Forum Polityka, aktualnościKraj

Ile wydasz na używanie telewizora? Unia chce etykiet

Ile wydasz na używanie telewizora? Unia chce etykiet

Wyświetlaj:
T. / 81.190.70.* / 2010-09-28 23:35
W pierwszej kolejności jeśli już "UE" chodzi o zużycie energii przez sprzęt AGD , należałoby wycofać z obrotu prądożerne telewizory plazmowe i LCD , następnymi pożeraczami prądu są obecnie powszechne w handlu odkurzacze (1,5kW-2kW) ! , żelazka ,czajniki elektr. i inne urządzenia kuchenne zużywające potężne ilości drogiego w Polsce prądu.
Polska to nie Ameryka , gdzie energia elektr. jest za grosze.
Następną sprawą jaką powinna zająć się armia p************* w Brukseli , powinno być wyeliminowanie instalacji w nowym budownictwie prądożernych kuchenek , a w ich miejsce nakazać instalacji tanich i ekonomicznych kuchenek gazowych , jak to miało
miejsce w przeszłości. Podobnie wyeliminować elektryczne ogrzewanie podłogowe.
I niech od tego "panowie" z Brukseli zaczną ,jeśli rzeczywiście tu mowa o oszczędnym zużyciu energii elektr. , bo jednak mam wątpliwości co do tego.
szaren / 213.108.114.* / 2010-09-29 21:34
Na tym polega upadek cywilizacji, na degenarcji, na zastępowaniu wolnej woli i rozumu, dyrektywami, nakazami i zakazami.
Jeszcze troche to zdegenerowane homo już niekoniecznie sapiensy, totalnie ubezwłasnowolnione, wrócą do stany zwierzecego, byc może z wielkim pozytkiem dla natury.
To będzie totalny triumf totalnej ekologi.
T. / 81.190.70.* / 2010-09-30 12:55
Bruksela robi wielki cyrk i nakazuje wycofać z obrotu tanie żarówki 100w. ( Ja , w to miejsce wstawiłem teraz 2 x 50 W. bo nie chcę być ślepy w przyszłości). Nakazując jednocześnie używanie drogich świetlówek o mniejszym zużyciu energii. Biorąc pod uwagę wysoką cenę markowych świetlówek , nie zawsze w ogólnym rozrachunku wychodzi to taniej.
Moim zdaniem na świetlówkach , gdzieś kręci się "dobre lody".
Bo o ile zmniejszy się zużycie energii elektr. zapalając tanią żarówkę 60W. niż 100W. oczywiście tylko w okresie zimowym , jeśli przez okrągły rok , pani domu codziennie włączy pralkę -2000W. , po obiedzie zmywarkę -2000W. Później odkurzy mieszkanie , -1500W. , coś wyprasuje dla męża -1500W . a przez cały wieczór "chodzi TV plazmowy 450W. itd. itd.
Nie wiem też, dlaczego cały czas nakazuje się społeczeństwu co mają robić i co używać . Ja płacę za energię i to ja powinienem decydować o tym ,co będę robił , a nie matka - Bruksela !
Przecież reżimu komunistycznego ponoć już nie ma u nas.
maar1 / 77.254.139.* / 2010-09-28 21:31
a nie lepiej było by przesunąć trochę skalę a nie dodawać plusów?
m-53 / 83.24.37.* / 2010-09-28 15:19

KE uważa, że i tak - w dłuższej perspektywie - opłaca się inwestować w energooszczędny sprzęt domowy.


Nieprawda. Nie opłaca się. Sprzęt jest nietrwały i różnica w zużyciu nie zwróci różnicy w cenie zakupu.
niemłody i niewykształcony / 149.156.124.* / 2010-09-28 14:59
Znacie jakieś produkty zrobione w ChRL (a na rynku coraz trudniej o inne), które zasługują na znak inny niż "G"?

Najnowsze wpisy