Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile płacimy abonamentu? Wbrew pozorom niewiele

Ile płacimy abonamentu? Wbrew pozorom niewiele

Wyświetlaj:
e54rtygu / 85.28.179.* / 2015-08-05 19:53
W telewizji jest promocja debilizmu, puszczalstwa celebrycko-politycznego oraz miernoty poznawczej w każdej dziedzinie. Telavizji nie mam od 5 lat. I nie wrócę!!!
emeryt zresztą młody / 188.146.0.* / 2015-08-05 19:52
A media publiczne udają, że spełniają misję społeczną. A misja ta polega na napełnianiu swoich kont takimi kwotami, o których płacący mogą tylko pomarzyć.
aftys / 109.90.216.* / 2015-08-05 19:51
Ale na serio tak ciężko uwierzyć że obywatel nie ma TV nie dlatego że go nie stać ale dlatego że nie chce oglądać tej tandety. Ostatnio u znajomych obejrzałem kwałek reklam przed teleexpresem. Na 12 reklam 10 dotyczyło leków na hemoroidy, potencje, zgage, suplementów dla grubych, łysych, na smród stóp z pod pach i na grzybicę piz...y
I to była tv publiczna - TVP info. I to za to mamy płacić ten abonament?? Zamaist go płacić wolę kupić dobrą książkę ew dobrą płytę. Wiem przynajmniej że płacę za coś co mi odpowiada i spełnia moje wymagania.. A Tv nie mam i dobrze mi z tym ;)
poranione rzadania / 105.197.131.* / 2015-08-05 19:50
Mam z abonamentu bulic Gorniaczce 14000 za kazdy odcinek pieswojs of polant ????!!!!!
marianna 222 / 91.237.136.* / 2015-08-05 19:48
To se zmniejszcie pobory,dodatk,i.\,wyjazdy za nasze skladki abonamentowe to i kasaa sie znajdzie.Tak sie sklada ze mam w tv znakomego i widze za jakie pieniadze pracuje i za jakie sie bawi i swia zwiedza. Zeby zwykly zjadacz ch;leba to wszystko znal od podszewki to napewno by im tj tv grosza nie dal jak ja
bżydek / 89.126.45.* / 2015-08-05 19:46
Na Polską Telewizję Publiczną ,czyli państwową mogę płacić 20 - 25zł każdego miesiąca - reszta stacji jest prywatnymi spółkami ,a niektóre mają nie Polskich właścicieli - więc mnie nie obchodzi stan finansowy.Ponadto jeśli rząd czy państwo chce dochodzić należności abonamentowych ,niech zwróci się do emitentów takich jak Polsat i innych pobierających opłaty od '' Kowalskiego''.Ludzie, często płacą dwa razy - raz np.dla Polsatu i drugi raz za to samo na poczcie albo dla komornika
rebuk / 80.111.176.* / 2015-08-05 19:45
tv POwinna mi płacić, że oglądam te partyjne gnioty
abc404 / 89.168.0.* / 2015-08-05 19:45
no właśnie, 'misyjny' Klan, 'misyjne' M jak miłośc. Może ktoś mi wreszcie wyjaśni na czym misja tych ogłupiaczy polega?
aaa775 / 178.219.28.* / 2015-08-05 19:43
Mniej płacić pseudo aktorom alkoholikom , a programy TVP zablokować , będzie ktoś chciał oglądać niech kupi sobie dekoder. A jeśli TV toki luksus to niech państwo najpierw da telewizor , opłaci prąd a później wyciąga łapę po myto. Nie dadzą przyzwoicie zarobić to każdy normalny obywatel zapłaci tylko musi mieć z czego.Takie jest moje zdanie.
magda55555555 / 88.199.34.* / 2015-08-05 19:40
tvp nie może zrozumieć że jest część ludzi która na prawdę nie potrzebuje tv do życia, po co tv i oglądanie 150 racy w roku tych samych durnych filmów, lepiej te pieniądze wydać na kino i obejrzeć coś nowego
takarzeczywistosc / 5.172.247.* / 2015-08-05 19:40
mieszkam w miescie gdzie jest ponad 30% bezrobocie ofiacjalne. nieoficjalne jest duzo wyzsze. zarabiam 1200zl pracujac 10h dziennie. lepsza praca jest tylko dla znajomych i rodizny. nowi przedsiebiorcy na przyklad z Warszawy tez nie chca placic wiecej, mowia ze "tu wszyscy placa najnizsza krajowa i zatrudniaja na 1/4 lub 1/8 etatu". nie stac mnie na telewizor. jedyny sposob by wyrwac sie z tej biedy to oszukiwac albo prostytucja.
HELMUT793 / 185.21.36.* / 2015-08-05 19:40
WON WON LUDZIE NIECHCA I NIKT NA SILE NIEMA PRAWA ICH ZMUSZAC DO TEGO CZEGO NIECHCA!!!!BRAWO POLACY JESTESCIE WIELCY::::CHCA MIEC KASSE NIECH PRACUJA A NIE ZEBRZA & WYMUSZAJA!!!
pelks / 83.14.166.* / 2015-08-05 19:38
Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy... cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA; jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując: Ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy; nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów; pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo ciemny lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą
telewidzunieśpij / 89.78.5.* / 2015-08-05 19:37
ja nie udaję że nie mam telewizora,wyrejestrowałem w 2002r i nie mam zamiaru płacić spółce handlowej pod nazwą tvp.nie mam z nią umowy i nie mam zamiaru zawierać.nie mam takiego obowiązku.mogą sobie zakodować ten syf,lub niech im wyrówna episkopat za msze i religijną indokrynację.
staszek z tlefisi / 193.239.124.* / 2015-08-05 19:37
a reklamy? a dlaczego łachmyty liczyć nie potrafią, a potem z płaczem wychodzą na minus? a kto ich o to prosi?

Najnowsze wpisy