Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
martwa dusza / 83.5.134.* / 2014-08-23 22:18
Idea Bank skupuje "martwe dusze". Wczoraj dostałem od nich wezwanie do zapłaty. Twierdzą, że odkupili mój dług. Dług powstał rzekomo z powodu niedopłaty z tytułu umowy ze stycznia 2001r. Tak z przed z górą 13 lat. Kwota w sumie jest niewielka ale nawet jeżeli jakiś dług był, bo nie pamiętam żadnej umowy z przed 13-tu lat, to juz się przedawnił. Bank działa nieetycznie. Wykupuje za grosze przedawnione długi (martwe dusze), czasami to dosłownie kilka złotych (tak jak w moim przypadku) dolicza odsetki które kilkakrotnie przewyższają kapitał i wysyła wezwanie do zapłaty na zasadzie "a nuż się uda" może jeleń zapłaci
Stefanno / 89.72.30.* / 2014-09-19 17:00
A jak zakonczyla sie Twoja sprawa z tym bankiem ? Zaplaciles? czy olales sprawe? pisze, bo mam podobny przypadek
greg74 / 93.105.197.* / 2014-08-26 10:33
po ilu latach jest przedawnienie? i co oni mogą z takim długiem?
esso1972 / 86.63.89.* / 2014-09-10 15:31
przedawnienie jest po 10 latach , chyba ze bank sprzed wierzytelności innej firmie a ta wyśle wezwanie do zapłaty i w takim wypadku piszesz do sadu o umorzenie , i temat zamknięty
wiwan / 2014-08-25 10:47
To, że jest możliwe uchylenie się dłużnika ze względu na przedawnienie nie oznacza, że długu nie ma.
ktr10 / 2014-08-23 11:46
Mam kredyt w Idei od kilku lat, dotąd bez problemów jednak od kilku miesięcy zaczęli co miesiąc sprawdzać moją firmę w BIK-ach, panienki wydzwaniają z pytaniem czy tym razem też zapłacę ratę na czas, choć raty płace zawsze na czas, przysyłają czekoladki mówiąc, że to strasznie trudno być przedsiębiorcą i że bardzo dziękują że w ogóle spłacam raty. Zaczyna mnie to wkurzać, mają pewnie coraz więcej złych kredytów i zaczynają panikować ale tą paranoję powinni jakoś trzymać sami w ryzach
ju / 77.114.105.* / 2014-08-19 23:17
Już wpadłem mam znowu nowe ubez.za 3 tysie i co będzie dalej nie wiem sam..
B. ogdan / 109.197.190.* / 2014-08-21 12:01
Nachalne reklamy - w tym z uśmiechniętym idiotą - panem w średnim wieku przeklejonym z jakiegoś zachodniego żurnala - takie mam wrażenia wchodząc na internet. Do tego spamowe oferty wysyłane do firmy w której pracuję też miały miejsce. Co do samych warunków kredytów - nie wypowiadam się. Nie zaciągam kredytów, pożyczek , więc tym bardziej nie lubię akcji promującej zadłużanie się - zwłaszcza na konsumpcję w ogólności a akcji Idea Banku w szczególności.
Pablo176 / 46.238.124.* / 2014-08-19 18:15
Unikajcie tego banku jak ognia!!!
Bylem zmuszony starac sie o kredyt na rozkrecenie firmy niestety udalo mi sie to w IdeaBanku.

Mialo byc pieknie jak na reklamach podpisalem umowe ktora nastepnie dostalem po kilkunastu dniach poczta.
TU pierwsze zdziwienie umowe podpisywalem z ideabankiem a otrzymalem ja z dziwnego tworu jakim jest TAX CARE!!
Zalezalo mi o jak najnizszysz kosztach kredytu o czym informowalem doradcow-pracownikow Idea Banku.

Umowa ubezpieczenia do kredytu to koszt 200 zl pobrany z gory za rok w kwocie 2400 zl Jakie bylo moje zdziwienie ze przystapilem do funduszu inwestycyjnego SKANDIA!!! A wplata 2400 w postaci dyspozycji przelewu byla wlasnie na konto tej firmy, mimo to 200 zl miesiecznie i tak jest nadal pobierane. W banku twierdza ze przystapienie do funduszu nie bylo warunkiem uzyskania kredytu jednak dziwnym zbiegiem okolicznosci po wypowiedzeniu umowy w SKANDII IDEABANK wypowiada mi umowe kredytu nie podajac przyczyny.
Przez kilka miesiecy nie moge doprosic sie kopi podpisanej przezemnie zekomo umowy z funduszem dochodzi do wrecz komicznych sytuacji ze w korespondencji do mnie informuja mnie ze do podpisania doszlo w sposob etyczny itd niebudzacy zastrzezen a kopie umowy zalanczaja do ponizszej korespondencji jednak jakos mnie nie dziwi ze korespondencja nie zawierala zalacznikow.
Oficjalnie IDEA BAnk, Skandia i Tax Care sa parterami w praktyce zarzadzaja nimi i sami oszusci!
Wystrzegajcie sie tych firm i ich pracownikow jak ognia w Poznaniu przestrzegam przed doradcami finasowymi Zdzislaw Dusikowski (Dudzikowski) i Krzysztof Wachowiak (Fredex Finanse)
Pracuja dla IdeaBanku ale podkladaja do podpisu dokumenty firmy skandia czy taxcare!
Co do opini na temat korzystania z banku
Na infolini z reguly nic nie wiedza
Przelew miedzy wlasnymi rachynkami potrafi isc kilka minut w niedziele wcale poczekasz do poniedzialku
Historia rachunku tragiczna wszelkie oplaty pobrane przez bank zobaczysz dopiero w wyciagu w nowym miesiacu
Infolinia pracuje do 17
Dziwi mnie fakt ze Rzad i KNF nic z tym nie robi chyba powtorzy sie sytuacja z AmberGold.
Avirion / 83.16.185.* / 2014-08-19 10:42
IdeaBank... Niby polski bank ale kilka elementów na które należy zwracać uwagę... Ich beznadziejna oferta produktów gdzie RRSO wynosi prawie 30%, poza tym KNF ma ich na lupie, za przekręty z praniem kasy koreańczyków od konopi, mają powiązania również z kilkoma podejrzanymi firmami... zresztą dziwny bank dziwne promocje i dodatkowe wciskane usługi.... Marketing całą gębą a rzeczywistość ukazuje co innego....

To wszytko świadczy o polityce firmy gdzie wystarczy przeczytać uważnie umowę itp...

Cóż nie polecam.
Elżbieta Przybyła / 89.151.29.* / 2014-08-12 14:06
Jestem niezadowolona z usług tego banku. W 2011 r. wzięłam kredyt na zakup samochodu. Co jakiś czas otrzymywałam harmonogram spłat kredytu, w czerwcu tego roku skończył się poprzedni i od lipca nie mam już żadnej wiadomości od banku. Zaznaczam, że prowadzę działalność gospodarczą i z kredytu odsetki są odpisywane od dochodów. Niestety bank mnie "olał" brzydko mówiąc. 23 lipca tego roku wysłałam pismo na ul. Domaniewską w Warszawie z prośba o przesłanie mi nowego harmonogramu i rozłożenie spłaty kredytu na 10 rat (umowa to przewidywała). Trzy tygodnie to za mało aby odpowiedzialni pracownicy załatwili sprawę (pismo wysłałam listem poleconym). Bank za to pamięta o terminach ubezpieczenia samochodu i namiętnie wcześniej o tym przypomina, grożąc, że jeżeli nie załatwię tego w czasie, sami wybiorą mi ubezpieczyciela. A może szanowny banku uderz się w piersi i załatwiaj sprawy tak jak powinny być załatwiane. Za to wam pracownikom płacą.
lena2841 / 31.174.243.* / 2014-08-06 13:11
Powiem tak...ciesze się że w to nie weszłam.Jeżeli kontakt jest kiepski już na początku a informację z kosmosu to już trzeba sobie odpuścic.Jakis czas temu dzwoniłam o informację kredytową,nie ukrywam szukałam na forach opinii ale pomyślałam piszą tylko nie zadowoleni.Mam działalnośc gospodarczą,decyzja była odmowna odpuściłam ale prosiłam o usunięcie moich danych bo ilośc reklam była przerażająca,o dziwo po jakimś czasie dzwoni PAN i informuje mnie że jest szansa przez obrotomierz(dane miały byc usuniete!) i pyta dlaczego już nie chce sie starac ja że jest zbyt wiele negatywnych odpowiedz w internecie a Pan w odpowiedzi ze nie powinno się zwracac uwagi bo piszą osoby sfrustrowane..spróbowałam za namową podałam wszystkie dane i w sumie co mi strzeliło do głowy żeby podawac dane do konta,podałam i cisza!Miałam czekc....czekałam i czekałam decyzja jak na reklamie miała byc w 15 min..po raz kolejny zmęczona czekaniem wysłałam wiadomośc o nie usunięciu danych bo ileż można czekac! Dzisiaj otwieram skrzynkę a tam...kilka wiadomości od idea bank,no to ja odpowiedź o natychmiastowe zaprzestanie wiadomości i usunięci danych i co...telefon po 10 min z dezyzja kredytową odmowną a ja pytam dlaczego taka..miły PAN odpowiada że mała sprzedaż a ja na to a skąd ma PAN te informacje o sprzedaży i tu zaczeło się krecenie że tak mu wyskoczyło a za chwile że małe obroty na koncie,a obroty są bardzo wysokie! Dziwne! Niestety musiałam się rozłączyc ale za chwilę oddzwaniam bo chciałam dokończyc rozmowę a numer nie odpowiada to dzwonię na infolinię a tam że zostało wszystko usunięte nawet mój numer jakiez było moje zdziwienie to skąd miły PAN miał do mnie kontakt?! Prosiłam o kontakt tego samego PANA i czekam..kredytu tam bym nie wzieła na 100 % teraz ale zbyt wiele danych posiadają aby to tak zostawic...w życiu nie widziałam takiego bajzlu i jednak opinie na forach powinny dac do myślenia
Kpisz91 / 195.66.144.* / 2014-08-05 23:26
Powiem tak... Idea Bank to łapczywe[...] które lubią brać i brać sobie coraz to większe opłaty za różne usługi. Strzeżcie się doradców którzy dzwonią z Idea Money- a to jedno i to samo i oferują faktoring.... Zgodziłem się na niego na darmowy okres 1 miesiąca, był to błąd przyznaje się... nie korzystałem z tego i pod koniec miesiąca napisałem mailową rezygnację, oczywiście zero odzewu z ich strony. Doradca telefoniczny powiedział że mogę w każdej chwili zrezygnować nawet telefonicznie z tej usługi... Dodam że każde rozmowy są nagrywane.
Dostałem pismo że za korzystanie z usługi faktoringu jest naliczona opłata 850 zł ... Jakim prawem !! ?? Śmiech na sali... Dodatkowo za rezygnację zostałem obciążony kwotą 500 zł !! Pani z którą próbowałem wyjaśnić tą sprawę i udowodnić jej że mam rację w tej sprawie stwierdziła stanowczo że rozmowy NIE są nagrywane. Obecnie wysłali mi pismo że sprawę kierują do sądu na kwotę 1440 zł.

Konto bankowe - na przelew między własnymi rachunkami z firmowego na osobiste czasem trzeba czekać 5 min czasem godzinę a kilka razy czekałem do dnia następnego!! To jakiś skandal!! Wcale nie szanują swoich klientów, oczywiście opłatę za prowadzenie konta pobiorą ale żeby czekać dzień na przelew miedzy kontem firmowym a osobistym to w żadnym innym banku się tak nie zawiodłem.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
lena2841 / 31.174.167.* / 2014-08-08 15:15
Dlatego ja się wziełam na sposób i informuję że moje rozmowy też są nagrywane jakie jest wtedy zdziwielie..
mackub / 37.209.130.* / 2014-07-30 11:20
mam podobny problem co "akepka" dostaje monity ze jakas faktura jest niezaplacona, dzwoniac do nic dowiaduje sie ze podobno przedmiot leasingu nie byl odebrany w terminie,jakies w ogole nieporozumienie. Za kazdy monit przysylaja mi fakture raz 120zl raz 80zl i za nieterminowy odbiur policzyli sobie 600zl.Na dzien dzisiejszy tego nie place i co miesiac przysylaja monity a do nich faktury o kolejne 120zl. Mam na wszystko dokumenty ze bylo terminowo odebrane. A poza tym wczoraj przyslali kolejny monit ze podobno do dnia dzisiejszego nie zrobilem przegladu VAT...a od miesiaca mam go wbitego w dowod przez Idea Bank.
Podsumowujac, ogolny balagan, brak ladu i skladu,a co najgorsze nie ma zadnego kontaktu z nimi, piszac pisma nikt nie odpowiada i co najgorsze nie ma zadnego kontaktu z osoba ktora jest za to odpowiedzialna. Ci pseudo doradcy sa tylko madrzy jesli chodzi o podpisanie umow czy to leasingu czy faktoringu, jak wynikna jakies problemy to nawet ich pisma i pozostaja bez odzewu. Mialem brac kolejne leasingi i faktoring ale dobrze ze sie opamietalem, polecam sprawdzone banki i najlepiej na miejscu, zyby idac do banku spotkac sie z osoba za wszystko odpowiedzialna i porozmawiac w cztery oczy.
I jeszcze jedno; czy Getin, czy Idea, to jedno i to samo.
pozdrawiam
meg782 / 95.48.141.* / 2014-08-01 22:47
Zgadzam się.Totalny bałagan.Brak rzetelnej informacji i doradcy mający przyciągnąć jak najwięcej"dojnych krów".Jak najdalej od tego banku.
akepka76 / 77.252.110.* / 2014-07-28 12:09
Witam,
Totalnie nie polecam.Obsługa zarówno na poziomie banku jak i obsłudze klienta jest bardzo zła.
Na początku przejęłam leasing od innej firmy. Zgodnie z protokołem przejęcia samochód uzyskałam od 2 maja. Idea Leasing obciążyła mnie fakturami za kwiecień choć nie korzystałam z przedmiotu leasingu a protokół jest od 2 maja, Faktur nigdy nie dosłali tylko od raz wysłali do mnie wezwanie do zapłaty na kwotę 73 zł. Itak ciągle. Pisałam i tłumaczyłam, że ja korzystam od 2 maja, aoni obciążają Cię kosztami wezwań.
Z nikim nie można było się porozumieć. Przez 3 miesiące płaciłam im raty i jakieś wydumane pieniądze bez ŻADNYCH DOKUMENTÓW. Na kilkanaście pism nie dostałam żadnej odpowiedzi a na koniec Pan powiedział, ze on wysłał wszystko i ze go nie obchodzi, że to do mnie nie dotarło. IDEA LEASING I IDEA BANK nie odpowiadają na pisma, wyłudzają pieniądze, wypowiadają umowę bez powodu i żadają pieniędzy za wznowienie. Za to powinien wziąć się UOKIK, albo prokuratura, bo ja wysyłam pieniądze od faktur które nie są wystawione więc US nie dostaje podatku.
To jawni oszuści. Mam zamiar wytoczyć im sprawę w sądzie bo to bandytyzm nic więcej.
iwona 749 / 79.184.56.* / 2014-07-22 14:08
Fatalny bank !!!!!! wzięłam bezzwrotną pożyczkę 25000 zł. miesięczna spłata to 700 zł. miały być odkładane środki z ubezpieczenia że w razie rezygnacji i wcześniejszej spłaty nagromadzone pieniądze oddadzą . No i co ?? jawne oszustwo zero zwrotu a po spłaceniu im całości musiałam jeszcze zapłacić odsetki od wcześniejszej spłaty. Nie polecam nikomu i nie chcę o nich słyszeć.!!!!!!!!!!!!!
kruczko46 / 2015-10-26 15:31
Dobrze, że tu wwszedłem, bo w sumie sie zastanawiałem, czy by tam nie wziąc kredytu na firme.
ja165 / 31.61.131.* / 2014-07-21 18:46
Oferty dają dobre na reklamach a w praktyce wychodzi całkiem inaczej nie polecam tego Banku a tym bardziej faktoringu. Nie dostałem z faktoringu jeszcze wypłaconej faktury ok 1200 zł a już miałem fakturę za faktoring na przeszło 1830 zł rozmowa z Panią z Idea Banku była taka że nie ma żadnych opłat oprócz tego 2.99% czyli w praktyce całkiem inaczej wychodzi.Tak samo jak polecają kredyt na 50.000 uproszczony słowa inaczej praktyka też(biorą nieruchomość pod zastaw)NIE POLECAM .Rezygnuję z usług tego Banku.Pozdrawiam wszystkich nie dajcie się zrobić w BALONA
ja165 / 31.61.131.* / 2014-07-21 16:42
witam mam faktoring w Idea Money robiłem usługi spedycji lecz spedycja mi nie zapłaciła wpłacam pieniądze żeby to spłacić (tak było uzgodnione z nimi)to zrobili tak że bez żadnej informacji po oddaniu faktury do faktoringu wzieli całość która pokrywała już tamtą zaległość plus do tego co inna spedycja wypłaciła czy jest to zgodne z prawem żeby zabierali pieniądze bez żadnego kontaktu ze mną nawet na piśmie ani na e-mail nic nie przyszło.Dzwoniąc do nich miał się ktoś skontaktować to to mieli gdzieś.Prosiłem na e-maila o całą rozpiskę Faktur to nie posłali tego NIE POLECAM FAKTORINGU Z TEGO BANKU jak jest termin płatności to umieją dzwonić 100 tysięcy razy a tak to nie.Nabierają ludzi z tym faktoringiem mówią że nie jest to płatne tylko biorą 2,99%a potem okazuje się że wystawiają fakturę na prawie 500 zł miesięcznie
OSZUKANY W BIAŁY DZIEŃ / 89.151.41.* / 2014-11-25 16:11
witam ,też siędałem omamić ,ale ja niedałem żadnej faktury,i wogóle nieskorzystałem z faktoringu,to na dzień dzisiejszy naliczyli mi 4 tyś,ale wszystko miało być inaczej jak dzwonili,po podpisaniu tylko umowy za 15 minut już dzwonili kiedy fakturę wysyłam ,już poczułem ze to oszusty czekają żeby zagrabić ciężko zarobione pieniondze,a teraz mnie sądami straszą -i za nic chcą pieniądze bo pan Prezes p****** w stołek i podwładnym osiołkom każe n********** w telefony ,a nóż się głupi trafi-A wymiar Sprawiedliwości Państwa jest po stronie OSZUSTÓW i razem z nimi chyba działa ,wydając ZAOCZNE WYROKI,-niema się kto za to zabrać
Jacek mysliwy z Gorzowa / 83.21.12.* / 2014-07-14 08:59
a ja otrzymałem kredyt na firmę w ciągu 15 minut, pieniądze w tym samym dniu na koncie, umowę przeczytałem i wszystko się zgadza, moją zdolność na podstawie tylko samego obrotomierza i BIKu określili na 170 000 tys.- tyle też dostałem. Ludzie, bank jak bank, dla ludzi jest, ale najwidoczniej coś nie tak jest z Waszymi danymi, wynikami, BIKiem...
lena2841 / 31.174.167.* / 2014-08-08 15:21
Danymi?! To proszę mi powiedziec jak mi sprawdzili sprzedaż? bo taki był powód podany przez miłego PANA,BIK bardzo dobry obrót na koncie wysoki i?? Prosiłam o kontakt tego samego pracownika co mnie o tym poinformował i cisza...
gdgdgf / 176.101.130.* / 2014-07-08 17:54
Idea Bank – bank dla przedsiębiorców, to jakiś żart mam tam konto firmowe które założyłem za namową konsultanta który po otrzymaniu wyciągu z mojego innego konta powiedział że dostane darmowy debet dla firm jesli zostane ich klientem. Konto miało być darmowe. Nie zadzwonił wogule, kiedy się upomniałem zaprosili mnie do banku w Częstochowie przy ul.Jasnogórskiej 77 do pani Beata Brol i tam okazało sie że nici z debetu. Poczułem się oszukany więc postanowiłem zamknąć te konto i okazało się że ku mojemu zdziwieniu zostałem obciążony za kożystanie z karty i musze zapłacić 75 groszy za wpłacenie których kazano mi zapłacić 5 złotych dodam jeszcze obsługa w tym banku to jakiś żart i gratuluje takich pracowników.Idea Bank – bank dla przedsiębiorców

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: