Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
Internautka80 / 83.9.122.* / 2014-01-22 22:36
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy ludzi złapałam się za głowę. Łatwo mówić, że bank jest fe, bo on nas oszukał itd. Ludzie! Dostajecie zawsze przy jakimkolwiek kredycie, przy otwarciu konta, założenia lokaty umowę! Na umowie znajdują się wszystkie warunki jednego z w/w produktów. Z doświadczenia wiem, że ludzie przychodząc na spotkania nie pofatygują się przeczytać tego co podpisują, a potem płacz i zgrzytanie zębów. Nigdy nikomu nie dogodzisz. Idea Bank to jeden z niewielu Banków na rynku, który wspiera przedsiębiorców, daje kredyty młodym firmom. Nie ma nic za darmo - przecież to oczywiste. Jest ryzyko (bo działalność gospodarcza jest krótko na rynku) są większe koszty i to nie działa tak tylko w Idea Banku a wszędzie. Ludzie proszę czytajcie umowy a wtedy takich zbędnych komentarzy nie będzie :)
wiesiek719 / 178.43.158.* / 2014-01-24 20:31
Posłuchaj mądralo!!!
Aby przeczytać umowę i zapoznać się z nią , trzeba kilku dni.
Mówię o umowie i wszystkich dokumentach dodatkowych.
Idea Bank takiej umowy do domu nie da!!!!
Przeczytać...a zrozumieć to dwie różne kwestie.
Tu by trza dobrego prawnika , i dłuższego czasu na zapoznanie się z umową.
Szanujący bank , to taki który dba o klienta , a nie o to by ugmatwać go w podchwytliwą umowę i dziesiątki ubezpieczeń .
Złapać, a potem dusić.
Dwa dni po terminie raty , otrzymuję od działu windykacji maile z ponagleniem i oczywiście 5 złotową opłatą !!!
Za zwykły list z informacją każą sobie zapłacić 100zł !!!!
Itd.... itd....
Pozdrawiam....
jondrek / 46.215.30.* / 2014-01-22 14:00
Potwierdzam wszystkie negatywne opinie, omijać Idea Bank a zwłaszcza doradcę oszusta Marcina Zielińskiego, gdzie jest w oddziale w warszawie hotel Mariot, oraz Idea Leasing to są naciągacze i oszuści.
milan81 / 217.96.52.* / 2014-02-04 12:06
te wasze placze to jedna wieka zenada czytac sie wam sie nie chcei nazekac potraficie a pokazcie mi inny bank lepszy prosze mialem konto i w milenium bph pko i jak na razie w idei mogo co dostac i to wiecej porownajcie najpierw banki a potem piszczeie
Tadeusz 100 / 178.43.191.* / 2014-01-20 18:57
Lepiej omijać ten bank z daleka i nie ufać konsultantom

Witam dałem się naciągnąć konsultantowi. Ponadto po roku teraz ponownie wciśnięto mi tę linię kredytową bez mojej zgody pobierając prowizje 2,9% za udzielenie kredytu bez mojej zgody. Wysłałem maile do banku które pozostają bez odpowiedzi, pozostaje mi tylko wystąpić na drogę sądową o zwrot prowizji
Pozdrawiam i ostrzegam przed tym bankiem nie chcesz mieć kłopotów to go unikaj
Pozdrawiam i przestrzegam
Tadeusz
Karina007 / 89.69.172.* / 2014-01-14 15:25
nie korzystalam z uslug tego banku, bylam w oddziale, bo na stronie oferta wydawala sie sensowna,ale poziom obslugi mnie odstraszyl
Gosia22835 / 31.135.197.* / 2014-01-14 12:44
mnie odstraszył fakt, że mogą sprawdzić on-line obroty na koncie żeby udzielić kredytu. Wiecie jak? Podajecie hasło do swojego konta bankowego i elementy klucza- i pozwalacie by obcy człowiek? maszyna? grzebała w Waszym koncie! Dla mnie jakaś masakra! To ma być nowoczesność?
cs9393 / 83.24.127.* / 2014-01-26 00:56
Jest to program mega bezpieczny, w końcu chodzi o ludzki kapitał i tajemnicę bankową. Jeśli wolisz stać w kolejce w oddziale i czekać na odpowiedź banku na decyzję w sprawie kredytu 20 dni i przygotować stos dokumentów - szerokiej drogi.
xxwiesław / 83.4.119.* / 2014-01-13 15:16
Bank naciagacz na koszty klientów. Oferty to delikatnie mowiac naciaganie klientow a nuz sie uda .
naiwny klient / 212.244.80.* / 2014-01-13 12:21
Banki rozsiewają się jak plemniki aby zwiększyć swoją wydajność a jest jeden tylko dawca. Przeróżne oferty ale do jednego worka.
Jest sieć banków pod różnymi nazwami!
Potwierdzam- naciągacze, nie kompetentny personel i jak już wdepniesz to już łatwo się od nich nie uwolisz. A jak już mówimy o doradcach finansowych, to Wam doradzam (nie doradzam) TAX CARE. Mówią, że mają w pakiecie ofertę 20 banków, a jak to wygląda naprawdę? Polecają IdeaBank, bo ponoć najlepsze warunki dają nawet z niskimi dochodami lub długami. Tak łapią klentów i tu sie mówi "mamy cię" naiwny kliencie. Podsumuję. Nie ma idealnych doradców ani banków, wszyscy pracują lub współpracują dla swojego docelowego chlebodawcę. Jeśli już posiadacie konta, kredyty, w jakimkolwiek banku, to radzę pilnować (codziennie) czy nie znikają Wam pieniądze. I tu mówię poważnie!!! Mam na to dowody. Ale jak już to udowodnicie, to zamiast rekompensaty utraty dostaniecie, ale słowo "przepraszam". Każdy bank (naciągacz) kupuje kolorowymi słowami. Jeśli zdążysz lub doradca będzie miał ochotę Ci przedstawić regulamin i na jak długo jest oferta opłat i prowizji a po niedługim czasie po podpisaniu umowy już po kilku tygodniach poinformuje Cię bank pocztą o zmianach w jego ofercie. Ale to już wtedy od Twojej woli zależy, czy wejść na stronę www banku czy nie aby się przekonać o zmianach np w opłatach i oprocentowaniu!

Ze wszystkich banków odradzam IDEA BANK, GETIN BANK, GETIN NOBLEBANK, TAX CARE, FM Bank, Raiffeisenpolbank itd. a dziś to i mBank.

Pamiętajcie! Jeśli Państwo pozwala (a raczej ma powiązania) oszustom funkcjonować na rynku i naciągać klientów, to się domyślcie co robił na rynku przez kilka ostatnich lat AmberGold i kto czerpał na tym korzyści...
Idealnie Oszukany / 89.71.229.* / 2014-01-11 13:10
Chamstwo, arogancja, cynizm.
Ubeckie metody oszukiwania i wyciągania kasy wbrew zapisom w umowie. Zabrali mi z konta (warunek konieczny założenia tego gównianego konta do umowy kredytowej) kwotę ch.... wie za co 55 zł opłaty inne...
I teraz się sadź ze złodziejami każdy Cie oleje, zabierz 100 tys po 50 zł i Leszek Cz. ma nurkowanie za free ...
Metoda prosta: obiecaj i gwarantuj, podpisz, oszukaj i naciągnij zrób tak 100 000 razy..
NIE POLECAM NIe DAJ SIĘ OKRAŚĆ !!!!!
złotówa / 46.187.189.* / 2014-01-14 13:12
ubecja nie zajmowała się okradaniem ludzi; robi to miłościwie panujący polski kapitalizm
oszukany klient / 88.199.232.* / 2014-01-08 16:39
Po założeniu działalności zgłosiłem się do oddziału banku o jakiś mały kredyt.Oczywiście moja historia kredytowa była rewelacyjna.Bank wyraził zgodę.Chciałem około 15000.Przy podpisaniu umowy okazało się,że jednak zgody nie ma i mogę dostać jedynie debet w kwocie 17250zł.Pomyslałem ok jest więcej niż chciałem.Póżniej okazało się,że mogę wypaci jedynie 12000zł.Co miesiąc spłacałem odsetki i teraz na koniec oprócz odsetek-jakieś 3600zł za cały rok muszę dopłacić 5250zł-kwotą którą nie mogłem wypłacić.Bank wymyślił jakieś lipne ubezpieczenie...co z tym zrobić
CC364 / 178.183.163.* / 2013-12-29 16:35
Wszystkie Wasze opnie przeczytałem i nie wiem skąd ten ładunek nienawiści. Nikt nie napisał że bank go okradł albo nie wypłacił środków!
To daje do myślenia kto to pisze..
Ala M / 83.26.64.* / 2014-03-18 13:05
co druga osoba pisze o oszustwie, na pewno nie skorzystamy z usług tego banku, choć początkowo oferta wydawała się ciekawa.... właśnie to daje do myślenia kto pisze.... bo twój post niczego nie wnosi.... pewnie jesteś jednym z tych oszustów :P
Iwona1961 / 83.19.156.* / 2014-01-15 10:52
Witam, 20 grudnia rozwiązałam lokaty na kwotę z 5-ma zerami, dziś jesT 15 styczeń i NIE MAM SWOICH PIENIĘDZY NA KONCIE !!!!!
Pracownicy Idea Banku tłumaczą się nawałem pracy.to się po prostu ręce i nogi uginają Radzę OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM TĄ INSTYTUCJĘ.
Beata Pleskot / 188.33.243.* / 2014-01-03 13:57
To idź na rozmowę i daj się wkręcić a będziesz wiedział skąd taki ładunek nioenawiści - podłość, przebiegłość, chamstwo, beszczelność, cwaniactwo to podstawy zachowania pracowników tego banku, obudź się człowieku skoro rada polityki pieniężnej obniża stopy procentowe wszystkim bankom to banki dla ratowania siebie przenoszą wszystkie opłaty na klientów, na nowych aby ich przyciągnąć kuszą ofertami a potem okazuje się, że jest coś więcej np. kredyt ze środków unijnych oprocentowanie tylko 3%, bardzo opłacalne co nie, a czy wiesz, że ubezpieczenie tego kredytu to 13% czyli faktyczny procent kredytu to 16% czyli jak nie go kijem to go pałką poszukaj mojej wcześniejszej oipowieści jak doradca prosto w oczy mi kłamał i wkręcił mnie, a kiedy składałam reklamacje to pracownik i bank się wyparli i nie uznano reklamacji, A TERAZ MAM KOLEJNY PROBLEM Z iDEA mONEY i nie wiem co będzie bo nie mogę się do nich dodzwonić aby wyjaśnić i załatwić sprawę po tych doświadczeniach spodziewam się najgorszego oczywiście zastanawiam się nad wzięciem prawnika
kuchart / 83.23.65.* / 2014-03-08 16:11
Witam mam również problem z idea money ponieważ oszukali mnie z prowizja za przyznanie limitu. Czy ma Pani podobne doświadczenie i czy cos dalo rade z tym zrobić?
Kaliber50'' / 77.113.40.* / 2014-02-05 22:20
Szkoda Twojego zachodu, Twój prawnik zawsze będzie "tańszy" (mniej skuteczny) niż zespół prawników na jakich stać Idea Bank (bardziej skuteczny)- to nie jest najlepsze "kopać się z koniem" - lepiej "to to" OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM
Maria669 / 78.8.219.* / 2014-02-10 19:33
Tylko tchórze się tak zachowują,i dają się kopać po tyłku,trzeba walczyć o swoje ,dobrzy prawnicy nie są tylko w Idea Banku,jak każdy będzie myślał tak jak ty.to lepiej sznurek na szyje i baj baj.
wamann / 83.29.228.* / 2014-01-07 21:53
Rok temu Bank Idea wkręcił mnie w kredyt......
Kazano założyć firmę...
Do domu przychodził pan, podający się za dyrektora Banku Idea -jednego z oddziałów....
Wziąłem 125 000zł , a na wejściu podpisałem 138 000zł.
Zostałem wrobiony w różne podstępne warunki, tj. ubezpieczenia na zycie, ubezpieczenie na wyjazd, ubezpieczenie nieruchomości która poszła w zastaw....i inne.
Dla przykłady podam, że ubezpieczyli mnie na zycie na 1 rok, a potem umowa przyszła na 20 lat.....
Za zwykły list każą sobie płacić 100zł, i podnoszą procenty jak chcą.
Spłacam rok i miałem już chyba ze siedem róznych hormonogramów spłat.
Tamten dyrektor był podstawiony , i z zchwilą otrzymania kredytu przepadł....
Inni są hamscy a sam Bank Idea jest lichwiarskim .....
Zrobię wszystko , by wziąść kredyt w innym Banku....i uciekać od tych bezdusznych krwiopijców.
Wiesiek
moje gg 10703393
cs1993 / 83.24.127.* / 2014-01-26 01:05
idea bank kazał założyć firmę? no coś podobnego. BREDNIE. ubezpieczenie jest po to, żeby w razie Pańskiego kalectwa lub śmierci nie obciążać pana lub pańskiej rodziny. łatwo się mowi, mi nic nie grozi. ale każdy tak myśli a ten moment przychodzi nie wiadomo kiedy i skąd i wtedy jest płacz i zgrzytanie zębami. Harmonogram spłat to jedno, ale że dotyczył on między innymi niższych rat, bo nbp sukcesywnie obniża stopy procentowe od dłuższego czasu to już pan nie napisze bo po co?? poza tym rażące błędy w twojej wypowiedzi same mówią o twoim poziomie intelektualnym. pozdrawiam, zacznij czytać książki
eniek / 2013-12-29 16:56
Poszukaj na innych stronach a włosy ci jeża staną
zniesmaczona / 31.175.175.* / 2014-01-16 14:45
przez nahalną reklamę i tak nic nie zdziałacie,to nie jest normalne,by reklamy nie można zamknąć w żaden sposób!to jest niegodziwe,sposoby te i tak nie pomogą,jeżeli ktoś nie chce kredytów a także mieć z wami cokolwiek wspólnego.
Czupur / 89.76.0.* / 2013-12-29 14:08
Dałem się naciągnąć. Obiecywali cuda przy podpisywaniu umowy (Samsunga S3 między innymi), po podpisaniu okazało się, że jakiś błąd się wkradł i musimy podpisać nową umowę. W nowej jednak już Samsunga nie było... Przez cały czas trwania umowy pies z kulawą nogą się mną nie zainteresował. Trzy dni przed zakończeniem umowy zadzwoniła pani , żeby mnie o tym poinformować. Nie było nawet wcześniejszej próby przekonania do przedłużenia umowy kredytowej. Dwa dni później dostałem już smsa z windykacji z informacją o wymagalności natychmiastowej spłaty kredytu. Nie polecam NIKOMU tej niepoważnej firmy! Nie powierzę ani złotówki firmie, która nie dba o swoich klientów kredytowych!
Ja1000 / 37.248.49.* / 2014-07-14 03:52
Widzę, że niektórymi zwykła chciwość (albo szukanie niezwykłych okazji) rządzi... Mnie zawsze interesuje tylko konkretny produkt, porównuje go z innymi, wybieram albo nie, a nie zwracam uwagi na żadne dodatki i prezenty do niego, bo i tak trzeba będzie później za to zapłacić...

Jak interesuje mnie nowa aktywacja telefonu komórkowego to wybieram zawsze kartę SIM, bez telefonu. Bo ten sam model telefonu za "złotówkę" możesz kupić na Allegro od tych co już "wymienili telefon" dużo taniej niż w ofercie operatora (bo bez płacenia haraczu w abonamencie)... W usługach bankowych jest podobnie. W bankach nie ma św. Mikołajów i nikt niczego nie daje za darmo. Zawsze jest jakiś haczyk.
gmw5 / 10.168.1.* / 2013-12-12 07:58
Stanowczo odradzam, doradcy to oszuści i naciągacze wtopiłam u nich na 25 tys zł. Chyba mi rozum odebrało, że weszłam wz nimi w jakiekolwiek układy lokacyjne. Podsumowując powiem Boże chron nas od Idea Bank i pana Czarneckiego bo prędzej czy później będzie afera jak z Amberem i panem Plichtą.
mandaryn72 / 77.65.104.* / 2013-12-11 18:21
Zanom podpiszesz cyrograf z diabłem, zapoznaj się jaki on jest w świetle innych, oni prześwietlają cie w US, ZUS, BIK, KRD, a ty ich prześwietl w oczach jego klientów. Proste prawda?

a ile w tym satysfakcji ze miałeś okazje diabłowi nasrać bezkarnie na łeb :)))))

Polecam taki obrót sprawy, przynosi wiele kożyści, zarówno finansowych jaki i zdrowotnych, bo to Ty wodzisz bank za nos, a ich pracownicy chodzą za Tobą ja psy i suki za stara kością.
Jędruś / 78.8.157.* / 2013-12-09 20:53
Już nie chodzi o to,że dzisiaj dostałem 586 ofertę od Idea Banku, która jest dla mnie bezprzedmiotowa ale o mechanizmy funkcjonowania tegoż banku.Otóż wszyscy prowadzący działalność muszą absolutnie wiedzieć,że bank nie jest instytucją charytatywną lecz nastawioną na maksymalizację zysku!I jeżeli nawet proponuję bezzwrotną pożyczkę lub kredyt bądź niezwracalny debet jest to zwykłe mataczenie szczególnie początkujących przedsiębiorców.Otóż Idea Bank nie jest ani nasz kumpel ani przyjaciel.Robi się tam przeróżne symulacje komputerowe by wygenerować niezwykle atrakcyjną ofertę chwytliwą dla naiwnego przedsiębiorcy.Ale jest to tylko chwyt by wciągnąć nas w machinę tegoż banku.Trzeba zawsze pamiętać, że jak nawet niby coś nam daję bank to w istocie podwójnie nam to odbierze.I to jest bankowo pewne.Natomiast duże i z wieloletnią tradycją banki takich numerów nie robią bo prezentują zupełnie inny poziom obsługi klienta.Tam co jest napisane i powiedziane przy pierwszym kontakcie jest faktycznie w rzeczywistości przez wiele lat.Stąd też unikam Idea Banku jak dżumy i wszystkim sugeruję by wyłącznie korzystać z usług banków nienatrętny, nienachalnych czy obłudnych lecz szanujących się na rynku bo to gwarancja uczciwej współpracy przez szereg lat.A Idea bank? Pewnie jutro lub pojutrze podeśle mi kolejną już 587 ofertę co nie zmieni faktu,że dla mnie jest to zwykły bazarowy bank!!!
Jędruś / 78.8.132.* / 2013-12-04 14:31
Od ostatniego wpisu z 01.12.2013r.otrzymałem kolejne oferty od Idea Banku pomimo mojego zdecydowanego sprzeciwu oraz napisaniu wprost co myślę o ich praktykach marketingowych.I jest to namacalny przykład, że Idea Bank należy omijać jak trąd!Bo każdy szanujący się przedsiębiorca w tym kraju prezentuje jakiś poziom i klasę, a swoimi praktykami wzbudza określone zaufanie u kontrahentów.Praktyki natomiast Idea Banku polegają na natarczywym,natrętnym i niemal bazarowym nękaniu ofertami przedsiębiorców.Wskazuje to, że ludzie ci nie mają ani zahamowań, ani przyzwoitości ani nawet najmniejszego wyczucia biznesowego.I aż strach pomyśleć gdyby człowiek wszedł z nimi a jakieś umowy i wystąpiły by określone zgrzyty.Uważam, że takich ludzi należy traktować jak toksynę dla biznesu!Trzymać ich od siebie i firmy jak najdalej!!!

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: