Forum Forum ubezpieczeńNa życie

III Filar ING - Ostrzegam!

III Filar ING - Ostrzegam!

markko / 2011-02-20 12:48
Witam Wszystkich.
Proszę poradźcie co zrobić bo już nie mam sił do tych oszustów.
Jestem w III Filarze ING "Strategia Lwa" już trzeci rok. Jest to ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym.

Po trzech latach wpłacania (wpłaciłem ponad 5600zł). Składka obecna wynosi 167zł miesięcznie. Po trzyletnim okresie przyszło mi zestawienie, że na moim rachunku jest 4655zł, a wartość wykupu w razie rezygnacji to tylko 3244zł!!! Co zrobić teraz? Wycofać się od oszustów, stracić 2444zł i nie pozwolić więcej dać się okradać? Czy może zostać bo może się polepszy (w to wątpię)? Wolałbym lokaty długoterminowe niż ten pozorny III Filar. Zrobiłem błąd za który muszę teraz zapłacić. Rozumiem, że jest to inwestycja długoterminowa i z ubezpieczeniem, ale dlaczego w końcu po trzech latach odkładania mam tylko prawie połowę wkładu własnego "ograbionego" przez ING? Skoro teraz już jestem o połowę w plecy, to co może być za 20 lat? Co zrobić teraz? Poradźcie.

Marek
Wyświetlaj:
markko / 2011-02-20 12:51
Chcę złożyć pozew zbiorowy do Sądu. Kto się przyłącza?
oborowy / 79.185.87.* / 2011-02-24 17:54
Moze lepiej zbiorowe leczenie u psychiatry. Bedziecie mieć taniej.
Lech3 / 2011-02-23 12:34 / Bywalec forum
Po pierwsze jak coś się kupuje , to należy wiedzieć co się kupuję !.
A ty pewnie słuchałeś bajek jakie opowiadał Ci nakręcony agent , ale żeby spojrzeć w warunki ogólne ? , to gdzieżby tam ? , prawda ? .
A teraz to lament i oszuści , tak ? . Cały świat winien , tylko nie Ty ! .
Niestety kolego , na wniosku podpisałeś , że zapoznałeś się z OWU i zaakceptowałeś polisę , z której mogłeś również zrezygnować i otrzymać zwrot pierwszej składki , tak więc żaden sąd nic ci nie pomoże .
A swoją drogą , jeśli po 3 latach i wpłacie 5600 wartość polisy wynosi 4600 to uważam że jest to bardzo dobry wynik .
A ubezpieczenie to co ? chciałeś mieć za darmo ?
Przecież gdybyś "wyciągnął kopyta" w pierwszym miesiącu po wpłaceniu tych stu paru złotych to firma wypłaciła by wartość polisy , tak ?
Łapiesz ?
wolny człowiek / 83.27.32.* / 2011-02-24 17:07
Lechu masz rację. Klient kupił "bajer" agenta nie czytając warunków ogólnych (zresztą ilu klientów je czyta?)
Tylko mała korekta. gdyby klient "wyciągnął kopyta" wypłacona byłaby suma ubezpieczenia, a nie wartość polisy.
I zgadzam się że po3 latach to bardzo dobry wynik jeśli chodzi o wartość polisy.
Lech3 / 2011-02-28 08:58 / Bywalec forum
Dziękuję za korektę . Tak oczywiście , w momencie śmierci w pierwszym miesiącu wypłacona będzie SUMA UBEZPIECZENIA .
Przejęzyczenie z mojej strony .
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy