Forum Polityka, aktualnościGospodarka

IKE, IKZE, PPE - o co chodzi? Mateusz Morawiecki zachęci Polaków do oszczędzania?

IKE, IKZE, PPE - o co chodzi? Mateusz Morawiecki zachęci Polaków do oszczędzania?

Wyświetlaj:
KasiaUEK / 89.68.185.* / 2016-03-06 15:37
wystarczy, że zostanie wprowadzona ulga dla banków w podatku bankowych tj kwota zgromadzonych oszczędności na kontach bankowych IKZE pomniejszą podstawę opodatkowania podatkiem bankowym. Takie posunięcie sprawi, że banki zaczną masowo przygotowywać oferty kont IKZE z wyższym oprocentowaniem, aby przyciągnąć kapitał i pomniejszyć podatek dla Państwa. Korzyści są dla banku i dla klienta (zwiększone oprocentowanie rachunki IKZE). Idealnie gdyby rachunek IKZE mógł bilansować kredyt hipoteczny wówacza osoby posiadające więszke zasoby skorzystały by z takiego rozwiązania
ZK590 / 37.128.101.* / 2016-03-05 18:53
to, tamto i owo mamy mieć tak jak na zachodzie. Szkoda, że NIKT nie wspomni o wynagrodzeniach odbiegających dalllleko od cywilizowanych standardów. Dlatego Polaka nie stać na dodatkowe, ubezpieczenia bo ma do wyboru: chleb, czynsz, węgiel, podatek lub IKE czy inne obiecane dobrodziejstwa.
burak2 / 31.178.45.* / 2016-03-05 14:29
A potem przyjdzie Balcerowicz zrobi reset i po kasie.
hynio / 94.254.180.* / 2016-03-05 13:37
Bosh jak oni się miotają. Z jednej strony chcą mieć wzrost gospodarczy napędzany wzrostem konsumpcji, a z drugiej chcą zwiększać oszczędności. Tłumaczą że 500+ wróci do budżetu w formie podatków, jak ma wrócić jak rząd chce żeby powędrowało do IKE. To tak jakby do ogniska dolewać równocześnie benzyny i wody. Czy jest nadzieja, że tym krajem będzie rządził ktoś komu zależy żeby było dobrze?
rebel7310 / 83.41.53.* / 2016-03-05 11:16
Zeby oszczędzać to trzeba mieć co!!!!!!!!!!!!!!
Tu i teraz / 109.243.70.* / 2016-03-05 09:07
Czyli PIS szykuje się do skoku na oszczędności Polaków...?...z czegoś przecież trzeba finansować program 500+ dla pierwszego sortu , utrzymywanie kościoła oraz własnych kolesi...
Przyszły krezus na emeryturze / 5.172.247.* / 2016-03-05 08:23
Jeżeli Pan Morawiecki da mi zarobić tam gdzie zarządza 50% tego co zgarnia, to nie muszę w nic inwestować ,będę żył jak Król
Mistrz Polikarp / 91.221.158.* / 2016-03-05 08:08
Nie dajcie się nabrać! Odłożycie kasę, a potem i tak zgarnie to zus. Bezpieczniej oszczędzać za granicą, bo w Polsce rządzą ekonomiczni ignoranci
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gościu / 109.241.34.* / 2016-03-05 07:43
Oszczędności to to co mam w portfelu. Oszczędności raczej nikt nie trzyma u sąsiada w szufladzie. Bo choć sąsiad może i w porządku to jednak może dojść do takiej sytuacji kiedy coś się wydarzy i sobie pożyczy naszą kasę a potem no cóż jedynie powie, że jak będzie miał to odda.
Jak jakiś Polak ma oszczędności to na pewno nie powinien wpłacać ich na jakieś konto na 3%. Lepiej kupić ziemię ta nie tanieje i raczej tanieć nie będzie.
Gall anonim / 83.8.28.* / 2016-03-05 01:00
Jak coś jest obowiązkowe, to automatycznie stwarza pole do nadużyć. Rozsądny system emerytalny powinien wyglądać tak, że każdy obywatel, po osiągnięciu wieku np 65 lat nabywa prawo do emerytury w wysokości minimum socjalnego. Jak ktos chce mieć wyższą , to niech sobie odkłada np 10 % wynagrodzenia w banku, albo wykupi komercyjną polisę. Morawiecki myśli kategoriami realsocjalizmu, może dla tego go wyje*** z roboty w banku i musiał iść na ministra (nta )
bujyfiyutyudfuydtuc / 87.99.48.* / 2016-03-04 23:11
Do wszystkich, którzy udają poszkodowanych:
Jeśli pracujecie za minimalną to za swoje nieudacznictwo winę ponosicie wy, a nie otoczenie. Nie piszcie durnych komentarzy w internecie tylko zajmijcie się pracą, a może coś zaoszczędzicie. Wielcy gospodarczy specjaliści co nie potrafią oszczędzać pieniędzy, albo nie mają z czego - w Niemczech czy innych krajach zachodnich tacy jak wy też nie mają pieniędzy, a budowaniem dobrobytu zajmują się ludzie, którzy potrafią to robić, a nie nieudacznicy. Pozdrawiam.
Grzegorz831 / 91.189.17.* / 2016-03-04 21:26
Najpierw trzeba zgromadzić kapitał, okraść ludzi aby później nocą przesunąć kaskę z indywidualnych kont emerytalnych do ZUSu lub innej cholery, w zależności gdzie jej zabraknie...
Maraton914 / 89.229.7.* / 2016-03-04 21:23
Już oszczędzałem w OFE i mi rząd ukradł pieniądze.W zasadzie każde pokolenie naszych przodków zostało oszukane i okradzione.Czasy się zmieniają ,ale historia się powtarza.Teraz będzie inacze .Gościu Morawiecki nie rozśmieszaj mnie.Podaj może definicję oszczędzania.Według mnie oszczędzam z tego z mi zbywa.Wy każecie odejmować sobie od ust.Żenada.To co "udało" się stworzyć przez wszystkie ostatnie nierządy służyło tylko bogatym i nadal tak będzie.
P.Orawski / 89.68.87.* / 2016-03-04 21:21
Wskutek podatku bankowego oprocentowanie mojego IKZE zmalało. Takie oszczędności powinny być wyłączone z opodatkowania. Ponadto ich oprocentowanie powinno być gwarantowane na poziomie stopy referencyjnej NBP. Oczywiście banków do tego zmusić nie można - ale można zobowiązać jeden bank państwowy do prowadzenia kont IKZE na takich warunkach - a wtedy zadziała prawo konkurencji.
soraja310 / 77.253.200.* / 2016-03-04 21:09
panie Morawiecki moze powie pan z czego mamy oszczedzac jak na zycie i oplaty coraz wieksze nie starcza przede wszystkim ludziom ktorzy juz odchowali swoje dzieci bez zadnej pomocy panstwa w latach powiedzmy 20 ,30 lat temu a dzisiaj wegetuje czekajac na emeryture wydluzona o 11 miesiecy.Pracowalam i wychowalam dzieci na porzadnych ludzi jak moglam ,bez smartfonow i luksusow jako samodzielna matka ,corka jest po studiach,syn po technikum i oboje pracuja chociaz za najnizsza ,tez nie maja co odkladac,ci dzisiejsi rodzice co dostana 500 plus na dziecko no to sobie odloza ,chociaz watpie bo nie pojda do pracy beda mieli na utrzymanie i tak samo wychowia swoje dzieci na nierobow.Wrzaski ze dzieci tyle kosztuja ale kazdy gowniarz ma smartfona,ciuchy markowe ,a co dawniej dzieci nie kosztowaly, tylko ludzie pracowali a nie opieprzali sie jak dzisiaj bo maja dzieci,moje zanim urosly tez byly male ,a moze by pan teraz pomyslal o emerytach ktorym dacie 1,50 waloryzacji,dranstwo a dzieci wychowiecie ,dorosna i pojada wspomagac budzety innych krajow

Najnowsze wpisy