Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Idea Smart City w Polsce. Tylko 14 procent miast stawia na inteligentne rozwiązania

Idea Smart City w Polsce. Tylko 14 procent miast stawia na inteligentne rozwiązania

Wyświetlaj:
Obserwator. / 193.34.47.* / 2015-05-17 15:45
W dzień,nie musicie,używać oświetlenia,chyba że,to lokal,bez okien.Kiełbach Mi się przejadła i jestem,na nią obojętny.Nie zainteresowany.Oszukiwanie Ludzi,to wasza specjalność ? I czy na,tylko tyle,was stać ? A co się ukrywa,za propozycjami ?
mala to ja / 83.21.40.* / 2015-05-17 15:09
które, proszę wymienić. Lanie wody.
mki / 178.42.210.* / 2015-05-17 15:07
To normalna kpina żaden burmistrz nie pozwoli sobie na zmniejszenie poborów będziemy mniej wody zużywać a oni nam podniosą cenę przecież na wypłaty im by zbrakło .
sza / 89.64.149.* / 2015-05-17 13:14
Za abonament na auto zostawione pod domem na płatnych parkingach,właściciel auta powinien za darmo jeździć komunikacją miejską ,aby nie ruszać samochodu,aby nie powiększać korków w mieście .
Dziś jest taniej przejechać swoim autem przez miasto niż kupić 2 bilety komunikacji miejskiej.
asdf391 / 5.172.239.* / 2015-05-17 09:17
Niech ludzie sami wybiorą. Po co sztucznie ułatwiać życie jednym a innym utrudniać. Niech wygra lepszy system - a widać, że ludzie wolą jechać swoim autem, stać w korkach i szukać miejsca parkingowego - niż przesiąść się do autobusów. Czyli coś musi być mocno nie tak z autobusami, że przegrywają z taką konkurencją. I tutaj trzeba szukać rozwiązania.

Do tego buspasy powodują korki - normalnie po pasie jechałby sznur samochodów - a teraz przez 5 minut po pasie nic nie jedzie.

No i jeszcze kierowcy aut osobowych więcej wkładają do państwowej kasy (akcyza i podatek przy kupnie auta i paliwa) więc to im powinno się ułatwiać życie, żeby wydawali jeszcze więcej - a nie pasażerom autobusów. No ale u nas kurze znoszącej dużo jajek ogranicza się miejsce żeby więcej miejsca miała ta co mało jajek daje. Ciekawe, który gospodarz by tak zrobił. Ja myślę, że ta nie wydajna poszłaby na rosół a jej miejsce zajęłaby ta wydajna, żeby znosiła jeszcze więcej.
Rafal349 / 109.196.49.* / 2015-05-17 10:24
Dlatego, że transport publiczny ma ekonomiczne, środowiskowe uzasadnienie. Jeśli nie jesteś wstanie tego zrozumieć to już trudno. W Niemieckich miastach nie można jeździć samochodem bez naklejki "eko", a w skandynawskich głównym transportem jest środek zbiorowy. Wiec dlaczego oni uważają, że tak jest taniej i efektywnie? Mimo, że ich stać na dobre samochody. Tacy jesteśmy biedni a wszędzie samochodem chcemy jeździć. Inna sprawa, że jeszcze transport publiczny u nas jest na niskim poziomie.
nas nie dogoniat / 178.36.246.* / 2015-05-17 09:14
No i woda. Woda musi zdrożeć w tym pustynnym kraju.:)))
Rafal349 / 109.196.49.* / 2015-05-17 10:26
Też byś się zdziwił. Wody brakuje. Jesteśmy jednym z krajów o najmniejszym zasobie wody pitnej w Europie. To bardzo poważny problem.

Najnowsze wpisy