Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile pieniędzy w Polsce dostanie uchodźca z Syrii

Ile pieniędzy w Polsce dostanie uchodźca z Syrii

Wyświetlaj:
Polska No dla kogo? / 89.69.231.* / 2015-10-02 14:59
A ja bym chciał żeby kris123, szkopen, Ewa 1984 Mohamed z nad granicy, i im podobne pustaki, opuścili, mający swoje wady, ale jednak piękny kraj. Leniwe to, nie potrafi zasięgnąć innych opinii, więc zaspokaja się informacyjną papką jaką serwują im współczesne media "opiniotwórcze". Nie do końca to wasza wina, prostym człowiekiem łatwo można manipulować, szybko się emocjonujecie, potem wystarczy tylko podkręcić temperaturę dyskusji kilkoma wyrwanymi z kontekstu wypowiedziami i faktami, byście w świętym akcie oburzenia, podszytego fałszywym poczuciem patriotyzmu, rzucali mięsem na lewo i prawo, i wysyłali bogu ducha winnych ludzi do Aushwitz. Zaprawdę prawdziwi z was Polacy i katolicy, wywyższacie się ponad innych, a jedzie cebulą na kilometr, większość araba widziała jedynie w budce z kebabem, albo w parodii programów informacyjnych, szumnie zwanych "Fakty", "Wiadomości", albo jeszcze lepiej z kościelnej ambony. Prawda jest taka, że jak chcieliście do unii to trzeba się było liczyć z tym, że razem z miliardami "ojro", schengen, zniesieniem ceł i kupą innych przywilejów, idziecie do Europy. Europy, która jest wielonarodowościowa wielowyznaniowa, z problemami mniejszości etnicznych, religijnych i bóg wie jeszcze jakich. Jeszcze jakieś bzdury, że ciapaty zgwałcił europejkę, w Polsce jest więcej gwałtów na rodakach niż w całej europie na tle wyznaniowo-kulturowym. Przykładów jest wiele, nie mam czasu wszystkiego podawać, jak żeście tacy światli to proponuję weryfikować źródła. Powodzenia w życiu.
toja 65890 / 89.67.205.* / 2015-10-02 14:52
Na początek to wygląda niby ciekawie. Ale myślmy co dalej. Wszystkie przyjęcia czy to przez kler, organizacje, prywatne osoby itp spadnie kiedyś na państwo czyli na nas. Oj naiwni.
Ja uważam , ze tym zagrożonym należy pomagać ale tam gdzie mieszkali dotąd.
Ja oceniam, ze jest to początek spełnienia wizji NOSTRADAMUSA chociaż przepowiednie odbierałem dotychczas z uśmiechem. A Europa przestanie być Europą jaką chcielibyśmy mieć.
Polak_Patr / 94.246.170.* / 2015-10-02 14:28
A unia to niby skad ma miec srodki? Nie dajmy sie manipulowac bo sami skladamy sie na budzet unijny. Czesto slyszymy ile to unia daje a ja proponuje sie zastanowic skad unia bierze i ile to nas kosztuje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Punktator / 91.209.44.* / 2015-10-02 16:00
Poczyaj o platnikach netto a pozniej gadaj glupoty. Z uni wiecej dostajemy niz wplacamy. Najwiecej wplacaja (sic!) wlasnie niemcy wiec tak naprawde to od nich dostajesz kase. Skoncz mecic
do myślących / 188.149.130.* / 2015-10-02 17:28
Ograniczony przez media. Podaje prosty przykład jak działa ta cała unia: dostajesz od szwaba 10tys zł. Kupujesz wieswagena za 50tys zł 40tys zł które ci braknie weźmiesz na kredyt wysoko oprocentowany w niemieckim banku. Za jakieś marne grosze co dostaniesz od szwabow kupisz niemiecki produkt będziesz spłacać w niemieckim banku wysokie odsetki pracując w niemieckiej firmie na terenie Polski za 4 razy mniej niż niemiec. Idioci myślą ze unia daje coś za darmo a tak naprawdę to oddamy to kilka razy można tylko poczytać ile kapitału zostało wysłane z Polski do Niemiec. A firmy które zostały przejęte w przeciągu 5 lat zwalniali pracowników albo bankrutowaly żeby pozbyć się konkurencji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
OBSERWATORR / 178.37.168.* / 2015-10-02 14:21
Nie ma najmniejszej wątpliwości , że bardziej korzystne dla Polski byłoby zapłacenie UNI 50 mln. EURO i odstapienie od umowy przyjęcia 5 tys. ludzi najprawdopodobniej mało przydatnych / w polskich warunkach / dla gospodarki , aniżeli sugerowanie sie wsparciem UNI , które w porównaniu do wieloletniej opieki i pomocy do samodzielnego funkcjonowania ze strony państwa , będzie kilkukrotnie wyższa , ale jużna koszt polskiego społeczeństwa.
Brygantyna333 / 193.186.39.* / 2015-10-02 14:19
Dawajcie, przyjmę w ciemno i wskażę drogę do Niemiec.
Konrad K / 164.126.148.* / 2015-10-02 14:11
-sąsiadka sama wychowuje czwórkę dzieci w wieku szkolnym od 10 do 16 lat.
-alimentów ma 1000 zł (po 250zł)
-rodzinne to ok 170 zł na czwórkę dzieci
-pracuje (dziwne, prawda?) - zarabia ok 1200 zł (z uwagi na dzieci nie bierze nadgodzin)
-nikt jej nie pomaga, nikt się nie interesuje,
-mieszka na stancji wynajętej na dziko to i dodatku mieszkaniowego nie ma
-czyli w piątkę żyją za 2370zł miesięcznie, przy czym musi pracować i to na prawdę ciężko

-a uchodźcza na wstępie dostaje więcej i to bez pracy, bez poświęcania czasu który samotna matka przeznacza na pracę a nie dzieciom, poza tym odpocząć też kiedyś trzeba

-podziwiam swoją sąsiadkę, bo dzieci chodzą zadbane, uczęszczają systematycznie do szkoły, dzieci mają wszystkie prawidłowe posiłki, chodzą na zajęcia dodatkowe, sąsiadka nie pije, nie pali, itp.

-mimo to dla niej i jej dzieci Państwo nie przewiduje dodatkowych pieniędzy bo pracuje i nie łapie się na dodatkową pomoc np stypendia , itp

-gdzie tu sprawiedliwość, dlaczego rządzący nie zajmą się takimi rodzinami?

-czy żeby żyć godnie trzeba samemu uciec z dziećmi i dostać w innym kraju status uchodźcy?

-no jak ludzie wyjdą na ulicę to będzie można uciekać przed wojną

-jeszcze raz apeluję do rządzących, PROSZĘ zajmijcie się Polakami którzy żyją na granicy ubóstwa.

-nie mówię o tych "pijakach", "nierobach" którzy w Opiece społecznej są co tydzień, albo i częściej

-ale o takich jak moja sąsiadka, uczciwych, pracujących, dbających o rodzinę, bo w takich ludziach jest przyszłość naszego KRAJU.

ehhh
kris123 / 92.221.35.* / 2015-10-02 13:55
Niech wezmą sobie tą kasę i tych cholernych emigrantów - Niemcy twierdzą że emigranci to dobry biznes więc zobaczymy ile się dorobią .
szkopen / 78.8.31.* / 2015-10-02 13:49
jak to taki biznes to niech Niemcy ich łykają!!!
Punktator / 91.209.44.* / 2015-10-02 16:07
Oni wiecej w jeden dzien przyjmuja niz my w ogole przyjmiemy. Jakbys potrafil poczytac troszke to bys wiedzial ze dziennie ponad ponad 10 000 ludzi dociera do Niemiec. Dziennie!
antypunktator / 185.25.123.* / 2015-10-03 12:27
Oni akurat się o to prosili, a dlaczego ny mamy ponosić skutki czyjejś głupoty? Myślisz że naśladowanie samobójcy jest dobre?
Mohamed na granicy / 193.227.131.* / 2015-10-02 13:43
ja mieć 6 żon i 30 dzieciów, ja brać zasiłki a wy nas utrzymywać tak jak mówić ciocie Merkel i Kopacz, wy nam pobudować meczet a my wam robić dzihad-wy nasze sługi a Allah obiecał nam waszą ziemie bo wy robić aborcje a nasze kobiety rodzić bardzo dużo dzieciów
tubylec / 193.41.113.* / 2015-10-02 13:39
To nie pieniądze powinny nas martwić tylko długofalowy wpływ wymieszania skrajnych kultur i obyczajów. Przy całej naszej europejskości i tolerancji warto mieć na uwadze przykład Jugosławii, która rozpadła się gdy tylko poluzowały się dyktatorskie więzy a jej mieszkańcy skoczyli sobie do gardeł z powodów natury wyznaniowej.
a taki se / 156.17.77.* / 2015-10-02 13:28
Przyjedzie 20-osobowa rodzina, dostanie 10000 zł, Ojciec rodziny będzie się byczyć a rodzina pójdzie na ulicę "dorabiać".
seuofh / 188.123.196.* / 2015-10-02 13:00
Ja żeby dostać zapomogę musze najpierw rok przepracować.
x-men / 213.92.244.* / 2015-10-02 12:46
ale polacy ąyją za 300zł na osobę a niektórzy za mniej żenada !!!
Robbbb / 178.19.180.* / 2015-10-02 13:18
300 zł?! Do roboty się zabierz nierobie!!! Średniej klasy pracownik fizyczny jak chce pracować to ma tyle w dwa dni. Zawodowcy, zwykli budowlańcy którzy wykonują u mnie zlecenia biora po 35 zł za godzinę (mają swoją działalność) i na dodatek roboty i nie brakuje to ja muszę ich szukać (tak jak każdy kto chce coś zrobić). Sprzęt wynajmują na koszt zlecającego -taki jaki jest potrzebny. Zarabiają dobrze ale pracują też dobrze i tacy ludzie wszędzie mają pracę!!!
era / 188.112.36.* / 2015-10-02 23:35
Nie każdy jest bykiem z natury i nie każdy może być budowlańcem. Chcieć nie zawsze znaczy móc .
dzienx / 85.222.52.* / 2015-10-02 12:34
będzie się działo! za 70 zł taki kolorowy to podziękuje i albo ucieknie do Angeli albo zacznie kraść, dziękujemy ci UE :))
ja33 / 46.112.36.* / 2015-10-02 12:22
w Polsce 10000???a to uchodzcy roznią sie miedzy sobą ,ze w kazdym kraju inaczej???to jakas kpina..swoja drogą niech UE te pieniazki sobie wezmie..bo rozumiem ,ze UE to rozowj panstw zrzeszonych,,,a gdziue ma w swojej nie zaklepanej konstytucji zapis o uchodzcach afroazjatyckich??przypomne imperia zle konczyly w histori,,,dzis wpuszczenie uchodzcow do Europy to poczatek konca imerpium o nazwie UE.

Najnowsze wpisy