Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
maxspeed / 77.115.38.* / 2014-11-26 10:06
Bank reklamuje się w mediach bardzo zachęcająco.Niestety reklama nie idzie w parze z profesjonalizmem.Nasze starania o kredyt spełzły na niczym, pomimo bardzo dobrych wyników finansowych firmy,braku zadłużeń wobec U.S. i ZUS. Strata czasu, nie polecamy tego banku ! Przedsiębiorco unikaj IDEA BANK,bo to tylko strata czasu !!!!
tomasz2014 / 216.185.39.* / 2014-11-21 12:07
Moim zdaniem ten bank dopiero raczkuje, Idea dla biznesu jest zwykłym sloganem reklamowym.

Podam dwa przykłady.
1. Założyłem konto, poinformowano mnie że login do konta przyjdzie e-mailem. Nie przyszedł (nie, nie mam go w spamie).

Poprosiłem więc mojego opiekuna aby wysłał mi raz jeszcze te dane - otrzymałem informacje że muszę osobiście się stawić w banku jeśli to chcę załatwić.

Założyłem konto z opcją faktoringu, po kilku dniach otrzymałem informację ze koniecznie muszę się stawić w banku, bo firma zajmująca się faktoringiem odrzuciła wniosek - brak podpisu na jednym z pól.

Moim zdaniem idea dla biznesu powinna szanować czas przedsiębiorcy, i nie ciągać go z byle powodu do siedziby banku.

Poza tym, kredyt dla nowych firm + opłacanie ZUS przez rok? ależ oczywiście! ale pod hipotekę :)

Tablet do konta? jak najbardziej! ale trzeba zrobić określony obrót na koncie i po 3 miesiącach może dostaniesz tablet.

Debet na karcie? Oczywiście! można złożyć wniosek ale zazwyczaj odrzucają - dodaje konsultantka już po podpisaniu umowy.

co do lokat, oszczędności się nie wypowiem bo takowych nie posiadam ;)
bubel bankowy / 81.30.142.* / 2014-11-27 18:21
Święta racja , nawet na kolejne telefony do BOK i prośbę o kontakt olewają , mają to gdzieś więc jutro jadę do oddziału i załatwiam rozwiązanie Umowy. Jeśli mają coś robić tzw na sztukę to nie ze mną akurat

Pozdrawiam i nie polecam banku
bart485 / 78.10.202.* / 2014-11-13 14:53
NIESAMOWITY BANK myslę że oni zbierają dane dla jakiś tajemniczych instytucji.Najpierw piękne opowieści pół godzinne rozmowy,a potem tekst w stylu :Niestety nie mamy dla pana oferty bo i tutaj jest cała gama dziwnych odpowiedzi.Szkoda czasu w PKO dostałem bez większych problemów.Dziwny ten bank.
cola84 / 83.142.193.* / 2014-11-13 09:48
Broń Panie Boże uwolnić się od nich to gehenna. Kręcą, Na pisma odpowiadają po kilku miesiącach. Naciągają na ukryte opłaty
ORŻNIĘTY W BIAŁY DZIEŃ / 89.151.41.* / 2014-11-25 15:49
BANK NACIĄGACZY I OSZUSTÓW,-lecą odazu do Sądu ,żeby wyciągnąć kasę za DARMO,przyznany FAKRORING ,ani jednej faktury u nich niepóściłem dzięki Bogu ,a teraz chcą 4 tyś prytulić ,a przez telefon to obiecywali ,aby tylko €mowę podpisać ,nawet w nocy kurier przyjechał banda złodzieji
martinez1811 / 213.158.219.* / 2015-04-04 11:39
mam ten sam problem , z tym faktoingiem, ani jednej faktury nie wysyłałem do nich , nawet mi linku do pierwszego logowania na maila nie przysłali, teraz ponad 3 koła za prowizje, banda naciągaczy. podczas rozmowy z płnomocikiem pytałem sie o koszta związane z umową, oszust powiedział ,że usługa jest w promocji i żadne dodatkowe koszta nie są z tym związane.
teresa459 / 89.78.122.* / 2014-11-26 12:00
Mnie też oszukali,założyłam im sprawę w sądzie.
KM82 / 5.174.72.* / 2014-12-06 16:40
Ja też padam ofiarą Idea Faktoring, miałam mieć okres 30 dniowy na rezygnację, którą złożyłam w terminie. Bank odebrał moja rezygnację po 14 dniach,termin na wypowiedzenie -jaki termin nikt nic nie wie,wypowiedzenie uznane za złożone przed upływem 3 miesięcznego terminu, za to kara plus opłaty comiesięczne za rzekome korzystanie. Rozmowy, telefony nic nie pomogły, wg nich wszystko ok, oddali do sądu bo nie zaplacilam oszustom to mam gratis komornika i jego koszy do opłacenia. Naciagacze i oszuści, przez telefon co innego a potem co innego, maile to dla nich nie dowód ze ustalenia były inne.
lukim / 46.204.15.* / 2014-12-10 15:26
Widzę że mnóstwo jest tu ludzi którzy podobnie jak ja zostali nabici w butelkę. Przydałby sie pozew zbiorowy.
sante / 2014-11-11 14:45
Odradzam wszystkim idea bank i wszystkie powiązane z nim. Bank ma niekompetentnych pracowników, do tego ironizujących z klientów. Jeśli Państwo się tam wybiorą by założyć lokatę np. Happy, gwarantuję, że będzie to strata czasu. Na własnej skórze doświadczyłam, że pracownik nie znał podstawowych parametrów produktu
(i jego regulaminu), które sprzedawał i wprowadził mnie w błąd. Odradzam również korzystania z banków , które są w kooperatywie, bo może się okazać, że jak Państwo do nich pójdziecie kupić usługę to powiedzą, że system w całym banku padł. I będzie to miało miejsce tylko w siedzibie , gdzie będziecie się znajdować. Ja tych dwu rzeczy doświadczyłam tracąc czas i nerwy.
suchy105 / 83.27.192.* / 2014-11-07 13:52
W tym tygodniu założyłem lokatę Power o oprocentowaniu 3,8%. Na drugi dzień po opłaceniu lokaty przelew wrócił na moje konto z informacją, że dane kontrahenta są błędne. Infolinia Idea Banku odpowiedziała mi, że zwrócili pieniądze bo „system nie wczytał kodu pocztowego mojego miejsca zamieszkania” pozostałe dane imię , nazwisko, ul., nr domu i miejscowość były w porządku. W pierwszym momencie wydawało mi się, że jest to logiczne, ale po wejściu na stronę banku okazało się, że oferta lokaty już nie istnieje a na ponowny przelew jest za późno. Wniosek nasuwa się sam.
Leopold333 / 217.28.159.* / 2014-10-29 15:25
Rok temu wpłaciłem do IDEA BANK dość poważną jak dla mnie sumę pieniędzy to była tzw. "Lokata z ubezpieczeniem". Po roku wyciągnąłem pieniądze, ale nie dostałem odsetek - minęło już 15 dni od zakończenia umowy. Dzwoinłem kilka razy do banku i zawsze odsyłali mnie z kwitkiem więc napiszę skargę przez UOKIK. Nie polecam.
doratela / 46.171.150.* / 2014-10-28 14:08
Nie polecam tego banku. Na początku przed wzięciem kredytu, kontakt był super. Po uzyskaniu kredytu, mój PSEUDO OPIEKUN ma mnie juz gdzieś. Mam niestworzone prowizje a nie wiadomo co. Do tego nikt mnie nie informował, że bank sam przeleje 10000zł na ubezpieczenie płynności spłat. kasa się rozpłynęła i nie jest do odzyskania. Suma rat już wzrosła o 400zł. Jakbym wiedziała, że tak będzie, wolałabym wziąć w Providencie. Tam naliczają tylko raz, a kosztowo to wyjdzie mne na jedno
zubol893 / 83.7.133.* / 2014-11-13 00:52
u mnie to samo pani od kredytu "zapomniała o drobnostce"
jak w PROWIDENCE ze ubezpieczenie kredytu to nie jednorazowa prowizja tylko prowizja przy każdej racie
123zl x24 raty..
spłacam kredyt przed czasem a tu znowu 2% od kwoty spłaconej przed czasem
i wniosek muszę złożyć za 100 zł żeby mi wpłatę zaksięgowali mam nadzieje ze przed końcem roku uda mi się zamknąć wszystkie konta w tym uroczym banku
Andrewww28 / 89.167.19.* / 2014-10-22 20:21
Ja ostatnio skorzystałem z oferty kredytowej. Jak dla mnie ok warunki ok 0 % prowizji , marżę dostałem na poziomie 1,5 % no i ubezpieczenie 0,5 % i to wszystko opłaty za niewykorzystane środki nie ma .Polecam linie w rachunku. Decyzja była szybko wypełniłem wniosek przez internet . Polecam ta formę bo w oddziale to zbyt długo trwa.
R. / 87.105.138.* / 2015-01-14 20:50
To poczekaj, aż zaczniesz wykorzystywać tę linię kredytową - wtedy się nie połapiesz za co płacisz i ile. A zapewniam Cię, że będzie to duuużo. Ja właśnie zamknęłam taką linię. Teraz spłacę jeszcze "bezzwrotną" pożyczkę która, gdybym jej wcześniej nie spłaciła, kosztowałaby mnie ok. 40.000 zł (wzięłam 15.000 zł) i żegnam się z tym bankiem. Nigdy więcej. Same oszustwa i matactwa, ukryte opłaty i prowizje, których na koncie nie można znaleźć, a jak już się to uda, to nie ma opisu za co pobrali. Pieniądze znikają z konta i nawet skargi nie ma do kogo napisać, bo olewają to i nie odpowiadają, albo odpowiedzą szablonem, na zupełnie inny temat.
jan kuptel / 37.30.18.* / 2014-10-16 22:26
oszusci którzy powinni być pozbawieni mozliwości uzywania nazwy bank.przy braniu kredytu podstepnie niezależnie od ubezpieczenia za które zapłaciłem ze swoich pieniędzy- ok.3 tysięcy zł przed otrzymaniem kredytu ,wmanewrowano mnie w dodatkowe ubezpieczenie ,,obrotowe'' które wynosiło 990 zł miesięcznie.po zorientowaniu się w tym oszustwie zacząłem jak najszybciej spłacać kredyt.pomimo ze z kredytu zostało 30 tysięcy do spłaty /rata ok.400 zł/ nadal musiałem płacic ubezpieczenie po 990zł.Ok.dwa tygodnie temu spłaciłem całkowicie ten kredyt ale nadal nie mogę odczepić się od tej instytucji.
darro258 / 89.167.19.* / 2014-10-22 20:27
Ja tez korzystałem z kredytu u nich i korzystam nadal i zostałem poinformowany jakie mam ubezpieczenie i nie płaciłem ze swoich pieniędzy tylko jest ono wliczone w ratę więc coś się tutaj kupy nie trzyma, korzystam już u nich z 3 kredytów i jest ok jak spłacam przed terminem to mi obniżają marżę.
aadder / 87.204.178.* / 2015-01-08 20:50
te pozytywne opinie to tylko pracownicy banku wypisują
Kamila140 / 80.55.38.* / 2015-02-17 11:16
Nie wiem skąd te opinie :(
Mam u nich konto i osobiste i firmowe. Mam u nich również kredyt na start i tyle co widzę to opłaty wszystkie o jakich mnie poinformowano są spłacane a żadnych innych ubytków na koncie nie widzę.
Kredyt jak dla mnie idealny.
Obsługa owszem mogę powiedzieć Masakra totalna zlewka itp.
No ale takie jest życie za lekko też nie można mieć :)
Ludzie w placówkach z reguły są w 70 % niedoinformowani sami nie wiedzą co chcą sprzedać klientowi dlatego powtarzam wszystkim czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj
Co do takich haseł jak pożyczka bezzwrotna proszę was no kuźwa jaki bank da bezzwrotną pożyczkę?
Trzeba być totalnym idiotą by w to uwierzyć wiadomo od razu że to jakieś naciągactwo.
Zresztą jaki bank nie naciąga?
Powiedzcie sami tak jedziecie po tym banku spójrzcie na innych na pko wbk sgb itp czy są aż tacy inni? Nie są mądrzejsi profesjonalni w oszukiwaniu a idea jest słabym narazie ogniwem i narazie zbytnio im ukrywanie błędów nie wychodzi.
Miałam i konto w PKO i SGB ( najgorszy bank według mnie ) wszystko zamknełam a zostawiłam Idea bo szczerze im ufam. Może to głupie bo bankom się nie ufa no ale cóż...
Co do lokat itp ja w to nie inwestuję najlepsza inwestycja to obróbka pieniądza a nie pozostawienie go na koncie na jakiś okres. Skoro mam 50 tyś to wolę to wydać by zarobić na tym 50 % i wraca do mnie to w ciągu tygodnia jako 75 tyś nie rozumiem po co wam jakieś lokaty jak idzie inaczej zarobić i całkiem szybko.
Pozdrawiam
Kamila z pomorskiego :)
zyx / 194.204.152.* / 2014-10-16 08:57
Należy trzymać się z dala od tego banku. Na złożoną reklamację (nienależne pobranie ponad tysiąca złotych) brak jakiejkolwiek odpowiedzi, całkowite lekceważenie klientów. Skoro się daliśmy oszukać nie jesteśmy warci by z nami rozmawiać.
ania 50 / 31.182.91.* / 2014-10-19 02:02
Piszcie bezpośrednio /oby jak najwięcej/ z żaleniem o braku odpowiedzi na wasze e-maile do prezesa banku Jarosława Augustyniaka lub członków zarządu Dariusza Makosza,Marcina Sycińskiego, Dominika Fajbusiewicza, Małgorzaty Szturmowicz-no i starczy tych orłów. Adres: Idea Bank ul.Przyokopowa33 01-208 Warszawa tel.centr.22 270 58 68 lub 22 327 09 80
adam 47 / 31.182.91.* / 2014-10-18 21:19
Masz rację ignorują zadawane im pytania e-mailem, a prezes Jarosław Augustyniak ma to gdzieś
antek470 / 83.238.144.* / 2014-10-13 23:35
Odradzam.
Brałem debet oddałem w przeciągu roku 3 razy tyle ile powinienem.
Debety bez zwrotne dla firm to oszustwo!!!
natka435 / 188.33.183.* / 2014-10-16 23:46
czy to był kredyt obrotowy z debetem?
renata surmacz / 89.67.89.* / 2014-10-13 18:22
Odradzam ten bank. Mam konto biznesowe w idea bank, za które co miesiąc o ile realizuję zakupy za określona kwotę powinnam dostawać na konto 40 złotych. NIGDY mi nie zapłacili zgodnie z umową. Co miesiąc się upominam, na reklamacje nie reagują. Nierzetelna, niesolidna firma. ODRADZAM serdecznie. SAME KŁOPOTY
marber65 / 178.239.9.* / 2014-10-12 12:50
Jestem klientką banku on line od 6miesiecy,wszystko sprawnie działa,konsultanci kontaktuja sie ze mna w razie potrzeby.Pieniadze z lokat wpływaja na konto bez problemu,wszelkie formalnosci są załatwiane od ręki.Mam nadzieje że to sie nie zmieni,czego sobie i innym klientom banku zyczę.
zzzzzzzzzzzz / 79.135.161.* / 2014-10-05 00:22
7.08.2014pracownik pzu wpłacił moje odszkodowanie zamiast na moje konto na konto klienta idea banku. ponieważ ich klient miał wobec banku jakieś zadłużenie bank przejął moje pieniądze.do dnia dzisiejszego nie mogę ich odzyskać. mimo że ja, właściciel konta i pzu poinformowaliśmy bank o pomyłce bank do tej pory nie rozpatrzył reklamacji pzu.ze mną w ogóle nie chce gadać zasłaniając się tajemnicą bankową. tak więc z jednej strony mamy pacjenta onkologicznego pokrzywdzonego już przez naszą wspaniałą służbę zdrowia a z drugiej bogaty bank który nie mogąc sobie poradzić z wyegzekwowaniem spłaty długu od swojego klienta poszedł na łatwiznę i pokrył go moim odszkodowaniem.
JA6969 / 212.160.130.* / 2014-11-07 18:27
Gadaj z pzu a nie z bankiem. To pzu dało ciała i nic ciebie nie powinno obchodzić że przelali na inne konto. Jak tylko masz potwierdzenie o przekazaniu im prawidłowego nr konta to wal od razu do Rzecznika Ubezpieczonych (oczywiście poinformuj o tym PZU a zwykle szybciej przelewaja kase). I dopisz że jak w przeciągu 7 lub 30 (niepamietam ile ale zobacz na forach o odszkodowaniach majątkowych) nie znajdziesz kasy na koncie to oddasz sprawe do sądu " co bedzie się wiazało z dodatkowymi kosztami procesowymi oraz rządaniem odszkodowania ". Piekny tekst zwykle skutkujący na TU.
starybankier / 195.250.54.* / 2014-11-07 12:12
Za błędne przesłanie kasy odpowiada ubezpieczyciel, sęk w tym że musisz wytoczyc powództwo a nikt Ci nie pomoże. Zwrot kasy przez bank byłby szybkim zagraniem fairplay, tylko że to nie te czasy... Współczuję i pozdrawiam.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: