Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ignorowanie danych to dobry sygnał

Ignorowanie danych to dobry sygnał

Money.pl / 2008-12-04 10:40
Komentarze do wiadomości: Ignorowanie danych to dobry sygnał.
Wyświetlaj:
komornik / 2008-12-04 11:04 / Bywalec forum
"Ignorowanie danych to dobry sygnał"

prymitywne stwierdzenie !

w 2007r. ingnorowalismy dane z USA od stycznia

a dopiero w lipcy j**....
Skrzydlaty / 89.174.188.* / 2008-12-04 10:40
Dlaczego nikt nie pisze o słabości naszej giełdy ? Kiedy świat traci dwa procent, my tracimy trzy...kiedy świat zyskuje dwa....my zyskujemy jeden. Nawet Węgry, które przed chwilą staneły przed widmem bankructwa mają mocniejsze odbicia i mniejsze spadki. A podobno jesteśmy potęgą w regionie. To wszystko przeraża szarego inwestora, dlatego ludzie w Polsce nie prędko wrócą do zabawy.
Wojtek21 / 89.174.188.* / 2008-12-04 10:53
Słuszna uwaga, podobnie jest z funduszami akcyjnymi. Np: Arka Akcji. Pamiętam sesję, kiedy WIG 20 zakończył się zwyżką w wysokości 2 %, Arka na drugi dzień też miała 2 %....z tym że na minusie. Rozumiem gdyby w tym dniu była duże wahania, ale akurat ich nie było. Nie problem zarabiać na hossie. Problem minimalizować straty na bessie. Zobaczcie na wykresy Arki. Ci którzy zainwestowali teraz zarobią na odbiciu na pewno. Ci zaś, którzy cierpliwie trzymali pieniądze nawet kilka lat bedą musieli czekać, aby odzyskać stratę.
olololo / 83.12.147.* / 2008-12-04 23:40

Nie problem zarabiać na hossie. Problem minimalizować straty na bessie.


Jakbyś nie wiedział, że te fundy muszą siedziec w akcjach, czy jest hossa czy bessa. Zarządzający - jak kazdy normalny człek - chętnie opyliliby wszytskie akcje w tydzień. Ale nie mogą... Minimalizowanie tu nic nie da Czy stracisz w rok 60% czy 50% zasadniczo niewiele to zmieni.
bolek77 / 2008-12-04 11:08 / portfel / Uparty Osiołek

Pamiętam sesję,kiedy WIG 20 zakończył się zwyżką w wysokości 2 %, Arka na drugi dzień też miała 2 %....z tym że na minusie.

Wszystkie fundusze podają wycenę z 1-2 dniowym opóźnieniem, więc porównywałeś dwie różne sesje.
Wojtek21 / 89.174.188.* / 2008-12-04 11:26
Wiem jak działa zasada wyceny ARKI....bo jestem w niej już dwa lata
bolek77 / 2008-12-04 18:53 / portfel / Uparty Osiołek
To powiedź mi z której godziny biora notowania dla Arki. Na zakończenie sesji czy z 11:00?

Poważnie pytam, bo mam zwykle dwa fundusze Arke i Legg Mason i ich dzienne wyniki zawsze się różną, ale w dłuższym okresie czasu są zbliżone.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy