Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
oskubany 15100900 / 83.10.161.* / 2014-05-29 09:59
wstyd! a nie bank... wstyd oszukiwać ludzi, infolinia płatna i puszczają ci muzyczkę , na 6 minut a potem sie rozłączają i kasa od naiwnych leci.... [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

wiwan / 2014-05-29 10:24
Czas rozłączania w przypadku braku zgłoszenia/kolejkowania ustawia operator/centrala abonenta wywołującego.
idea gang / 89.68.84.* / 2014-05-22 13:18
zostałem oszukany przy podpisywaniu umowy. Doradca Idei zaproponował mi pewny produkt 9% w skali roku przez 10 lat. wszystko omówił- wyglądało naprawdę świetnie dlatego podpisałem umowę na IPE Plus [inwestycyjny plan emerytalny plus].

później okazało się że wszystko co zostało mi przekazane w trakcie rozmowy to kłamstwa, które nie mają pokrycia w umowie. kapitał z miesiąca na miesiąc topniał a ja musiałem co miesiąc wpłacać pieniądze z nadzieją że po 10 latach dostanę swoje pieniądze, już nawet bez zysku. jednak w umowie jasno jest napisane że BANK NIE GWARANTUJE ANI 1 ZŁOTÓWKI ZWROTU! naciągacze i oszuści, zdecydowanie nie polecam. ewentualnie lokaty które są ubezpieczone Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Wszystkie inne produkty IDEA BANKU zawierają mnóstwo haczyków, za które płaci klient mimo że został oszukany już w trakcie rozmowy wstępnej przy podpisywaniu umowy.
w razie pytań: zdeterminowana18@o2.pl
techbam / 164.126.40.* / 2014-05-16 22:00
witam, jestem jedna z wielu osob oszukanych przez Idea Bank. Szukam osob ktore chca przylaczyc sie do walki z tymi kretaczami. Prosze o kontakt na maila osoby zainteresowane.
wywrota / 31.183.20.* / 2014-10-17 18:20
właśnie zaczełem,od przywrócenia terminu płatności w e sondzie i przeniesienia sprawy do miejsca zamieszkania
wyrotka / 31.183.2.* / 2014-06-10 12:48
ten sam problem z tymi oszustami,co innego mówili a co innego wyszło
kokoroko506 / 93.105.46.* / 2014-05-19 12:14
Bank porażka .Zadzwoniła Pani z Departamentu Alternatywnych Kanałów Sprzedaży z ofertą założenia konta firmowego a następnie udzielenia limitu na koncie.
Założyłem konto 2 tyg temu i do tej pory nie mogę skontaktować się z osobą kompetentną aby uruchomić limit. Obsługa fatalna klienta mają w d...e nic nie można załatwić . Pan w oddziale w Bielsku-B generował umowę konta 1 godz porażka odradzam stanowczo.
techbam / 164.126.40.* / 2014-05-16 22:04
witam, jestem jedna z wielu osob oszukanych przez Idea Bank. Szukam osob ktore chca przylaczyc sie do walki z tymi kretaczami. Prosze o kontakt na maila osoby zainteresowane. adres e-mail tech.bam@interia.pl
mikorprzedsiębiorca / 77.115.107.* / 2014-05-14 22:01
uwaga na ich faktoring w idea money. Podpisałem umowę, bo miało być wykonie. Nie skorzystałem bo procedura skorzystania nieżyciowa(konieczna zgoda moich klientów na zmianę miejsca zapłaty - moi klienci by tego nie zrozumieli, że płacą w terminie a ja na nich kogoś nasyłam). I tak właśnie za nie wykorzystany limit łącznie zapłaciłem 3000zł. dwie duże prowizje i comiesięczna. Masakra. Handlowiec mi bajek naopowiadał. Pozdr.
kolejny poszkodowany / 46.205.46.* / 2014-05-30 22:32
U mnie wyszła sytuacja identyczna. Najpierw jedna faktura na rozpoczęcie, potem prowizja procentowa od umowy a następnie kara za wcześniejsze zerwanie umowy. Fakturować nie było kogo, bo kontrahent który wcześniej podpisał umowę i zapłacił o czasie był nękany o powtórne zapłacenie w rezultacie się wkurzył. Bank zepsuł relacje z moim kontrahentem a ja muszę im płacić w/g umowy za nic ponad 1500 zł podczas gdy powinni się poczuwać i zapłacić jeszcze odszkodowanie za to co nawyprawiali. Zero honoru i przyzwoitości. Mi by było głupio po takim czymś ale Oni wstydu nie mają odradzam i zwracam uwagę na 3 opłaty faktoringowe przy rozpoczęciu umowy a następnie procentowe prowizje mimo niekorzystania, a tym bardziej że Pan który pierwszy raz dzwonił, mówił, że można ale nie musowo korzystać i jeżeli nie będzie fakturowane opłaty nie będzie z wyjątkiem 20 zł za konto. Odradzam, omijać szerokim łukiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z tego co widzę to oni bardziej żerują na prowizjach, zerwanych i niewykorzystanych umowach niż na uczciwej pracy. Powinno to dać do myślenia kolejnym osobom które są zainteresowane faktoringiem.
stokrotka007 / 78.88.89.* / 2014-07-10 17:42
Kilka miesięcy temu założyłam lokatę na 3.75%,a po jakimś czasie okazuje się,że moje oprocentowanie wynosi 3.3%. Próbowałam wyjaśnić tę przykrą dla mnie sytuację,ale do tej pory bez rezultatu. Dzisiaj złożyłam reklamację na piśmie. Z niecierpliwością będę oczekiwać odpowiedzi. Poinformuję o efektach tej sprawy.
peter435 / 83.7.79.* / 2014-05-24 02:02
Ja zostałem namówiony na faktoring w wersji dla firm z mizernym bik. Po czym wypowiedzieli mi umowe z uwagi na mizerny bik. Innymi slowy przy umowie zostalem wprowadzony w blad. Za to wlasnie wpadło mi do zaplacenia 3000 za uruchomienie i 600 za prowadzenie faktoringu, ktorego nigdy nie mialem.
pawel109 / 83.10.210.* / 2014-05-19 23:36
Z początkiem maja br. utworzyłem konto do e-faktoringu. Następnego dnia zadzwonił przedstawiciel z informacją że abym mógł korzystać z faktoringu muszę mieć konto. Przysłali mi kartę płatniczą, lecz odstąpiłem od podpisania umowy. Czy P. podpisał umowę i z tego tytułu naliczyli opłatę za niewykorzystany limit, czy podobnie jak ja, i tez naliczyli opłatę?
Pozdrawiam.
dore / 94.232.150.* / 2014-05-12 08:29
to nie jest bank!!!. mafia ,albo h..la wie co .przestrzegam wszystkich .
anna150 / 83.238.164.* / 2014-05-07 14:39
nie radzę wiązać się z tym bankiem,rzeczywiście dałam się naciągnąć na lokatę, oferują obecnie lokatę efektywną na 3,8%. A tymczasem umowę przysłano mi na 3,6% więc czegoś tu nie rozumiem i jest to robienie w balona i po złodziejsku
Lojalna klientka / 178.43.22.* / 2014-06-07 11:13
Taka sama sytuacje ja mam.Przedluzylam lokate ,ktora konczyla mi sie 06-06-2014 na LOKATA DRUZYNOWA na 3,80% gdzie od dn.07-06-2014 /sobota/ powinna pracować juz na tym oprocentowaniu 3,80% jak gwarantowała mi to opiekunka przydzielona z banku. Po mojej interwencji w banku, konsultanta poinformowała mnie ,ze będzie jakaś weryfikacja tych lokat i dopiero będzie zmiana oprocentowania w poniedziałek tzn. 09-06-2014. A moja lokata powinna juz pracować od soboty na wyższym oprocentowaniu.Albo świadome oszukiwanie klientów przez konsultantów, albo ich niekompetencja. Wszystkie dane lokaty zostały przekwalifikowane na lokatę DRUZYNOWA,,łącznie z kwota i nawet podaniem terminu ważności po 4 miesiącach, tylko "zapomnieli " zmienić wysokosci oprocentowania.KPINA,!!!
anna150 / 83.238.164.* / 2014-05-09 09:56
ZGŁOSIŁAM SPRAWĘ DO WYJAŚNIENIA, OTRZYMAŁAM ODPOWIEDŹ NA MEILA Z POZYTYWNIE ZAŁATWIONĄ SPRAWĄ, TZN. JEST % TAKI, JAK W PROPOZYCJI
sylwestroo / 5.60.210.* / 2014-04-29 12:17
Bank ten jest podobno wspierąjacy małe firmy,jest to totalna lipa i żenada na moim przykładzie mogę powiedzieć ze bank ten raczej doprowadza do upadku małych firm.
Prowadzę firmę 1-osobowa od 25 lat bez żadnych długów i innych zobowiązań,założyłem teraz drugą spółkę cywilną potrzebowałem max.40 tys.żeby mieć ciągłość finansową.Bank sprawdził mnie od urodzenia,dostarczyłem wszystkie dokumenty,pity,nipy.regony vaty,wszystko-przyznali mi 10 tys.zl na 12% na 10 lat.Powiedzialem że taka kwote to moga dac temu spod budki z piwem na pewno odda sprzedając butelki.Mbank dal mi 66 tys na pstrykniecie palca na lepszych warunkach w przeciagu 1 dnia.Idea bank to jest LIPA,a nie bank.
ANKAFRANKA / 82.139.50.* / 2014-06-09 10:30
Ostrzegam wszystkich przed wpisywaniem w lokatach zawartych online ,że przedłużamy lokatę.Myślałam,że zaznaczając tę opcje ekspert przesunie pieniądze na lokatę najbardziej atrakcyjną.Niestety przesunięto moje pieniądze na lokatę oprocentowaną 2%,podczas kiedy reklamowane były w internecie lokaty oprocentowane Na 3,5-3,75 %. Mowa o tym samych okresie na jaki zawarta
była lokata.PO NIE KONTYNUUJCIE LOKATY.KAŻDORAZOWO WYPŁACAJCIE I WYSYŁAJCIE ZLECENIE NA NOWĄ.
szczesliwy / 79.191.168.* / 2014-04-29 15:03
Dzięki wielki za opinie. Już miałem skorzystać z usług tego "banku" ale po opiniach widzę, że nie warto. Jeszcze raz dzięki!!
zawiedziony / 84.10.1.* / 2014-04-24 13:14
Uwaga na program księgowy Ida Banku! Nie można skorygować raz wprowadzonych pozycji - brak edycji tylko można usunąć i wpisać od początku. Brak wsparcia tek. czekałem bez skutku 30 min. na połaczenie. Nue odpowiadają na maile z pytaniami jak wprowadzić faktury za paliwo. Dziś w końcu się dodzwoniłem m(4 dni po terminie) i poinformowano mnie że nie ma możliwości wprowdzania faktur za paliwo zgodnie z prawem (!) - rewelacja. Szkoda czasu.
zajefajnie / 88.156.227.* / 2014-04-22 13:29
ja wziąłem leasing na samochód i odział z którym podpisałem nie jest w stanie dostarczyć mi dokumentów niezbędnych do prowadzenia działalności na tym samochodzie od miesiąca.

dopiero po mojej interwencji w centrali dostałem tel do dyr i sprawa ruszyła z kopyta.

nooo i trzeba uważać na umowy ja się dałem zrobić na dodatkowe nikomu nie potrzebne ubezpieczenia
Ryszka Mirosław / 46.238.127.* / 2014-06-24 14:22
Tych krytycznych uwag jest tak wiele że nie wiem czy jest jakikolwiek sens dokładać swoje. Też kupiłem auto w leasingu - i dokładnie to samo- olewanie moich uwag, zero odzewu, wzywanie sms-em o zapłatę za faktury których nie dostałem,oczywiście brak umowy już dwa miesiące,dopłata za obce ubezpieczenie, rejestracja auta 3 razy droższa niż urzędowa, brak kompetencji "doradców i koordynatorów"
wojtek321 / 89.230.21.* / 2014-04-15 22:02
mnie tez naciagneli wzielam leasing i co sie okazalo nie moge doprosic sie umowy do dzis nie mam oryginalu umowy fakture mialam dostac na dzien 31.03.2014 a dostalam z data wystawiania 7.04.2014r. przepisy sie zmienily calego vatu odpiczyc niestety nie moge i jest spora strata, leasing podpisywałam w koszalinie radze uwazac poniewaz zle sie na tym wyjdzie
wojtek321 / 89.230.21.* / 2014-04-15 22:00
mnie tez naciagneli wzielam leasing i co sie okazalo nie moge doprosic sie umowy do dzis nie mam oryginalu umowy fakture mialam dostac na dzien 31.03.2014 a dostalam z data wystawiania 7.04.2014r. przepisy sie zmienily calego vatu odpiczyc niestety nie moge i jest spora strata, leasing podpisywałam w koszalinie radze uwazac poniewaz zle sie na tym wyjdzie
broniu72 / 92.42.118.* / 2014-04-13 22:35
a ja od trzech tygodni czekam na otwarcie konta firmowego podpisałem umowe 23 marca dostałem kody do konta i karte ale nie moge sie zalogowac bo pisze "konto nieaktywne skontaktuj sie z bankiem" jak sie kontaktuje pytaja o moje dane i stwierdzają ze nie maja ich w systemie czyli nie figuruje w ich bazie danych
robertoDD / 46.170.125.* / 2014-04-03 15:02
Radzę bardzo uważać, lepiej nie korzytać pracował tan człowiek, który opowiadał o super zyskach, tylko zapomniał wspomnieć o paru ważnych warunkach. Dzieki niemu jestem nieźle do tyłu. Mają super oferty ale zawsze jest jakieś ale o czym nie mówią, radzę unikać jak tylko można tego banku
Rozgoryczony i zniesmaczony / 79.191.195.* / 2014-03-31 21:21
Z ostatniej chwili bo sam odczułem to na własnej skórze, przeczytałem Wasze opinie o IB i nie zgadzam się co do obsługi klienta, nigdy nie spotkałem się z tak profesjonalną obsługą. ALE JEST ZAWSZE JAKIEŚ ALE. Jeżeli chcecie wziąć leasing to dokładnie to przeczytajcie. Najlepiej podam to na przykładzie. Wartość leasingu 100 tys. opłata wstępna 10% wartości samochodu. Wszystko pięknie ale to 10% nie jest odliczane od wartości przedmiotu( leasing powinien być na 90% a jest na 100% a te 10% to ich opłata manipulacyjna pod nazwą kaucja. Kaucja to coś co podlega zwrotowi po spełnieniu określonych warunków, lub zaliczona na płatności np. przeterminowane, lecz nic w umowie nie jest o tym napisane. JEst to taka sobie opłata dla nich bezzwrotna i pani od leasingu nie potwafiła mi wytłumaczyć tylko stwierdziła bo tak jest. Czyli moje 10 tys. wzieli by sobie od tak. Analogiczna sytuacja gdy klient wpłaca 20% niby wartości samochodu i powinni leasingować 80% a leasingują liczac od 100%. Podsumowując 100 tys wartość samochodu, opłata niby 10% wstepna wartości pojazdu. lesing liczony od 10o tys. po pięciu latach odsetki 50 tysięcy+ co rok ubezpieczenie OC AC i ubezpieczenie na życie ponad 6 tysięcy. Łączny lesing 180 000 PLN. Nie dajcie się zwieść.
Asia 777 / 89.73.151.* / 2014-07-07 20:37
Zajmuję się leasingiem od lat i sorry ale Twoje teorie na temat wpłaty własnej (opłata wstępna) są zupełną pomyłką.
Może ta pani z banku, czy leasingu, rzeczywiście nie umiała wytłumaczyć zasad leasingu ale nie jest tak, jak piszesz. Leasing składa się z wpłaty własnej klienta od 1% - do 45%, rat leasingowych oraz wykupu, którego procent jest zależny od rodzaju leasingowanego przedmiotu, od okresu leasingu i t d. Oprocentowanie leasingu jest zależny od tych właśnie parametrów ale wpłata własna klienta jest traktowana jako pierwsza rata leasingowa, na którą dostajesz fakturę i księgujesz w koszty działalności.
Po co zabierasz głos i piszesz tutaj, jeśli nie masz pojęcia o leasingu ?
tacim / 2014-03-11 19:29
Mam tam konto i nie ma żadnych problemów. Z tego co widzę to są problemy z kredytami itd. Mam lokatę PING PONG na 4% (wiem grosze) ale zawsze coś .

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: