Forum Forum ubezpieczeńInne

Ile wynosi zasiłek pogrzebowy

Ile wynosi zasiłek pogrzebowy

Haniaku / 2012-04-16 12:09
Szukałem na paru forach , ale nie mogę nigdzie znaleźć wiadomości ile wynosi zasiłek pogrzebowy dla członków rodziny zmarłego...przedwczoraj zmarł mój dziadek, a mojej rodziny po prostu nie stać na opłatę pogrzebu...
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-04-16 12:53
4000 tysiące dla tego, kto poniósł koszty pogrzebu. Kwota może być podzielona jeśli kilku członków rodziny to czyni bez wspólności majątkowej.

Wniosek ZUS- Z-12 +

skrócony odpis aktu zgonu albo odpis zupełny aktu urodzenia dziecka z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe,
oryginały rachunków poniesionych kosztów pogrzebu, a jeżeli oryginały zostały złożone w banku - kopie rachunków potwierdzone przez bank za zgodność z oryginałem,
dokumenty potwierdzające pokrewieństwo lub powinowactwo zgłaszającego wniosek z osobą zmarłą (skrócone odpisy aktów stanu cywilnego lub dowód osobisty zawierający wymagane dane) albo dokument potwierdzający umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej,
zaświadczenie płatnika składek o podleganiu ubezpieczeniu rentowemu w dniu śmierci (w przypadku gdy zmarła osoba ubezpieczona lub członek rodziny osoby ubezpieczonej), nie dotyczy to osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz osób z nimi współpracujących.
DamJan / 46.115.155.* / 2014-05-27 08:35
Ta kwota jest kwotą stałą czy wysokość wypłaconego zasiłku jest uzależniona od poniesionych kosztów?
wiwan / 2014-05-27 09:36
W przypadku pochówku dokonanego przez członka rodziny- jest niezależna i wynosi 4000 zł. W przypadku, gdy pochówku dokonuje instytucja (np. ZOL, MOPS) lub osoba spoza rodziny to zasiłek jest w kwocie rzeczywistych udokumentowanych kosztów, ale z górnym limitem owych 4000 zł.

W przypadku 'współudziału' - proporcjonalnie.

Najnowsze wpisy