Forum Forum emerytalneInne

IKZE? nowa forma oszczędzania?

IKZE? nowa forma oszczędzania?

mirka40 / 2011-05-13 13:35
witam,
czy moglibyście mi wyjaśnić na czym ma polegać nowa instytucja, Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego? Czy to będzie kolejny obowiązek czy tylko dla zainteresowanych, czy może wreszcie wprowadzą coś co pozwoli oszczędzić faktycznie na emeryturę?
Wyświetlaj:
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-01-30 13:16
Żaden rząd NIGDY nie wprowadzi niczego co pozwoli oszczędzić na emeryturę. NIGDY zapamiętaj to sobie.
Co do IKZE podobnie jak od IKE trzymaj sie z daleka i daj się nabrać temu durnemu socjalistycznemu rządowi. ZUS i OFE są obowiazkowe więc jestesmy zmuszeni pistoletem na nie płacić, ale IKZE czy IKE są nieobowiązkowe, więc każdy kto w nie wdepnie na własne życenie robi z siebie jelenia. Jak chcesz oszczędzić na emeryturę to rób to WYŁĄCZNIE z daleka od brudnych i lepkich łap złodziejskich polityków.
Rtx / 77.255.57.* / 2012-01-30 21:27
Twoja odpowiedź może oznaczać kilka rzeczy:
a-uważasz że emerytura z ZUS będzi
wystarczająco wysoka- tu mogę cię
zapewnić że się głęboko mylisz.
b-lepiej oszczędzać na zwykłych lokatach i w funduszach-jest to oczywiście korzystne dla ministra finansów ale nie dla przyszłego emeryta.Nawiasem mówiąc taka obywatelska postawa cechuje większość naszych obywateli(na lokatach mamy ok300mld,w funduszach ok.120mld a na zwolnionych z podatku IKE ok. kilku)
c-trzeba inwestować w złoto, nieruchomości itp.Nie jestem pewien czy to jest mniej ryzykowne rozwiązanie-złoto jest po silnych wzrostach przez ostatnie 10 lat, a żaden trend nie trwa wiecznie. Nieruchomości są już w trendzie spadkowym, poza tym istnieje poważne ryzyko wprowadzenia w 2015r. podatku katastralnego co musi spowodować spadek cen.
d- rozwiązanie prawie dla każdego-spłodzić kilka dzieci i tak je wychować aby się na starość zaopiekowały.
tańczący_z_fundami / 79.185.162.* / 2012-01-30 21:57
Nie zrozumiałes mnie. Oczywiście że z tego co wpłacamy na ZUS i OFE prawie nic nie dostaniemy. Dlatego jest to lekcja która powinna trwale wyryć sie w każdym umyśle. Rządowi zabrakło pieniędzy i myk, 2/3 składki, gwarantuję że potrzeby pożyczkowe polskiego socjalistycznego rządu w ciągu kilku najbliższych lat zlikwidują OFE całkowicie(znacjonalizują), jak znowu zabraknie mogą zabrać się za III filar. I nie myśl że zdążysz wyjąć kasę, jak rząd podejmie decyzję to wszystkie konta zostaną zablokowane natychmiast. TVN i GW wytłumaczą ludziom że tak bedzie lepiej. Na razie III filar jest bezpieczny, jak długo ? to oczywiste - dopóki nie uzbiera się tam odpowiednio pokaźna suma.
W sumie widzę że krążysz nawet sensownie blisko właściwej ścieżki zabezpieczenia emerytalnego. W dobie totalnego zlemingowania społeczeństwa to naprawde wysoko. Oczywiście rozwiązaniem jest zrozumienie podstaw funkcjonowania dzisiejszego świata oraz systemu emerytalnego, a wtedy dochodzimy do właściwych wniosków. Naprawdę jesteś na właściwym tropie, jakiego nie widziałem na money.pl u nikogo, chyba czytałes moje teksty.
Rtx / 77.255.57.* / 2012-01-30 22:54
Ja się zgadzam że mogą znacjonalizować OFE.Zresztą PIS wcale tego nie ukrywa.
Natomiast nie zgodzę się z Tobą że równie łatwo znacjonalizują IKE.Gdyby to zakładać to równie dobrze można założyć że znacjonalizują lokaty, mieszkania czy działki(ten sam status tych własności).
Oczywiście zawsze można zakładać jakiś rodzaj rewolucji bolszewickiej który do tego doprowadzi ale jeśli tak, to może od razu strzelić sobie w łeb niż się męczyć:)
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-01-31 12:29
To nie PiS znacjonalizuje OFE, zrobi to PO to ono teraz rządzi. Lokaty i nieruchomości to nie to samo. Lokaty nacjonalizuje sie ( i zresztą czeka nas to juz niedlugo) poprzez masowy dodruk pieniądza. Po prostu rząd dodrukuje pieniądze i spłaci od razu zobowiązania, wywołując wysoką inflację może nawet hiperinflację a lokaty stają się nic nie warte. Nieruchomości to co innego, oczywiście można je odebrac bezpośrednio jak w PRL-u ale to jest akurat najtrudniejsze i wcześniej rząd zagarnie III filar jesli będzie tam odpowiednio duża góra forsy. Wytłumaczenie mozna zawsze jakies wymyslić, lemingi wszystko łykną. Np. cos podobnego do bankructwa MF Global w USA, można by np. najpierw zablokowac środki w III filarze mówiąc że wycofanie środków spowodowałoby bankructwo instytucji finansowych a do tego nie wolno dopuścić, potem się powie że zablokowane środki się marnują więc powinny się znaleźć w ZUS-ie itd itp. Spoko, w 2008 Sąd Najwyższy wydał orzeczenie że składki emerytalne które płacimy nie sa naszą własnością tylko państwową, więc któregoś pieknego dna SN wyda po cichu takie samo orzeczenie dot. III filara i z głowy.
demo / 2011-05-17 09:54
myślicie że warto pchać się w to IKZE?
Pyclik / 2012-01-30 02:49 / Tysiącznik na forum
To by może było niezłe, gdyby można całe składki - zamiast do ZUS - kierować tam na konto; przestałby być człowiek państwowym niewolnikiem, któremu państwowi oszuści dyktują ile ma oszczędzać, jak długo pracować i kiedy przejść na emeryturę.
Emeryt - człowiek wolny, jak to brzmi!
eme / 77.253.165.* / 2011-05-15 19:46
tu masz linka, poczytaj
http://www.bankier.pl/wiadomosc/IKZE-kontra-IKE-co-lepsze-2281130.html
eme / 77.253.165.* / 2011-05-15 19:44
IKE jest dobrowolne i płacone bezpośrednio przez ubezpieonego lub lub za posrednictwem pracodawcy. Pracodawca takze może być finansujacym składki.

Najnowsze wpisy