Forum Forum inwestycyjneFundusze

Ile straciliście w funduszach?? ja 3300 na AIG Akcji

Ile straciliście w funduszach?? ja 3300 na AIG Akcji

GPW_Trader / 85.28.130.* / 2008-10-18 01:02
Ktoś powie niedużo, ale włożyłem 6000 na górce zeszłego roku, a dla studenckiego budżetu każda złotówka się liczy.
Bańka spekulacyjna pękła i jest ponad 50% na minus, teraz już za późno na umorzenie jednostek, fundusze to inwestycja długo terminowa, poza tym jeśli teraz bym umorzył to nie dość że strata już będzie realna a nie na papierze to jeszcze się przyczyniasz do pogłębienia kryzysu.
Fundusze w przypadki dużej ilości umorzeń muszą sprzedawać przecenione akcje aby pokryć zobowiązania, tym sposobem zbijają kursy indeksów i ciągną innych inwestorów do wyprzedaży, efekt domina, spirala spadkowa.
Do dna już nie daleko , a jeśli się go dobije można iść już tylko w górę, recesja jest normalnym etapem cyklów koniunktóralnych.

Napiszcie ile wy straciliście i na czym,
Pozdro
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-10-18 13:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy - ja licząc od szczytów hossy jestem około 10% w plecy na polskim portfelu. Najbardziej straciłem na najstarszym funduszu, jaki mam: DWS zrównoważony - sam nie wiem, czemu go jeszcze trzymam, chyba przez sentyment :) Rozczarowały też trochę wyniku Uni 95% - ale tylko na początku bessy, kiedy fundusz poleciał ostro w dół. Mam między innymi też inne hybrydy: Skarbiec Ochrony Kapitału i Allianz Aktywnej Alokacji, których wyniki są całkiem przyzwoite jak na bessę. Od styczniowych dołów pomału wchodzę też w akcyjne, najwięcej kupuję Legg Masona. Teraz planuję duże zakupy, jeśli utworzy się krótkoterminowe dno w okolicy 1750. Poza tym mam też obligacje i lokaty - jednak obligacje symbolicznie, bo czasy dla nich niepewne. Obecnie mam tylko około 20% akcji. Planowałem mieć 40% akcji a mniej reszty, jednak zmodyfikowałem plan w związku z bardzo niekorzystnym rozwojem wydarzeń na giełdzie - obniżyłem dno z 1900 do 1500, w związku z czym maksymalne moje zaangażowanie w akcje będzie dopiero wtedy (co nie znaczy, że dna nie będzie można znowu przesunąć w dół).
max1224 / 2008-10-18 01:14 / Tysiącznik na forum
a co ma napisać ktoś kto nie stracił i jest cały czas na plusie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy