Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
tryk / 94.254.133.* / 2015-04-08 14:31
Ostatnio chciałem załatwić sprawę odnośnie swojego kredytu w oddziale przy ul. powstańców Śląskich we Wrocławiu. Okazało się, że w banku jest tylko kasjerka i recepcjonistka. Zawołanie bankier z zaplecza, ale nie potrafił załatwić sprawy. Później zawołanie kolejnego, ale i ten nie dał rady pomoc mi. Ogółem tragedia i bezradność. To nie bank to komedia.
spidi / 5.174.6.* / 2015-05-07 20:18
To co się wyrabia w tym banku to już poniżej krytyki.Za mojej kadencji pracy w tymże banku zmieniło się dwóch dyrektorów placówki,następnie dwie tzw OM ki, i trzech asystentów.Pracownik tam jest tylko po to aby naciągnąć ludzi,a sam robić za woła.Więcej szkoda tylko pisać,moja noga tam więcej już niepowstanie
kredytobiorca w Idea Bank / 77.113.181.* / 2015-04-07 14:01
Spłaciłem kredyt samochodowy w tym banku i od 3 tygodni nie mogę się doprosić dokumentów, które pozwolą mi wykreślić bank z dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela. W oddziale, na infolinii nie ma z kim rozmawiać. Niekompetencja i ignorancja klienta na całego. W którymś z komentarzy o pracy tego banku przeczytałem, że pracują w nim sami niekompetentni debile. To prawda. I ja mogę tak powiedzieć, a już szczególnie w ich oddziale przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu - w Sky Tower
aaswq / 5.173.16.* / 2015-04-07 09:58
posaidam konto i jest ok, na razie nic mnie negatywnego nie spotkało
vip389 / 89.65.32.* / 2015-05-12 23:33
ja tez mam konto wpłata 10 min pani wkłada 40 pln do woreczka foliowego i pisze duzo na nim czynne od 10 do 18 jak sklep ,przelew na swój rachunek w idei czekam jue pół nocy chyba nie pracuje system ż e n a d a
Tomek206 / 79.188.35.* / 2015-04-07 09:45
Ja nie polecam Idea Banku, żona posiada konto firmowe, w ostatnim pół roku składała 5 reklamacji ze niesłuszne obciążenie konta jakimiś opłatami, wszystkie reklamacje rozpatrzone pozytywnie.
Na początku lutego bank zmienił taryfę opłat i zniósł opłatę za realizacje zlecenia stałego, o czym żona została poinformowana, więc nowa taryfa ma również do niej zastosowanie. Mimo to co miesiąc Idea Bank pobiera mojej żonie prowizję za realizacje zlecenia stałego, a my musimy składać reklamację. Co miesiąc reklamacja jest uznawana za zasadną i opłata wraca na konto. I tak w kółko.
klient 1983 / 31.0.3.* / 2015-03-29 11:44
sami założyli blokadę i przelali pieniądze Zus-owi co się okazało dostaliśmy pismo : "przepraszamy za pomyłkę , a kiedy wrócą pieniądze niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć " - człowiek jest bezradny bo sam bym wszystkich w tym banku pozabijał. Banda złodziei i s********** ....
Ninewa / 212.182.116.* / 2015-03-26 08:43
Od paru lat jestem klientka tego banku. Jak do tej pory wszystko przebiega poprawnie, bez zakłóceń. Czytałam również opinie negatywne, ale mnie nic się nie przytrafiło.Nic nie wiem na temat konta, bo mam same lokaty
Ryszard1953 / 213.158.222.* / 2015-03-16 12:28
Przeciagaja z podjeciem decyzji bo chca wyludzic oplate miesieczna za prowadzenie konta.
Ryszard1953 / 213.158.222.* / 2015-03-16 11:54
Uwaga NACIAGAJA na zalozenie konta.Otwierajac rachunek mialem otrzymac ,jak zapewnial doradca promocyjny debet.Umowe na zalozenie rachunku zalatwili natychmiast a przyznanie limitu gotowkowego trwa juz ponad miesiac,brak jakiejkolwiek odpowiedzi.Dzwonie do Nieideabanku codziennie i brak jest konkretnej odpowiedzi.
idlaw007 / 212.182.82.* / 2015-03-13 19:19
Witam
Ostatnio otworzyłem Lokatę Power w Idea Złodziej Bank, następnego dnia po zaksięgowaniu pieniążków na lokacie ściągnąłem w PDF potwierdzenie, z którego wynika iż oprocentowanie stałe wynosi 3,5% tekst potwierdzenia: Niniejszym potwierdza się założenie w dniu ------- Lokaty Power dla:----------------------------------------
legitymującego się dokumentem dowód osobisty polski nr - na następujących warunkach itd :to było w dniu 5 marca 2015 rok a w dniu 12 marca 2015 ze zdumienia przecieram oczy i widzę, że stałe oprocentowanie mojej lokaty spadło do 3%, przy czym ściągnąłem następne potwierdzenie ze standardowym tekstem, że się zaświadcza ale już 3 %. PO PROSTU ZŁODZIEJSTWO W BIAŁY DZIEŃ. NIE POLECAM
pracownikIdea / 194.146.252.* / 2015-04-01 22:08
Witam,
co do lokaty power dotyczy ona nowych środków, jestem pracownikiem tego banku i napisze jak to wygląda, jeśli wpłaciłeś nowe środki to masz oprocentowanie 3,5% ale jeśli to nie były nowe środki tzn. były jużu nas w ciągu ostatnich 3 m-cy to nie są nowymi śrdokami i bank zjechal ci z oprocentowaniem o 0,5% (liczy się data waluty każdy bank to podaje aby klient nie przrzucał środków np do pekao na 1 dzień a później spowrotem do Idea banku jako że to już sąnowe śrdoki). Cały czas jest ta oferta np obecnie mamy oprocentowanie dla nowych środków 3,2% na dzień 04/2015
Tasza159 / 88.220.191.* / 2015-03-11 15:54
Witam, posiadałam konto w tej instytucji. Na swoje nieszczęście podpisałam umowę faktoringową. Niestety mało, że wystraszyli mi klientów ciągłym dzwonieniem po nich i prośbami o dostarczenie dokumentów, to jeszcze nie dali rady mi zapłacić FV przez 30 dni, bo klienci już to wcześniej zrobili. Poza tym nie otrzymywałam żadnych wyciągów z tych transakcji dopiero po 6 miesiącach od zamknięcia okzało się, ze ma zapłaconej FV za obsługę Faktoringu. Skierowali sprawę do sądu i z 640 zł zrobiło się 1300 zł . Mało tego pisali do moich kontrachentów, że mają blokować mi płatności, zamiast ściągnąć z konta firmowego środki. Po wykonanych setnych telefonach okzało się, że to jest inna firma niż Idea Bank i mogą mnie narażać na 100% więcej opłaty niż im zalegam. Reasumujac: Nie dostałam wyjaśnienia sprawy do dnia dziejszego, bo nie ma z kim rozmawiać, nie mam dokumentów, bo niby są na mailu, narazili reputację mojej firmy za kwotę 650 zł. Do tego jeżeli będę chciała wziąć jakiś kredyt to taka informacja w Biku będzie przez okres 5 lat. Proszę się mocno zastanowić, czy warto z tej firmy korzystać.
zala / 83.6.78.* / 2015-04-14 12:21
Poszukuję kontaktu z osobami, które podpisały umowę Idea Money - usługa faktoringowa. Moja współpraca zakończyła się komornikiem i złożonym przeze mnie pozwem w sądzie. Sprawa jest w toku ale jeśli ktoś także został poszkodowany to proszę o wpis. Razem może uda się wynegocjować więcej. jm.margot@onet.pl
PPk / 91.231.125.* / 2015-03-16 11:39
Mamy dokładnie to samo.... Klienci zdązyli wczesniej zapłacić niż Bank dalej nie działa NIC z faktoringiem umowa podpisana miesiac temu. Przedstawiciel Idea dalej kładmie i zwodzi... zero Kontaktu ..masakra nie polecamy
LukasW030 / 84.39.166.* / 2015-03-09 14:10
Krótka (na szczęście) historia:

Po ponad miesiącu przekonywania zdecydowaliśmy się na ofertę kredytową Idea Banku. Założyliśmy konta (firmowe i osobiste). Z kredytu na nową działalność gospodarczą (finansowany ze środków unijnych i inne takie tam) nie wyszło po kolejnym miesiącu NIC. Niestety konta nie zlikwidowaliśmy od razu, więc prowizje za NIC zżarły ok 100 zł. Dla porównania w większości banków prowizji na początku trwania umowy BRAK. Odradzam i piszę ku przestrodze.
niezadowolony klient / 31.183.137.* / 2015-03-01 21:12
Niestety mam jak do tej pory same złe doświadczenia - poziom obsługi po uruchomieniu kredytu to dramat.
KJ56 / 83.11.8.* / 2015-02-25 15:57
Jestem klientem Idea Banku oddział w Gdańsku od 2 lat. Po swoich doświadczeniach nikomu tego banku nie polecę. Wszystko jest dobrze do chwili złapania klient na którykolwiek ze swoich produktów. Potem okazuje się że nie ma kompetentnych pracowników do załatwienia prostych spraw, np. zmiana konta do odbioru odsetek z lokaty trwała miesiąc, aż po telefonicznej awanturze załatwił to konsultant z Openlife w imieniu którego Idea Bank sprzedaje produkty.
tola 897 / 89.68.34.* / 2015-02-17 04:14
moze byc tak ze sciagaja klientow ,aby spisac dane ,informacje o dochodach o majatku ,pokserowac dokumenty miec wzor podpisow a potem cisza ,dopuki dowod ma waznosc jest cisza a jak skonczy waznosc namawiaja znowu aby przyjechac do banku ze juz sa nowe przepisy i teraz juz jest przygotowany kredyt i znowu to samo pokserowali nowe dokumenty i znowu cisza ,nawet nie racza zadzwonic ze jest odmowa kredytu ,po cos im potrzebne dane klientow no i oczywiscie kazdemu wciskaja otworzenie rachunku
maniana902 / 46.205.134.* / 2015-02-12 21:59
ZACIĄGNEŁEM KREDYT W TYM PARABANKU W 2012 ROKU. TYDZIEŃ TEMU CHCIAŁEM GO SPŁACIĆ W POŁOWIE RAT...USTALIŁEM DZIEŃ SPŁATY RAT I USTANOWIONĄ KWOTĘ ODSETKOWĄ NA DZIEŃ SPŁATY CAŁOŚCI KREDYTU.WYPEŁNIŁEM WNIOSEK WCZEŚNIEJSZEJ SPŁATY OSOBIŚCIE W TYMŻE BANKU.TEN PARABANK DODATKOWO NALICZYŁ SOBIE 2.5 PROCENT ZA WCZEŚNIEJSZA SPŁATĘ KREDYTU DODATKOWO.TYDZIEŃ MINĄŁ A JA NIE MOGĘ SPŁACIĆ CAŁOŚCI SWOJEGO KREDYTU...ŻENADA W WARSZAWIE CHCĄ HASŁA TELEFONICZNE,PRACOWNICE NIC NIE WIEDZA A DYREKTOR TEGO PARABANKU NIE MA DLA MNIE CZASU...DODAM TYLKO JESZCZE NA KONIEC ŻE DOSTANĘ ZWROT ZA UBEZPIECZENIE ZA TEN 5 LETNI KREDYT...NIC BARDZIEJ MYLNEGO - UBEZPIECZENIE BYŁO TYLKO NA ROK BANK POBRAŁ SOBIE PRAWIE 6000 TYŚ ZŁ OMIJAJCIE TEN BANK SZEROKIM ŁUKIEM LUDZIE !!!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: