Forum Forum podatkoweOdliczenia

ile będzie mnie kosztować prowadzenie firmy

ile będzie mnie kosztować prowadzenie firmy

nikimiki321 / 93.214.190.* / 2013-08-30 10:07
Witam,
zastanawiam się nad opłacalnością biznesu a jako że nigdy nie prowadziłam DG proszę o pomoc w obliczeniach.
Założenia:
- świadczenie usług opiekuńczych nad osobami starszymi na terenie Niemiec
- zatrudnione byłyby 4 opiekunki na umowę zlecenie na poniższych warunkach (rozwiązania jednej z funkcjonujących firm):
1) opiekunki wymieniają się co dwa miesiące: dwie przez dwa miesiące w Niemczech, dwie kolejne w tym czasie w Polsce, a następnie ich zamiana,
2) dwie opiekunki przebywające w Polsce miałyby umowę zlecenie na czas nieokreślony z miesięcznym zarobkiem 210 zł brutto wypłacane tylko w miesiącach w których są w Polsce (nieprzepracowane),
3) dwie kolejne opiekunki miałyby umowę zlecenie na czas określony (2 miesiące) w Niemczech z miesięcznym zarobkiem 1800 zł brutto + codzienne diety w tym okresie 80 zł netto,
- kwota na fakturze między mną a klientem niemieckim = 1800 euro
- proszę wziąć pod uwagę vat 0% (przy działalności z usługami medycznymi, zalicza się), podatek (bez odliczania czegokolwiek), ubezpieczenia i inne wymagane koszty pracownicze, pełne ksozty właścicielki (ubezpieczenie itp...)
- kurs euro 4,15.

Byłabym wdzięczna za obliczenia po kolei zamiast podawania kwoty końcowej. Jeżeli możecie zaproponować bardziej opłacalne rozwiązania od powyższego również bardzo mnie to ucieszy. Niestety w biurach rachunkowych na tego typu interesy robią wielkie oczy więc pewnie cięzko byłoby tam o kompetentne obliczenia.
PS: Zdaję sobie sprawę z innych wymogów jak np. obrót w Polsce.

Najnowsze wpisy