IGROUP

Money.pl / 2007-04-04 10:23
Komentarze do spółki: IGROUP.
Wyświetlaj:
jabadabaduuuuuu / 83.21.77.* / 2011-01-07 09:19
uwaga!!!!!!!!!!!
rysiek1 / 2011-01-07 09:57 / Bywalec forum
Co masz na myśli?
kikiki / 83.20.74.* / 2011-01-04 09:31
no to dziś wracamy na 0,23 gr...i tyle było z takich informacji..
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2011-01-04 09:49
tak ,tak jeśli Ty tak twierdzisz to tak i się stanie
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2011-01-02 14:50
KOLEGO PONIŻEJ TERAZ JA;GDYBY NAWET COŚ Z TEGO BYŁO TO DŁUG JEST OGROMY WĄTPIĘ ŻEBY BRE UMORZYŁO TAK OGROMNĄ KWOTĘ-A GDYBY NAWET TO PRZY UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ SĄD WĄTPIĘ CZY COFNIE DECYZJE NA UKŁADOWĄ -A GDYBY NAWET TO AKCJE I TAK ZEJDĄ Z NOTOWAŃ A TO OZNACZA ŻE TRZEBA ZAMROZIĆ KASĘ NA KILKA LAT !
wiem10 / 2011-01-01 16:02 / Tysiącznik na forum
http://www.bankier.pl/forum/temat_trzeba-to-wszystko-wyjasnic-zapraszam-do-dyskusji,9250269.html

to jest z Bankiera
wiem10 / 2011-01-01 16:03 / Tysiącznik na forum
jest dalszy ciąg --przeczytajcie

http://www.bankier.pl/forum/temat_trzeba-to-wszystko-wyjasnic-zapraszam-do-dyskusji,9250269.html
wiem10 / 2011-01-01 16:00 / Tysiącznik na forum
Na poznałem go na monarii jak była po 0.80zł
warto przemysleć-mozna spraw,,,,,,,,,,,,

Trzeba to wszystko wyjaśnić. Zapraszam do dyskusji
Autor | groceries [188.146.139.*] 2011-01-01 14:28 Zobacz wątki dotyczące Internet Group
Zobacz profil Internet Group
w ostatnim tygodniu to faktyczine wiele się wydarzyło. Różne bywają interpretację, postaram się wyjaśnić według mojej analizy co gdzie i jak.
I jeszcze jedno proszę o merytoryczną dyskusję bez wyzwisk i tekstów typu w poniedziałek -20% albo +50% hehe.

___________________________________


Po pierwsze. Informacja o inwestorze ze wschodu czy zachodu (to akurat mało ważne :) Napisane z bliskiego wschodu. Może np z Warszawy heheh sąsiad harcerzyka ;) bliski wschód to bliski wschód. Ale tutaj pasuje skupić się nad paroma informacjami.
Po pierwsze. Ten list intencyjny ma na celu niebotyczną stope zwrotu. Jeżeli umowa ta doszłaby do skutku to wartość księgowa oscylowałaby w granicach 4 zł poprzez umorzenie 100 mln zł i podniesienie kapitału w drodze emisji.
Skup 50% akcji z rynku. Wtedy 8 zł za akcje byłoby jak najbardziej możliwym scenariuszem :)
Dlatego wydawać się nam wszystkim może, że ta umowa raczej na pewno nie dojdzie do skutku.
A tutaj się nie zgodzę ;) Po pierwsze harcerzyk posiada 13 mln akcji. Przy kursie ok 8 zł za akcje (co w momencie wejścia tej umowy w życie jest bardzo możliwe) 100 mln zł + 15 mln zł + (zakładamy emisję dla inwestora po 1.2 zł 16 mln sztuk) tak więc szybkie wyliczenie 55 mln akcji a wk=100 mln + 15 mln + 5 mln (obecna wk) + 20 mln zł = 140 mln zł. Dodajmy jeszcze należności ok 30 mln zł. Mamy ok 170 mln zł. Teraz podzielmy c/wk ponad 3.2 zł za akcje. Następnie średnia w tej branży oscyluje w przedziale 2.5. Stąd to moje abstrakcyjne na obecną chwilę 8 zł.

Teraz pomnóżmy 13 mln akcji Rysia przez 8 zł mamy 104 mln zł. Na obecną chwilę te akcje jego które NADAL TRZYMA wynoszą koło 5.5 mln zł. Tak więc zarobek dla Rysia w czasie 2 lat 100 mln zł.

Umorzenie 50% długu wobec BRE zadłużonego na kwotę ok 97 mln zł. Z tego Wojtuś znajdzie inwestorów którzy wezmą dużą część wierzytelności BRE, część z nich skonwertują na akcje po 1.2 zł (W takiej sytuacji wartość księgowa nie ulegnie zmianie, bo wraz ze wzrostem ilości akcji zmaleje dług)
W ten sposób BRE umorzone zostanie ok 15-20% długu.
Bo przecież wiemy, że
Druga opcja, że część długu wobec BRE zostanie skonwertowana na akcje po 1.2 zł wtedy też wartość księgowa będzie ciut mniejsza ale przy 3 zł BRE wychodzi prawie na zero.

Dlatego wcale ten list intencyjny z tym inwestorem nie ma aż takich niemożliwych warunków do spełnienia.

_______________________________________


Druga sprawa.
Dzień później pojawia się informacja z LST CAPITAL, że chce wydzierżawić spółkę internet group

Inwestor oświadcza iż w związku z Listem Intencyjnym zawartym dnia 8 listopada 2010 r. pomiędzy LST CAPITAL S.A. (dalej: Inwestor) a Internet Group S.A. w upadłości likwidacyjnej (dalej: Spółka) oraz w wyniku rozmów, jakie podjęte zostały na jego kanwie, wyraża zainteresowanie wydzierżawieniem przedsiębiorstwa Internet Group S.A., za czynsz, którego wysokość zostanie ustalona w toku dalszych rozmów. LST CAPITAL SA oczekuje, iż w umowie dzierżawy zagwarantowane zostanie prawo pierwokupu przedsiębiorstwa Spółki.
LST CAPITAL SA proponuje, by czas dzierżawy był oznaczony do momentu zawarcia przez Inwestora i Spółkę umowy sprzedaży, której przedmiotem będzie przedmiot umowy dzierżawy.
LST CAPITAL SA liczy, iż rozmowy na temat dzierżawy przedsiębiorstwa zostaną podjęte bez zbędnej zwłoki.

No a wyjaśnienie tego listu intencyjnego znajduje się w wywiadzie poniżej:

http://www.tvncnbc.pl/plany-lst-capital,8367154,21,klip.html

Wydzierżawienie przedsiębiorstwa internet group to nic innego jak możliwość bez większego ryzyka funkcjonowania spółek zależnych od internet group ale sam internet group jest swego rodzaju centrum dowodzenia i to na spółkę internet group znajdują się należności na kwotę ok 30 mln zł wobec spółek zależnych np call center ok 3-4 mln zł

Jeżeli BRE bank chciałby przejąć te spółki zależne to Rysiu nie popuści i będzie ściągać te należności, a to spowoduje bądź co bądź spadek wartości call center więc bre więcej traci.

Wydzierżawienie całego przedsiębiorstwa powoduje szybką możliwość złożenia wniosku o zmianę formy upadłości i jego realną szansę w sądzie (sąd bardziej przychyli się nad upadłością układ jeżeli przedsiębiorstwo będzie już prowadzone przez inną dobrze prosperującą spółkę)

I tutaj ten plan mogę się założyć że zaproponowało LST capital samemu Rysiowi, Rysiu rozmawiał z tym z BRE, natomiast BRE podpisało bez wiedzy Rysia list intencyjny w tej samej sprawie,
BRE Bank S.A. deklaruje:
a)chęć podjęcia i prowadzenia negocjacji z Syndykiem w przedmiocie zawarcia umowy dzierżawy przedsiębiorstwa Internet Group,
b)chęć podjęcia i prowadzenia negocjacji z Syndykiem w przedmiocie złożenia przez wytypowany podmiot
mario49 / 83.29.153.* / 2011-01-04 22:43
DO WIEM 10 - ALBO MASZ INFORMACJE Z PIERWSZEJ REKI ALBO PODCIĄGASZ KURS
wiem10 / 2011-01-07 17:16 / Tysiącznik na forum
Radzę trzymać- bo zbierać będzie bardzo trudno
mario49 / 83.29.35.* / 2011-01-09 21:02
mam tego trochę bo stwirdziłem że RYSIO nie da się tak szybko pokonac-ALE MAM SERCE AN RAMIENIU
kokokok / 83.21.48.* / 2010-12-31 19:15
obyś miał racje rysiek1 bo mam trochę tego...:)
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2010-12-31 18:30
JAK TAM ZAPAKOWANI W TE 2 PIĘKNE DNI ?
RaafałKRK / 83.10.124.* / 2010-12-31 16:32
No i trudno cokolwiek przewidzieć z tą spółką - jedna wielka niewiadoma. Co zrobi BRE? A co LST Capital? No i czy syndyk zaprowadzi "porządek"? Ja mam kasę zamrożoną w IG, ale w sumie już sobie liczę to jako stratę, bo ryzyko jest - jak sami widzicie - całkiem duże. Może jakimś cudem za te ryzyko będzie niezła premia :) Tego Wam, akcjonariuszom IG, życzę na Nowy 2011 Rok!
kokokok / 83.21.48.* / 2010-12-31 14:40
a myślicie że po co jest ten list intencyjny ? LST Capital zarobi sobie na akcjach, może przy tym ktoś z zarządu i powrót na dołki...
rysiek1 / 2010-12-31 15:57 / Bywalec forum
kokokok Kolego jesteś w błędzie nikt z zarządu LTS nie posiada nawet jednej sztuki acji igroupa. A o dołkach możesz zapomnieć.
wave / 217.79.144.* / 2010-12-31 13:10
wracamy na 0,20?
Jast / 79.190.75.* / 2010-12-31 15:21
Ja mysle ze to euforia u graczy wolala ta swiece, pozniej czesc spekulantow zrealizowala zyski, na poczatku tygodnia bedzie ok 35-40 groszy by potem jeszcze isc w gore. W koncu firma z bankruta w likwidacji ma szanse funkcjonowac dalej (tu nie chodzi tylko o LST ale tez wypowiedzi BRE) , choc moze wszystko zalatwi syndyk a nie Pan Prezes ktory nie moze sie z nikim dogadac ;)
rysiek1 / 2010-12-31 16:04 / Bywalec forum
Tak na prawdę teraz o wszystkim decyduje syndyk, Bre ma niewiele do powiedzenia, ponieważ firma jest w upadłości ,a nie z możliwością zawarcia układu. Teraz są pod ścianą i mogą tylko cierpliwie czekać. prezes załatwił BRE na cacy, to się nazywa z jego strony zemsta za kłody jakie im rzucał BRE.
Wiesław 1967 / 79.190.82.* / 2010-12-31 13:24
nie sądze
wrrrrr / 178.181.100.* / 2010-12-30 22:38
skomentuje to tak:) pisali że to trup a mysle ze wielu z nas juz ładnie zarobiło i może jeszcze będą zabijac się o ten papier.
Udanego 2011 i pozdrowienia dla tych co zagryźli wargę i przetrzymali ten papier:)
wiem10 / 2010-12-30 22:07 / Tysiącznik na forum
Wysłane: 30 grudnia 2010 20:37:18
Data sporządzenia: 2010-12-30
Skrócona nazwa emitenta
IGROUP
Temat
Podpisanie listu intencyjnego przez syndyka masy upadłości Internet Group S.A. i BRE Bank S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd INTERNET GROUP S.A. informuje, iż w dniu 30 grudnia 2010 roku otrzymał fragment Listu Intencyjnego dotyczącego przedsiębiorstwa Internet Group S.A. w upadłości likwidacyjnej zawarty pomiędzy BRE Bankiem S.A. a Panem Krzysztofem Leśniewskim, syndykiem masy upadłości Internet Group S.A. (dalej: Syndyk).

Przekazany Zarządowi Emitenta fragment listu intencyjnego pozwala stwierdzić iż przedmiotem tego listu jest ustalenie wzajemnych intencji jego stron co do podjęcia i zasad prowadzenia negocjacji zmierzających do zawarcia umowy dzierżawy przedsiębiorstwa Internet Group S.A. w upadłości likwidacyjnej (dalej: Internet Group), określenia sposobu wykonywania przez wytypowany podmiot uprawnień związanych z uczestnictwem w spółkach należących do Internet Group S.A., a następnie złożenia oferty na zakup tegoż przedsiębiorstwa.

Z przekazanego fragmentu listu intencyjnego wynika również, że:
BRE Bank S.A. deklaruje:
a)chęć podjęcia i prowadzenia negocjacji z Syndykiem w przedmiocie zawarcia umowy dzierżawy przedsiębiorstwa Internet Group,
b)chęć podjęcia i prowadzenia negocjacji z Syndykiem w przedmiocie złożenia przez wytypowany podmiot oferty w procesie sprzedaży przez tegoż Syndyka przedsiębiorstwa Internet Group w całości.

BRE Bank S.A. oczekuje:
a)udostępnienia mu informacji o obrocie Internet Group i spółek, będących przedmiotem prawa własności Internet Group.

Syndyk deklaruje:
a)intencję podjęcia i prowadzenia z BRE Bankiem S.A. negocjacji w przedmiocie, o którym mowa wyżej.
b)respektowanie prawa pierwokupu dzierżawcy ze stosunku dzierżawy, o którym mowa wyżej.

Z przekazanego fragmentu listu intencyjnego nie wynika, jakie parametry biznesowe zostały przyjęte przez strony dla prowadzonych rozmów, w tym dotyczące czynszu dzierżawnego, ewentualnego prawa pierwokupu, okresu dzierżawy, innych istotnych postanowień. Wiadomo jedynie, że podstawowe warunki dzierżawy uzgodniono w załączniku nr 3 do Listu Intencyjnego. Załącznik ten nie został doręczony Emitentowi. Emitent zwrócił się do Syndyka jak również do Zarządu Banku o ujawnienie pełnej treści listu intencyjnego oraz treści załącznika nr 3 do tego listu.


wygląda na to ... że jednak to nie koniec wzrostów
tytrytry / 178.36.73.* / 2010-12-30 21:52
zalecam ostrożność, szczególnie jutro........
_M_ / 2010-12-30 21:50
http://www.tvncnbc.pl/plany-lst-capital,8367154,21,klip.html
:)))
wiem10 / 2010-12-30 21:35 / Tysiącznik na forum
Kupują Ci co mają kasę-nie czas na pisanie. Podrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy