kredyt w programie Jeremi miało być oprocentowanie 4,75 % jest ponad 8 z ich opłatami NIE polecam

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: