Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile płacimy abonamentu? Wbrew pozorom niewiele

Ile płacimy abonamentu? Wbrew pozorom niewiele

Wyświetlaj:
Mariusz7709 / 83.26.20.* / 2015-08-08 17:19
malo to z moich podatkow na ta tv idzie i nie tylko ? i jeszcze mam placic za ta smeiszna tv ? ogladam satelite place abonament cyfrze i nie ogladam pl kanalow
gość21 / 31.63.175.* / 2015-08-09 22:28
Dosyć TV darmozjadów i celebrytów.Tylko oni się bogacą.Nie umieją zrobić porządnych programów.Szmira i wrzask muzyczny-rzympolenie.Po co to.Nie oglądam szmiry.Rozrzutność i bylejakość.I te reklamy.Środkowy palec.
gość00000000000000000 / 31.63.175.* / 2015-08-09 22:19
Walcie się TV darmozjady.Nie umiecie robić porządnych programów.Wszędzie podkładacie ten muzyczny wrzask.Już głowa boli i rzygać się chce.Środkowy palec.
TB / 95.41.32.* / 2015-08-08 17:06
WYNAGRODZENIE W NASZYM KRAJU POWINNO BYĆ TAKIE ŻE 4000ZŁ TO POWINNA BYĆ MINIMALNA WYPŁATA TAK JEST NA ZACHODZIE A CENY OPŁAT I PRODUKTÓW W TEJ SAMEJ CENIE A CZASEM I NIŻSZE , MOŻNA ? MOŻNA !
TB / 95.41.32.* / 2015-08-08 17:02
JA NIC DZIWNEGO NIE WIDZĘ OPŁAT MNÓSTWO , TO ; TV TO ŚMIECI TO TO TO TAMTO , ALE ZAROBIĆ PAŃSTWO NIE DA TYLKO WYZYSKAĆ OBYWATELA WYCISNĄĆ Z NIEGO CO SIĘ DA ,, opłat mnóstwo wprowadzonych na siłę i to obowiązkowych , a 70-80 % ludzi zarabia do 2000zł !!!
telewidz / 176.221.121.* / 2015-08-08 16:55
Morze ludzie zaczną płacić jak w końcu zobaczą w TVP jakiś program na żywo nagrany w HD. Bo w HD to idą wyłącznie programy nagrywane przez inne firmy na zlecenie. Widocznie za mało płacimy tego abonamentu jeśli TVP nie stać na kamery HD ( a takie prawie każdy ma teraz w swoim smartfonie ). Więc może niech prezes wyjmie komórkę z kieszeni i nagra panoramę, to będzie w lepszej jakości.
amelie2 / 217.8.185.* / 2015-08-08 13:45
Za Maćka Szczepańskiego wszyscy przygraniczni sąsiedzi (z NRD włącznie) uczyli sie polskiego aby móc oglądać polska telewizję. Bo była bardzo dobra. Później Jaruzelski zepsuł wszystko, z TV włącznie. A po 1989 roku z TV było coraz gorzej. Programów mnóstwo, a do oglądania tylko propaganda kościelno-rządowa, amerykańskie badziewie i piłka nożna. Powiedziałem kiedyś Braunowi, aby abonenci mogli decydować, na który program chcą płacić. Z pieniędzmi i tak szefowie TV by zrobili co chcieli, ale widzowie mieli by złudzenie wyboru. Oczywiście, aby wybierać należałoby wyraziście sprecyzować założenia programowe: np. TV1 i radiowy Pr.I - treści narodowo-ojczyźniane podlane katolickim sosem z dużą dawką wywiadów z różnymi celebrytami + filmy i programy wzorowane na amerykańskiej sieczce dla motłochu.. Ja bym takiego programu nawet nie otworzył.
Program II w radiu i telewizji można by nazwać europejsko-światowym. Kino włoskie, francuskie, rosyjskie czy angielski. Wywiady z ludźmi nauki i ludźmi sukcesu. ŻADNYCH polityków lub biskupów. Nauka języków obcych. Rozmowy o etyce, kulturze, prawach zwierząt i dbałości o środowisko. Informacje ze świata, filmy podróżnicze i przyrodnicze. Ten program kształtował by gusta literacie, muzyczne i obejmujące ciekawy i zdrowy tryb życia. Pomarzyć można, ale rzeczywistość jaka jest każdy widzi. Dlatego PODATEK radiowo-telewizyjny płacą tylko ci, którzy muszą. Więźniowie nie muszą, bo oglądanie TV mieści się w programie tzw. resocjalizacji, czyli totalnego ogłupiania.
MIKA / 95.40.64.* / 2015-08-07 08:02
A ja kupiłam za 290 zł urządzenie / dekoder BLOKUJĄCY REKLAMY w TV
Działa Suuuper. ŻADNYCH REKLAM w TV ! firmy NagraKudelski Szwajcaria
Ta sama firma co koduje Polsat i inne stacje tv na całym świecie (Kudelski to Polak)
ane ta / 78.141.71.* / 2015-08-07 08:00
Mamy telewizor na ścianie ale Bóg świadkiem, że od kwietnia był on całkiem nie włączany bo po prostu nie ma co oglądać w tej telewizji.
grc42 / 5.185.101.* / 2015-08-07 07:42
za telewizor płacę w sklepie,podobnie jak za inne sprzęty w domu , za oglądanie programów płacę wybranemu dostawcy wybieram ilość kanałów i od tego zależy kwota opłat. Tak jak z lodówką płacę za nią w sklepie a za prąd energetyce. To do cholery w imię czego mam jeszcze coś płacić za telewizor. Mało ściągają za reklamy.Które jak puszczą to nieraz zapomnę jaki film oglądałam i znajduję sobie inne zajęcie.Może zaczną płacić nam za oglądanie reklam .To jest mój prąd,mój czas a na dodatek jeszcze za tą reklamę płace kupując towar.Pomijam że programy tel. są tak beznadziejne,że zapisałam się do biblioteki i nie mam powtórek, a telewizor no cóż jeszcze stoi ale jak długo nie wiem.
grab 656 / 80.212.142.* / 2015-08-07 00:03
Ja mam odbiornik TV ,lecz udaje ze go oglądam , Czy n o r m a l n y człowiek może ogladac jak jego oprawcy , pluja mu w twarz ? Odp. Może bo jego swiadomosc jest bliska zeru ... Czlowiek godny szanuje Siebie i swoja rodzine , lecz "ołtarz " w postaci TV jest nie do przyjęcia , a takowy stoi w większości domow na poczesnym miejscu . Szanujmy siebie , nie plujmyna sobie nawzajem , jak nam podpowiadają "pejsate jegomoście " , Zagubienie jest w narodzie ogromne , bo i technika zniewalania osiagnela taki poziom , ze nie trzeba z domu wychdzic żeby urobic swiadomosc ludziom przeciwko sobie . Kto szuka zwady ,ja znajdzie , kto szuka przyjazni ,ja znajdzie .
Normalny977 / 89.76.245.* / 2015-08-06 20:32
O żesz k... Mam jeszcze płacić ze oglądanie Pączka z budyniem w TVP? Nigdy
dante488, / 83.8.167.* / 2015-08-06 19:48

i jestem zmuszany wyłącznie do opłat za program telewizyjny

nie płacisz za to co piszesz tylko za posiadanie odbiornika telewizyjnego nawet jeśli udowodnisz że oglądasz tylko dvd to i tak płacisz za telewizor za nic więcej
HERRGOTT / 78.11.151.* / 2015-08-06 17:41
Telewizor mam - używam go (wyłącznie) do oglądania filmów z DVD. Telewizji jako takiej nie oglądam w ogóle. Abonament płacę mimo to, bo szkoda mi zdrowia na użeranie się ze złodziejami. I tak, dopóki jestem zmuszany wyłącznie do opłat za program telewizyjny a nie do OGLĄDANIA go, to jeszcze nie jest tak najgorzej.
:-O / 91.227.215.* / 2015-08-06 14:45
Abonament jest jak sama nazwa wskazuje jest abonamentem a nie podatkiem i istnieje, gdy ktoś w ramach umowy korzysta z jakiejś usługi na stałe. Zatem istnieje abonament na telefon z sieciami takimi jak Plus, Orange, Era, itp; czy telewizję kablową jak UPC, Netia, itd bo tam wynika jasno z umowy .
Ani KRRiT ani TVP.s.a nie podpisywały żadnych umów z odbiorcami indywidualnymi, wiec ściganie przez US, czy jakąkolwiek instytucję za nieopłacenie abonamentu nie będącego podatkiem w świetle prawa; jest bezpodstawne i bezczelne.
Mało tego, osoby które korzystają z sygnału RTV dostarczanego przez zewnętrznych dostawców jak UPC, Netia, Cyfra, itd tak na prawdę nie powinny być abonamentami KRRiT, bo:
1)płacą podwójnie za programy TVP (objęte w pakietach podstawowych dostawców i w abonamencie KRRiT),
2)KRRiT nie kupuje , nie dostarcza, nie daje w dzierżawę żadnego sprzętu RTV aby pobierać abonament, każdy kto kupił taki odbiornik już za niego zapłacił sam z własnej kieszeni
3)Ktoś kto płaci kablówkę czy anten satelitarnych innych dostawców nie powinien płacić abonamentu, bo sygnał KRRiT dostarcza do jego domu firma zewnętrzna i to ta firma w oparciu o umowę z KRRiT powinna odprowadzać abonament RTV zbiorowy od liczby swoich abonentów i procentowego czasu oglądania programów KRRiT, bo odbiornikiem RTV staje się dekoder tejże firmy, a nie sam telewizor, czy inny odbiornik przeciętnego "Kowalskiego"
4) Za abonament RTV powinny płacić KRRiT-owi tylko te osoby co korzystają wyłącznie z naziemnej telewizji cyfrowej we własnym zakresie (bo w pełni wykorzystują sygnał KRRiT).
5) KRRiT zmusza do płacenia za programy których się nie ogląda, bo gdy oglądam Discovery, to nie oglądam TVP, ani nie słucham radia w tym samym czasie.
6) w obecnym czasie, gdy wszystkie telewizje i radia stały się firmami prywatnymi, to te instytucje powinny odprowadzać abonamenty do KRRiT za korzystanie z eteru i to że mamy marne programy z lokowaniem produktów i półgodzinne niekiedy reklamy (reklamy z których biorą czerpią gigantyczne zyski) tak na prawdę powinno w ogóle zwolnić wszystkich obywateli od płacenia jakiejkolwiek opłaty na rzecz KRRiT
7) skoro zcyfryzowano sygnał RTV i ponoć telewizja naziemna jest darmowy, to czemu ktokolwiek śmie upominać się o abonament RTV i ściagać z ludzi poprzez US?
dante488 / 83.8.167.* / 2015-08-06 19:56
fajnie wszystko opisałeś i masz rację ale te cwaniaczki są na to przygotowani płacimy za odbiornik nieistotne że za niego zapłaciłeś w sklepie tak jest ustawa skonstruowana abonament to tylko nazwa sam byłem zdziwiony jak do nich dzwoniłem gdy pani stwierdziła że płacę za telewizor pytam jej przecież mam fakturę że zapłaciłem już raz za niego to usłyszałem że jak nie rozumiem ustawy to mam zadzwonić do ustawodawcy a za telewizor i tak będę płacił
maru2 / 62.93.43.* / 2015-08-26 11:27
Dwie ważne kwestie: abonament tak naprawdę nie jest abonamentem ale podatkiem od telewizora. Skoro jest podatkiem to nie ma prawa pobierać go spółka prawa handlowego a taką jest TVP S.A. ani jej poplecznik w postaci Poczty Polskiej , zresztą też S.A. Podatki pobiera Urząd Skarbowy. Żeby to robić podatek od telewizora musi oficjalnie zostać nazwany podatkiem a nie abonamentem. Do tego akurat władza bez względu na opcję byłaby zdolna, jeżeli tak zrobią to będzie "bul". Z drugiej strony, jeżeli przyjąć że abonament jest abonamentem na dostęp do programów TVP S.A to powinna być na to umowa z abonentami, wtedy sprawa jest prosta. Najlepiej zakodować ten "misyjny" babol i dać ludziom dekodery z umowami, zobaczymy co ugrają. Przy okazji: zamiast telewizora może warto zainwestować w ekran na ścianę i projektor multimedialny. HD wprawdzie nie ma ale od projektora nie ma daniny :)
redneck / 83.15.101.* / 2015-08-06 14:54
abonament nie jest opłatą za oglądanie TV czy słuchanie radia, tylko za posiadanie urządzenia umożliwiającego odbiór tych treści, a więc: telewizora, radioodbiornika, radioodbiornika w aucie, komputera, tableta, smartfona itp. Krótko mówiąc abonament powinno płacić każde gospodarstwo domowe.... prawdziwe złodziejstwo jest przewidziane dla firm - załóżmy, że w Twojej firmie jest 5 samochodów, 15 służbowych telefonów, 10 komputerów - to firma powinna zapłacić 30 abonamentów...
kotrix / 77.88.136.* / 2015-08-06 14:35
To oznacza, że TVP jest niepotrzebna i należy ją zlikwidować. Usługi potrzebne przynoszą zyski, a niepotrzebne - straty. Takie są prawa rynku. Nie będę płacił za coś czego nie chcę. i nie używam.
4564g / 195.158.247.* / 2015-08-06 14:31
Co, za mało zarabiają tzw. "gwiazdy" TVP??

Najnowsze wpisy