Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
dilugilgd / 31.175.166.* / 2014-07-03 10:50
Nie warto, są gorsi niz provident
antoni zielenkiewicz / 79.186.56.* / 2014-06-24 17:33
Tak to prawda to sa oszusci i nieradze sie znimi zwiazac Polecilem znajomym i teraz mnie oplowaja .mialem obracac kupnem na karte i mnialem byc zwolniony z oplat a jak sie okazalo placilem za wszystko krotko mowiac to oszusci
fffef / 178.19.177.* / 2014-07-02 09:58
natreci
swojak395 / 5.57.168.* / 2014-10-26 17:08
dziekuje za opinie,mialam tam zalozyc lokaty ale napewno nie skorzystam
siela42 / 178.42.108.* / 2014-06-23 12:21
Namówili mnie na otwarcie konta zapewniając debet na 5000 bez formalności.Założyli mi dwa konta (miało być jedno)próbowali wcisnąć limit obrotowy dla firmy 250 000 zł na słabych warunkach, które ukrywali ale z nich wyciągnąłem. A obiecanego debetu na 5000 mi nie przyznali.I tak po 4 dniach zawracania głowy muszę jechać do ich oddziału aby wszystko zamknąć. Tragedia, zawracanie głowy, dno i kłamstwo.
ssssss22222 / 193.254.238.* / 2014-06-19 12:24
Nam wzięli 450 zł z konta , niby jakieś ubezpieczenie kredytu , a na koniec nam tego kredytu nie dali . Super naprawdę polecam
ababa / 89.161.96.* / 2014-06-16 07:40
Bardzo, bardzo źle zorganizowany bank wykazujący się szczególnym chamstwem i olewactwem. Akcje marketingowe prowadzone są na zasadzie "łapanki" jak sprzedaż telefoniczna garnków lub gorzej. Wysyłają do mnie 3 e-maile dziennie od roku, mimo wielu pism z prośbami o zaprzestanie kontaktu - przede wszystkim SPAMERZY. Dodatkowo wydzwaniają do ludzi... z automatów! Bez ich zgody, w celach marketingowych. Chamstwo to, nie mieści się w głowie.
DoradcaF / 83.26.121.* / 2014-06-11 12:37
Jesteśmy grupą Doradców, sami do czasu współpracowaliśmy z tym Bankiem, jednak po sytuacjach związanych z wprowadzaniem Klientów w błąd zaniechaliśmy owej współpracy.
Klienci sami zaczęli zgłaszać się do nas z prośbą o pomoc. Znaleźliśmy alternatywę dla naszych Klientów aby przenieść ich zadłużenie z Idei do innych Banków na jasnych warunkach, bez ukrytych ubezpieczeń, formalności po uruchomieniu środków oraz bez długiego oczekiwania na decyzję i dosyłania kolejnych licznych dokumentów w trakcie całego procesu.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

JA SAM / 86.63.114.* / 2014-06-19 11:48
Idea BANK to złodzieje wprowadzający ludzi w błąd Kredyt z 14% robi się 36% dodatkowe koszty - darmowa pożyczka z kosztem 36000 zł. Brak możliwości rozwiazania umowy kredytowej - koszty rozwiazania kredytu na 50 tyś to około 10 tyś - złodzieje i nic więcej - dodatkowo terminy żałosne miesiąc na uruchomienie kredytu jak zrezygnujesz przed uruchomieniem nie ma opcji - wprowadzają ludzi w bład - jak naślesz prawnika - nie odpowiadają na pisma uciekają w kąt i straszą klienta komornikiem - POWINIEN ZAJĄĆ SIĘ TYM BANKIEM KNF - KTO IM POZWALA DZIAŁAĆ NA RYNKU
Młoda Firma / 109.243.139.* / 2014-06-13 19:28
Konto założone online - aktywne po 2,5 tygodnia.
Kredyty limity dla nowych firm - po 3 miesiącach, czy w ogóle?
Mimo obrotu około 75000 w 1 miesiącu - brak możliwości .....limitu w koncie itp.
Marketing ...i otoczka rozdawania kasy - SUPER
INES818 / 79.186.128.* / 2014-06-11 00:52
właśnie dziś miałem podpisać umaowę kredytową... i jakoś weszłem na tą stronę
DZIĘKUJĘ .... Niepodpiszę...
AsiaFantasia / 89.78.244.* / 2014-06-06 21:18
Co jak co, ale oferta depozytowa jest najlepsza oferta dostępna na rynku!:)
kredyt na start / 188.121.24.* / 2014-06-05 22:49
Założyliśmy z mężem firmę w maju i potrzebowaliśmy środków na start(ok.50 tys.). Bank reklamował się niskim kredytem ze wsparciem UE, w ramach programu Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Pytam się jak to możliwe, skoro rok 2013 dawno się skończył,a oni tw., że została im jeszcze niewykorzystana pula i promocja trwa do 30.06.2014.
Nie wnikaliśmy już w to, gdyż warunki rewelacyjne na start: oproc.2% + ubezp.0,3%. Żadnych prowizji itp. Zastanawiające???
Złożyliśmy wniosek na 2 poręczycieli-odpowiedź miała być w ciągu 7-14 dni. Do tej pory echo-piszę maile, dzwonię, czy jest chociaż wstępna zgoda, bo nie wiemy co robić? Bez odzewu. Już odpuściliśmy i złożyliśmy wniosek w FM Banku(niestety oprocentowanie na poziomie 15%).
Jeszcze opiszę sytuację z księgowością-przy składaniu wniosku namawiali nas na nią; pracują tam wykwalifikowane księgowe, ponoszą odpowiedzialność finansową, są do dyspozycji 24h/dobę itp.Jeśli założymy to jesteśmy bardziej wiarygodnym klientem i bez problemu otrzymamy pożyczkę. BZDURA! Nie dajcie się na to nabrać. Poczytałam opinie o tax care, dodatkowo przeszliśmy się nich na ul.Legnickiej we Wrocławiu-wyszła do nas dziewczynka-może lat 19 miała, w dresie, kolorowym szaliczku i nie wiedziała nic. Kazałam jej sobie zanotować pytania i miała nam na nie odpowiedzieć za godzinę po konsultacji z innymi. Dodatkowo dała nam swoje wewnętrzne instrukcje i wytyczne co do księgowości, a tego nie wolno rozpowszechniać. Żadnych kompetencji, podobnie w Idea Bank we Wrocławiu.
I ostatnia rzecz-konto z tabletem, także oszustwo.We wniosku wpisali nam, że będziemy mieć takie konto. Pytam:jaka jest różnica między tym podstawowym? Oni:żadna, co jest kłamstwem, bo umowa jest na min.24 miesiące. Dodatkowo wydzwaniają z centrali-też nam wcisnęła konto podstawowe za 0zł. Później okazuję się, że koszt to 9zł, bo włączyła usługę all inclusive. Piszę do niej, że nie chcę takiego konta, po co mam za coś płacić, jak nawet nie wiem, czy dostanę ten kredyt, na to ona: czy koszt tych 9zł to jest granica dla Państwa nie do przeskoczenia? Aż mnie zamurowało na to chamstwo. Dzisiaj bez żadnego uprzedzenia wysłała kurierem umowę do podpisania-w głowie mi się nie mieści jak można tak perfidnie kłamać, zatajać i kręcić.
Nie polecamy. Ostatecznie założyliśmy konto w DbNet- wszystko za 0zł.
Adam744 / 78.31.138.* / 2014-06-03 16:52
To jest dno, a nie nie bank !
Jestem ich klientem od ponad roku i z takim traktowaniem klienta nie spotkałem się jeszcze nigdzie.
Do tej pory "olewałem" te prowizje, ale zaczęło mnie to trochę irytować - bo u nich jest pobranie i tytuł, a tytuł zawsze ten sam "prowizja" za co to już nie łaska napisać !
Strona www to jedna wielka kupa - podają jakieś adresy wpłatomatów, o których nikt nigdy tam nie słyszał.
Latam po centrum, gdzie powinien podobno być wpłatomat - w końcu dzwonię na "infolinię", a gość mi mówi, że oni tam nie mają wpłatomatu i tak w ogóle to oni nie mają wpłatomatów no moje pytanie "więc dlaczego wprawadzacie klienta w błąd publikując bzdury na stronie internetowej" pajac mi mówi, że niczego takiego na stronie nie ma !
Sprawdziłem więc jeszcze raz i adresy znalazłem w dwóch linkach.
Dalej: infolinia to porażka - nie dość, że pracownicy w zasadzie nic nie wiedzą to jeszcze są wręcz chamscy, "katarynka" marnuje moją kasę na wysłuchiwanie p****** i informuje, że czas oczekiwania wynosi powyżej 5 minut (dla mnie powyżej 5 minut to jest max 9min,59sek, a nie 17 minut- bo tyle czekałem)
Dzwoniłem z pytaniem ile kosztuje przelew walutowy z Niemiec to mi powiedział, że nic !
Ja dalej ciągnąłem temat, więc "obsługant" postanowił się skonsultować z bardziej kumatym i mówi mi, że oni przeliczają po kursie euro na pln - pytam więc ile ten kurs wynosi,a on mi podaje kursy sprzedaży i kupna, więc pytam (choć wiem) po którym oni liczą, na co otrzymuję odpowiedź że "sprzedaży" (szok) - pytam czy jest pewny ? kolejna konsultacja i odpowiedź, że jednak kupna, więc pytam dalej: "i to wszystkie opłaty ?", facet: "tak, ale jeszcze zapytam" i okazuje się, że jednak nie, bo doliczą 300zł za przewalutowanie.
Dalej nie drążyłem tematu, bo chodziło o większą ilość gotówki, a ja nie powierzę pieniędzy ignorantom !
Jutro się przejdę na podany adres do oddziału (ofc o ile jest tam jakiś odział) i złoże wypowiedzenie.
Oni powinni się nazywać idiotabank, a nie ideabank !

Wszystkim, którzy wahają się nad wyborem banku - ten stanowczo odradzam.

PS Przypomniało mi się, że po otwarciu rachunku kartę do tego rachunku otrzymałem po ok. 3 miesiącach.
Najpierw czekałem cierpliwie miesiąc, później zadzwoniłem i ofc nikt nic nie wie, później mi zakomunikowano, że "przecież nie złożył pan wniosku!" - ciekawe po co mi rachunek w banku nie posiadającym zwykłych oddziałów ?
Już wtedy miałem im podziękować.
karolina588 / 95.40.99.* / 2014-06-04 21:16
Witam, zastanawiam sie nad wzieciem kredytu na start dla firmy ale po przeczytaniu opinii jestem zaszokowana. Co o tym sądzicie ?
gsjjk / 31.175.166.* / 2014-07-03 10:49
Witam,

kredyt na start! Jakaś masakra. Mafia! Wzięłam z banku 48 tyś. kredytu na start, a po dwóch latach chciałam spłacić wszystko, ponieważ z raty 730 zł. "ubywało" ok 200 zł. Po 2 latach do spłaty pozostało mi 47.600!!!!!!!!!!!!!!!! SPŁACIŁAM I JUŻ NIGDY WIĘCEJ NIE BEDĘ Z NIMI WSPÓŁPRACOWAĆ! KONTAKT Z DORADCĄ FATALNY!
Ksybek / 83.21.92.* / 2014-06-03 12:23
W Idea Banku można załatwić kredyt za łapówkę analitycy współpracują z tymi z Tax Care lecz proszę uważać na zapis w umowie który zniewala przedsiębiorcę do granic możliwości , nie dójże kredyt jest zabezpieczony zastawem to jeszcze Idea Bank żąda ujawniania tajemnic finansowych firmy podczas trwania kredytu i pytanie czy ma do tego prawo mimo wyłudzonej bez wiedzy kredytobiorcy umowy , czyli nikt dokładnie nigdy nie tłumaczy co z czym się je a w końcu Bank to taki sam podmiot gospodarczy jak każdy z nas, i czy oni mają prawo do ujawniania kondycji finansowej firmy po otrzymaniu kredytu ??? nie wiem prawnicy mówią że nie do końca ja postanowiłem napisań do ministerstwa a jak będzie trzeba to z prawnikami tam pojadę , UWAŻAJCIE !!! Idea Bank nie jest dobrym bankiem to szpieg przemysłowy który bezprawnie zbiera informacje na temat przedsiębiorcy i to po otrzymaniu kredytu .
parker938 / 89.66.211.* / 2014-06-02 19:22
banda złodziei i oszustów, mam nadzieję że w końcu ktoś im się do tylka dobierze
Alex451 / 78.88.27.* / 2014-06-02 15:22
Jesteście oszustami i naciągaczami
padadeszcz / 83.31.42.* / 2014-06-02 11:27
Tak żałuję, że swoje kroki z wnioskiem kredytowym dla spółki skierowaliśmy do Idea Banku. Rozpatrywanie wniosku trwało 6 tygodni zamiast obiecanych 2 dni. Firma i udziałowiec i prezes sprawdzani od zachowań w piaskownicy. Wszystko ok. Po 6 tygodzniach informacja odmowna, bo ZUS był opłacony z opóźnieniem. Na dodatek dostaliśmy informację, że nasza spółka składała wniosek 5 razy i wygląda to wszystko na wymuszenie. UWAGA - wniosek podpisywaliśmy tylko raz. Jak jest to zatem możliwe? W banku pracują dzieciaki, które nie mają pojęcia jak działa spółka, nie potrafią czytać dokumentów finansowych. Najpierw biorą wszystko, bo pewno maja jakieś targety. Naiwny przedsiębiorca czeka na coś co z góry jest skazane na niepowodzenie. Warunki ewentualnego kredytu dostarczane są w absolutnie końcowym etapie i są dużo gorsze niż rynkowo w innych bankach. NIE POLECAM, ODRADZAM.
Joanna1306 / 79.191.149.* / 2014-05-29 14:56
Włśnie prubowalam zainstalowac darmowy program do ksiegowosci. Strona nie zadzialala wiec dalam sobie spokój. Ale przed chwila zadzonil do mnie doradca ze wlasnie dlatego ze chcialam uzywac tego programu to juz mi oferuje darmowe konto i 50 zł przez 6 m-cy i już mi wyśle wzór umowy do tego konta ale musze mu podać PESEL.
Mial juz nawet wydrukowane moje CEIDG cwaniak. Ale jak go zapytalam po co juz w tym momencie mój PESEL przeciez ja jeszcze nie wiem czy się zdecyduje TO SIE ROZŁĄCZYŁ.!!!!
Z pewnością naciągacze.
stokrotka007 / 78.88.89.* / 2014-07-07 23:04
Po przeczytaniu powyższych opinii podpisuję się obydwoma rękami.Jest to bank fatalny.Bardzo żałuję,że tam mam lokatę.Gdy ją zakładałam oprocentowanie wynosiło 3,75% na 4 miesiące.Teraz okazuje się,że moje oprocentowanie wynosi 3,3%,a ich tłumaczenie jest zawiłe i dla mnie niezrozumiałe.Zdenerwowałam się bardzo i powiedziałam,że są oszustami i naciągaczami,ale jak widać to dla nich chleb powszedni.Stanowczo odradzam ten bank.
H Szatkowski / 2014-07-08 08:53
A co stoi w karcie produktu zapisane- nie jest to lokata np. tylko dla środków nowych z ustalonym dniem/datą weryfikacji salda środków ze wszystkich lokat ?
Może po prostu z tej weryfikacji wynika, że jednak nie były to środki nowe w rozumieniu tej promocji.
stokrotka007 / 78.88.89.* / 2014-07-10 18:11
To były nowe środki. Ja to tłumaczyłam już kilkakrotnie.Lokata założona 23.04. Potwierdzenie mam na 3,75% z dn.25.04,a po ok.miesiąca okazuje się,że moje oprocentowanie wynosi 3,3%? Czy tak postępuje ktoś uczciwy?
stokrotka007 / 78.88.89.* / 2014-07-07 23:02
Po przeczytaniu powyższych opinii podpisuję się obydwoma rękami.Jest to bank fatalny.Bardzo żałuję,że tam mam lokatę.Gdy ją zakładałam oprocentowanie wynosiło 3,75% na 4 miesiące.Teraz okazuje się,że moje oprocentowanie wynosi 3,3%,a ich tłumaczenie jest zawiłe i dla mnie niezrozumiałe.Zdenerwowałam się bardzo i powiedziałam,że są oszustami i naciągaczami,ale jak widać to dla nich chleb powszedni.Stanowczo odradzam ten bank.
aannaa716 / 82.176.15.* / 2014-12-12 10:55
Mam taką samą sytuację ,Lokata Power 3,60 okazuje się 3,30 .tak że to wszystko pic na wodę, Polećcie mi jakiś bank w którym poczuję się bezpiecznie.
wiwan / 2014-12-12 11:09
Zaraz pic. Zajrzyj do karty produktu- są wyłożone zasady uzyskania rzeczywiście/ostatecznie owych 3,60%.
Fakt są skomplikowane( pojęcie saldo bazowe, weryfikowalne, dzień weryfikacji) ale są zaprezentowane.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: