Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
Lew[...] / 79.184.3.* / 2015-02-05 17:31
Ja jestem ,, na nie,,

Bank obiecuje nie skreślać młodych stażem przedsiębiorców natomiast nie mogę się z tym zgodzić w oparciu o mój przypadek. Prowadziłem działalność 4-5 miesięcy, dochody firmy były znaczne natomiast oddział w Poznaniu (ul. Małe Garbary) stwierdził że nie mogą mi nic zaproponować.

Natomiast inny Bank w oparciu o wyciągi z konta zaproponował mi fajne rozwiązania.

Bank nr 1 w Polsce dla młodych przedsiębiorców to napewno nie jest.

Pozdrawiam

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

CZEKAJĄCA / 176.114.237.* / 2015-02-12 13:07
tu się zgadzam, ja też mam krótko firmę i poszłam do nich po kredyt który niby piszą że można załatwić w 15 minut, a ja na infolinii rozmawiałam z panem ok 15 minut, ale odesłał mnie do siedziby banku no i tam siedziałam prawie 2 godziny bo tyle zajęło pracownicy wypełnianie papierów i niby mogę dostać ten kredyt, ale muszę czekać na odpowiedź z centrali, no i czekam ale dlaczego tyle czasu jest już tydzień :( a odzewu zero z banku strony. Więc sama zadzwoniłam ale pani która odebrała nic nie wie i dalej mam czekać.
WIĘC DZIWNE TE 15 MINUT ZAŁATWIANIA. ODRADZAM TEN BANK
jhuiouoiiutrtr / 31.174.10.* / 2015-03-09 07:56
prosze się nie zgadzać, do końca życia się Pani nie wypłaci. Wystarczy policzyć rate jaką będzie mieć Pani co miesiąc do spłacenia razy ilość miesięcy. Wyjdzie wtedy jakie mają oprocentowanie ponad 300 %. Ciągle zmieniają taktyke aby ściągnąć klienta. Omijajcie z daleka tych cyganów.
LESIU 119 / 176.114.237.* / 2015-02-12 15:05
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

[...]
Czemu służy 'dyskusja' z samym sobą ?
Bronisław 1950 / 31.174.101.* / 2015-02-04 16:52
Z praktyki 20 lat działalności jest to NAJLEPSZY I PRZYJAZNY BANK !!!!!!!!!!!
andy66 / 83.30.33.* / 2015-02-04 03:51
No niestety opinie uzytkownikow musze potwierdzic.
Ten bank to wielka sciema wysylaja informacje na e-mail o finansowaniu nowo otwartej dzialalnosci ale wymogi zeby uzyskac jakiekolwiek wsparcie so nie do zrealizowania. Nie wiem czemu to sluzy naganianie klientow mamienie ich roznymi mozliwosciami po to zeby potem w rozmowie z konsultantem twarza w twarz okazalo sie, ze to wszystko co opowiadaja przez telefon to jedna wielka sciema.
Norman778 / 83.24.239.* / 2015-02-02 22:41
Witam wszystkich.
Z ciekawości szukałem opinii na temat tego banku,gdyż jestem na etapie rozmów zaciągnięcia kredytu na start firmy i zleasingowaniu ciągnika siodłowego i naczepy.Ale po tym co tutaj przeczytałem to jestem w silnym szoku.A najlepsze jest to że w większej części to wszystko się pokrywa z wpisami poprzednich postów.W momencie gdy odmówiłem kredytu z obciążeniem hipoteki rozmowy przestały być już tak sexowne jak wcześniej.Pojawił się problem nawet z własnym wkładem 30% i BIK-em w grupi A.
brutus649 / 31.61.129.* / 2015-01-27 20:06
Ja też bardzo dziękuję za opinie o tym parabanku.Z wielką przyjemnością odmówię podpisania umowy o kredyt.Jeszcze raz wielkie dzięki
roman400 / 176.96.32.* / 2015-01-26 22:15
Szkoda czasu,nerwów,pieniędzy na oszustów pracujących w Idea Banku
Gość1234 / 217.172.243.* / 2015-02-27 13:22
Panie Romanie, to nie jest wina ludzi pracujących w banku. Pracownicy tylko wykonują swoją pracę. Od tego jest Prawo Bankowe i zarządzenia wewnętrzne danego banku.
Jeśli mamy mieć pretensje to do tych co zamiast pracować wymyślają niedorzeczne procedury.
IkU / 31.61.131.* / 2015-01-28 08:39
Totalny brak profesjonalizmu! W Banku Idea nikt nie odpowiada na korespondencję nie wprowadza zgłaszanych zmian. Każdy kontakt czy telefoniczny, czy osobisty jest obwarowany tyloma hasłami i osobami pośredniczącymi, że dotarcie do kogoś, kto wie cokolwiek, jest niemożliwe. Najgorszy z banków jakie znam to IDEA!
poirytowany / 85.14.72.* / 2015-03-03 14:02
Naciagacze uruchomili faktoring opłaty pobrane a nawet złotówki nie otrzymałem.Szukaja ofiar zeby zarabiac na biednych poczatkujących przedsiębiorcach.Stanowczo odradzam
Rafaello 86 / 83.9.118.* / 2015-01-12 14:08
Witam wypowiedziałem umowę kredytu inwestycyjnego! Ich wypłata transz to jakieś nieporozumienie. STANOWCZO ODRADZAM !!!
Szczepan1985 / 213.238.92.* / 2015-01-12 14:47
Bankiem tego tworu nie można nazwać. Niekompetentna i chamska obsuługa, wprowadzają klienta w błąd, po czym żądają zapłaty za coś co nie zostało spełnione. Zmieniają warunki już po podpisaniu umowy. Kompletna żenada i amatorszczyzna. Jeśli możecie w życiu nie współpracujcie z tym pseudo bankiem.
em899 / 193.239.125.* / 2015-01-08 21:10
Najgorszy bank z jakimkolwiek miałam do czynienia. Odradzam wszystkim w 100% korzystanie z usług tegoż banku. Od tygodnie próbuję zamknąć tam nieużywany rachunek firmowy: a to jakaś blokada, której nie widać po zalogowaniu się; wyciągi nie przychodzą na maila są widoczne tylko po zalogowaniu się na konto, gdzie widnieje cały czas piękne 0.00 a okazuje się, że są gdzieś ukryte jakieś opłaty "o których najprawdopodobniej nie została pani poinformowana przy zakładaniu konta" tak powiedziała pani w banku; na sam koniec muszę się umawiać na dzień i godzinę, bo tylko jedna pani zajmuje się zamykaniem rachunków. ŻENADA !!!
R. / 87.105.138.* / 2015-01-14 20:29
Tak, potwierdzam. Na koncie rzeczywiście widnieje piękne 0,00 zł, a potem do mnie dzwonią, że mam jakieś zaległości, nie wiem skąd wzięte - chyba z kosmosu! Wypowiedziałam umowę kredytu, zamknęli go dopiero w dziesiątym dniu po terminie i to tylko dlatego, że się awanturowała, dzwoniąc do nich codziennie. Oczywiście skubnęli mnie dodatkowo na 200 zł, bo zaczął się nowy miesiąc i trzeba było zapłacić prowizje, opłaty i inne nie wiadomo skąd wzięte zaległości, gdybym nie zapłaciła nie zamknęliby kredytu. Stanowczo odradzam.
klient banku -ale już nie długo / 91.49.10.* / 2015-02-04 22:11
Potwierdzam ,naciągacze i co tylko.
Alicja505 / 94.254.129.* / 2015-01-06 18:17
Myślicie ze tylko was ten bank oszukuje. Koniecznie przeczytajcie opinie byłych pracowników to zobaczycie jak to wygląda. Musza wam opowiadać bajki jak to jest kolorowo z tym wszystkim a tak naprawdę to wielka ściema. Tak samo pracownicy sa oszukiwani, wyrzucani z dnia na dzień. Czekaja do ostaniej godziny zeby na oczach wszystkich innych kazali ci sie spakować. To jest zastraszanie tych co zostają. Radze zmienić bank tym co sa w nim ciągle, bo tylko tracicie będąc w nim.
ZOSIA0 / 78.8.122.* / 2015-01-03 12:26
Bardziej mnie interesuja opinie odnosnie lokat. Ja mam tam konto od sierpnia 2013r.. I z lokatami jest wszystko w porządku.
Sappor / 83.6.178.* / 2014-12-26 13:17
Ludzie!!!
Dzięki rozsądkowi i odrobinie szczęścia udało mi si przed świętami zamknąć konto firmowe.
Przez 2 lata nie było możliwości robienia przelewów z tego konta .
Walczyło z tematem ponad 20 osób ze strony banku, ale nici.
pomijam fakt że z konta znikały środki, i nikt nie wiedział gdzie i dlaczego. Na każde moje pytanie w banku - były wielkie oczy i zdziwienie.
Z panelu sterowania internetowego, nie ma możliwości sprawdzenia ile nas kosztuje w postaci prowizji dla banku, to super konto.
Mam konta w innych bankach i działa się jawnie, nie ukrywa się kosztów. Może i kosztuje to więcej ale wiem co i jak , a nie jak tu AMBA!
Kto może niech ich unika jak ognia bo jak im się coś nie spodoba , zarzucą karami i innymi opłatami.
W ciągu 2 lat bank zarobił na mnie ponad 70000 zł, a na spłatę debetu 150000 zł dali 2 tygodnie.
Szkoda gadać.
W dniu kiedy zamykałem konto, w oddziale na Domaniewskiej był cały lokal niezadowolonych klientów.
Nie było ani jednej z pozytywną.
Życzę wam Ludziska szczęśliwego NOWEGO 2015 ROKU bez Idea Bank.
pankiller / 79.163.132.* / 2015-02-06 14:00
Kto Ci dał debet do rachunku w wysokości 150000
z? KŁAMSTWO i oszust. Ja ze swoją firmą jesteśmy w tym banku od ponad roku i współpraca układa się DOBRZE. Nigdy nie słyszałem o tak dużym debecie.
klinszcze / 89.66.193.* / 2015-01-04 21:59
mi też znikają środki z konta od października po 500 kilka zloty miesięcznie, pomimo pisania reklamacji, wielokrotnych odwiedzin w oddziale zadnych reakcji ze strony tego parabanku. W tej chwili oddałem sprawe do prokuratury i jestem ciekaw co będzie dale. Jadnym słowem zlodzieje, omijajcie ich szerokim łukiem
00 / 83.5.105.* / 2014-12-23 22:03
Idea Bank - powinien mieć nazwę Oszust Bank: - unijny kredyt na 2% u nich rośnie oprocentowanie do 22%! Te 20% to ubezpieczenie kredytu! Od czego? Ich tajemnica. Uważam, że okradają nie tylko mnie ale Unię Europejską również. To są przestępcy w białych kołnierzykach - dlaczego nikt nie chroni początkujących przedsiębiorców? Gęby polityków pełne frazesów o pomocy unijnej a faktycznie to nabijanie kasy p. Czarneckiemu!
Zbigniew Barski / 94.254.209.* / 2014-12-31 12:18
W pełni się zgadzam. Przy zakładaniu konta zostałem poinformowany, że wszystkie moje oczekiwania bank spełnia. Potem wyszło, że nawet subkonta (konta pomocniczego) nie mogę założyć. Pewnego dnia pani w recepcji powiedziała, że nie ma kasy w Zielonej Górze, później okazało się, że jednak jest. Informacje z dziś: "Uprzejmie informujemy, że od godziny 18:00 dnia 31.12.2014 do godziny 09:00 dnia 01.01.2015 z uwagi na prace konserwacyjne mogą wystąpić utrudnienia..." natomiast od rana przy próbie logowania pokazuje się: "Przepraszamy, trwa aktualizacja systemu IDEA BANK." przecież to ostatni dzień roku i pewne przelewy wręcz muszę jeszcze dziś wprowadzić. Nie polecam tego banku mimo, że w pierwszej rozmowie możecie mieć bardzo dobre wrażenie co do kompetencji doradcy i oferty banku.
Marcin Niewiadmoski / 46.113.236.* / 2014-12-14 01:36
Idea Bank zawarła z nami umowę, potem nie wywiązała się z ustalonych warunków, następnie podniosła nam oprocentowanie. W sumie na podstawie papierów Idea Bank nas okradła.
walcząca / 83.8.39.* / 2014-11-28 09:28
Mam kłopot z IdeaMoney, naliczono mi prowizję za uruchomienie faktoringu ale też odrzucono mi wszystkich kontrahentów, nie zdążyłam zgłosić nowych bo juz odebrałam wypowiedzenie umowy ze strony banku. Sprawę zgłosiłam do KNF i uokik. I cisza. Szykuję się na proces. Szukam kogoś kto ma podobne doświadczenia w tym temacie, chcę znaleźć prawnika z Warszawy, który to poprowadzi. Znacie jakąś kancelarię, która pracowała w tym temacie. Piszcie prosze na walkazidea@wp.pl
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lukim / 46.204.15.* / 2014-12-10 15:23
Umowa jest tak skonstruowana że nie ma szans,kilku prawników próbowało i nic. ja straciłem tak 5 tyś złotych. Za nieczytanie umowy ze zrozumieniem płaci się słono
nhg / 94.232.150.* / 2014-12-08 18:37
ha haaa .urzad który powinien ich kontrolować i sprawować nadzór wygląda na to ,ze jest z nimi w spółce złodziejskiej ,nie można liczyć ,ze pomogą.A to coś nie nazywajcie bankiem ,to legalnie działająca mafia.
klient1111 / 176.115.6.* / 2014-11-26 17:05
Bank w zasadzie ma jedną ale za to podstawową zaletę wysokie oprocentowanie rachunku firmowego w stosunku do innych banków po za tym same wady. opiszę sytuację w placówek w Krakowie. w mieście są dwie placówki w miejscach kompletnie nieosiągalnych parkingowo - co za kretyn wymyślił bank dla firm obok którego nie da się stanąć - co mam sobie większe sumy autobusem dowozić. poradziłem sobie, wpłacam do mojego innego banku i przelewam. sprawa numer dwa jak już znajdę się przy kasie to galopująca powolność obsługi. Pani w kasie musi kogoś wołać żeby jej na innym komputerze wpłatę zatwierdził, pakuje pieniądze w jakieś worki co niemiłosiernie długo trwa, liczy dwa razy i strasznie długo się loguje. Kiedyś mieli takie hasło "jedna firma, jeden człowiek, jeden bank". Jak im kazałem dopisać "JEDNA KASA" to się obrazili. to wszystko można jakoś przeżyć ale hitem jest podejście do platformy internetowej. mam dwie firmy: chciałem udzielić pełnomocnictwa osobie upoważnionej w przypadku mojej nieobecności, jest to możliwe ale obsługa tylko w okienku kasowym, nie ma możliwości podpięcia tej osoby do platformy elektronicznej. może sobie przyjść do banku (przed którym nie da się zaparkować) i załatwić sprawę. w drugiej firmie konieczne jest otwarcie rachunku walutowego i oczywiście można to zrobić ale nie ma możliwości przelewów internetowych tylko przez telefon albo w kasie, jak figuruje na ulotce jest to duma przedsiębiorcy. więc przedsiębiorca musi być dumny jak za każdym przelewem euro zasuwa do placówki albo próbuje się dodzwonić do obsługi permanentnie zajętej gadając w nieskończoność z komputerem i wybierając cyferki na komórce. pomijam że połączenie może być z zagranicy i niekoniecznie strefy unii europejskiej więc bardzo drogie. warunki finansowe nawet kuszące ale dla mnie internetowe średniowiecze. jedyne co mnie trzyma to oprocentowanie jak się zmieni natychmiast zamykam rachunki. jeszcze taka osobista uwaga. Pracownicy są tacy dziwnie piękni w tych wypindrzonych garniturach i garsonkach jak bym wchodził do jakiejś popieprzonej kancelarii lub durnej korporacji a nie do przyjaznego banku ale to już moje osobiste odczucie, może się mylę

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: