IGROUP

Money.pl / 2007-04-04 10:23
Komentarze do spółki: IGROUP.
Wyświetlaj:
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2011-05-26 09:28
Ładnie bawią się TKO a to świadczy ,że gra o akcje ,idzie na całego ,oczywiście zaraz bałwan jeden z drugim napisze że naganiam
wiem10 / 2011-05-25 23:44 / Tysiącznik na forum
IGROUP pozostanie na giełdzie------bardzo szybko przejdzie na ciągłe ta jak MONARII owym czasie..
lobotomia8 / 2011-05-26 08:02 / portfel / Bywalec forum
taaa, jasne..., bo potrzebujesz jeszcze sprzedać akcje
pabloro / 2011-05-25 23:28
Z tego co mi wiadomo to notowania do czerwca a do lipca Syndyk prowadzi spólkę. Wydaje mi się, że skoro złożono wniosek do Sadu a czasu jest mało na podjęcie decyzji o układzie to w porozumieniu z Syndykiem wydłuzą czas notowań a równolegle beda toczyc się rozmowy o układzie. Nie wiem czy taki scenariusz jest mozliwy? ale watpie, że do 6czerwca pojawi się jakakolwiek rozstrzygajaca decyzja o układzie.
Chyba, ze BRE liczy na udany przetarg...
Póki co rozsadnie jest dać szanse Igroup na przedstawienie swojego planu.

Wiem, że część liczy na zbiorowy pozew po upadku w związku z brakiem informacji ze strony Igroup lub informacji przekazywanych z opóźnieniem ale czy to jest realne?
Po spłacenu BRE na pewno nic dla nas nie zostanie.
Powrót na giełde też bardzo bardzo watpliwy.

Jedno jest pewne że jedna z grup zamilczy:) mam na mysli grupy od "dzid" i "Itrupów" bo przekrzykuja się aż mdłości można dostać:)
kielych / 83.6.208.* / 2011-05-25 22:52
mecenasie jesli nim jestes to ddoskonale wiesz dlaczego jest korzystne postepowanie ukladowe a pokazujesz sprawe jedno stronnie to ze nabywca moze nabyc za kilka miljonow to niejest prawdo na przetargu moze dojsc cena do kilku dzieseciu miljonow wierzyciel tez ma obawe zeby firma nie zostala sprzedana za bezcen wiec kazda ze stron ma swoj interes jesli ktoras ze stron niebylaby zainteresowana ukladem to wniosk do sadu by nie wplynal
bluesky / 87.96.47.* / 2011-05-25 22:38
PROSZĘ O NAPISANIE DO TVN CNBC ABY OSTATECZNIE NA ANTENIE WYJAŚNILI KWESTIE CZY SPÓŁKA ZOSTAJE W NOTOWANIACH DO CZERWCA ,CZY TEŻ LIPCA.
Z danych zawartych - ogólnych wynika że do czerwca. Jednak z postanowienia sądu wynika że dał zgodę do lipca.
To wypada wyjaśnić!
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2011-05-25 16:59
jak się czyta takie komentarze to ręce opadają
lobotomia8 / 2011-05-25 17:19 / portfel / Bywalec forum
przestań już naganiać ludzi, bo to nudne jest
kielech / 83.6.208.* / 2011-05-25 22:30
lubotomia 8 muwisz ze niemasz akcij a ciagle jestes na forum pracujesz w tej branzy a dla mnie to w igruop bo ja posiadm 1% akcij ijestem tu drugi raz a ty ciagle odpowiadasz na posty jestes swiety albo pracujwesz dla naszej wspolnej firmy
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2011-05-25 17:27
jeżeli uważasz,że to jest bankrut nic nie warty to powiedz mi ,dlaczego tu zaglądasz, tylko tracisz swój cenny czas,tylko nie pisz że chcesz przestrzec innych przed kupnem bo i tak nie uwierzę
lobotomia8 / 2011-05-25 17:45 / portfel / Bywalec forum
pisałem juz kilka razy, ale jak widac nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Pracuję w tej branży, i znam sytuację IG od podszewki, pisałem o nadciągającym bankructwie w październiku 2010, o zawyżonych płacach, o kosztach, których w spółce nikt nie kontrolował i o prezesi, który nie umie być prezesem. Nigdy nie miałem, nie mam i nie będę miał tych akcji, bo nie inwestuję w trupów. Tak, przestrzegałem przed kupnem IG 9 miesięcy temu na tym forum, wtedy akcje były po 0,80 gr i nie znoszę takich cwaniaczków jak ty, Rysiek i inni tutaj, którzy próbowali i próbują naciągać innych.
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2011-05-25 18:30
tak jak myslałem nic mądrego to nie napisałeś ,następna matka Teresa z Kalkuty,naganiaczom na spadki mówię stanowcze NIE
AAVVFFSS / 83.12.136.* / 2011-05-25 16:45
ktoś uratował trochę kasy sprzedając 200 kawałków a może za wcześnie wyszedł ?,jutro kupić pampersy będzie niezła jazda będzie bujało do 6 VI
antyigr / 89.239.106.* / 2011-05-25 16:15
no to was powieźli ;] ktoś zarobił w parę dni 44% teraz sanki
lobotomia8 / 2011-05-25 17:00 / portfel / Bywalec forum
zarobiły jakieś leszcze, które angażowały 5000 zł na poziomie 19-20 gr - patrzyłem dokładnie na charakterystykę zleceń. Były 3-4 takie osoby, Już pisałem - śmiech na sali, zarobek 1500-2000 zeta :).
No cóż, Ryśki, Wieśki i inne dziwne imiona z minionej epoki próbowały naganiać, ale trochę im nie wyszło :))))))
expol1 / 2011-05-25 17:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdyby nie leszcze to by było cieżko zgarniać, popatrzycie teraz :)
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2011-05-25 17:15
mój sąsiad ma kundla o imieniu lobotomia tak samo ujada bez sensu jak Ty
rysiek1 / 2011-05-25 17:49 / Bywalec forum
Wiesiu dajmy sobie spokój z tym lobotom... szkoda na niego czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest wogóle nie reagowanie na jego zaczepki. Ja już go poprostu olewam, niech sobie najlepiej pisze sam do siebie,trzeba dać sobie z tym spokój i nie czytać jego bzdór. Nie reagój wogule. Pozdrawiam Cię i reszte naszej paczki.
mecenas1 / 89.17.225.* / 2011-05-25 12:47
w moim odczuciu Spółka ma bardzo mizerne szanse na przetrwanie, gdyż nikomu to się nie opłaca, a zwłaszcza potencjalnemu inwestorowi.
Spójrzcie na ostatnie wyniki kwartalne - kapitał własny na poziomie minus 100mln zł (wartość księgowa na akcje - minus 2,50 zł). Oczywiście trzeba uwzględnić, iż w toku post. upadłościowego dochodzi do znacznego przeszacowania wartości aktywów - do ich tzw. wartości zbywczej, niemniej jednak skala zadłużenia Spółki jest tak znaczna, iż marne 15 mln złotych jakie oferuje inwestor to igła w stogu siana.
Z drugiej strony, w toku post. upadłościowego zatwierdzono sprzedaż przedsiębiorstwa Igroup i cenę wywoławczą ustalono na 4,5 mln zł!!!! Podkreślam przy tym, iż taka sprzedaż dokonywana jest nie w celu restrukturyzacji przedsiębiorstwa, jak to twierdzą niektórzy mędrcy na niniejszym forum, a jedynie w celu spieniężenia majątku spółki, który następnie zostanie przekazany jej wierzycielom. Dokonanie takiej sprzedaży oznacza, iż spółka traci własność przedsiębiorstwa, które nabywa inna osoba! Reasumując jest to jeden z ostatnich kroków, jakie prowadzą do likwidacji spółki.

Jaki jest zatem sens, z punktu widzenia inwestora, w ratowaniu spółki Igroup z zadłużeniem rzędu 150 mln zł, skoro może on kupić to przedsiębiorstwo w toku postępowania upadłościowego za kilka mln. I co więcej nabędzie je bez żadnych zobowiązań! Nie wspominając o tym, iż jako nabywca w toku post. upadłościowego zostanie właścicielem w 100 %, zaś ratując spółkę pozostają jeszcze dotychczasowi akcjonariusze (jak wiemy inwestor deklarował wolę zakupu 50 % akcji). Zresztą tamta deklaracja była węwnętrznie sprzeczna, gdyż wchodząc jako inwestor do Spółki w celu jej ratowania po prostu podwyższa się kapitał zakładowy i ustala cenę objęcia akcji, a nie skupuje się akcje od dotychczasowych akcjonariuszy. Chcąc skupić 50 % akcji przez rynek cena mogłaby przecież poszybować w kosmos.

Wracając jeszcze na krótko do wczorajszego wniosku o zmianę sposobu upadłości obejmującej likwidację majątku na post. z możliwością zawarcia układu. Zastanawiające jest, że nie mamy żadnej szczegółowej wiedzy na temat podstaw złożenia takiego wniosku. Oczywiste jest bowiem, że bez zgody BRE nie ma jakichkolwiek szans na zmianę sposobu prowadzenia post. upadłościowego. Nadmienię tylko, że taki wniosek można złożyć w każdym czasie i oczywiście zadaniem Sądu jest zweryfikowanie czy zachodzą uzasadnione przesłanki do zmiany wcześniejszego postępowania. Takimi przesłankami mogłyby być np. konwersja zadłużenia BRE na akcje + wejście inwestora. Gdyby tak było to niewątpliwie znalazłyby się te informacje w komunikacie.
Niestety tak nie jest, co w kontekście poprzednio poruszonych rozważań, pozwala z bardzo wysokim stopniem prawdopodobieństwa przyjąć, iż niestety to jest koniec Igroupa, któreg jesteśmy akcjonariuszami.

P.S.
Proszę przy podejmowaniu decyzji nie sugerować się moimi przemyśleniami. Dedykuję je wyłącznie wiem10 i kilku innym uczestnikom forum. Za 2 tygodnie przekonamy się kto miał rację.
Pozdrawiam
rysiek1 / 2011-05-25 13:12 / Bywalec forum
Kto miał rację to się tak naprawdę przekonamy za 5,6 m-cy. I wtedy zobaczymy jak to będzie się z nią działo i w jaką stronę będzie szło.
lobotomia8 / 2011-05-25 14:24 / portfel / Bywalec forum
po raz kolejny napiszę - nie opowiadaj bzdur. Nie będzie żadnych "5-6 mcy" bo spolka zejdzie z giełdy.
mecenas1 / 89.17.225.* / 2011-05-25 13:26
dla obecnych akcjonariuszy najbliższe dwa tygodnie mają znaczenie. Spółka jest notowana na giełdzie tylko do 6.06. Jak papier zniknie z giełdy to, nawet zakładając, iż dojdzie do uratowania Igroupa, handel akcjami będzie bardzo utrudniony, gdyż będzie mógł się odbywać jedynie na ogólnych zasadach przewidzianych przepisami k.s.h. Jeżeli natomiast nie dojdzie do zmiany postanowienia Sądu, a w dalszej kolejności do zawarcia układu i jego zatwierdzenia to żaden z akcjonariuszy nic nie otrzyma za swoje akcje, gdyż wartość zobowiązań spółki jest znacznie większe aniżeli wartość aktywów.
Marek_K. / 83.29.22.* / 2011-05-25 14:46
Mecenasie1, nie mam zamiaru Pana pouczać, ale wg mojej wiedzy jeżeli Sąd wyrazi zgodę na dalszą działalność spółki, to IG pozostanie na notowaniach jednolitych (nawet po 6 VI) a w dalszej perspektywie powróci na notowania ciągłe.
Pozdrawiam,
mecenas1 / 89.17.225.* / 2011-05-25 15:18
Sprawa przedstawia się następująco - jeśli do 6.06 nie dojdzie do zmiany postanowienia Sądu na upadłość z możliwością zawarcia układu to spółka z tym dniem będzie po raz ostatni notowana na giełdzie. I to w ogóle, a nie tylko w systemie notowań jednolitych. Istnieje teoretyczna możliwość, iż jeżeli po tej dacie zmienione zostanie postanowienie Sądu to spółka może powrócić na giełdę. Lecz z taką sytuacją na GPW jeszcze się nie spotkano. Powyższe informacje potwierdziłem przed chwilą telefonicznie w rozmowie z GPW (dział informacji i marketingu).
Pozdrawiam
Marek_K. / 83.29.22.* / 2011-05-25 17:13
Zgadza się - wiem, że taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca na warszawskiej giełdzie, ale zgodnie z Regulaminem GPW tak to powinno wyglądać. Rzeczą podstawową w tej chwili jest decyzja Sądu oraz postawa BRE Banku. Jestem inwestorem IG i naprawdę mam głęboką nadzieję, że celem, zarówno prezesa jak i potencjalnego inwestora, jest ratowanie spółki a nie jej sprzedaż w celu spłacenia zobowiązań. Niestety, najbardziej logiczna wydaje się ta druga kwestia.
Pozdrawiam,
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2011-05-25 10:05
06,062011 ZEJŚCIE Z GIEŁDY ,CZY SĄD ZDĄŻY ?
piopan / 2011-05-25 11:04
Nie chcę się spierać, ale Sąd 17 stycznia 2011 przedłużył mozliwość funkcjonowania Igroup o 6 miesięcy, zatem do 17 lipca będzie pracować. Kilka miesięcy temu pisałem tutaj, że jest mała szansa, aby ta firma się podniosła. Potem przyszły infa - można prześledzić. Teraz myślę, że będą raczej ratować tą spółkę - choć to i tak, ciągle bardzo duże ryzyko, inwestować tutaj.
wave / 95.50.23.* / 2011-05-25 09:50
spokojnie z tym optymizmem
ja tez siedze tu od 0,78gr
i czekam
ale nie cieszylbym sie na zapas
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2011-05-25 09:49
PRAWDOPODOBNIE SĄD ODRZUCI WNIOSEK O UKŁAD JAK BYŁO CHYBA NA TECHMEXE.
piopan / 2011-05-25 11:38
Prawdopodobnie tak, jest tak samo prawdopodobne, jak nie :)) widzę, że chyba szykujesz się na zakupy....pozdrawiam
młodyy / 83.5.136.* / 2011-05-25 07:52
Ciekaw jestem co będą pisać ci huraaaa... optymiści w przyszłym tygodniu albo nawet na koniec obecnego???
wiem10 / 2011-05-24 21:20 / Tysiącznik na forum
Pozdrawiam
expol1 / 2011-05-24 18:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rysiu, Edyta, Wiem10, Wiesław1969 i inni, pamietacie jak umawialismy sie na oblanie zarobków? propozycja jest aktualna. Pod koniec roku MARIOT.
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2011-05-24 18:36
pamiętamy,pamiętamy.....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy