Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
!!!!!!! / 91.195.57.* / 2013-12-02 20:10
Dramat czekam 11dni na decyzję kredytową.
Omijaj z daleka
kASIA12345 / 77.254.7.* / 2013-12-06 19:38
Jeśli jeszcze nie masz u nich kredytu to dziękuj Bogu.Boja mam kredyty i konto firmowe.Kiedyś ktoś mi mówił żeby sprawdzać konto bo czasami znikają środki z kąta no i sto procent prawdy bo mi 4 grudnia zniknęło z konta 4500 tys.i oczywiście nie ma winnego.Z banku wysłali mi wyciąg z konta i kazali sobie przeliczyć dokładnie ile mi zniknęło.Zamiast sami przeliczyć i sprawdzić bo chyba ktoś inteligentny tam pracuje i potrafi to zrobić.Oczywiście sprawa trafi do Rzecznika Praw Konsumentów a jak będzie trzeba do sądu bo złodziejom nie popuszczę.Jeszcze robią z człowieka debila!!!BANDA ZŁODZIEI!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jacek Szymanderski / 95.49.244.* / 2013-12-02 18:11
pisemna dyspozycja przelewu podpisana przez dwóch pracowników oddziału w warszawie ul.Domaniewska panów Michała Sokołowskiego i
Daniela Kardasińskiego nie została wykonana do dnia 2 grudnia. Bank zobowiązywał się wykonać ja najdalej w ciągu siedmiu dni roboczych. telefonicznie niczego nie sposób się dowiedzieć
jacek szymanderski / 95.49.244.* / 2013-12-02 18:13
uzupełnienie
dyspozycja została wydana 18 listopada
Jędruś / 78.8.15.* / 2013-12-01 23:33
Chociaż na rynku jest wiele banków to Idea Bank jest najbardziej natrętnym podmiotem gospodarczym jaki znam.To jak ten pijaczyna, którego wyrzuca się z lokalu drzwiami to za moment pakuje się oknem.Podsyła mi po kilkanaście ofert miesięcznie mimo mojego wyraźnego sprzeciwu.Świadczy to wyłącznie o tym,że ludzie zajmujący się w Idea Banku marketingiem czy doradztwem są absolutnie pozbawieni takiej godności biznesowej i dla kasy schodzą do poziomu bazarowego.Dla każdego mądrego i roztropnego biznesmena to wyraźny sygnał,że taki bank należy omijać jak trądu bo w razie jakichś sytuacji kolizyjnych można po tych ludziach spodziewać się najgorszego.Drugą stroną tej natarczywości jest wyraźny sygnał,że Idea Bank na siłę poszukuje pieniędzy,nie przebierając w podejmowanych środkach.A od takiego banku należy bezwzględnie trzymać się z daleka.Na mnie w każdym bądź razie nawet grosika nie zarobią.I to bankowo!
............... / 178.181.100.* / 2013-12-07 09:24
a ja jak chciałem kredyt pod hipotekę na dzialalnosc, to odmówili bo wpis w br abik, krd big czyste! wiec dla mnie jak każdy inny bank, niby twierdzą ze robią odstępstwa ale to brednie.
Darek007 / 178.42.150.* / 2013-11-29 21:53
Weź jeszcze pod uwagę Getin Bank. Mają ciekawe konta zarówno dla studentów jak i np młodzieżowe. Poza tym GB ma bardzo korzystne lokaty bankowe - krótkoterminowe.
mich / 31.174.103.* / 2014-01-09 03:44
w GB masz fajne lokaty i oprocentowanie owszem, lecz weż kredyt to się przekonasz jak jest fajnie, warunki i obsługa klienta owszem lepsza niż w Idea banku ae oprocentowanie maja kosmiczne w Idea będac na spotkaniu przy domaniewskiej doradca wyliczył mi bezzwrotna pozyczkę za 15 tys po 10 latach trzeba dla nich oddać 56tys, taka jest bezzwrotna, podpisałem umowe na współprace z tax care pomoc przy prowadzeniu księgowości zakładali mi działalosc w jednym oknie obsługa ok,lecz 5 miesiecy czekałem na prezent bo podpisujac umowe wtedy z nimi miałem do wyboru jeden z 3 prezentów wybrałem drukarkę i pani ciagle dzwoniła i przepraszała ze napewno kurier lada dzien ja przywiezie a tak naprawde przyjechał po 5 miesiacach z uszkodzoną drukarka złozyłem reklamację i czekam..... już nawet nie licze ile tylko w tym wsystkim powiem tak obsluga przy załozeniu działalnosci była ok, szkoda tylko tej pani która dostawała ode mie za drukarkę bo tak naprawde to nie jej wina tylko kogoś kto ta oferte stworzył!!!!!!!!!!!!!!!
Seba843 / 91.227.197.* / 2013-12-11 16:54
przecież to to samo...
olokkk / 77.253.52.* / 2013-12-09 19:19
ty kolo darek czarnecki czy jak???
kostek44 / 178.36.140.* / 2013-11-29 21:38
Ten Bank ma swoje plusy i minusy. Jeśli ktoś napisał, żeby nie zakładać tam lokat, że są tam jakieś z tym problemy nazywam go zwyczajnie kłamcą. Pod tym względem IB jest świetny, ma albo najlepsze lokaty albo jedne z lepszych (różnie to bywa).
Produkty kredytowe cóż tutaj trzeba negocjować oferty, bo pierwsza oferta często jest delikatnie mówiąc nieciekawa, ale to co można wynegocjować to już inna bajka.
Gorzej z telefonami do klientów tzn wyślesz zgłoszenie to może do Ciebie całkiem sporo osób dzwonić. Minus ich infolinii jest taki, że nie ma tam za dobrych szkoleń, czasami pracownicy nie bardoz więdzą co i jak. Cóż ich zadaniem w sumie jest sprzedanie spotkania, zaintersowanie ofertą, a resztę ma załatwić doradca. I tutaj wprowadziłbym jakieś poprawki.
tomasz189 / 188.47.30.* / 2014-02-04 19:08
każda ma 14 dni na odstąpienie od umowy wiec każdy może sobie spokojnie w domu ją przeczytać pójść do prawnika pokazać umowę i co on na to powie jak coś jest nie halo to odstępujemy od umowy i żegnamy się ładnię z nieuczciwym bankiem wszystko na ten temat
emeryt468 / 80.48.48.* / 2014-01-04 10:16
Poczekamy aż bedzie koniec lokat można zobaczyć orzeszki lub strate z20000 tysiecy na dziesięc przez pół roku
mariot5678 / 85.128.109.* / 2013-11-28 15:57
pracownicy próbują naciągać, są nieuczciwi.
gdy chcesz z czegoś zrezygnować, utrudniają, niby, zę nagle nie mogą cię znaleźć w systemie.
Nie dla Idea Bank / 5.173.34.* / 2013-11-27 21:40
Witam. Naczytałem się negatywnych wpisów, ale że dopóki nie sparze sie na wlasnej skorze to nie uwierze to postanowilem dac im szanse. Chcialem zalozyc lokate, ale podejscie Pana w banku skutecznie mnie zniechecilo i na szczescie nie ulokowalem moich niemalych pieniedzy w tym 'pseudo banku'. Wole dalej niskie oprocentowanie niz ryzyko strat oferowane przez Idea Bank.
adijos / 188.122.20.* / 2013-11-29 20:38
słusznie
jg351 / 83.142.152.* / 2013-11-18 11:02
Syf, to ten sam Czrnecki co Getin, dac mu kase to jak dac diablowi, sam sie o tym przekonalem majac jredyt hipoteczny w Getin, a to ten sam wlasciciel.
boooooooskiiiiiiii / 85.128.109.* / 2013-11-28 15:53
to jest diabeł
Kika699 / 87.204.33.* / 2013-11-20 11:40
Człowieku czytaj wszystko. Tu chodzi o lokatę a nie o kredyt.
mateusz19999 / 145.62.32.* / 2013-11-18 14:27
Bank nie warty polecenia. Oszukał mnie na 3000 tys poniewaz przedłuzyłem umowe na lokate, następnie zerwałem to zabrał mi odsetki całkowicie. Nie polecam złodzieji.
dk / 77.65.76.* / 2013-11-18 19:07
Nie wiem jak Wam wszystkim podoba się obsługa, ale ja jak jeszcze raz będzie dobijać się na moje numery GSM ich automat to wytoczę im sprawę o nękanie drogą elektroniczną. To jest największa żenada obecnych czasów.
piotr89 / 77.255.37.* / 2013-11-16 15:17
Nosząc się z zamiarem założenia lokaty zwrócił moją uwagę własnie opisywany na tym forum bank.Oczywiscie przed złożeniem wnioski przeczytałem te opinie ale że jestem człowoekiem przekornym postanowiłem dać im szanse,bo opinie w internecie może pisać złośliwa konkurencja.Po złożeniu wniosku na własnej skórze przekonałem się że to wszystkie negatywne opinie to niestety prawda.Kontakt z bankiem prawie nie możliwy a jeżeli już to pomocy nie uzyskasz bo na infolini siedzą chyba przypadkowi ludzie z ulicy i odbierają kiedy im się podoba .Poziom obsługi żenująco niski,brak kompetencji jest u nich porażający .Ten bank to wielka porażka.
exwooke / 178.36.148.* / 2013-11-16 13:58
NIE POLECAM TEGO PSEUDO BANKU, W pierwszym roku było wszystko pięknie, później zaczęły się schody obroty na rachunku mam na 800 tyś zł natomiast przez moje nie dopatrzenie wszedł komornik na kwotę tysiąca zł na konto za przepisanie numeru w jednej z sieci telefonicznej i nie odstapienie od starej umowy- nie ważne saldo na rachunku duzo na plus a oni zabierali po 200 zł i przekazywali do komornika a od każdej przekazanej kwoty 200 zł pobierali opłatę 39,90 - złodziejstwo !! jak by nie można było zabrać od razu całej kwoty przekazać i pobrać jedną opłatę. Ale Pan Czarnecki przecież musi mieć na utrzymanie pałaców, przenoszę się do Sobieraja IDEA BANK Nic nie będzie miał.
za / 77.65.105.* / 2013-11-15 12:24
Stanowczo odradzam!!!!!!!!!!!!!!! Kompletna niekompetencja wszystkich doradców. Bardzo ważne dokumenty przesyłają na dawno nieaktualne adresy, nie uwzględniają telefonicznych monitów!!! Nie odpowiadają na maile. To chyba najgorszy bank w Polsce!!!!!!!!!!!!Zgadzam się z poprzednią opinią, że dobre zdanie mają tylko pracownicy tego banku!!!
BP / 89.66.236.* / 2013-11-16 00:39
Chociaż jeszcze jestem klientką tego banku to zgadzam się, że jest to okropny bank. Pracownicy są cwani i beszczelni. Kiedyś bylam na spotkaniu z doradcą pytalam o kilka kredytow ale okazalo się, że każdy byl dobry ale tylko w ofercie reklamowej bo przy zapoznaniu się ze szczególami każdy produkt byl taki sam jak w innych bankach. Ponieważ doradca nie przekonal mnie do zadnego to przy ostatniej ofercie uzyl klamstwa. Mialam konto firma to ja, a spytalam co to jest konto z premia. Doradca powiedzial, że proponuje mi zamienić konto ktore mam na konto z premia bo i tak bedą dzwonić do wszystkich, którzy mają konto firma to ja i będą naklaniać do zmiany na konto z premią bo konto firma to ja będzie likwidowane, a poza tym jeszcze teraz wyplacają premię do konta z premią, ale potem już tej premi nie będzie. W tej sytuacji zdecydowalam się na zmianę. Logując się do banku zobaczylam reklamę konta firma to ja, zdziwilo mnie bo przecież to konto mialo być likwidowane. Zadzwonilam na infolinię i okazalo się, że nikt nic nie wie i zaproponowano mi reklamację. Chwilę później zadzwonil do mnie doradca, który mnie oszukal i dalej mi wmawial, że konta firma to ja już nie ma nie dając mi dojść do glosu. Po jakimś czasie zadzwonil do mnie ktoś w sprawie weryfikacji reklamacji i opowiada, ze rozmawial z doradcą, który twierdzi, ze o wszystkim mi powiedzial i przedstawil warunki konta z premią. Spytalam czy powiedzial też,jak mnie oklamal aby naklonić mnie na zmianę konta. Tak więc musialam się jeszcze wyklucić aby przywrócono mi stare konto i abym potwierdzenie zmniany dostala na piśmie. Oczywiście nie zwrócone będą oplaty, które pobierano podczas trwania konta z premią, a przyznam, że nie byly male, to niestety muszę zaliczyć w straty.
nula / 83.31.255.* / 2013-11-14 13:19
Nie radzę banda oszustów, naciągaczy i złodzieje szczególnie oszukują starszych ludzi.
wandal459 / 87.206.68.* / 2013-11-07 20:46
To ja już wolę oszczędności oddać do normalnego banku niż dla 1% ryzykować namolne telefony lub nie daj boże straty.
Szkoda czasu i ewentualnych nerwów
JAJAJAA / 82.115.67.* / 2013-11-05 10:50
KATASTROFA Z TYM BANKIEM ODRADZAM KONTO ZALOZYLAM JAKIES 2 TYG TEMU I NA DZIEN DZISIEJSZY JEST NIE AKTYWNE W 100% ODRADZAM M-A-S-A-K-R-A
olo308 / 81.190.172.* / 2013-11-11 18:09
to jest wielka porażka ten bank, jeszcze nikt mi tak nie skakał do oczu o wszystko jak Idea Bank, przestroga ! , trzymać się z daleka od tego badziewia !!!
Marcin i tyle / 164.126.24.* / 2013-10-30 10:55
Ja mam inne zdanie. Bank jest trochę jakby niedzisiejszy. Kompetencja nie istnieje. Wypłata w kasie większych środków minimum godzina. Jakieś formalności, lepiej odpuścić. Debet w rachunku otrzymaliśmy ale czekaliśmy po decyzji miesiąc. Warunki są takie sobie, ale dali na podstawie wpływów a nie PIT a dla nowej firmy to super sprawa. System internetowy.... zaczyna już lepiej działać niż kiedyś, ale stan obecny nie jest aktualizowany on-line i czasem kasy jest więcej, czasem mniej. Trzeba przywyknąć.

Reasumując oceniam bank na 9/10 Jedynka mniej za niekompetencje pracowników i długie procedury.
T_REX / 213.158.222.* / 2013-11-04 19:34
Brak informacji i niedopowiedzenia. Konto z premią to pułapka. 4,99 za wypłatę z karty w bankomatach Euronet, 4,99 za sparawdzenie salda, 2,99 za każde zakupy kartą poniżej 500 zł, ale najbardziej rozwaliło mnie gdy starałem sie o kredyt lub linię na sumę 30 000,00 zł, okazało się że nie mam zdolności kredytowej na żadną kwotę osiągając przychód jako jednoosobowa firma 15 000,00 zł m-c netto. w innym banku na podstawie tych samych dokumentów otrzymałem linię kredytową w wys 60 000,00 zł

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: